A Csungkingi Környezetbarát Technológiai Kutatóintézet tudósai létrehozták a világ legnagyobb, ázsiai arcokat tartalmazó adatbázisát, amely több mint 50 millió arcképet tartalmaz. Az adatbázis összeállításában részt vett az Illinois-i Egyetem és a Szingapúri Nemzeti Egyetem is.
A kutatóintézet munkatársai olyan arcfelismerő rendszert dolgoztak ki, amely 91 szögből, 99,8 százalék pontossággal azonosít arcokat a tömegben. A rendszer megbízhatóan és pontosan működik, hiszen képes egypetéjű ikrek megkülönböztetésére is, átlát több réteg sminken, és több kilónyi hízás vagy fogyás után is felismeri az arcokat. (A kassza pedig akár a kéz erezetéről is felismerheti a vevőt.)
Egy mobil applikáció telepítését követően a rendszer lehetővé teszi, hogy a felhasználók bankszámlájukhoz vagy hitelkártyájukhoz az arcuk biometrikus adatait is társítsák, majd bármiféle jelszó vagy PIN-kód nélkül vásároljanak. Az alkalmazás biztonságáért felelős speciális algoritmus a biztosíték arra, hogy a rendszer kiszűri a fotót vagy videót a kamera elé tartó csalási szándékot.
Harold Teasdale, Quadron Rendszer Kft. ügyvezető igazgatója szerint a „hagyományos autentikáció felett az idő és a technológiai fejlettség eljárt. Már várható volt, hogy a felhasználónév/jelszó páros helyett valami korszerű, produktivitást és biztonságot támogató új, korszakváltó azonosítás lesz az egyik meghatározó innováció az informatikában.” A szakember hozzátette a biometrikus azonosítás nem új keletű, hosszú évek óta fejlesztik és a biztonsági szintje ezeknek a rendszereknek rendkívül sokat fejlődött, ami szinte biztosan kijelenthető, hogy ez az irány meghatározó lesz az informatikai azonosítás területén.