Emberi aggyal gondolkodó gépek – ez a jövő

A Xerox húsz vezető fejlesztője vesz részt június végén az „IEEE Computer Vision / Pattern Recognition” konferencián, amelyen azt kutatják a szakértők, hogyan állíthatóak a számítógépek a fejlődés szolgálatába úgy, hogy azok egyre inkább „emberi aggyal” gondolkodjanak.

Elmossa az árrésstopot a recesszió?
Mekkora sebeket ejt rajtunk Donald Trump vámháborúja?

Online Klasszis Klub élőben Jaksity Györggyel!
Vegyen részt és kérdezze Ön is a neves közgazdászt!

2025. április 22. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Kép: Szövetség39

Az innovációk egy része az emberek mindennapjait könnyítheti meg jelentős mértékben. Utóbbiak közé tartozik a vállalat sofőrök számára fejlesztett mobiltelefonos megoldása, amely a készülékbe beépített kamera segítségével folyamatosan figyeli az autós tekintetének irányát. Az alkalmazás hangjelzéssel figyelmezteti a vezetőt, ha huzamosabb ideig leveszi a szemét az útról, és ezzel potenciális veszélyhelyzetet idéz elő. Ehhez kapcsolódva olyan kamerarendszer kiépítésén is dolgoznak a Xerox mérnökei, amely képes kiszűrni azokat a sofőröket, akik az autópályán, nagy sebesség mellett a fülükhöz emelve használják mobiltelefonjukat, nem pedig kihangosítva telefonálnak. A cél ebben az esetben is a rizikóhelyzetek megelőzése és a szabálytalankodók lefülelése mindannyiunk biztonsága érdekében.

Gépek egymás között
Képzeljük el, hogy a kukás csak akkor érkezik, amikor a konténer jelzi a központnak, hogy megtelt, vagy hogy autónk automatikusan riasztja a hatóságokat, ha közúti baleset ért bennünket. Néhány év múlva teljesen természetes lesz, hogy gépjárművek, háztartási készülékek, egészségügyi mérőműszerek és szolgáltatói intézmények online kapcsolatban állnak egymással. A gépek közötti kommunikáció, az M2M sok helyen már ma is működő megoldás, amely megkönnyíti a hétköznapokat, hatékonyabbá teszi a vállalkozásokat.
Napjainkban egyre komolyabb gondot okoz az interneten keresztül elérhető információk értelmezése, feldolgozása. Több terabájtnyi adat keletkezik nap mint nap a világhálón, aminek a többsége kép és videó. Ezt felismerve a Xerox szakemberei olyan „vizuális aláírások” kitalálásán munkálkodnak, amelyekkel minden egyes kép, videó azonnal beazonosítható. Például, ha egy ismert márka új modellje kerül fel a netre, akkor ez az alkalmazás a frissen feltett képhez automatikusan hozzárendeli azt az egyedi aláírást, amelyet csak és kizárólag az adott márka használhat. A Xerox európai kutatóintézetében zajló fejlesztés jelentősen egyszerűsítheti és felgyorsíthatja a jövőben a kereséseket.

A vállalat a közösségi ötletbörze (crowdsourcing) mint kutatási platform lehetőségeinek kiaknázását is kibővíti egy másik fejlesztésével. A Xerox európai és indiai kutatási központjában olyan szoftveres szűrőrendszert alkottak, amely képes egy-egy tudományos probléma megvitatása során felgyorsítani a kereséseket a crowdsourcing felületeken úgy, hogy tagek, kommentek vagy a téma szakértőinek megjelölésével leszűkíti azokat a kategóriákat, témacsoportokat, amelyeken belül meg lehet találni az adott problémára a megoldást.

Véleményvezér

A statisztika azt mutatja, hogy mit sem érnek a kormányzati hatósági árak

A statisztika azt mutatja, hogy mit sem érnek a kormányzati hatósági árak 

Árkorlátozás ide, vagy oda, azok mennek felfelé.
2,9 milliárd forintért árulja dubaji luxuslakását a volt jegybankelnök fia

2,9 milliárd forintért árulja dubaji luxuslakását a volt jegybankelnök fia 

Szépen gazdagodott a Matolcsy gyerek.
A cseh kormánypártok Orbán Viktor rémével kampányolnak

A cseh kormánypártok Orbán Viktor rémével kampányolnak 

Orbán Viktort kifejezetten negatív színben tüntetik fel cseh plakátokon.
Kiderült miért vonta vissza vámjait Trump

Kiderült miért vonta vissza vámjait Trump 

A közgazdászok pártállás nélkül visítanak.
180 fokot fordult Orbán Viktor és Donald Trump barátja

180 fokot fordult Orbán Viktor és Donald Trump barátja 

A politikusok némelyike felülmúlja a szélkakasokat.

Info & tech

Cégvezetés & irányítás

Piac & marketing


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo