Startup cikkek


Világhódító magyarok a Szilícium-völgyben

Világhódító magyarok a Szilícium-völgyben 

Évtizedes tapasztalat, egy világszínvonalú cég, és egy óriási lehetőség a magyaroknak. Az innomine magyar vállalatként, sikeres hazai és európai tevékenysége után elindította amerikai működését. Ezzel létrejött egy olyan kapocs az EU, Magyarország és a technológia fellegvárának számító Szilícium-völgy között, amely egyedülálló kiugrási pont lehet hazai és európai innovátoroknak, cégeknek, döntéshozóknak.
Jön az angyalok szupercsapata

Jön az angyalok szupercsapata 

Power Angels néven indítják útjára startup befektetésekkel foglalkozó cégüket és angyal befektetői klubjukat a hazai IT és pénzügyi világ nagyjai. Régiós ambíciókat dédelget a volt pénzügyminisztert és NNG alapítókat is tömörítő cég.
Eltanulná a Prezi vagy a Ustream sikerét? Most megteheti!

Eltanulná a Prezi vagy a Ustream sikerét? Most megteheti! 

Hogy kezdjünk globális vállalkozásba? Hogyan találni befektetőt hozzá? Mitől lesz valaki jó vezető és mitől függ, hogy piacképes-e a termék? Ezekre és ehhez hasonló kérdésekre válaszolnak most az ország legsikeresebb vállalkozói, a Bridge Budapest alapítói, akik úgy döntöttek, megosztják üzleti sikereik titkait és részleteit is.
Több pénzből az európai startupok is hasítanak

Több pénzből az európai startupok is hasítanak 

Jelentősen erősödött az európai startupok piaci jelenléte, elsősorban a finanszírozás-bővülésnek köszönhetően. A piaci erősödéshez hozzájárult még néhány látványos exit illetve az, hogy ma a digitális gazdaság hősei az üzleti szféra ikonjai a startup cégek - derül ki a a Roland Berger friss tanulmányából.
Akar startupnál dolgozni?

Akar startupnál dolgozni? 

Jövő hét hétfőn, 2015. november 30-án tartják a „BEEP-BEEP KarrierHub” – néven, az első magyarországi menedzsment állásbörzét, melyen mintegy 20 startup keres gazdasági vezetőt, marketingest, értékesítési vezetőket.Tízből öt startup a tapasztalt vezető hiánya miatt bukik el, nem mindegy hát, kit választanak.
Sikertörténetek is bújkálnak a megszűnő cégek között

Sikertörténetek is bújkálnak a megszűnő cégek között 

Több tízezer gazdasági társaságot alapítanak évente Magyarországon, ám ezek csaknem negyven százaléka kérészéletűnek bizonyul, és csak minden huszadik produkál elfogadható eredményeket öt év alatt – derül ki az Opten céginformációs szolgáltató elemzéséből. Szűkebb értelemben minden háromszázadik vállalkozás tekinthető igazi startupnak.
Tech cégeket is vár a Design Terminál

Tech cégeket is vár a Design Terminál 

A Design Terminál féléves vállalkozásfejlesztő programja 2015 őszétől nem csak designcégek számára nyitott, hanem a technológiával és városfejlesztéssel foglalkozó csapatok is jelentkezhetnek – felismerve, hogy napjainkban e területek együttműködéséből születnek a legsikeresebb termékek.
Hol vagyunk mi a startup térképen?

Hol vagyunk mi a startup térképen? 

Megjelent a startupok ökoszisztémájáról felállított legfrissebb 20-as ranglista, amely öt szempont alapján rangsorolja a startupok legfőbb bölcsőinek számító nagyvárosokat. A listán számos észak- és dél-amerikai, európai, ázsiai és ausztrál startup-központ is megtalálható. Az élen az észak-amerikai nagyvárosok vannak többségben, az ötödik Tel Avivot négy is megelőzi. Budapest számos vonzó tulajdonsága ellenére egyelőre nem fért fel a listára. Vajon miben kell még fejlődnie fővárosunknak, hogy helyet kapjon a legnagyobbak között?
A neten kalapoztak a steampunkok

A neten kalapoztak a steampunkok 

Négy magyar fiatal úgy döntött, hogy bár viszonylag ritkán találkozunk tisztán magyar fejlesztésű számítógépes játékkal, ők megvalósítják ötletüket: egy Verne Gyula által álmodott világot idéző, Quern nevű puzzle kalandjátékot, magával ragadó történettel, gyönyörű grafikával és egyedi zenével.
Mit tegyünk, hogy pénzünknél legyünk?

Mit tegyünk, hogy pénzünknél legyünk? 

Nyugdíjkérdés, szárnyaló startupok, szenvedélyből tanítók, külföldi beruházók – néhány az e havi témáink közül. Az októberi Piac & Profit cikkeiből hasznos tudásokra tehetünk szert, amelyek révén az élet mindhárom dimenziójában – a társadalomban, a munkában és a családban – is sikeresebbek lehetünk.

Van pénz a startupoknak 

Ugyan az olyan globális problémák, mint a fokozódó menekültválság, Kína visszaesett gazdasági növekedése, vagy Görögország eurózónából való potenciális kilépése negatívan hatottak a befektetők bizalmára. Ennek ellenére a ténylegesen megvalósult befektetések száma emelkedik, a startupok pedig minden eddiginél versenyképesebbek. Ezek a Deloitte közép-európai kockázati tőkebefektetők körében lebonyolított felmérésének legfontosabb megállapításai.

Meddig startup a startup? 

Hol húzódik az a határ, amely után egy startup elveszíti startup státuszát, és „sima” vállalkozássá válik? Egyáltalán vannak-e olyan konkrét számok (pl. kor, bevétel, cégérték, alkalmazottak száma), amelyek elérése vagy átlépése döntő fontosságú a kérdés megválaszolásakor?

Startup-gyár lehet a megoldás az indulók gondjaira 

Sikeres tech-vállalkozást létrehozni kihívásokkal és buktatókkal teli feladat. Különösen igaz ez az olyan, még fejlődésben lévő startup-kultúrával rendelkező országokra, mint Magyarország. Hazánkba is betört azonban a külföldön és főleg az Egyesült Államokban már egyre népszerűbb és egyre nagyobb sikereket elérő „startup-gyár” üzleti modell. A koncepció lényege, hogy egy startupok felépítésére szakosodott, profi stúdió párhuzamosan több ötletet, induló vállalkozást alapít, és próbál meg piaci sikerre vinni, ezzel csökkentve a kockázatokat – közölte a Drukka startup stúdió.

Elfogynak a pénzek, de ez még nem siker 

A JEREMIE-pénzek többsége végül valószínűleg gazdára talál annak ellenére, hogy pár hónappal ezelőtt a Nemzetgazdasági Minisztérium még 28–30 milliárd forint elkölthető összegről beszélt. Ez azonban még nem jelenti azt, hogy a program sikeres volt. Bizonyos projektekről kiderülhet, hogy nem a szabályoknak megfelelően jutottak a sokmilliós forráshoz, és azt sem tudjuk, hogy hány projektcég fogja végül megtermelni az alap által elvárt hozamot. Mindezek ellenére a hazai startup-világ felpezsdült, és ez önmagában véve nagyon pozitív. A következő egy-két évben pedig az is kiderül, hogy Magyarország felkerülhet-e a világ stratup-térképére.

Hol éri meg bankszámlát nyitni kezdő vállalkozóként? 

A frissen céget alapító vállalkozónak bárhogy ragyog is a szeme a tettrekészségtől, céges bankszámlára mindenképpen szüksége lesz. A BankRáció.hu kigyűjtötte azokat az ajánlatokat, melyekkel egy startupnak érdemes kezdenie.

Mentor nélkül sok startup csak egy jó ötlet marad 

A Deloitte partnere, dr. Márkus Csaba szerint a hazai kkv-k gyorsan alkalmazkodnak és kellő tőke is rendelkezésükre áll, de gyakran üzleti mentorálásra szorulnak, mivel a piaci ismereteik korlátozottak.

Magasabbra kapaszkodhat a startup egy multi hátán 

Sok esetben könnyebb érvényesülnie egy startup cégnek, ha egy nagy vállalattal vagy annak támogató programjával megerősíti jelenlétét. Kvázi, a hátán kapaszkodik. Ez legjobban akkor működik, ha a cég is nyitott és ugyanezt szeretné, továbbá ehhez programokat, lehetőséget kínál.

Hogyan lesz nyerő csapat egy kreatív cégben? 

A kezdő kreatívipari cégek esetében a lépcsőzetes építkezés tovább tart, mint az IT startupok esetében, így viszonylag több időt kell szánni a cég szakmai profiljának létrehozására, a csapat kialakítására vagy a termékek értékesítésének megtervezésére.

A magyar, vagy a román startup a rizikósabb? 

A kelet-közép-európai régiót országonként, országrészenként eltérő, több szempontból is különböző piacok, eltérő beállítottságú, potenciállal rendelkező vállalkozások alkotják. A befektetőknek tehát nem árt jól ismerni az adott piacot, ahol tőkét terveznek kihelyezni – írja a Széchenyi Tőkealap blogja.

