Fenntarthatóság cikkek


Hogy tartsuk itthon a fiatal vállalkozókat?

Hogy tartsuk itthon a fiatal vállalkozókat? 

Példátlan összefogással veszi kezdetét jövő héten a Fiatal Vállalkozók Hete, mely a világ 120 országában megrendezésre kerülő „vállalkozásünnep", a Global Entrepreneurship Week (GEW) hazai rendezvénysorozata. Az országos, ingyenes eseménysorozat - a gazdasági utánpótlás nevelés érdekében - eddig ritkán látott összefogással valósul meg, ugyanis előadóit és partnereit olyan vállalatok alkotják, melyek a 2010 évi magyar GDP 6,5 százalékát adják.
Zöld házak itthonról

Zöld házak itthonról 

A Holcim meghívására a Svájci Nagykövetségen gyűlt össze a hazai építészet számos képviselője, hogy meghallgassák Edward Schwarz, a Foundation for Sustainable Construction (Holcim Alapítvány a Fenntartható Építészetért) elnökének gondolatait a fenntartható építészetről, valamint, hogy megismerjék azt a három hazai projektet, amelyet a Holcim Hungária Zrt. a legjobbnak ítélt az idén először kioszott magyar díjon. Egy erdei fűrészmalom, egy intelligens napház és a pluszenergia-gyár bizonyoult a legjobbnak a bírák szerint abból a 32 hazai projektből, amely idén érkezett a Holcim Awards for Sustainable Construction építészeti világversenyre. 
Bárki lehet felelős!

Bárki lehet felelős!  

Hosszú ideig kizárólag a nagyvállalatok által használt fogalom volt a CSR. A kkv-k azonban egyre inkább kezdik felismerni, hogy a CSR nem csak a multik stratégiájában lehet a siker eleme. Ráadásul sokan közülük felelősen működnek - és korábban is így működtek - anélkül, hogy foglalkoztak volna azzal, hogy a társadalmi felelősségvállalásra üzleti szakkifejezés is létezik.
Kalapács alatt a fenntarthatóság

Kalapács alatt a fenntarthatóság 

Háztartászöldítő és mentor-programra, egészség ügynökségre, fair-bussiness minősítésre, önkéntes képzésekre és programokra, valamint családi napokra licitálhatnak többek között a cégvezetők 2011. november 17-én a Civil Licit fenntarthatósági árverés keretében. A tételeket civil szervezetek kínálják fel. A negyedik alkalommal megrendezésre kerülő esemény célja a for-profit és a non-profit szektor közötti együttműködés elősegítése.
Bencsik: "Muszáj változtatni!"

Bencsik: "Muszáj változtatni!" 

Az Első Magyar Fenntarthatósági Csúcsot Demcsák Mária, a Piac és Profit főszerkesztője nyitotta meg, majd Bencsik János energiaügyi államtitkár beszélt a kormány fenntartható fejlődéssel kapcsolatos stratégiájáról. „Bár az egyének szintjén szabadon választható az irány, az, hogy rálépünk-e a fenntartható útra, nem csupán egy lehetőség. Ha nem változtatunk komolyan a jelenlegi gondolkodásmódon, ez a rendszer összeomlik” – hangsúlyozta az államtitkár, aki szerint nem a kormányok fogják az országokat fenntartható pályára állítani, hanem az emberek. Persze ehhez megfelelő kormányprogramra is szükség van.
Mitől lesz fenntartható az otthonunk?

Mitől lesz fenntartható az otthonunk? 

A fenntartható életmód részeként az energiafelhasználás csökkentése és az élhető belső környezet kialakítása is fontos téma volt az október közepént alakult „Green Growth Leaders" (GGL) nemzetközi szervezet konferenciáján. A zöld gazdaságot és a fenntartható növekedést konkrét lépésekkel támogató kezdeményezéshez olyan szakemberek adták nevüket, mint a közismert brit szociológus, Anthony Giddens vagy Nobuo Tanaka, a Nemzetközi Energia Ügynökség (IEA) igazgatója.
Egy ember, akitől tanulhatunk

Egy ember, akitől tanulhatunk 

Idén Kerekes Sándor a Budapesti Corvinus Egyetem rektorhelyettese kapta a Követ Egyesület Winter-díját. Az elismerést a gazdaság és a fenntartható fejlődés összhangjáért ítélik oda az arra érdemeseknek. Ennek kapcsán beszélgettünk vele.
Jó üzlet a napelem

Jó üzlet a napelem 

Napelempark létesült Halápon. A 2016 darab napelemet magában foglaló park névleges összteljesítménye meghaladja a 450 kilowattot, ami éves szinten 600 ezer - 650 ezer kilowatt megújuló energia termelését teszi lehetővé. A beruházó több mint 164 millió forintos támogatást nyert el a fotovoltaikus rendszer telepítésére az Új Széchenyi Terv megújuló energiás pályázatán.
Másfél hónapig vitáznak a fenntartható fejlődésről

Másfél hónapig vitáznak a fenntartható fejlődésről 

A Nemzeti Fenntartható Fejlődési (keret)stratégia társadalmi vitája októberben kezdődik és másfél hónapig tart, majd a kiérlelt szöveg decemberben kerül vissza a bizottsághoz - mondta Náray-Szabó Gábor, a Nemzeti Fenntartható Fejlődési Tanács társelnöke a tanács csütörtöki ülésén a parlamentben.
Sok kicsi mire megy?

Sok kicsi mire megy? 

Megjelent a Piac&Profit magazin szeptemberi száma, benne részletes összeállítással a mikro- és kisvállalkozások speciális igényeiről és lehetőségeiről. Bemutatjuk mi is az a parasztwellness, hogy mitől lehet valakiből egy újabb Bill Gates vagy vagy Mark Zuckerberg, foglalozunk azzal, hogy mi lesz a néhány év múlva nyugdíjba vonulók sorsa, és még egy világsztárokat felvonultató új magyar filmről is beszámolunk!

Már a jövő évi készleteinket éljük fel 

Szeptember 27-éig az emberiség teljesen felélte a teljes évre rendelkezésére álló ökológiai erőforrások és szolgáltatások kereteit, így ma van az Ökológiai Túllövés Napja - állapította meg a Global Footprint Network (GFN).

Létrontási spiráltól a kék gazdaságig 

A Piac&Profit és a SOL Magyarország által létrehozott Mesterek és Műhelyek rendezvénysorozat első eseményén a vezérszónok amerikai professzor, Dennis Meadows mellett a fenntarthatóság témakörének hazai szakértői is szót kaptak.

Legális a graffiti a metrópalánkokon 

A 4-es metró épülő állomásaiban már zajlik a belső beépítés, a felszínek végleges rendezésére azonban - helyszínenként eltérően - még egy-két évet várni kell. Noha számos munkaterület a projekt előrehaladásával párhuzamosan szűkült, illetve fog is a közeljövőben, az építési palánkokra még egy ideig biztosan szükség lesz. A beruházás okozta kellemetlenségek csökkentse érdekében, a Budapesti Közlekedési Központ hétvégén palánkfestés-kampány indít. A tervek szerint október közepéig megszépül majd a Móricz Zsigmond körtér és a Kálvin tér palánksora, de a felületek felajánlásával szeretnének lehetőséget biztosítani a többi helyszínen is fiatal alkotók számára az önkifejezésre és a városkép javítására.

Magyar aranyérem az Uniótól  

A legjobbak között végeztek a 2011. évi Európai Virágos Városok és Falvak versenyébe benevezett magyarországi települések. Balatonfüred város kategóriában aranyérmet kapott, míg Paloznak  a falvak között szerzett ezüstérmet az Entente Florale Europe versenyen.

Egészségesebb épületek 

A 2011-es Környezettudatos Építési Világhetet szeptember 19. és 23. között rendezik meg több mint 26 ország részvételével a világ minden táján. Hazánkban a Magyar Környezettudatos Építés Egyesülete (HuGBC) dolgozik a környezettudatos építészeti tervezés, kivitelezés és üzemeltetés megismertetésén és megvalósításán, tagjai révén létrehozva egy egyedülálló hazai zöld közösséget.

Hulladékból termék - még lehet jelentkezni!  

Különleges nemzetközi program veszi kezdetét 5 EU tagállam fiataljainak részvételével Hollókőn szeptember végén. A fiatalok hulladék molinókból és telefonkészülékekből készítenek tárgyakat. Négy magyar még csatlakozhat.

Nanotechnológia: Tudós természet 

A nanotechnológia mára világszerte a legdinamikusabban fejlődő K+F és üzleti területté vált, amely hamarosan alapvetően befolyásolja majd mindennapi életünket.

A környezettel harmonikus létezés itt megtanulható 

Az Ökológiai Intézet a Fenntartható Fejlődésért Alapítvány szombaton elindította a gömörszőlősi mintaprogramot, melynek fő célja, hogy szolgálja a társadalom fenntarthatósággal kapcsolatos ismereteinek és szemléletének fejlődését, és hozzájáruljon a fenntartható társadalomhoz vezető út gyakorlati lépéseinek kimunkálásához.

Mit kínál a parasztwellness? 

A szlovák határ közvetlen közelében meghúzódó zsákfalu első ránézésre nem az a hely, amit az ökotudatos vidéki életvitel hallatán hajlamosak lennénk elképzelni. Pedig Gömörszőlősön szombaton adták át az Ökológiai Intézet új látogatóközpontját. A mintaértékű létesítmények felszereltsége, működése s az ott folyó tevékenység a környezettudatos életmód elősegítését szolgálja.

Meadows: a rugalmasság kulcs a túléléshez 

A világ egyik legismertebb fenntartható fejlődés gondolkodójának, Dennis Meadowsnak az előadásával indult el a Piac&Profit és a SOL Magyarország által létrehozott Mesterek és Műhelyek rendezvénysorozat. A világhírű amerikai professzor a hatékonyság helyett a „rugalmas erő" kialakításának fontosságáról, valamint a kultúra megváltoztatásának szükségességéről beszélt. 

Leküzdhetetlen gondokkal szembesül a következő nemzedék 

Interjú Oláh György Nobel-díjas kémikussal, a globális felmelegedés problémájára is megoldást kínáló, nagy érdeklődést kiváltó direkt metanolos tüzelőanyag-cella kidolgozójával, aki idén megkapta a Széchenyi-nagydíjat. 

Adománybolt nyílt Szegeden 

Cégektől és magánszemélyektől kapott ruhaneműket, játékokat és könyveket árusítanak a Szeged első, nyugat-európai és egyesült államokbeli mintára kialakított adományboltjában.

Gazdaság és fenntartható fejlődés: keresik az "összekötőket" 

A KÖVET Egyesület keresi azt a magánszemélyt, aki kiemelkedően és eredményesen munkálkodik a magyar gazdasági szféra és a fenntartható fejlődés összhangjáért, ezáltal érdemes a Dr. Georg Winter életműdíjra. A díj névadója Dr. Georg Winter, aki múlhatatlan érdemeket szerzett a környezettudatos vállalatirányítás területén, a B.A.U.M., az INEM és a KÖVET megalapításában, felvirágoztatásában. A díj átadására második alkalommal a KÖVET Egyesület XVI. „Jó-Lét-Kérdések" című Konferenciáján kerül sor, 2011. október 20-án, Budapesten, a Hotel Gellértben.

Nem csak zöldeknek: Béreljen elektromos Smartot! 

A Sixt ismét újít flottáján, méghozzá ökoautókkal. A 40 CNG természetes gázzal működő gépjármű felvétele után, a Sixt elsőként kínál üzleti ügyfeleinek környezetbarát autókat. A Smart ED autók elektormossággal működnek, és tökéletes közlekedési eszközök, melyeket városi környezethez terveztek. A bérlők hamarosan maguk is tesztelhetik a rövid távra kölcsönözhető járműveket, melyeket igény szerint flottáikba is felvehetnek. Ezzel párhuzamosan persze bárki, aki különösen alacsony működési költségű járművet keres, élhet ezzel az ajánlattal.

Amíg mi feltöltődünk, a Föld is fellélegezhet 

Akár kipihentük már magunkat, akár vár még ránk a szabadság nyújtotta feltöltődés, a maradék nyárral és az indiánnyárral együtt még egy jó ideig élvezhetjük a nap feltöltő hatását. De vajon a Föld mikor tölti fel készleteit, hogy erőforrásait újratermelje, ha állandóan fogyasztunk? A Föld sosem pihen, ezért mi sem lazíthatunk ezen a téren: az alábbiakban kevéssé ismert, de könnyen megvalósítható zöld tippeket gyűjtöttünk össze, amivel mi is, és a környezetünk is feltöltődhet.

A felelősség már prioritás 

A felelős vállalat számára a környezet mellett nem elhanyagolható szempont a társadalom és világ iránti felelősség. A felelős vállalatirányítási rendszer célja, hogy a lehető legjobban közelítse egymáshoz az egyének, a gazdasági társaságok és a társadalom érdekeit, elősegítve ezzel a növekedéshez szükséges források, tőke bevonását. Segítségével egy jól strukturált, átláthatóbb rendszer alakítható ki, mellyel hatékonyabb működés, ezáltal költség- és időmegtakarítás érhető el.

Zöldre át! 

A környezet és védelme központi témává vált, és új magatartást hozott az üzleti életbe a szabályozás terén éppúgy, mind a közvéleményben: a felelős vállalatok vonzóbbak a fogyasztók és a döntéshozók szemében is. Ráadásul az effajta gondolkodás közvetlen versenyelőnyt is teremt.

Termékdizájn: jól néz ki és fenntarthatóan működik 

A fenntarthatóság alapelveinek már a dizájntervezési folyamat elejétől kezdve meg kell jelenniük a termékfejlesztési folyamatban. Többek között erről is szó esett a Nestlé júliusban megrendezett globális konferenciáján, ahol a szakértők megvizsgálták azt is, hogy a jelenlegi fogyasztói és dizájn trendek milyen lehetőségeket tartogatnak a Nestlé számára a fenntarthatóbb termékek, szolgáltatások és rendszerek kifejlesztésében. - írja a Nestlé közleményében.

Üres szavak a felelősségről: nem kell a pénz a cégeknek 

Hogyan hozhat plusz forrást a fenntarthatóság, a környezettudatos működés, a felelős vállalati magatartás? A környezeti célú fejlesztéseket támogató vissza nem térítendő uniós támogatás maximum 100 millió forintos plusz forrást jelenthet azoknak a vállalkozásoknak, akik nem csupán kommunikációs üzenetként használják a környezettudatos működést, de tesznek is ezért. Bár a magyarországi cégek jelentős része beszél a fenntarthatóságról, a július 1-én megnyitott összesen 9 milliárdos keretre eddig csupán néhány pályázat érkezett. -  írja a M27 ABSOLVO közleményében.

Kiszámítható politikai környezetet akarnak a cégek 

Hosszú távon kiszámítható politikai, illetve gazdasági és társadalmi környezetet szorgalmaz a legfrissebb, 2011-es jelentésében a Magyar Európai Üzleti Tanács (HEBC).

Ők a legjobbak Magyarországon! 

Ötödik alkalommal rendezte meg a KÖVET Egyesület a Zöld Iroda versenyt. A verseny célja az volt, hogy feltárják és csökkentsék az irodai működéssel járó környezeti terheléseket, valamint növeljék a munkatársak környezettudatosságát.

Magyar pályamű a Design Lab középdöntőjében 

Az Electrolux nemzetközi formatervezési versenyének középdöntőjébe ismét bekerült egy magyar diák pályaműve. Miklósi Ádám, a Nyugat-Magyarországi Egyetem Alkalmazott Művészeti Intézetének hallgatója, Sous-vide elnevezésű főzőrendszerét is beválasztották a 25 legjobb pályamű közé.

Élőgép - nagy étvággyal 

Világjáróvá vált az élőgépes szennyvíztisztítás, az Organica Technológiák Zrt. ugyan Telkiben valósította meg legújabb hazai produktumát, de a legfejlettebb gazdaságok a meghatározó vásárlói.

Üzlet és etika: kilencedik alkalommal díjazva 

Kilencedik alkalommal osztották ki ünnepélyes keretek között a 2000-ben Demcsák Mária, a Piac és Profit üzleti magazin főszerkesztője, és László Ervin professzor, a Budapest Klub alapító-vezetője által közösen alapított díjat. Az elismerést azzal a szándékkal hoztak létre, hogy minden évben felhívják a hazai társadalom figyelmét azokra a cégekre, vállalatokra, amelyek felelős tevékenységükkel és gondolkodásukkal, magatartásukkal példát mutatnak, és erősítik a bizalmat a társadalom és az üzleti szféra között.

A víz a hatalom: Magyarország nagyon fontos ország lehet 

Néhány évtizeden belül hazánk - vízbázisának köszönhetően - stratégiai fontosságú országgá válhat - mondta Kurdi Viktor,  a Magyar Víziközmű Szövetség elnöke. Mára ugyanis az ivóvíz hiánya világviszonylatban kezd kritikus méreteket ölteni, miközben Magyarországon csak a felszín alatti vízkészletek utánpótlása évente kétmilliárd köbméter. Ennyiből az egész Balaton medrét fel lehetne tölteni. Ez nem csak, hogy bőségesen elegendő az ország lakosságának, de még „fölösleg" is képződik.

Tízezer biciklis 38 millió forint benzinpénzt spórolt 

A Bringázz a munkába! kampány idén tavasszal immár 8. alkalommal mutatta meg, hogy a kerékpározás valós és egyre több közlekedő által választott alternatívája a közlekedésnek. A kampány évről évre növekvő számú résztvevője is jelzi, hogy megtörtént az áttörés, mára a kerékpárral közlekedők a közlekedés egyenrangú résztvevői lettek. Az 5 hetes, április 4-től május 8-ig tartó kampány alatt több mint 10 ezer munkába kerékpározó 1.8 millió kilométert tekert, ami 4.5 Föld- Hold távolságnak felel meg. A leggyorsabb, legolcsóbb és leginkább környezetbarát közlekedést választók összesen 338 tonna Co2 kibocsátásától kímélték meg a légkört és több mint 38 millió forintnyi benzinpénzt spóroltak meg.

Egy növény, mely zölddé alakíthatja a sivatagokat 

Az öt legkeresettebb élelmiszernövény (búza, kukorica, rizs, krumpli, szója) mindegyike kizárólag édesvízzel termeszthető, a tengervíz néhány nap alatt elpusztítja őket. Napjainkban, amikor egyre ritkább kincs az édesvíz - amelynek 80 százalékát amúgy is az agrárium használja el -, és a takarmánytermelés kifárasztotta a termőföldek 46 százalékát, nagy szükség van a sós vizzel öntözhető élelmiszernövényekre, élelemként és takarmányként is. Ilyen növény a Salicornia - magyarul sziksófű, ballagófű -, ami meglehetősen ismeretlen faj ahhoz képest, hogy mi minden előnyt tartogat. Pedig a környezettudatos Marlon Brando a '70-es évek vége óta úton-útfélen propagálta mint az emberiség nagy problémáinak megoldását.

Nem lesz nehéz bevezetni az elektomos autókat... 

A német városokban különösebb infrastrukturális fejlesztések nélkül is lehetséges viszonylag magas szintre emelni a közlekedésben résztvevő elektromos járművek arányát - derül ki a Duisburg-Essen egyetem tanulmányából.

Kinek a tornya zöldebb? 

Márkanévvé vált. Épületeit messziről fel lehet ismerni. Ám a 81 éves amerikai sztárépítész, Frank Gehry tavaly nyilvánosan becsmérelte az energiatakarékos, környezetbarát LEED épületszabványt, vitába keveredve szakmája képviselőivel. A diskurzus kidomborította a modern építészet ökológiai, technológiai és művészi dilemmáit.

364 átlagos hétköznap bolygónk védelmében 

A társadalom április 22-ére, a Föld Napjára minden évben kiemelt évfordulóként tekint. Ilyenkor legalább egy napig igyekszünk környezettudatosabban viselkedni, óvni a természetet. Az Országos Erdészeti Egyesület ezúton emlékezik meg az év másik 364 teljesen átlagos napjáról, amikor a természet, az erdő szolgálja a mi érdekeinket.

Ültess egy fát a Kárpátokban! 

2011 Az Erdők Nemzetközi Éve. A programot az Egyesült Nemzetek Szervezete, az Egyesült Nemzetek Erdészeti Fórumának (UNFF) kezdeményezésére 2011. február 2-án, New Yorkban indította útjára. A program célja, hogy felhívja a figyelmet az erdők megőrzésének és fenntartható kezelésének a fontosságára, mert jelentős szerepet töltenek be az emberi környezet és a természet védelmében.

Inkább szelektíven szemetelünk... 

Nemzetközi felmérés eredményei szerint jobban teljesítenek az emberek a szelektív hulladékgyűjtés területén, mint a többi fogyasztói szokás megváltoztatásában. A 28 országra kiterjedő vizsgálat szerint a nők és az idősebbek viselkednek környezettudatosabban. - derül ki az ELTE TÁTK hírleveléből.

Holcim Awards: új távlatok a jövőért 

A világ 146 országában valósulhatnak meg a 3. Nemzetközi Holcim Awards for Sustainable Construction (Holcim-díj a fenntartható építészetért) világversenyre érkezett pályaművekben megfogalmazott építészeti projektek és elképzelések. Hazánkat ezúttal 32 pályázat képviseli.

Hatalmas természeti övezeteket vásárolnak fel 

Az Egyesült Államok prominens milliárdosai hatalmas föld-felvásárlásba fogtak, hogy megmentsék az ipari fejlődéstől érintetlen parkokat és erdőket. Ezidáig Ted Turner, a CNN alapítója és a sikertelen AOL-Time Warner vállalategyesülés egyik összehozója volt az ország legnagyobb földmágnása. Riválisa és barátja, a kábeltévé-mogul John C. Malone azonban legújabb ügyletével leelőzte őt.

Eljött a megapoliszok kora? 

Egyre nagyobb tömegek fognak olyan óriásvárosokban élni a globális népességnövekedés hatásaként, mint amilyen ma Sanghaj, Kairó, London vagy New York. De vajon elérhető-e a fenntartható és karbonsemleges életvitel a terebélyesedő metropoliszokban? Ugyanis ma ezekből kerül a légkörbe az üvegházgázok 80 százaléka. Magyarországon nem érvényesül ez a trend, amely alig kétmilliós városokból rövid idő alatt akár tízmilliós metropoliszokat „varázsol", Budapest nem növi túl magát, de hosszú távú életképessége érdekében összehangolt, sőt társadalmasított fejlődést kellene megvalósítania a jelenlegi szigetszerű fejlesztések helyett.

LEADERSHIFT: Túl a hagyományos vezetési filozófiákon 

A Budapest Klub és az ELA European Leadership Academy nagyszabású eseményt tart a Planetáris Tudat 11. Világnapjának Ünnepségén 2011. március 21-én. A kerekasztal-beszélgetésen a hazai és nemzetközi tudományos élet jeles képviselői beszélnek a globális gondolkodásról, a planetáris tudatról, az egyéni és a társadalmi tudatváltozás szükséges elemeiről a fenntartható világ érdekében.

Adományt tessék! 

Nagy közhely, így aztán nagy igazság is, hogy ami valahol szemét, máshol kincs lehet. Erre az alapvetésre épít az adománybolt műfaja. Újrafelhasználás, társadalmi felelősségvállalás, fenntarthatóság, szolidaritás. Vajon miért nem működik ez itthon? 

Hogyan gyönyörködik Norman Foster? 

Ha létezik sztárépítész, ő mindenképpen az. Nem csupán a 20. század legismertebb, futurisztikus épületeinek, sci-fibe illő üvegcsodáinak megálmodója, de a környezettudatos tervezés pionírja is egyben. Újabban a világ első karbonsemleges városa, a sivatag közepén épülő Masdar City kiötlőjeként tartják számon a brit Norman Fostert.
Feliratkozás a Piac & Profit Online magazin hírlevelére
Mindig az ember a leggyengébb láncszem a kibervédelemben

Mindig az ember a leggyengébb láncszem a kibervédelemben 

Kétféle ember, és kétféle cég van: akit már meghekkeltek, és akit meg fognak.
Privátbankár
Mfor
Piac és Profit

Professzionális online sales és marketing vezetőt keresünk!

Részletek

Privátbankár
Mfor
Piac és Profit

Munkatársakat keresünk!

Online lapcsaládunk bővítéséhez újságírókat, szerkesztőket keresünk.

Részletek

Pénzszerzés

Külföldi piacra lépne a cége? Itt a lehetőség

Külföldi piacra lépne a cége? Itt a lehetőség  

 A Nemzeti Innovációs Ügynökség április 26-án induló XPAND programja a külföldi piacszerzésben segíti az innovatív magyar vállalkozásokat.

Gazdaság

Lassan 300 ezer forint az átlagos bérleti díj Budapesten

Lassan 300 ezer forint az átlagos bérleti díj Budapesten  

A fővárosban 1,8, országos átlagban pedig 0,8 százalékkal nőttek az átlagos lakbérek márciusban.

Infokom

Hol tartanak a cégek a digitalizációban?

Hol tartanak a cégek a digitalizációban? 

A Digiméter negyedik alkalommal mérte fel a hazai kis- és középvállalkozások digitalizációjának szintjét.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo