A Környezettudatos Építési Világhét évente kerül megrendezésre annak érdekében, hogy felhívja a figyelmet az egészségesebb, fenntarthatóbb épületek és közösségek létrehozásának és üzemeltetésének fontosságára. Így minden év szeptember harmadik hetében a Környezettudatos Építési Egyesületek Világtanácsa és tagszervezeteik rendezvényekkel és különböző tevékenységekkel népszerűsítik a környezettudatos építést. Az ügy fontosságát jelzi, hogy a világhétben résztvevő országok száma a tavalyi évben megháromszorozódott, idén pedig még ennél is több nemzet vesz részt a kezdeményezésben. (Más díjakat is osztanak zöld épületeknek, némelyik 100.000 dollárral is jár.)
A Környezettudatos Építési Egyesületek Világtanácsa tagszervezetei világhálózataként a legnagyobb nemzetközi szervezetet, amely a környezettudatos építés népszerűsítésével befolyást gyakorol a piacra, a fenntarthatóság irányát kijelölve az építésgazdaságban. A szervezetnek 2009 óta tagja a környezet iránt elkötelezett építészekből, belsőépítészekből, mérnökökből, kutatókból, gazdasági szakemberekből, illetve az építésgazdaság különböző területein működő cégekből és szervezetekből álló Magyar Környezettudatos Építés Egyesülete, mely a hazai viszonyoknak megfelelően célként tűzte ki maga elé azt, hogy a szükséges piaci, oktatási és jogalkotási feltételek elősegítése révén hozzájáruljon a környezetileg felelős és egyben megtérülő építkezési gyakorlatok elterjedéséhez Magyarországon.
A Magyar Környezettudatos Építés Egyesületének közreműködése a szabályozási környezet kialakításában, szakmai tevékenysége és tudásközvetítése révén dolgozik a környezetbarát építés elfogadottságán és megvalósításán, hangsúlyozva a zöld építés társadalmi, környezetvédelmi és gazdasági előnyeit, bemutatva tagvállalatai révén a zöld építéshez és üzemeltetéshez nélkülözhetetlen módszereket, eszközöket, illetve a lehetőségek sokféleségét. Az egyesület küldetése a környezettudatos építési megoldások és technológiai ismeretek terjesztése mind a lakosság, mind a szakmai és tudományos csoportok körében, ezáltal a fenntartható fejlődés irányába történő átmenet előmozdítása.
Dr. Reith András személyében idén új elnököt kapott egyesület feladatának tekinti, hogy a felek közti kommunikációt javítva az állami és a gazdasági szféra érdekeit közös nevezőre hozva, kutatási tevékenysége révén a hiányosságokat feltérképezve, és akkreditált képzéseivel pedig a szakmai fejlődéshez hozzájárulva, javítsa Magyarország európai helyzetét a fenntarthatóság terén, és létrehozzon egy mindenki számára élhetőbb környezetet.