Ezért jó a felhő a startupoknak 

Orvosi tanácsadás, a tűzoltók munkájának biztonságosabbá tétele, az innovációk felkarolása – csak néhány példa arra, milyen alkalmazások számára jelentett komoly növekedést a felhő. A tapasztalatok alapján mind több startupnak és egyéb feltörekvő cégnek ad versenyelőnyt a flexibilis és megbízható felhőszolgáltatás a közép-kelet-európai régióban.

Jó a termék, de ki adja el? 

A magyar vállalkozók hagyományosan innovatívak és a szakmai tudással sincs gond, de a nemzetközi szinten szükséges sales- és marketing tudás gyakran súlyos hiány. A helyzeten csak ront, hogy a cégvezetők körében makacs tévhitek tartják magukat Horgos Lénárd, az M27 ABSOLVO partnere szerint.

Betegeknek segít a magyar startup 

Autisták kommunikációját segítő okostelefonos applikációt fejleszt egy magyar csapat. Az ötlet nem teljesen újszerű, de az autista gyermekeket nevelő szülők életében forradalmi változást hozhat. A projekt még seed – azaz kezdeti fázisban van, de már találtak hozzá finanszírozót, méghozzá Magyarországon.

A felhő alakítja már az üzletet 

A tapasztalatok alapján mind több startupnak és egyéb feltörekvő cégnek ad versenyelőnyt a felhőszolgáltatás, amely nem csak kiegészítő elem, hanem az üzleti modell alapja is lehet az IBM közleménye szerint.

Pénzszűke jön a bőség után? 

Tőkekínálati forradalmat indított el a az év végén kifutó Jeremie-program Magyarországon, igaz, még tavasszal is úgy tűnt, hogy jelentős összeg ragad bent a Jeremie-pénzeket kezelő alapoknál. Most van rá esély, hogy mégis majdnem minden forintnak sikerül megtalálni a helyét. Azonban kérdéses, hogy lesz-e és ha igen, milyen formában folytatása a magyar startup világot felpörgető programnak. Horgos Lénárd, az M27 ABSOLVO üzletágvezető partnere szerint igény, az lenne rá.

Újabb sikeres cégeket díjazott Varga Mihály 

Minden erős gazdaság alapja az agilis, sokszínű vállalkozói környezet – fogalmazott Varga Mihály a Díj a sikeres vállalkozásokért elismerés átadóján. Újabb három céget díjaztak.

Dizájncégből is lehet startup 

A kreatívipari vállalkozásokban kevesebben látják a nagy növekedési potenciált, pedig számos magyar példa is bizonyítja, hogy dizájncégből is lehet igazi startup. De mit keres benne a befektető?

Így lehetne versenyképesebb a magyar agy 

Magyarország az elmúlt években jelentős lemaradást hozott be és sokat fektetett kutatás-fejlesztésbe, innovációs teljesítményével azonban nem jutott feljebb az EU-s országok ranglistáján – véli a Deloitte elemzése.

Alaplépések startup indításhoz 

A kirobbanóan sikeres cégek alapja természetesen egy jó és átgondolt üzleti ötlet. Egy jó elképzelés azonban önmagában még kevés. Érdemes más aranyszabályokat is betartani!

Szól a bicikli, ha tolvaj közeleg 

Jelzést küld a bicikli, ha illetéktelenek nyúlnak hozzá – ez a lényege a magyar fejlesztésű applikációnak, amely már első nagyobb volumenű eladásán és az első kör tőkebevonáson is sikeresen túljutott. A siker megalapozott, hiszen két nagy trend együttes alkalmazására építettek.

Hol vannak a jövő aranybányái? 

Sokat nyer az a tőkebefektető, aki elsőként talál rá egy ígéretes, magas növekedési potenciállal bíró startupra vagy vállalatra, és meg is tud egyezni a tulajdonosokkal, de még többet, ha ez a startup olyan területen tevékenykedik, ami új a maga nemében – írja a Széchenyi Tőkealap.

Versenyre fel magyar vállalkozások  

Idén 9. alkalommal várja a magyar cégek pályázatát az Európai Üzleti Díj (European Business Awards), amely iparágtól és mérettől függetlenül értékeli a sikeres vállalkozások teljesítményét. Az idei versenyen 8 kategóriában várja az indulókat július elsejéig a nemzetközi zsűri.

A versenyképességet nem adják ingyen 

A digitális transzformáció korában az új gazdasági és működési modelleknek való megfelelés folyamatos nyomás alatt tartja a vállalatokat, a versenyképességet nem adják ingyen. Mérettől és tevékenységtől függetlenül a folyamatos innováció elvárás az életben maradáshoz és nem egy lehetőség. Digitális transzformáció, ipar 4.0, dolgok internete, startup ökoszisztéma, kockázati befektetések, globális piac, szoftverexport – az IVSZ Vállalati Innovációs konferencia előadói ezeket a területeket tűzközelből látják és a mindennapi kihívásaikból értik, hogy komolyan kell venni a változásokat.

A szenvedély a nyerő a befektetőknél 

A befektetők elsősorban a nemzetközi piacot megcélzó kezdeményezéseket keresik, az egyik legfontosabb szempontjuk pedig, hogy milyen szenvedélyesen hisz a cégvezető a vállalkozása sikerében – figyelmeztetnek a HVCA szakértői.

Startupok az új Ptk. hatálya alatt – Ördög a részletekben! 

A startupok gyakran pénzügyi befektetőre vannak utalva, azaz üzleti angyal vagy kockázati tőke bevonására. E kooperáció klasszikusan Joint Venture formában valósul meg, amely vállalkozás mindkét partner win-win helyzetben való hitén alapul. A sikeres együttműködés záloga a startupos szerződés-csomag - a felek erőpozícióját visszatükröző, de valahol kiegyensúlyozott és legfőképpen jogilag megbízható – kialakítása. E jogi „fékeket és egyensúlyokat” a 2014. március 15-én hatályba lépett új Ptk. meglehetősen felkavarta, emiatt finomhangolásra lehet igény. Szakértőnk segít.

Keresik a világ legjobb startupját 

Az International Business Awards lehetőséget biztosít a vállalkozásoknak, hogy összemérjék magukat a világ legjobbjaival. A vállalkozások költségek nélkül nevezhetik magukat a Stevie® Award trófeáért induló megmérettetésre.

Hazai startupot vett a Szilícium-völgyi óriás 

Újabb magyar cég indult el a világsiker felé a Jeremie-alapoknak köszönhetően. A Santa Clara, Kalifornia központú Hortonworks megvásárolta a magyar adatspecialista SequenceIQ-t.

Energiát termel a lépésekből az innovatív járólap 

Az emberi lépésből és fényből energiát termelő térburkolat, az idősek közösségi aktivizálását támogató NagyiApp és az akadálymentes városi közlekedést segítő program nyerte el a zsűri tetszését a Design Terminál Smart City Lab Budapest versenyén.

Tibi atya vállalkozik, és a Jóisten tolja a szekerét… 

Tibi atya, a kitalált, részeges pap csak egy fiktív felhasználóként indult a Facebookon. Mára egy gyorsan fejlődő vállalkozás arca. A Tibi atyás srácok fénysebességgel haladnak előre, vissza is forgatnak pénzt, de már nyereséges a Fröccskocsma és újabbak nyitását tervezik, holott pár kollégiumi viccel kezdődött az egész, olyannal, mint ez: „Mindenkinek hinni kell valamiben. Én azt hiszem, iszom még egyet.”

Magyar cég a Top 100-ban! 

Idén magyar vállalkozás, a felhő-alapú contact center szolgáltató Comforce Zrt. is szerepel a Red Herring médiacég Europe Top 100 versenyének díjazottjai között. A díj Európa vezető startup vállalkozásait értékeli, ki-emelve azok innovatív és technológiai jelentőségét a képviselt iparágakban.

Hitel azoknak, akiknek nem adnak a bankok 

A P2P-kölcsönzés arénájában azok is labdába rúghatnak, akik amúgy a bankok szerint nem hitelképesek. A forrást és a tőkéjüknek helyet keresők számára egyaránt megoldást jelentő modellt a fogyasztói hitelezés demokratikusabb változatának tartják, a hitelkártyák magas éves kamatait kiváltó megoldásként ünneplik. Így fedezet nélkül lehet személyi kölcsönhöz jutni.

Okostelefonnal tervezett álmok – már ez is lehetséges  

A poszttraumatikus stressz szindróma (PTSD) tüneteként jelentkező rémálmokat felülíró kellemes álmokat generál, mindössze egy okostelefon segítségével a Singularity University CEE verseny regionális győztese.

Nyolc magyar vállalkozás menni Amerika 

A Design Terminál, a Balassi Intézet és a Magyar Turizmus Zrt. partnerségében pályázatot hirdet: 8 fiatal magyar vállalkozás lehetőséget kap, hogy 2015. június 8-14. között részt vegyen New York-ban a 7. Northside Fesztiválon. A rendezvény egyhetes programjában az innováció, a kreatívipar, a film, a zene és a kortárs művészetek legizgalmasabb képviselőit mutatja be. Idén a fesztivál díszvendége Magyarország lesz.

7 fontos szempont a kreativitás serkentő iroda kialakításához 

A hazai startupok felfutása kapcsán egyre nagyobb figyelem fordul afelé, hogyan rendezik be az irodáikat, fogalommá vált a „startup iroda” és naponta jelennek meg a sajtóban elképesztően eredeti ötletekkel kialakított irodák képei. Vajon mi jellemzi leginkább ezeket a munkatereket, mitől lesz az iroda startup?

Újabb lehetőség startupoknak 

Az idei SM 2015 konferencián indítja el közös nemzetközi startup versenysorozatát a Loffice és az OXO Labs, amelynek nem titkolt célja, hogy a szervezők a hazai ökoszisztéma határain túllépve régiós szinten is meghatározó szereplőivé váljanak a piacnak. Az ambíciókat jól mutatja a díjazás mértéke: a független zsűri által legjobbnak ítélt induló vállalkozás 15.000 eurós finanszírozásban részesül, valamint Budapest leginnovatívabb irodájaként számon tartott Loffice falai között vehet részt az OXO Labs fél éves akcelerátor programjában.

Budapestre jönnek a legjobb nők 

Az elmúlt időszak bebizonyította, hogy a női vállalkozók, cégvezetők sikert sikerre halmoznak a startup világban. Áprilisban Budapestre jönnek a közép-európai női startupok legjobbjai.

Nagyot kaszált egy magyar az Indiegogon 

Valósággal felrobbantotta az Indiegogo közösséget és az internetet a magyar high-tech luxuskarkötő, a tago arc. A forradalmi magyar találmány alig több mint egy nap alatt túlteljesítette a kitűzött 40 ezer dolláros támogatási célt.

Nem minden induló vállalkozás startup – de akkor mi az? 

A startup pontos jelentésének meghatározása nem könnyű feladat, mivel a számtalan definíció egyenként máshová helyezi a startupok és induló vállalkozások, illetve kkv-k közötti határokat.

Kereskedelmi startupok kerestetnek 

Pénzt nem, de paripát és fegyvert kaphatnak azok, akik sikerrel pályáznak a Start Path Europe program idei fordulójában. A tervek szerint nyolc, kereskedelmi területen érdekelt kezdő vállalkozásnak segítene a MasterCard kapcsolati tőkével, szaktudással és technológiával.
Feliratkozás a Piac & Profit Online magazin hírlevelére
Mi lesz a nyugdíjmegtakarításokkal?

Mi lesz a nyugdíjmegtakarításokkal?  

A témában nagyszabású konferenciát rendez november 21-én a Klasszis Média Budapesten.
Privátbankár
Mfor
Piac és Profit

Professzionális online sales és marketing vezetőt keresünk!

Részletek

Privátbankár
Mfor
Piac és Profit

Munkatársakat keresünk!

Online lapcsaládunk bővítéséhez újságírókat, szerkesztőket keresünk.

Részletek

Igazi kincs lehet az Ön személyes bankára, és nem is elérhetetlen

Igazi kincs lehet az Ön személyes bankára, és nem is elérhetetlen 

Miközben a kamatok világszerte egyre alacsonyabbak, és a forint is veszít értékéből, idén is rekordokat döntögettek a tőzsdeindexek és a nemesfémek.
Nehéz helyzetben a családok, ahol beteg lesz hirtelen egy idős hozzátartozó

Nehéz helyzetben a családok, ahol beteg lesz hirtelen egy idős hozzátartozó 

Az öngondoskodás egy újabb szintje.

Adózás

Ezért örülhet a magyar adófizető Donald Trump megválasztásának

Ezért örülhet a magyar adófizető Donald Trump megválasztásának 

A kormány újraélesztené az Egyesült Államok által korábban felmondott kettős adóztatás tilalmáról szóló egyezményt.

Klímablog

Felpörgés előtt az elektromos autók piaca

Felpörgés előtt az elektromos autók piaca  

Az elektromobilitás előretörése miatt a megtorpanás várhatóan csak ideiglenes és a gyártók hamarosan újra növelhetik a kapacitásokat.

Gazdaság

Eldőlt, mennyivel nő a minimálbér és a garantált bérminimum jövőre

Eldőlt, mennyivel nő a minimálbér és a garantált bérminimum jövőre  

Megegyeztek a felek a Versenyszféra és a Kormány Állandó Konzultációs Fórumán. 

Info & tech

Cégvezetés & irányítás

Piac & marketing


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo