Ki mondta, hogy egy csapat csak akkor tud együtt gondolkozni, ha fizikailag is együtt vannak a tagjai? A távolról dolgozás korszakában az ötletelő értekezleteket sem kell az irodában tartani. Ahhoz azonban hogy hatékony legyen a virtuális brainstorming, meg kell tanulni az alapvető szabályait.(Mivel egyre több kis- és középvállalatnál terjed a távmunka, a startupokról nem is beszélve, érdemes megtanulni a távoli ötletelőértekezlet szabályait.)
A világmárkák saját Facebook-, Twitter- és Pinterest-oldalaikat fürkészik, hogy jelzéseket kapjanak termékeik hibáiról és a vásárlók új igényeiről. A virtuális véleménybörze lefaragja a marketing- és termékfejlesztési költségeket, s mérsékli az időráfordítást. Az így kigondolt áruk pedig átlag 6 százalékkal jobb piaci részesedést szereznek maguknak, mint a régi módszerekkel tervezettek – derült ki a Kalypso tanácsadó cég kutatásából.
Virtuális brainstorming-eredmények
● A Nissan a rajongói javaslataiból állította össze a 370Z sportkocsi luxusváltozatát.
● A Unilever a Facebookon indított versenyt a Cup a Soup ízének kitalálására.
● A General Mills netes beszólásokra hallgatva vonta ki Yoplait joghurtjából a magas fruktóztartalmú szirupadalékot.
● A Tesco #tescosocialwine jelszóval kollektív ötletelés révén kreált egy új bort, majd a bor-bloggereket és a véletlenszerűen kiválasztott lájkolókat meghívták a kóstolóra.
● Az Edison Nation kozmetikai cégeknek bonyolít közösségi ötletbörzéket, és talán egyedüliként gondoskodik arról, hogy a civil ötletadó is részesüljön a bevételből!