It a cégben cikkek


A munkavállaló a cég gyenge pontja

A munkavállaló a cég gyenge pontja 

A munkavállalók többsége nem érzi saját felelősségének a vállalati IT biztonság kérdését, a vállalatok negyedénél pedig nincs biztonsági szabályzat. Többek között erre derült fény a Cisco 13 országban, több mint 12 000 munkavállaló megkérdezésével végzett biztonsági kutatásából.
Byod: lelkesek de tudatlanok a kisvállalkozások

Byod: lelkesek de tudatlanok a kisvállalkozások 

A 25 főnél kevesebb főt foglalkoztató kisvállalkozásoknál hiányzik a biztonságtudatosság, a technikai felkészültség és az anyagi forrás ahhoz, hogy a vállalat által a munkavállalóknak adott és a saját tulajdonú (BYOD) készülékek megfelelő védelmet kapjanak.
Elengedte a pórázról a Pingvint a Google

Elengedte a pórázról a Pingvint a Google 

Szombaton ismét útjára bocsátotta a Google új algoritmusát, ami a Pingvin nevet viseli. Új weboldalak bukkanhatnak fel keresésekre, és sok webáruház dőlhet be éppen a karácsony időszak előtt.
Öt meghökkentő előrejelzés 2017-re

Öt meghökkentő előrejelzés 2017-re 

A Gartner szakértői belenéztek az üveggömbbe, és megjósolták, mi mozgatja majd az üzleti informatikát néhány éven belül. A jóslatok között van egy-két igencsak meghökkentő. Lássuk, mit gondol a fejlődés irányáról a világ egyik legjelentősebb IT-piaci tanácsadója!
Hogyan lehetnek biztonságban az adataink a felhőben?

Hogyan lehetnek biztonságban az adataink a felhőben? 

A szolgáltatók lehetőségeikhez mérten gondoskodnak a felhőben tárolt adatok biztonságáról, de ez nem jelenti azt, hogy az ügyfélnek ne lenne ezzel kapcsolatban tennivalója és arra sem érdemes számítani, hogy egy felhőszolgáltató garanciát vállal az adatbiztonságra.
Hacker veszély! Így lehet biztonságban!

Hacker veszély! Így lehet biztonságban! 

Számos változás ment végbe az informatikai biztonság színterén, a hackerek egyre jobban utaznak a cégekre. Ezért a vállalati biztonsági stratégiát minden szervezetnél érdemes időről időre megvizsgálni, és szükség esetén frissíteni.
Lemaradunk a digitális evolúcióban

Lemaradunk a digitális evolúcióban 

Szingapúr vezet, az USA a hatodik, Magyarország pedig a 44. az internethasználat és e-kereskedelem szempontjából legfejlettebb országok 50-es toplistáján – derül ki a globális piac áttekintését nyújtó Digitális Fejlődési Indexből, amelyet a MasterCard egy bostoni egyetemi kutatóintézettel (The Fletcher School at Tufts University) közösen tett közzé.
Olyan munkánk lesz, ami ma még nem is létezik

Olyan munkánk lesz, ami ma még nem is létezik 

Tízből hét mai óvodás olyan munkát végez majd felnőtt korában, amely ma még nem létezik. A nem csupán technológiai iparágakat érintő automatizálás, a demográfiai és életmódbeli változások, az átalakuló fogyasztói igények mind a munkaerőpiac és a vállalatok gyökeres szervezeti átalakulásának irányába mutatnak.
Adatmágusok kellenek a cégeknek!

Adatmágusok kellenek a cégeknek! 

Elemezéseket eddig is végeztek a vállalatok, de most már nem elegendő egyszerű elemzőket alkalmazni, adattudósokra van szükség, mert a beérkező kezelendő információ mennyisége hihetetlenül megnőtt.
Hogyan ötleteljünk virtuálisan?

Hogyan ötleteljünk virtuálisan? 

Ki mondta, hogy egy csapat csak akkor tud együtt gondolkodni, ha fizikailag is együtt vannak a tagjai? A távmunka korszakában az ötletelőértekezleteket sem kell az irodában tartani, csak be kell tartani a virtuális brainstorming szabályait, hogy hatékonyak legyünk.

A vásárlók miatt fontos a gyors adatfeldolgozás 

Lassabban gyűlnek az adatok a közép-európai vállalatoknál, mint a világátlag- derítette ki az IDC regionális kutatása, amelyet az SAP szoftvercég felkérésére készített a piacelemző. A megkérdezett vállalatok hatvan százalékánál legalább három évig tart az információk duplázódása, mely lassabb, mint a világátlagnak tekintett másfél-két év.

Öt év múlva mindenkinek lesz okostelefonja – ezért nagy üzlet a digitalizálás 

Mind inkább megkerülhetetlen szerepet kap az üzleti dokumentumok digitalizációja, ami jelentősen átrendezi a bevételek alakulását is. A Wintergreen legfrissebb előrejelzése szerint 2020-ra megduplázódik az a jövedelem, amit a piaci szereplők elérhetnek ezen a területen.

Az arcképünk is elég lesz a fizetéshez 

A versenytársak megelőzésére törekedő Kína közel tökéletes pontosságú arcfelismeréses fizetési alkalmazás bevezetését tervezi, amely lehetővé tenné, hogy a felhasználók online tranzakcióikat egyszerűen saját arcképük bemutatásával erősítsék meg.

Nem a méret a lényeg 

Minél nagyobb a címlistánk, annál nehezebb a kezelése és sajnos annál valószínűbb, hogy spam-listára kerülünk. Ezért fontos, hogy mindig megfelelően kezeljük a címlistánkat, ha nem akarjuk, hogy marketing üzenetünk a kukában landoljon.

Egy kkv is nagyot robbanthat CRM-mel 

Tévedés, hogy a modern ügyfélkezelési rendszerek csak a nagyvállalatoknak valók. A CRM ugyanis nemcsak szoftver, hanem az ügyfelekhez való hozzáállás magasabb szintjét jelenti. Ezt pedig már egészen kis cégméretnél is érdemes figyelembe venni.

Üzleti intelligencia helyett kockás füzet jut a kkv-knak 

A kis- és középvállalatok körében komoly korlátot jelent az EU-források szűkössége, a kisebb vállalatok egyelőre vonakodó hozzáállása az új technológiához, illetve maga az a tény, hogy egyáltalán rendelkezésre áll-e olyan adat, vagy rendszer, amely alapja lehet az üzletiintelligencia-rendszer bevezetésére.

Hat tanács a saját felhőhöz 

Hogyan fogjon hozzá egy vállalat a privát felhő kialakításához, illetve a meglévő szolgáltatások felhőbe mozgatásához? Mire lesz mindenképpen szüksége, és milyen tényezőkre kell figyelmet fordítani? Néhány tanáccsal segítünk!

Így jussunk át a szolgáltatók első védelmi vonalán! 

Nem csak a felhasználók, hanem az email szolgáltatók is alkalmaznak spamszűrőket, amelyek akarva-akaratlanul is tiltólistára tehetik marketing üzeneteinket. Bemutatunk néhány szempontot, amelyekre ügyelve átjuthatunk ezen a védelmi vonalon.

Így írja át az üzleti informatikát a felhő 

A cloud a számítástechnika jövője, ebben minden szakember egyetért. Azonban még mindig sok olyan zavaros vélemény jelenik meg a cloud-alapú modelleket a „helyszíni” üzleti alkalmazásokkal szembeállító elemzésekben, ahol a „helyszíni” szoftverelérési opciót egy haldokló technológiai modellnek, a cloud technológiát pedig a fejlődés legfontosabb húzóágazatának tartják.

Így kerüljük ki a spamszűrőket 

A legtöbb felhasználó rendelkezik spamszűrővel, így pontosan tudnunk kell, hogyan állítsuk össze hírlevelünket, hogy ne a spamek között landoljon az üzenetünk. Spam-kisokos sorozatunkban most ebből a szempontból a hírlevél tartalmi elemeit vizsgáljuk.

Miért bukhat meg a sokcsatornás értékesítés? 

Az informatikai és marketingvezetők együttműködése lesz a sikeres értékesítési stratégia kulcsa a technológia és az új média területén. A „digitalizált” versenyhelyzetben a kooperáció kudarcát sok esetben a nem megfelelő menedzsment-kommunikáció okozza.

Négy tipp, hogy egyszerűbb legyen a cég élete 

Az alkalmazások telepítése és felügyelete rendkívül idő- és energiaigényes feladattá válhat, különösen azoknál a szervezeteknél, ahol kevésbé fejlett, nem a legteljesebb funkcionalitást kínáló eszközöket használnak.

Szakítsunk a kockás füzettel! 

Hihetetlennek tűnik, de mégis igaz, hogy a 21. században többségében még mindig kockás füzetben, dossziékban, vagy Excel fájlokban történik a toborzás-kiválasztási folyamatok adminisztrációja.

Négy baljós jel, hogy elavult az ERP-rendszer 

Az egyre terjedő felhő alapú számítástechnika és vállalati technológiák új lehetőségeket nyitottak a vállalatok előtt a munkatársaikkal, ügyfeleikkel, szállítóikkal és egyéb üzleti partnereikkel való kapcsolattartásban. A vállalati ERP rendszerek azonban a fejlődés ellenére sok helyen elöregedtek, és inkább hátráltatják az üzleti növekedést.

Ne azt mérjük, amit könnyű, hanem amit kell! 

A megfelelő analitika használata legalább annyira szemléleti kérdés, mint technológiai. A Google Analytics segítségével ma már szinte bármit mérni lehet egy honlapon, azonban nem mindent érdemes, és van, amit egyszerűen muszáj.

Ki alkalmazkodjon az új technológiákhoz? 

Az új információs technológiák már begyűrűztek a cégek mindennapjaiba is. Mennyire alakítják át az új informatikai trendek a cégek életét? A felsővezetés vagy az alkalmazottak feladata ezekben naprakésznek lenni? Szakértők válaszolnak a legfontosabb kérdésekre.

Email-marketinges alaphibák 

Nagy, vagy több adatbázis komplex használata esetén a hibalehetőség is megsokszorozódik. Néha a hibákat véletlenül generáljuk, például hibás szoftverbeállításoknak köszönhetően, néha pedig a szakmai tudatlanság a probléma forrása.

Állandó veszélyben a kisvállalati honlapok 

Minden harmadik kisvállalat weboldalán súlyos vagy közepes besorolású biztonsági hiba mutatható ki. A tátongó biztonsági réseket kihasználva percek alatt komoly, akár a vállalkozás teljes működésére kiterjedő károkat lehetne okozni. Száz kisvállalati honlap vizsgálatából az is kiderült, hogy az egyedi fejlesztésű weboldalak egyáltalán nem garantálnak nagyobb biztonságot.

Bizalmatlanok és félnek a felhőktől a kkv-k 

Hazánkban a kis- és középvállalatoknak még alig 3 százaléka használ valamilyen felhő-alapú szolgáltatást. Ezt a szakértők az óvatosság mellett a hiányos informatikai ismeretekkel magyarázzák.

Nagyobb verseny, több haszon az új internetforradalom hatása 

Beláthatatlanul átalakítja a gazdasági életet a „dolgok internete”, a cégeknek új üzleti modelleket kell kidolgozniuk, új konkurensek tűnhetnek fel egyik-pillanatról a másikra. A cégvezetőknek mihamarabb lépnie kell: a folyamat ugyanis már megkezdődött és az átalakulás feltartóztathatatlan.

Hat tanács, hogy biztonságos legyen a BYOD 

A BYOD évek óta az egyik leggyakrabban emlegetett jelenség a vállalati IT-szakemberek körében. A hazai cégek többsége azonban még mindig csak részben vagy egyáltalán nem gondoskodik arról, hogy biztonságossá tegye a privát vagy vállalati tulajdonú mobil készülékek használatát a vállalaton belül.

Öt mobilapp, ami leváltja a névjegyet 

Ha már elege van abból, hogy állandóan elfogy a névjegye, vagy pont akkor nincs kéznél, amikor a leginkább kellene, érdemes elgondolkozni a virtuális lehetőségeken. Összegyűjtöttünk néhányat. Íme, 5 mobilapplikáció, amely kiváltja a papírt.

Fényes a felhős jövő 

Aki kimarad, az lemarad! Az informatikai fejlesztések területén végképp. Ez az átok régóta sújtja a kisvállalkozásokat, de a virtualizáció megszünteti a hátrányt. Így a céges informatika lépést tarthat az átalakuló igényekkel és innovatív eszközökkel anélkül, hogy egy kkv komoly likviditási problémákat venne a nyakába.

PC-matuzsálemek helyett BYOD a divat 

A saját eszközök növekvő népszerűsége azt jelenti, hogy a kkv-knak biztonsági kockázatokkal kell szembenézniük. Az is igaz, hogy amit a munkavállalók bevisznek, az modernebb és gyorsabb, mint a kkv-k saját eszközparkja – derül ki egy friss felmérésből.

Ősöreg PC-kről egyből felhőre ugranak a kkv-k 

Öt évnél is idősebb a kkv-k által használt PC-k átlagéletkora. A cégek többsége cserélni tervezi elöregedett eszközeit, de nem PC-kre: a kkv-k egyre inkább az új generációs szolgáltatások irányába mozdulnak el. Hódító útra indultak a tabletek és a más mobileszközök is.

Nagy biznisz van az adatelemzésben 

Az adatelemzést (Data and Analytics) tartják a jövő első számú üzletének a technológiai szektor vezetői. Az adatmenedzsment üzletág előretörését mi sem bizonyítja jobban, mint hogy tavaly még csak a válaszadók 33 százaléka jelölte meg a jövő egyik legfőbb IT-húzóágazatként, idén viszont már 51 százalékuk említette a várhatóan legtöbb bevételt generáló tevékenységek között.

Most kezdődik csak igazán a kütyüforradalom 

2018-ban a globális internetforgalom meghaladja majd az 1984-2013-ig tartó időszak összesített forgalmát. Az internet történetében először az adatforgalom túlnyomó részét már nem a személyi számítógépek (PC), hanem más internetes eszközök fogják generálni.

Szörnyetegből lesz a legjobb asszisztens 

A kereslet ingadozik, a piaci igények állandóan változnak, közben pedig egyre súlyosabb szakemberhiánnyal kell szembenézniük a cégeknek. Nem véletlen, hogy az „Ipar 4.0" korában az ember és robot közti együttműködés ennyire középpontba került.

A papírkosárba szórjuk a pénzt 

Egy szervezeten belül nap, mint nap rengeteg dokumentum keletkezik. elektronikusan, mégis csupán egy részük jár be később digitális életutat, többségük ugyanis papírra kerül, és sokuk egyszerűen a papírkosárban végzi.

Közös munka, kockázatok nélkül 

A legtöbb felhasználó már megbarátkozott a felhő alapú fájlmegosztással, azonban ennek vannak biztonsági kockázatai, ami a cégek számára különösen kényes lehet. De van megoldás, amivel elkerülhető, hogy olyanok is hozzáférjenek az érzékeny adatokhoz, akiknek nem kellene.

Három jóslat a céges kommunikáció jövőjéről 

Sikeresebbek lesznek azok a projektek, amelyeket nem informatikusok, hanem gazdasági vezetők irányítanak – a célra, és nem a megvalósítás mikéntjére koncentrálva.

A jó céges honlap 4 alapszabálya 

Számtalan kutatás és elemzés látott napvilágot a múltban arról, hogy tulajdonképpen milyen is egy igazán sikeres honlap, ami nem csak hasznos információkkal szolgál a látogatók számára, hanem ezen felül pénzt is hoz tulajdonosának.

A kiszervezés nem mindig hozza meg a kívánt eredményt 

A cégvezetők tapasztalatai szerint a céges IT-feladatok kiszervezése nem mindig hozza meg az elvárt eredményeket. A tapasztalatok szerint minél nagyobb költségcsökkentést érnek el, annál inkább háttérbe szorul a modernizáció és a hatékonyság.

Hatalmas magyar siker Ázsiában 

A magyar szoftverfejlesztő és tanácsadó Multipass Solutions Zrt.-nek adta az ázsiai pénzügyi szektor a "Legjobb felhő alapú megoldás" díjat, amelyet a cég Kuala Lumpurban vett át. A versenyen résztvevő közel 200 cég 18 különböző kategóriában indult az elismerésért, a díjat 2001-ben alapították.

Virtualizáció: apró lépésekben váltanak a cégek 

Nem robbanásszerűen, hanem apró lépésekben érkezik a világszerte tapasztalható virtualizációs trend Magyarországra. A vállalatok ugyanis úgy látják, hogy nincs egy lépésben, azonnal szükségük a teljes it-infrastruktúrájuk átállítására.

Nem veszély, hanem lehetőség! 

Egyetlen kereskedő sem tud az internet ellen küzdeni, hiszen a világháló hatalmas embertömegeket ér el, de erre nincs is szükség. A web ugyanis nem ellensége a hagyományos üzleteknek, hanem új lehetőségeket nyújt a vevők magasabb színvonalú kiszolgálásában, modernizálja a vállalatok működését.

Így védekezzünk a kibertámadások ellen 

A kiberbűnözők körében egyre népszerűbbek a kezdő infrastruktúrával dolgozó vállalkozások. A célpontok elsősorban az ügyféladatok.

A vírusirtás nem halt meg, csak átalakult 

A vírusirtás halott – ezúttal a Symantec alelnöke szerint. Valójában azonban az antivírus-megoldásoknak már 15 éve halottnak kellene lenniük. Legalábbis dr. Alan Solomon, az egyik úttörő vírusirtó cég megalapítója már ekkor ugyanezt a kijelentést tette. A valóság azonban ennél sokkal árnyaltabb.
Feliratkozás a Piac & Profit Online magazin hírlevelére
A befektetéseinknél  is érdemes több lábon állni – interjú

A befektetéseinknél is érdemes több lábon állni – interjú 

Bár mindenki gyenge forintra számít, visszatekintve alig találunk olyan időszakot, amikor a forint leértékelődését ne kompenzálta volna a kamatelőnye. Interjú.
A CIB párbeszédre buzdít a jó munkahely összetevőiről

A CIB párbeszédre buzdít a jó munkahely összetevőiről 

Minden tizedik magyar munkavállaló aktívan állást keres, mert a jelenlegi munkahelyén nem érzi jól magát.

Költségkímélés

Az eladóknak kedvezett az ősz az ingatlanpiacon

Az eladóknak kedvezett az ősz az ingatlanpiacon  

A vevők alkupozíciójának nyár eleji erősödése csak rövid életűnek bizonyult, ősszel már ismét kevesebb kompromisszumra kényszerültek a lakáseladók.
Egy befektetési lehetőség, amivel részesedhetünk a világ egyik legfejlettebb piacából

Egy befektetési lehetőség, amivel részesedhetünk a világ egyik legfejlettebb piacából 

Klasszis Podcast Halas Zoltánnal, az OTP Alapkezelő portfóliómenedzserével.

Pénzszerzés

Hányan örülhetnek a kormány legújabb döntésének?

Hányan örülhetnek a kormány legújabb döntésének?  

Változik a babaváró hitel igényléséhez kapcsolódó korhatár.

Jogi kisokos

Így ne legyen lehúzás a karácsonyi vásárlásokból

Így ne legyen lehúzás a karácsonyi vásárlásokból  

A vásárlásainkat tudatosan és körültekintően végezzük, miközben tisztában vagyunk fogyasztói jogainkkal is.

Klímablog

Teslára hajtanak a hazai cégek az e-autó pályázaton

Teslára hajtanak a hazai cégek az e-autó pályázaton 

A Tesla érte el elsőként a félezres igényelt darabszámot a 30 milliárd forintos keretösszegű vállalati e-autó pályázaton.

Gazdaság

A magyarok harmada az utolsó pillanatban vásárol

A magyarok harmada az utolsó pillanatban vásárol 

A felnőttek harmada az utolsó hetekre, napokra hagyja az ajándékok vásárlását, és a háztartások majdnem egyharmadában a nőkre hárulnak az ünnepi teendők.

Infokom

Ne ész nélkül vegyünk mobiltelefont az ünnepi rohamban!

Ne ész nélkül vegyünk mobiltelefont az ünnepi rohamban! 

Összeszedték, mit érdemes mérlegelnünk, ha hűségidős szerződéssel vásárolnánk mobil eszközt.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo