Friss cikkeink


Az érték nyomában 

Informatikába beruházni sokféleképpen lehet, sokféle megoldást kell átgondolni, amelyek mindegyike másképpen hat a bevételekre, a költségekre, a pénzáramlásokra, a vagyonmérlegre, sőt a vállalat piaci értékére is. Ami biztos: ez utóbbi hosszú távon leginkább az értékteremtő képességtől függ, de a „tudásalapú vagyon” ma még legfeljebb irodalmi kifejezés a vállalati könyvelők számára.

Alkuszok helyett brókerek 

Miért csak minden harmadik felnőttnek van életbiztosítása? Miért terjedt el az a nézet, hogy „a biztosító addig jó, amíg fizetsz, amikor ő kell, hogy fizessen, már jönnek a problémák”? Vajon ki a hibás a félreértésekben? A biztosító, hogy nem nagybetűvel írja le a szerződésben a lényeget? Az alkusz vagy az ügynök, aki a prémium reményében olykor csúsztat? Vagy maga az ügyfél, aki van olyan balga, hogy nem kérdez rá arra, amit nem ért? S vajon miként hat mindezekre a készülő új biztosítási törvény?

Reszkessetek, fantomcégek! 

A Magyarországon eddig szép sikereket elért fantomcégek tulajdonosainak helyzete számottevően rosszabbodhat a társasági és cégtörvény parlament által június közepén elfogadott módosítása kapcsán. A korlátozottan felelős tagok is akár teljes vagyonukkal felelhetnek, sőt a hitelezők a törölt cég utóbb előkerült vagyonára is igényt tarthatnak. A változások több ponton érintik a részvénytársaságok mindennapi életét is.

Támogatások négy lépcsőben 

A kis- és középvállalatokat segítendő, a kormány több ponton is változtatott az eddigi hitelkonstrukciókon, a támogatási palettát pedig új termékkel bővítette. A cél egy rugalmas, a vállalati igényekhez igazodó hitelprogram működtetése, amelynek révén a költségvetési és a versenyszférában együttesen rendelkezésre álló források felhasználása az eddigieknél hatékonyabbá válik. Kérdés, hogy valóban így lesz-e.

Magántőke a gyógyászatban 

A „kórháztörvény” vitát kavaró passzusa szerint magáncégek is tulajdonrészt szerezhetnek eddig állami és önkormányzati kézben megtartott egészségügyi intézetekben. Kökény Mihály egészségügyi, szociális és családügyi miniszter szerint éppen ideje volt ezt lehetővé tenni, hiszen azokon a területeken, amelyeket már korábban privatizáltak, megszűntek a hiányok, javult a szolgáltatások minősége, és még a nyomott tébéfinanszírozás mellett is javult az orvosok, asszisztensek fizetése. Az interjút Kökény Mihály a tárcapolitikai államtitkáraként adta.

Listázott adósok 

„Nem kaphat hitelt, feketelistán van!” – zárja le kategorikusan a banki ügyintéző a lakásvásárló ügyét. A magánszemélyek adatait három éve tartják nyilván, igaz, a szerződés megkötésekor erre a bankban felhívják az ügyfelek figyelmét. A jogszabály azt mondja ki, hogy 90 napnál hosszabb késedelem, illetve a minimálbér mértékét meghaladó tartozás vonja maga után a „megbélyegzést”. A listáról lekerülni azonban ennél sokkal nehezebb.

A pályázat tökéletes, csak éppen nem nyerő 

Súlyos hiba akár egyetlen olyan pályázat elutasítása is, amely beruházást indukálna, és munkahelyet teremtene az országban – szögezték le állásfoglalásukban a Magyarországon működő külföldi cégek első számú vezetőit tömörítő szövetségek, a hatékony állami beruházásösztönzést hiányolva. Az érdekvédelmi szervezetek nem tartják ugyanis megfelelőnek a SMART programra kidolgozott értékelési pontrendszert, ám a GKM egyelőre nem óhajt rajta változtatni.

Bank és bizalom 

Elérik-e a magyar bankszektor egészét a brókerbotrány hullámainak fodrai? A kérdésre még nincs egyértelmű válasz, de mindenképpen mérlegelendő, hogy milyen hátrányokat okozhat a hatása egy olyan országban, ahol a pénzügyi kultúra még meg sem erősödött, ahol az ügyfelek gyakran nem a legvonzóbb ajánlatot választják, hanem sokkal inkább a megszokottat, és ahol mindennek ellenére – vagy éppen ezért – igen éles a verseny a pénzintézetek között.

A régi-új földjelzálog 

A magyarországi termőföldek átlagára már jövő májusra is, de a következő évtized elejéig szinte bizonyosan felszökik. Nem véletlen, hogy bővül a földbe befektetni akarók köre, mint ahogyan az sem, hogy több hitelintézet – a termőföld alapú jelzáloghitelezésen belül – a vásárolni szánt területre is kész immár kölcsönt nyújtani.

Új Forrás a tőzsdén 

Nagyon tárgyilagos képet kell adni a cégről, a vagyonról, hogy ne mondjunk se pozitív, se negatív értelemben olyat, ami nem helytálló – ez a legfontosabb egy részvény sikeres tőzsdei bevezetésében Patonai József, a Forrás Rt. elnök-vezérigazgatója szerint. A társaság a nyáron a kárpótlási jegyek piaci bevonását, illetve részvénycsere-akcióját bonyolította le, sikeresen.

Hiszékenység nagy haszon reményében 

Napjaink történései – az ingatlanbefektetési szövetkezetek eszelős hozamígéretei, a K&H Equitis eltüntetett milliárdjai – nem segítenek a megtakarítók, a befektetők bizalmáért versengő bank- és tőkepiaci szereplőknek. Bácskai Tamással, a Budapesti Közgazdaságtudományi és Államigazgatási Egyetem professzorával egyebek között a banki bizalomról és a felügyeleti felelősségről beszélgettünk.

A tőke legmagasabb szintű hasznosulása 

Míg az elmúlt négy-öt évben több nemzetközi vállalat hazánkban létesített kutatóintézetében a hazai kutatók elsősorban a multi külföldi piacai számára végeztek „bérmunkát”, mára az itt létrehozott eredményeket egyre gyakrabban a hazai gyártásban is kezdik megvalósítani. Az egyetemi és a vállalati szféra közti kétoldalú tudásáramlás az oktatás és az irányítás területére is kiterjed.

A csökkenő megtakarítási kedv nem érvényes a befektetési alapok piacán 

A befektetési alapok igény szerint prezentálják a stabil haszon és a kisebb-nagyobb piaci kockázatokkal járó jövedelem elegyét. Bár a magyarok befektetési hajlandósága még Kelet-Európában is rendkívül mérsékeltnek mondható, a pénztöbblettel, előtakarékoskodási tervvel rendelkező emberek mind nagyobb számban ismerik fel az alapok rugalmas és stabil voltát. Az uniós csatlakozás után a külföldi részvényalapok is mind többen lesznek jelen a magyar piacon. Ám a honi tőkepiacot alapvetően érintő változásra a Befektetési Alapkezelők Magyarországi Szövetsége szerint csak az euró bevezetése után kerül sor.

Kockázatok és mellékhatások 

A nyáron kirobbant brókerbotrány s az azóta ismertté vált csődök és bűnügyek sok olyan kérdést hoztak felszínre, amelyekre addig nem gondoltunk. Vajon elképzelhető lett volna akár csak néhány évvel ezelőtt, hogy bankok ügyfeleiről, pénzügyi befektetőkről, belső pénzügyi folyamatokról, a bankok és a rendőrség kapcsolatáról úgy cikkeznek a bulvárújságok, mintha banktitok nem is létezne Magyarországon? A Piac és Profit nem a konkrét üggyel foglalkozik, hanem az általánosabb összefüggéseket kutatta, amikor Csillik Pétert, a Magyar Bankszövetség vezető közgazdászát kérdezte.

Irreális ígéretek 

Az irreálisan magas hozamot ígérő ingatlanbefektetési szövetkezetek közül mára a legtöbb ellen büntetőeljárás folyik. Ez jó a piac tisztulása szempontjából is. Az azonban nem, hogy a történtek azokat a szövetkezeteket is megviselik, amelyek józanul gondolkodva a kockázatot és a hozamígéretet megpróbálták összhangba hozni. Ez év júniusa óta tilos hirdetés útján tagokat toborozni, tilos a hozamot közzétenni, illetve bármilyen reklámkampányt folytatni. Akkor hogyan tovább?

Ismerjük (fel) a pénzmosást! 

Mit kell tenni a nagy összegű készpénzmozgások esetén? Megtudjuk-e, ha a bank gyanúsnak talál minket, és bejelent a rendőrségnek? Ezekről beszélgettünk az egyik legnagyobb hazai pénzintézet, az MKB Compliance Szakterületének – ez a törvényeknek való megfelelőséggel foglalkozik – osztályvezetőjével, dr. Gajdos Mártonnal.

Adóslista: késő bánat 

A hitelek törlesztését elmulasztó személyek és az egyébként hitelképes, de kölcsönpénzből gazdálkodó vállalkozások is automatikusan felkerülnek a bankközi adósnyilvántartás legalább egyik listájára, amire hivatkozva az újabb kérelmet akár el is utasíthatják a bankok. A rendszert már most is meg lehet kerülni, az EU-csatlakozás után pedig még könnyebb lesz.

Partnerkapcsolatban: állam és befektető 

Európában már bevett gyakorlat a PPP, Magyarországon azonban még csak az első projekteknél tartunk. A Public Private Partnership olyan hosszú távú együttműködés a közszféra és a magánszektor között, amikor állam vagy helyhatóság és privát befektető együtt oldanak meg nagy tőkeigényű, állami, önkormányzati feladatokat. Ez az együttműködés gyakran előnyösebb a pusztán állami megvalósításnál, mivel a magánszektor a saját pénzét kockáztatja, minden forint elköltését jól meggondolja, és összességében a szolgáltatást is magasabb szinten nyújtja, mint tenné azt az állam egyedül.

Kevesebből többet 

Összességében jelentősen szűkült 2004. január 1-jétől az adómentes természetbeni juttatások köre, bár étkezési utalvány, melegétkeztetési és sporttámogatás, üdülési hozzájárulás és beiskolázási támogatás továbbra is adómentesen adható a dolgozóknak, A munkavállalói értékpapír-juttatásokat pontosították a jogszabályok, és a részvényjuttatás egyértelműen árfolyamnyereségadó-köteles lett.

Az öngondoskodás pillérei 

Stabilizálódott a hárompillérű hazai nyugdíjrendszer. A magyarországi pénztárak európai összehasonlításban is megállják a helyüket, gazdálkodásuk átlátható, működésük biztonságos. Ebből azonban, sajnos, még nem következik az, hogy azt is tudjuk: mennyi lesz a nyugdíjunk, amikor arra sor kerül.

Kell-e utazási biztosítás a csatlakozás után? 

Külföldi utazás előtt általában felmerül a kérdés: kössünk-e biztosítást, és ha igen, milyet és melyik biztosítónál. Az EU-csatlakozás küszöbén pedig már úgy hangzik a kérdés: uniós polgárként kell-e továbbra is biztosítás, vagy a hazai társadalombiztosítás révén jogosultak leszünk orvosi ellátásra a többi tagállamban is?

Meddig maradhatnak a gigantikus hozamok? 

Az állampapírpiacot felbolydító tavaly év végi forintválság elülni látszik, azonban az irreálisan magas kamatok, illetve hozamok megmaradtak. Kérdés, hogy ez az állapot fennmaradhat-e tartósan, vagy belátható időn belül visszatér a racionalitás a piacra.

Pénzforrások lakásra 

A felvehető lakáshitelekre kisebb lett az idén a támogatás, csökkentek a lakásfinanszírozáshoz kapcsolódó adókedvezmények is, ám még így is érdemes igénybe venni mindazt, ami megmaradt.

Pályázati pénzek az információs társadalom fejlesztésére 

Az e-gazdaság fejlesztése, az e-kereskedelem ösztönzése, a digitális tartalom gazdagabbá tétele, az e- közigazgatás fejlesztése és a szélessávú távközlési infrastruktúra bővítése. Ezek azok a témakörök, amelyekre pályázhatnak kis- és középvállalkozások, közhasznú adatbázist kezelő intézmények, közgyűjtemények, közszolgáltatók, települési önkormányzatok vagy társulásaik. Jelentős összegek, nagyarányú támogatások elnyerésére van lehetőség. Érdemes tájékozódni.

Az önerő hiányzik, vagy több felkészülési idő kell? 

Az Európai Unió társfinanszírozásával kiírt pályázatokon az információs társadalom fejlesztését célzó projektek idén 7,6 milliárd forintos támogatási kerete két év alatt a négyszeresére nő. Az itt elnyerhető támogatás azonban tízmillió forintnál kezdődik, amelyre egyelőre kevés pályázat érkezett. De az érdeklődés nyomán az illetékesek bizakodók, s attól sem tartanak, hogy a keret kimerül.

Forrástömörítés 

Az év eleinél karcsúbb költségvetéssel számolhat az Informatikai és Hírközlési Minisztérium a kormányzat takarékossági programja miatt. A forráselvonás nem érinti a tárca korábban kiírt saját pályázatait, újabb önálló kiírásokra a közeljövőben azonban nem lehet számítani, ezeket ugyanis átfogó programok váltják fel.

Felemás kép 

Felgyorsult az üzleti szektor informatikai fejlődése, ez tény. Ellentmondásos azonban a helyzet, ha külön-külön vizsgáljuk az egyes elemeket: a hardverek és szoftverek meglétét vagy a kisebb vállalkozások részvételét az internetes kereskedelemben. Ami szintén biztos: kínálati oldalról nincs akadály. Keresleti oldalon pedig az élen járó ágazatok: a pénzügyi tevékenységet végzők, az ingatlanügyletekkel foglalkozók és a gazdasági szolgáltatók.

Vigyázat, veszélyes! 

Július elsejét követően nem kerülhet forgalomba olyan elektronikai termék, amely ólmot, higanyt, kadmiumot és hat vegyértékű krómot tartalmaz. Ám a hulladékba jó pár évig még juthatnak ilyen berendezések!

Digitalizálási kényszer 

A digitális adatkezelés ma már mindennapi életünk része. A technikai fejlődéssel az adatok digitalizálása és a digitális adatok előállítása magától értetődő folyamattá vált. A megsokasodott információkat lehetetlen is lenne hagyományosan papírra vetni.

Szerverbérlet: máshol fut 

A nagy cégek példáját követve egyre több kis- és középvállalat választja azt, hogy külső szolgáltató felügyelje és működtesse céges szerverét. Szemben Nyugat-Európával, a magyar piacon még meglehetősen bizalmatlanok a vállalkozások e szolgáltatással szemben. Nem szívesen adják "idegen" kezekbe nélkülözhetetlen informatikai eszközüket. Pedig a szerverbérlet mentesíti őket számos feladattól, nő a biztonság, csökken az esetleges leállás kockázata, és nem utolsósorban jelentős költségmegtakarítás jelenthet.

A ragaszkodó ügyfélért: Nem a nagyvállalatok privilégiuma a korszerű ügyfélkapcsolat-kezelő rendszer 

Ahány vállalat, annyiféle megközelítés létezik a CRM-re, vagyis az ügyfélkapcsolatok kezelésére. Ám azt mindenki elismeri, hogy ma már ez az ügyfelek megtartásának nélkülözhetetlen eszköze. Nem szabad azonban megfeledkezni arról, hogy legyen bármilyen korszerű is a technológia, a szoftver, nem váltja be a hozzáfűzött reményeket ügyfélközpontú hozzáállás nélkül.

Az erős gyengéi 

Németország mindenkori gazdaság helyzete befolyásolja a magyar gazdaságot, hiszen Európa legnagyobb országa egyúttal legnagyobb kereskedelmi partnerünk is. Nem mindegy tehát számunkra, milyen fordulatra lehet számítani az új kancellár asszony beiktatása után az ország gazdaságpolitikájában.

Vélemény rólunk 

A magasabb árfolyamkockázat és az államháztartási reform hiánya, valamint az adóterhek és adószabályozás kiszámíthatatlansága jelent gondot Magyarországon a német befektetőknek.

"Tehetetlenek vagyunk" 

A 2004 és 2005 tavaszán a német hatóságok által kezdeményezett és SoKo Pannónia, illetve SoKo Bunda néven lefolytatott ellenőrzési akciók kimondottan negatívan érintették a kétoldalú gazdasági kapcsolatok egyébként jól fejlődő rendszerét. Az akciókban számos magyar vállalat ment tönkre és hurcolták meg jó hírét.

Paradigmaváltás a gazdaságban 

Hatalmas evolúciós folyamatok uralják életünket.

A svéd modell 

Tíz év múlva a technológia 80 százaléka eltér a ma használttól. Az akkori munkaerőt viszont ma képzik az iskolákban. Igen nagy a veszélye annak, hogy a rossz struktúrájú munkaerő-kínálat egy-egy ország számára a nemzetközi versenyben való végzetes lemaradáshoz vezet – állapítja meg az Infórum és az Amerikai Kereskedelmi Kamara együttműködésében létrejött tanulmány. Ebben a svéd modell alapján figyelemre méltó javaslatot találhatunk az állam szerepvállalására hazai viszonyaink között. Az alábbiakban a dr. Vanicsek Mária vezette kutatócsoport megállapításait foglaljuk össze.

eEurópa-program – A lecke fel van adva 

Az eEurope az Európai Unió politikai kezdeményezése, azzal a céllal, hogy a jövő generációi számára biztosítsák az információs társadalom új lehetőségeinek kiaknázását. Európa tehát nem bízza a véletlenre a felzárkózást. Az amerikainál konzervatívabb kultúrájú országok gazdasági fejlődését felülről, programok és ahhoz rendelt támogatáspolitika segítségével kívánja gyorsabb tempóra ösztönözni.

Van még mit behozni 

Tíz közép- és kelet-európai ország (Bulgária, Csehország, Észtország, Magyarország, Lettország, Lengyelország és Románia, Szlovákia, Litvánia és Szlovénia) jelentős fejlesztési kötelezettséget vállalt az EU-csatlakozás reményében a telekommunikáció területén.

Nincs mit szégyenkeznünk 

Az EITO (European Information Technology Observatory – Európai Információtechnológiai Megfigyelő Állomás) feladata, hogy általános képet nyújtson az európai piacok információs és kommunikációtechnológiai fejlettségéről, helyzetéről, és hogy e piac egyéni felhasználóinak és szervezeteinek szolgáltasson. Minden évben, többek között, kiad egy évkönyvet, amely a legátfogóbb és legaktuálisabb adatokat tartalmazza az európai információs és kommunikációtechnológiai (ICT-) piacról, de adatokat közöl az internetgazdaságról, az e-biznisz hatásairól, a telekommunikáció jövőjéről, az ICT-termékek fogyasztói adaptációjáról, valamint 1993 óta speciális tanulmányokat készít.

E-business-étlap – Más az üzlet 

A termelés és a fogyasztás között a hagyományos közvetítőszféra már biztos, hogy eltűnik. Sőt! A közvetlen beszerzéseket az azonos iparágak szereplői beszerzési közösségekbe szerveződve hajtják végre. A saját elektronikus beszerzési hálózatot kialakító nagy cégek egyre-másra ismerik fel, hogy még nagyobb költségmegtakarításokat érhetnek el, ha összefognak a többi, hasonló cipőben járó céggel. Az elektronikus tőzsdék az ipar és szállodaipar számos területén virágzanak Rohamléptekben zajlik világszerte az értékesítési piacok elektronizálása. Az árubeszerzések ideje, útvonala és költségei hihetetlenül leapadtak.

Hívek és hitetlenek 

Nehéz meggyőzni az e-kereskedelem hasznáról az olyan vezérigazgatót, aki még az e-mailjét is a titkárnőjével nyomtattatja ki. De vajon őt kell meggyőzniük a „misszionáriusoknak” arról, hogy az elektronikus üzleteké a jövő az új gazdaságban, vagy inkább az informatikusaikat? Ki lesz a döntéshozó az új gazdaság mikroegységeiben? A BKÁE Vezetőképző Intézete (BKÁE VKI) konferenciáját záró kerekasztal-beszélgetés résztvevői néhány, ránk, magyar üzletemberekre oly jellemző hozzáállást fogalmaztak meg.

Milyen élet vár ránk? 

 

A fáziskésés előnyei. Internetboom Magyarországon 

Az ázsiai válság után a piaci szereplőknek rá kellett döbbenniük arra, hogy a piacok már összetett kölcsönhatásokban léteznek, komplex rendszerként, interaktív hálózatként.

Személyre szabott e-piac. Sorozat: Az új gazdaság és az ember 

Már Magyarországon is vannak olyan nagyvállalatok, amelyek csak interneten állnak szóba beszállítókkal. Az IT-cégek tömegesen álltak át az információs technológiák üzleti alkalmazására. Az internet és az e-business az egész világon áthatja az információs rendszereket, megoldásokat. Alapvető elmozdulások érzékelhetők az üzleti szokásokban, üzleti partneri viszonyokban, kommunikációban – tudtuk meg dr. Beck Györgytől, a Compaq Computer magyarországi és közép-kelet-európai vezérigazgatójától, aki mostanában az Informatikai Vállalatok Szövetségének elnökeként érdek-képviseleti szerepkörét is arra használja ki, hogy felhívja a figyelmet az új gazdaság és az információs társadalom kiépítésének sürgető feladataira.

NET-stratégia – Sorozat: Az új gazdaság és az ember 

Megint nagyot dobott a Microsoft. – mondhatnánk sportnyelven. A .NET-stratégia a következő generációs internet rendszere, s mivel Microsoft-termék, olcsó, mindenki számára hozzáférhető egységcsomagokban kerül piacra az a megoldás, amely segítségével az interneten elméletileg a világ összes programja kommunikálni tud egymással. Olyan huszárvágást csinált megint csak a Microsoft – immár az interneten –, melynek jelentősége a Windows operációs rendszerekénél is nagyobb. Hatása a világ fejlődésére pedig a magas szintű technológia széles körű alkalmazásának gyors elterjesztése révén (ugyancsak Microsoft-specialitás) csak Neumann János találmányához hasonlítható – állítja Nacsa Sándor, a Microsoft Magyarország fejlesztési üzletének menedzsere.

Virulens új gazdaság 

 

A zöld sziget vonzásában 

Írország sok embert késztet álmodozásra. A hangulatos kocsmák, a zöld mezők, az ódon várak és a gyönyörű partszakaszok sok utazót csábítanak ide. Írországba ráadásul egyre könnyebb eljutni: már van közvetlen repülőjárat, a diszkont légitársaságok megjelenésével pedig az árak is mérséklődtek.
Feliratkozás a Piac & Profit Online magazin hírlevelére
Mi lesz a nyugdíjmegtakarításokkal?

Mi lesz a nyugdíjmegtakarításokkal?  

A témában nagyszabású konferenciát rendez november 21-én a Klasszis Média Budapesten.
Privátbankár
Mfor
Piac és Profit

Professzionális online sales és marketing vezetőt keresünk!

Részletek

Privátbankár
Mfor
Piac és Profit

Munkatársakat keresünk!

Online lapcsaládunk bővítéséhez újságírókat, szerkesztőket keresünk.

Részletek

Online segítséget kaphat vállalkozása elindításához, működtetéséhez, pályázataihoz

Online segítséget kaphat vállalkozása elindításához, működtetéséhez, pályázataihoz 

A vállalkozás életútján végig segítséget nyújt az MBH Csoport által fejlesztett BUPA platform.

Költségkímélés

Jó hír a cégeknek, megvágnák az adminisztrációs terheket

Jó hír a cégeknek, megvágnák az adminisztrációs terheket  

Az MKIK programot indít a vállalkozók adminisztrációs terheinek csökkentése érdekében, az érdekképviseletek bevonásával.

Pénzszerzés

Ömlik a pénz a nyugdíjkasszákba

Ömlik a pénz a nyugdíjkasszákba 

Rég várt pozitív fordulatot hozott a július-szeptemberi időszak az önkéntes nyugdíjpénztárak taglétszámában.

Adózás

Ellehetetlenítheti a cégek adóügyeinek intézését az Ügyfélkapu+ megújulása

Ellehetetlenítheti a cégek adóügyeinek intézését az Ügyfélkapu+ megújulása  

A Minősített Könyvelők Egyesülete fejlesztési javaslatokat fogalmazott meg az Ügyfélkapu+ bevezetésével kapcsolatban.

Jogi kisokos

Egy hónapot adtak a Temunak

Egy hónapot adtak a Temunak  

Az uniós fogyasztóvédelmi hatóságok egymással együttműködve lépnek fel a Temu fogyasztók széles körét érintő jogsértő gyakorlataival szemben.

Klímablog

Nőtt az újrafeldolgozott alapanyagból készült termékek aránya idehaza

Nőtt az újrafeldolgozott alapanyagból készült termékek aránya idehaza  

Tavaly az Európai Unióban fogalomba hozott termékek 11,8 százaléka származott újrafeldolgozott alapanyagokból, az arány 2022-höz képest 0,3 százalékponttal nőtt.

Gazdaság

Csökkent az alku tere az ingatlanpiacon

Csökkent az alku tere az ingatlanpiacon 

Eladóknak kedvez az ingatlanpiac: kevesebbet lehet alkudni.

Társadalom

Újabb döntős csapatokra derült fény a szakképzős diákok pénzügyi versenyén

Újabb döntős csapatokra derült fény a szakképzős diákok pénzügyi versenyén 

A második forduló utolsó előtti versenynapján újabb négy csapat jutott a Privátbankár.hu népszerű pénzügyi versenyének országos döntőjébe.

Infokom

Mit várhatnak a hazai cégek a mesterséges intelligenciától?

Mit várhatnak a hazai cégek a mesterséges intelligenciától? 

A GVH közzétette piacelemzését a mesterséges intelligenciáról, melyben a technológia piaci versenyre és a fogyasztókra gyakorolt hatásait vizsgálta.

Info & tech

Cégvezetés & irányítás

Piac & marketing


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo