Startup cikkek


Program indul az innovációs ökoszisztémák összekapcsolására

Program indul az innovációs ökoszisztémák összekapcsolására 

A Design Terminal a holland The Next Web felkérésére kétéves programot indít januártól a nyugat- és a kelet-közép-európai innovációs ökoszisztémák összekapcsolására.
Fényes magyar csillagok a startupok egén

Fényes magyar csillagok a startupok egén 

Négy magyar tudományos technológiai vállalkozás is rangos nemzetközi elismerésben részesült, hiszen világszinten több, mint 5000 jelentkező közül bekerültek a „deep tech pioneer”-ek közé a Hello Tomorrow Global Challenge programja keretében.
Magyar mobilapplikáció forradalmasította a parkolást

Magyar mobilapplikáció forradalmasította a parkolást 

Kihirdették a legnívósabb regionális verseny, a Central European Startup Awards (CESA) győzteseit. A magyar indulók közül három cég kapott elismerést, közülük a Best Smart City Solution kategóriában a Parkl bizonyult a legjobbnak. A díjjal nem csupán az első regionális győzelmét szerezte meg a 100 ezer applikáció letöltést jegyző cég, hanem ezzel jelölést szereztek a Global Startup Awardson.
Az ötletre is van pénz – források startupoknak

Az ötletre is van pénz – források startupoknak 

Egy új vállalkozás számára kétségtelenül a legrázósabb kérdés, honnan szerezzenek forrást ötleteik, elképzeléseik megvalósításához. Jó iránymutatást adhat ebben a hazai technológiai szektor egyik legaktívabb befektetője, az OXO Csoport, hiszen portfóliócégeik csak idén már közel négymilliárd forintnyi külső forrást tudtak bevonni.
Van hova fejlődniük az akcelerátoroknak és az inkubátoroknak

Van hova fejlődniük az akcelerátoroknak és az inkubátoroknak 

Ma az innováció fő motorjai a startup cégek, ezért világszerte több ezer akcelerátor és inkubátorprogram indult, hogy támogassa a kezdő vállalkozókat projektjeik elindításában. Számuk pedig egyre nő: jelenleg csaknem ötször annyi akcelerátor és inkubátor van, mint egy évtizeddel ezelőtt, és a gyors terjedésük miatt egyre erősödik a verseny a programok között. Ezek a főbb megállapításai a Roland Berger új „Revisiting the market for innovation (Az innovációs piac átgondolása)” című kutatásának, melynek során a cég szakértői világszerte mintegy 200 akcelerátort és inkubátort vizsgáltak meg.
Mi a legnagyobb baj a startupokkal? 5 dolog, amin elbukhatnak

Mi a legnagyobb baj a startupokkal? 5 dolog, amin elbukhatnak 

A  statisztikák szerint az ígéretesnek tűnő ötletek 90 százalékából nem lesz hosszú távon is működő vállalkozás. Vajon mi lehet ennek az oka?
Magyar startup került a Google inkubációs programjába

Magyar startup került a Google inkubációs programjába 

Múlt héten Angliában mutatta be marketing innovációját a Befluence csapata a Google EMEA szakértőinek, amelynek eredményeként bekerültek a presztízsjelentőségű MIP marketing innovációs programba. Magyar céget korábban eddig még egyszer sem választottak be az illusztris társaságba.
Ha a bolondok pénze sem elég, jöhetnek az angyalok

Ha a bolondok pénze sem elég, jöhetnek az angyalok 

Teljesen másként nézett ki 5-10 évvel ezelőtt a finanszírozási térkép, az úgynevezett ökoszisztéma Magyarországon. Az alapokat mára lerakták, emellett számtalan pozitív változás történt az elmúlt években. Milyen befektető lehet a legjobb egy cégnek az érettség különböző szakaszaiban? Honnan szerezhet  fejlesztési forrásokat egy magyar vállalkozás életciklusának kezdeti szakában? Kik azok az angyalok? Többek között erre adtak választ a Privátbankár.hu Finanszírozás 2019 konferencia kerekasztal-beszélgetésének résztvevői.
Diákok üzleti terveire adott milliókat az OTP

Diákok üzleti terveire adott milliókat az OTP 

Előremutató és fenntartható üzleti terveket ismertettek a résztvevők az idei ÜzletRace döntőjében. A csapatok egy összetett vállalati szimuláció megoldása után prezentálták is az elképzelt vállalkozásuk jövőjére vonatkozó terveket. Az OTP Business csaknem kétmillió forintos összdíjazással motiválta a döntős hallgatókat.
Nanobuborék, e-autózás: ezek most Magyarország legígéretesebb energetikai startupjai

Nanobuborék, e-autózás: ezek most Magyarország legígéretesebb energetikai startupjai 

A Primer programban résztvevő startupok többek között olyan innovációkkal jelentkeztek, mint a szennyvíztisztítást hatékonyabbá tevő nanobuborék-technológia, a kereskedelmi hajózás környezeti terhelését megzabolázó információs rendszer vagy a másodlagos nyersanyagokból létrehozható kedvező élettani hatásokkal kecsegtető falazóelem. Az InnoEnergy a jövőben is várja a nemzetközi piac meghódítását célul kitűző induló vállalkozásokat ingyenes programjába.

A kultúra is lehet az innováció hajtóereje 

2 000 támogatott vállalkozás, 1,5 milliárd euró befektetés, több mint 6 00 új munkahely. Csak néhány szám az Európai Innovációs és Technológiai Intézet (EIT) budapesti fórumáról, amelyen bemutatkozhattak a legújabb európai fejlesztések is.

2,5 millió euró egy médiaelemzéssel foglalkozó magyar startupnak 

Az intelligens szövegelemzéssel és médiafigyeléssel foglalkozó Neticle Labs 2,5 millió euró kockázati tőkebefektetésről írt alá hétfőn megállapodást.

Milliárdos befektetést kapott egy magyar startup 

A magyar Shapr3D a 6 millió dolláros befektetéssel egyebek mellett a Spotify-jal és a Revoluttal kerül egy polcra. A korábbi körökben 1,5 millió dollárnyi befektetést már kapott a cég.

Nem is gondolná, hogy min bukhatnak el árajánlatok 

A piaci szereplők szerint rengeteg cég azért esik el a megbízásoktól, mert nem tud jól árajánlatot írni. Olyan apróságokon lehet elbukni, amire a legtöbben nem is gondolnánk.

Hogyan indítsunk startupot pontos koncepció nélkül? 

Egy startup sikeres indításához nem csak egy jó ötletre és az abból összerakott világos koncepcióra, de rengeteg kitartásra és lelkesedésre van szükség. De mi a helyzet akkor, ha még nem kristályosodott ki az alapötlet?

A fiataloknak a munkaerőpiacon is a Facebook az iránytű 

Leginkább a Facebookon találhat a munkavállalással és a munkaerőpiaccal kapcsolatos információkat a Z és Y generáció – derül ki a Budapesti Metropolitan Egyetem (METU) és a SentiOne közös kutatásából.

Budapest a célpont a Brexit után 

Magyarország startup-nagyhatalommá vált az elmúlt években, ezt támasztja alá a Startups.co.uk idei kutatása is, amelyben az angol startupok számára legkedvezőbb helyeket keresték. A vizsgált 80 nemzetközi nagyváros közül Budapest végzett az élen.

9 trükk, hogy elolvassa a cégvezető a hideg e-mailed 

Nem csak hideghívás létezik. Ha nincs, aki beajánljon, s kéretlenül és ismeretlenül jelentkezel be egy cégvezetőnél, az a hideg e-mail. Néhány trükk, amivel növelheted az esélyeid, hogy elolvassa a címzett VIP, és választ is kapj tőle.

Magyar startupot díjaztak a nemzetközi energetikai versenyen 

Magyar szempontból hatalmas sikerrel zárult a technológiai innovációkra szakosodott startup vállalkozások legnagyobb kelet-és közép európai energetikai versenye.

Az eSport területén tevékenykedő startupok is pályázhatnak 

Az eSport területéről is várja idén az innovatív startupok jelentkezését az Antenna Hungária (AH), a Drukka Startups és az MFB Csoporthoz tartozó Hiventures együttműködésében megvalósuló AHa! BrainStore akcelerátorprogram.

A tőzsdén is imádják a vega húst 

Tőzsdére ment a laboratóriumban, növényekből „húst” növesztő Beyond Meat Amerikában. A cég befektetői között van Bill Gates és Leonardo DiCaprio is. A vegihús és a laboratóriumban növesztett mesterséges hús lehet a megoldás az állattenyésztés óriási környezetszennyezésének kiváltására. Ezzel is tisztában lehetnek a befektetők, hiszen akkora volt a kereslet a cég részvényeire, hogy az első napon 163 százalékkal emelkedett az árfolyam.

Új lehetőségek nyílnak a villanyszerelők előtt 

Robbanásszerű fejlődés előtt áll az okosotthonok piaca, az önvezető autók után jönnek az „öntanuló” otthonok. Világelsőként fejlesztett mesterséges intelligencián alapuló, öntanuló fűtési szabályozót egy magyar startup.

Egyetemi innovációkba fektetett be a Hiventures 

Az öt hetes, ingyenes egyetemi képzési programban tíz csapat ismerhette meg mélyebben, milyen kompetenciák és feltételek szükségesek egy vállalkozás elindításához és működtetéséhez.

Ömlik a pénz a magyar startupokba 

Rekordot döntött tavaly az európai startup piac. A tőkebefektetések száma arányaiban Magyarországon nőtt a leginkább az egy évvel korábbi állapothoz képest. A legtöbb befektetői pénzhez 2018-ban is Nagy-Britannia induló vállalkozásai jutottak.

Startupnevelés Budapesten: pénz van bőven, csak vezetői kaliber nincs 

Ismerjük azt a kevés sikersztorit, ami innen indult. Ustream, Bitrise, Prezi. De mi kell ahhoz, hogy több cég járjon a nyomdokukban és hogy egy nap akár magyar alapítású unikornis is szárnyaljon a világgazdaságban? A hazai startupok nagy része a magvető tőkén sem jutott túl, olyan kaliberű alapítók pedig nem tódulnak ki az egyetemekről, akik világvállalatot tudnának építeni. A hazai helyzetről vitatkoztak szakemberek a Startup Safari Budapest 2019 jegyében rendezett dispután a BGE Labon.

Valós energetikai problémákat oldanak meg a győztes magyar startupok 

A döntős magyar startup olyan környezetbarát hűtési technológián dolgozik, amely képes egy percnél rövidebb idő alatt lehűteni az italospalackokat. Ily módon 50 százalékkal csökkenthetik a felhasználók áramköltségét.

Újabb unikornis születhet 

Újabb sikergyanús magyar startupnak szavaztak bizalmat a befektetők. Összesen 4 millió euró kockázati tőkéhez juttatja a Hiventures Alapkezelő és a Bonitas Befektetési Alapkezelő Zrt. a Talentuno nevű fiatal vállalkozást. A tőkeinjekcióval a további növekedés mellett határozott cél a technológiai és IT-fejlesztés, ami megalapozhatja a nemzetközi terjeszkedést, melyre a társaság tudatosan készül.

Van élet az IT-világon túl is 

Habár továbbra is az IT-megoldások a legnépszerűbbek, egyre több startup nyit új ágazatok felé. Ilyen például a biztosítási csalások kivédése, automatizált beltéri gazdálkodás vagy biztonságos közösségimédia-használat tiniknek.

Tülekednek a magyar startupok, hogy megoldják a légszennyezést 

A közép-kelet-európai régió 24 országának közel 300 startup vállalkozása vesz részt az ötödik alkalommal megrendezett PowerUp! megmérettetésen. Hazánkból még soha ennyien nem indultak.

Mindig kell egy jó sztori 

A sikeres pitch, vagyis villámprezentáció titka, ha 3 percben úgy be tudjuk mutatni cégünket, hogy azzal akár egy cápa, azaz befektető figyelmét is fel tudjuk kelteni. Erre a 4 kritikus részletre mindenképpen érdemes odafigyelni a bemutatkozás során.

Kiemelkedő innovációs teljesítmények születtek a 2018. évben 

A 27 alkalommal kiírt Magyar Innovációs Nagydíj pályázati felhívására sok jelentős, és néhány kiemelkedő innovációs teljesítményt, összesen 43 pályázatot nyújtottak be különböző magyar cégek. A 2018. évi Magyar Innovációs Nagydíjat az Országházban, március 28-án adják át.

Ne gondold azt, hogy a termékedre mindenkinek szüksége van 

Egy százalék az ötlet és 99 százalék a megvalósítás – állítja a sikerről Scott Belsky, a startup ökoszisztéma elismert tagja. Vajon milyen problémákkal szembesülnek az indulásnál, és milyen kihívások érik a startuppereket a vállalkozásuk növekedése során? Ezzel kapcsolatban kérdeztük Dr. Pintér Attila tőkebefektetési szakértőnket.

Díjazták a legérdekesebb tíz magyar innovációt 

Látványos gálaműsor keretében díjazták a legérdekesebb magyar innovációkat Budapesten. A rendezvényen a gazdaságpolitika és a tudományos élet szereplői is képviseltették magukat, az esemény egyben jótékonysági est is volt, amelynek bevételeiből a szervezők a törökbálinti Tábitha Gyermekhospice ház munkáját és bővítését támogatják.

Már nem csak startupok ötleteire várnak 

Az eddigi két inkubációs kör sikerére alapozva új szintre lép a Sparklab, és innovációs laborként folytatja működését. A startupok és a vállalati kezdeményezések mellett magánszemélyek is jelentkezhetnek kezdeti, vagy akár már érett fázisban lévő projektjeikkel.

Magyar találmány segíthet a légi katasztrófák megelőzésében 

Egyszerűbbé, gyorsabbá és pontosabbá teheti a repülőgépek és más légi járművek külső átvizsgálását, illetve karbantartását az AerinX nevű magyar cég kiterjesztett valóság (AR) alapú megoldása. A vállalkozás három lépésben 250 millió forintos tőkebefektetésben részesül az X-Ventures Gamma Kockázati Tőkealap jóvoltából, hogy egyedülálló rendszerével piacra lépjen.

Be Smart: keresik a legígéretesebb startupokat 

Immáron 9. alkalommal rendezi meg a Budapesti Vállalkozásfejlesztési Közalapítvány Be Smart versenyét, amelyen a legígéretesebb startupok értékes hazai és nemzetközi szereplési, valamint kapcsolatépítési lehetőségeket nyerhetnek.

Mi vár a startupperekre, ha megjött a tőke? 

Interjúnk előző részében dr. Pintér Attila tőkebefektetési szakértőnkkel, a dr. Pintér Attila Ügyvédi Iroda alapítójával vettük számba a kockázati-tőkebefektetés első szakaszát, egészen a pénzösszeg megszerzéséig. De hogy mi várhat még a startupperekre a tőke megérkezését követően, azt szakértőnktől most megtudhatjuk.

Sok az eszkimó, kevés a fóka a startupvilágban 

Évek óta egymást tapossák a pénzügyi befektetők, akik gyors sikert és nagy hasznot remélnek feltörekvő cégek ötleteiből. Mellettük azonban megjelent egy újabb kör, a stratégiai befektetők csoportja. Ők olyan szolgáltatók, gyártó vállalkozások, amelyek a hagyományos működésükből kilépve – vagy azzal párhuzamosan – nyitnak a startupok felé.

Filléres startup-marketingtrükkök 2019-re 

A startupok indításánál mindig kötelezően előkerülő elem a marketing. Lehet egy ötlet, megoldás bármilyen jó, arról értesülnie kell a potenciális célcsoport tagjainak. Általában egy kezdő vállalkozás még nem rendelkezik olyan anyagi és kapcsolati háttérrel, hogy profi marketinggel tudja hirdetni magát, de nem kell elkeseredni, hiszen a probléma orvosolható. A hatékony online marketinghez számtalan lehetőség lelhető fel az interneten, akár freemium modellben is.

Megnézhetem a mobilon, hogy ki csönget a kaputelefonon 

Miközben egy magyar cég fejlesztésével épül az első magyarországi okos társasház, az OTP Business Társasházi Pályázatán egymillió forintot nyert egy szegedi társasház – utólagos „okosításra”.

A blokklánc nagyon jó, de nem gondolkozik helyettünk 

Előrejelzések szerint a blockchain technológia 2025-re értékesebb lesz, mint a német és brit GDP együtt. Azonban nem pótolja a helyesen megválasztott üzleti stratégiát és az átgondolt folyamatokat.

Kitekintés a jövőre: így lehet javítani az innováció finanszírozásán 

Bécsben került megrendezésre az „Innovative Enterprise Vienna 2018” két napos konferencia, melynek fő célkitűzése az innovatív vállalkozások EU-s támogatási lehetőségeinek áttekintése volt. Az eseményen a dr Pintér Attila Ügyvédi Iroda szakemberei vettek részt, akikkel a konferencián szerzett tapasztalataikról beszélgettünk.

Keserédes magyar siker a techszektorban 

A Deloitte idén 19. alkalommal hirdette ki a közép-kelet európai régió leggyorsabb növekedésű technológiai vállalatait listázó rangsorát. A listára idén két magyar vállalkozás, a Supercharge és a Smartfront is felkerült – a siker ünneplése közben azonban fontos észrevennünk azt is, hogy szerepeltünk már jobban is ezen a versenyen.

Budapesten gyűlt össze a startup világ 

Több mint 600 startup, nemzetközi befektető, angyal és nagyvállalati partner részvételével zajlott le kelet-közép-európa legnagyobb startup networking eseménye, a regional startup and innovation day. Az MFB csoporthoz tartozó Hiventures második alkalommal főszervezője az eseménynek és adja át az általa alapított díjat.

A jövőt mutatták meg az Accelerator Program résztvevői 

A Közép-dunántúli Regionális Innovációs Ügynökség szervezésében zajló mentorprogramban részt vevő csapatok az üzleti tervezés, a piackutatás, a szellemi tulajdon, valamint a vállalkozásindítással kapcsolatos jogi és marketingkérdések területén ismerkedtek a sikerhez vezető folyamatokkal.

Startupokkal erősít a nemzetközi nagyvállalat 

Egy cseh és egy német startup már biztosan készülhet az együttműködésre a Knorr-Bremse Rail Systems Budapesttel. A világ legnagyobb vasúti fékrendszereket fejlesztő és gyártó vállalata erős HR-hátszelet is remél a Design Terminallal közös programtól.

Bill Gates pénzéből fejlesztették a szennyező, nitrogén-alapú műtrágyák utódját 

A nitrogén-alapú műtrágyák használata globális probléma, hiszen a nitrogén visszajut a légkörbe, ahol mint a szén-dioxidnál háromszázszor erősebb üvegházgázként fejti ki hatását. Bill Gates, Jeff Bezos és Michael Bloomberg egy olyan trágya-innovációba fektettek pénzt, mely kiválthatná a műtrágyát.

Baconsult Startup Inkubátor: minden hely elkelt 

Egyenként több mint 50 milliós állami és befektetői támogatással lendíti be a hazai startupokat a Baconsult Inkubátor Program. A pályázati szakasz lezárult, 220 ötletből Balogh Péter angyalbefektető és csapata kiválasztotta azt a második ötöt is, amelyek megvalósításában segíteni fogják a cégeket. A második szakaszba bekerült cégek a lakásvásárlást, a munkavállalók jóllétét, a magabiztos üzletkötést és a cukorbetegek hétköznapjait segítik szolgáltatásaikkal.
Feliratkozás a Piac & Profit Online magazin hírlevelére
Privátbankár
Mfor
Piac és Profit

Professzionális online sales és marketing vezetőt keresünk!

Részletek

Privátbankár
Mfor
Piac és Profit

Munkatársakat keresünk!

Online lapcsaládunk bővítéséhez újságírókat, szerkesztőket keresünk.

Részletek

Adózás

Apa és fia állította ki a fiktív számlákat, de hamar megbuktak a NAV-nál

Apa és fia állította ki a fiktív számlákat, de hamar megbuktak a NAV-nál  

Egy számlázási láncolat ellenőrzésekor vizsgálták azt a két társaságot, amelyek nevében csomagolási szolgáltatásokról és baromfi-feldolgozásról állítottak ki fiktív számlákat.

Klímablog

Sok cég örülhet, enyhébb átvilágítási szabályrendszert készülnek elfogadni

Sok cég örülhet, enyhébb átvilágítási szabályrendszert készülnek elfogadni  

Az Európai Tanács elfogadta a Vállalatok Fenntarthatósági Átvilágításáról szóló Irányelvet.

Infokom

Szokatlan helyről érkezhet a környezetvédelem csodafegyvere?

Szokatlan helyről érkezhet a környezetvédelem csodafegyvere? 

Sokan aggódnak az MI környezetre gyakorolt káros hatásai miatt, de vajon tényleg csak veszélyt jelent?


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo