Startup cikkek
Spórolási segédlet startupoknak
Az induló vállalkozásokat általában nem veti fel a pénz, de ez különösen igaz a startupokra, ahol a termék fejlesztése plusz időt és forrást igényel. Ha Ön is olyan vállalkozás indításában gondolkodik, ami egy technológiai újításon alapszik, olvassa el tanácsainkat, hogy ne bukjon el pénzhiány miatt már az elején.
Dobogós vonzerőben a tőkéseknek Magyarország
Magyarország volt a harmadik legvonzóbb befektetési terep Kelet-Közép-Európában tavaly, az összes kockázati- és magántőke befektetés értékének 10 százaléka, mintegy 158 millió euró áramlott az országba - közölte a Magyar Kockázati- és Magántőke Egyesület (HVCA) az Invest Europe (korábban EVCA) adataira hivatkozva az MTI-vel.
Kipécézik a startupokat a befektetők
A befektetői pénzek túlnyomó része még mindig az ígéretes technológiai startupokba áramlik, az elmúlt negyedévben a kihelyezések csaknem nyolcvan százaléka az ebben a fázisban lévő cégekbe történt – derült ki a HVCA negyedéves jelentéséből.
Kapolcson lehet a következő Szilícium-völgy
A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal 8 inkubátornak adott szakmai támogatást arra, hogy az ötmilliárd forintos keretösszegű „Innovációs ökoszisztéma építése” (GINOP-2.1.5-15) című felhíváson részt vegyenek. A felhívás célja az innovációs ökoszisztéma fejlesztésének ösztönzése a konvergencia-régiókban, hogy országszerte kialakuljanak az ígéretes innovatív ötletek felkutatását, fejlesztését és finanszírozását lehetővé tévő közösségi és képzési bázisok.
Így lehet Budapest startup-központ
Ambiciózus célokat fogalmaz meg a digitális fejlesztési program, azonban Magyarország a sikeres startupok ellenére is még csak kis pont a világ startup-térképén. A helyzet javításához, a vállalkozási hajlandóság ösztönzésére, az angyalbefektetők támogatására, és a női szerepvállalás erősítésére lenne szükség.
Kiknek ad pénzt az Uber?
Négyezer ötletből választotta ki az Uber azt a négyet, amelyet mentorálással és anyagilag is támogat. Valamennyi kezdeményezés a technikai fejlődést állítja egy-egy jó ügy szolgálatába.
Cégeladás: előbb itthon érdemes körülnézni
Magyarországon is folynak licitek a vonzó felvásárlási célpontokért. De először itthon érdemes szert tenni jelentős befektetőkre, mielőtt külföldi vevőre kacsingatnának a vállalkozások.
Magyar vállalkozások tölthetik be az Uber helyét
Az Uber ugyan nemrégiben felfüggesztette magyarországi szolgáltatását, azonban a cég által képviselt megosztás alapú üzleti modell itthon is egyre inkább virágzik. Tőlünk nyugatra a nyaralásunk alatti kutyafelügyelettől kezdve, a saját bicikli- vagy autó bérbeadáson át már számos problémára van közösségi megoldás. Hazánkban a paletta még nem ennyire színes, de néhány magyar startup már elég komoly sikereket ért el ezen a területen
Még Zuckerberg is agyondolgozza magát
Közhely, hogy a sikerért meg kell dolgozni. Mark Zuckerberg keményen odateszi magát. Hétköznap még a vacsoraidő után is az irodában van, és beugrik a munkahelyére a hétvégeken is. Sok más országnak is megvan a maga Zuckerbergje.
Így gazdagodtak meg a startup-vállalkozók
A Shark Tank nevű üzleti tévés reality show egyik bírája felfedte annak szabályait, hogyan építik fel vagyonukat a startup-vállalkozók. Egyszerűen hangzanak az alapelvek. De vajon betartani is olyan könnyű őket?
Startup naptár: ahol meg kell jelenni
Budapest egyike az európai feltörekvő startup-központjainak, az elmúlt években tökéletes rajthelyéül szolgált különféle iparágak indulói vállalkozásainak. Fővárosunk gyors ütemben vált a friss és kreatív ötletek otthonává, ahol versenyek, workshopok és egyéb rendezvények biztosítanak fejlődési és kiugrási lehetőséget a startupoknak. A Széchenyi Tőkealapkezelő segítségével összegyűjtöttük azokat a szakmai eseményeket, amelyek amellett, hogy hasznos információkkal szolgálhatnak egy startup vállalkozónak, akár hosszú távú üzleti kapcsolatok kiépítésére is remekül szolgálnak.
Startupoknak áll a világ: hozzájuk megy a pénz
Az első negyedévben 26 vállalkozás részesült 3, 8 milliárd forint összértékben kockázati tőkéből az alapkezelők befektetéseiből Magyarországon. A befektetett tőke 83 százaléka startup fázisban lévő vállalkozásokhoz került – derült ki a Magyar Kockázati- és Magántőke Egyesület (HVCA) jelentéséből.
Női startupokat keresnek
Szeptemberben negyedik alkalommal indul újra a Design Terminál mentorprogramja, amelynek célja az innovatív magyar vállalkozások nemzetközi piacra lépésének elősegítése. A program újdonsága, hogy több női startupot szeretnének bemutatni.
Megvan Magyarország legjobb startup ötlete
Az Uber kihirdette, melyek azok az ötletek, amelyek megvalósítását európai mentori programja keretében támogatja. Magyarországról egy vakok és gyengénlátók számára készült, mobiltelefonhoz csatlakoztatható okosszemüveget fejlesztő csapatot választott a szakmai zsűri.
Magyar cég vitte a prímet 23 ország versenyzői közt
Hazai győzelem született a régió legnagyobb startup versenyén: 23 ország 148 startupja közül a mesekönyvek forradalmasítója, a BOOKR Kids nyerte meg a fődíjat.
Google-vezér: keményebb kérdéseket kell feltennünk
A Google anyavállalatát vezető Eric Schmidt az amszterdami Startup Fest Europe-on arról beszélt, hogy egy évtized múlva lesz igazán okos a mesterséges intelligencia. Hogy a mindannyian Google (felhő)világában élünk, és hogy Európában az állami szabályozások és egy sor más ok miatt nehezebb vállalkozónak lenni, mint Amerikában.
Viszlát Jeremie! De most honnan lesz pénz?
2016. május 31-ig kellett a Jeremie kockázati tőkealapok kezelői kihelyeznie kis- és középvállalkozásoknak a rájuk bízott 131,5 milliárd forintot. A kormány közlése szerint ez "szinte teljesült", a cégek viszont alig várják a következő kört. De mikor és milyen lesz?
Így lesz sikeres az uniós pályázat
Gallyas Katalin az amszterdami A-Lab startup-inkubátor falain belül találkozott magyar startup cégek vezetőivel és lapunk tudósítójával, s osztotta meg praktikus tanácsait az uniós pénzgyűjtésről.
Az uber autóban vár a befektető
7 perce van a vállalkozó kedvű hazai startupoknak, hogy meggyőzzenek egy befektetőt egy uber autó hátsó ülésén.
Négy magyar startup mutatkozott be New Yorkban és Bostonban
Négy magyar startup cég mutatkozott be és vett részt tanulmányúton az Egyestült Államok keleti partján a Magyar Nemzeti Kereskedőház (MNKH) InnoTrade és a Design Terminál mentor programjának keretében május 9-20. között.
Itt a masina, ami ivóvizet, energiát és internetet ad
Az afrikai szegények minden infrastrukturális gondját megoldja egy olasz startup gépe. A szerkezet napi 5000 liter ivóvizet tud előállítani, napenergiát használ és még wifit is szór.
Négy magyar startup mutatkozik be New York-ban
Négy magyar startup cég mutatkozik be a világ egyik legrangosabb startup eseményén, a TechCrunch Disrupt rendezvényen New York-ban május 9-11. között - közölte a Magyar Nemzeti Kereskedőhőz (MNKH).
Virtuális pénz és robottanácsadók a jövő bankjában
Elemzők szerint a pénzügyi szektor átalakulása a 70-es évek óta, amikor elkezdtek megjelenni a bankautomaták és elterjedni a hitelkártyák, nem volt ilyen radikális és gyors, mint most. A startupoknak és a hagyományos bankoknak együtt kell működniük az új bankolási platformok létrehozásában.
Startupnál dolgozni sem fenékig tejfel
A startup, mint első munkahely, nagyon menő az önéletrajzban még akkor is, ha nem a saját cégünk, csak munkavállalóként csatlakoztunk. A kezdő munkavállalók álláskeresési kritériumait vizsgálva ráadásul ez a fajta szervezet lehet a legjobb döntés. De azért a menő induló vállalkozásoknál sem fenékig tejfel az élet.
Budapesten csap össze a startup világ krémje
Európai startup seregszemlének ad otthont 2016. május 23-án Budapesten a SMART 2016 konferencia. A rendezvény emellett közel 100 hazai és külföldi előadóval a digitalizáció legfrissebb trendjeit vizsgálja a robotikától az okosvárosokon át, az intelligens egészségügyi megoldásokig.
Négy magyar startup aratott sikert Londonban
Magyar innovatív vállalkozások is bemutatkoztak a fenntartható, élhető városi környezetért dolgozó szakértők Smart to Future Cities 2016 címmel Londonban megrendezett globális fórumán.
Harmincmillió ember várja ezt a magyar appot
Vakok és gyengénlátó emberek számára fejlesztenek hiánypótló, beltéri navigációt segítő mobil alkalmazást. A 2,5 millió eurós projekt képes lesz a felhasználó hangutasításai alapján és a digitalizált térképek segítségével a beltéri tájékozódásra, elsősorban közintézményekben, illetve szolgáltatási centrumokban.
Félmilliárdot dobtak össze a startupoknak az angyalok
Újabb öt vállalkozó csatlakozott a startup cégekbe befektető kockázati tőketársasághoz, a Power Angels Zrt.-hez, amelynek törzstőkéje ezáltal nagyjából duplájára, közel félmilliárd forintra nőtt.
Így segíthet egy ötlet egymillió embernek
Vakokat műszaki pályára segítő készülék nyerte a Global Impact Competitiont. Tartozik az eszközhöz egy toll is, mely lehetővé teszi a felhasználó számára a rajzolást, tehát grafikus információ létrehozását is, a befogadáson túl.
Sok kell a kevés sikerhez
Nem egyedi jelenség a világban startup túlburjánzás – mondja Turcsán Tamás a The Connect East Incubator alapítója. Ezt inkább pozitív dolognak kell értékelni, hiszen ez a vállalkozói attitűd erősödését hozza magával. A bukások pedig a tapasztalatokat erősítik, amelyeket később bárhol hasznosíthatnak a startupperek.
Óriási buli, óriási haszonnal
A kiállítási megjelenés is olyan, mint régen a jó buli – sose lehet tudni, hogy mi lesz a vége. Legalábbis nem egészen pontosan. De felkészüléssel és némi támogatással a mindenképpen meglévő hatalmas pozitív löket és piaccal és versenytársakkal való közvetlen találkozás mellett komoly közvetlen eredményeket is hoz.
Oszkó: nem hírnév, befektetés kell a fejlődéshez
Az elmúlt évek mesterséges táplálása miatt túlburjánzott itthon a startup világ - mondja Oszkó Péter az OXO Labs akcelerátor vezetője. Most az a kérdés, a Jeremie után az ökoszisztéma fejlődésére és tisztulására lesz-e finanszírozási képesség. A startup celebség önmagában még nem siker - a pénz az - véli a szakember.
Április 29-ig lehet harcba szállni a 150.000 euróért
Április 29-ig lehet jelentkezni a régió egyik legnagyobb startup versenyére, a CEE Lift Off!-ra. A győztes 150.000 eurós befektetési ajánlatot kap a Power Angelstől, valamint részt az OXO Labs fél éves akcelerátor programjában.
Óriási esély a magyar agy: ha tudunk élni a lehetőséggel
A gazdasági, politikai és tudományos vezetők szerint Magyarországnak és a régiónak is hatalmas esélyt teremthet a kiemelkedésre a kutatás-fejlesztés és az innováció, de ahhoz, hogy élni tudjunk a lehetőségekkel, a kormányzattól, az egyetemektől, a nagyvállalatoktól és a kkv-szektortól is nagyobb aktivitásra lesz szükség.
Növekedni akar? Álljon félre az útból!
Félelmetes dolog kiengedni a kezünkből a döntést a legkisebb területen is, ha a saját magunk által felépített cégről van szó. Pedig egy idő után ez a legjobb, amit tehetünk – magunkért és a cégünkért.
Uniós pénzből okítják a magyar startupokat
Újabb programot indít a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium az infokommunikációs és távközlési (ikt) startup cégek ötleteinek nemzetközi piacra lépését segítendő. Az INPUT program megvalósítására 2,5 milliárd forint európai uniós forrás áll rendelkezésre - de a pénzt nem direktben adják a cégeknek. Előadásokra és tanácsadásra költik.
Óriási lehetőséget kap három magyar startup
Három magyar innovatív startup vállalat mutatkozik be a világ egyik legjelentősebb infokommunikációs technológiai kiállításán, a hannoveri CeBIT-en a Magyar Nemzeti Kereskedőház (MNKH) segítségével.
Tíz startupból kilenc totál csőd, de az az egy…
Think.bdpest néven rendeztek régiós innovációs konferenciát Magyarországon, melynek legfontosabb témája az volt, hogy hogyan segíthetik a startupok a hazai gazdaság növekedését. Az itthoni innovációs kultúra egyelőre több sebből vérzik, de az olyan új módszerek, mint a „startup gyár” modell segíthetik a felzárkózást.
Innovatív ötlettel irány a világpiac
A magyar startupok is pályázhatnak a MasterCard innovatív vállalatoknak szóló Start Path programjára, így egyedülálló támogatásban részesülhetnek. A most induló fordulóra március 21-ig várják a jelentkezéseket.
Kéne tudás a legnagyobbaktól?
Startup vállalkozások ötleteinek támogatására hozott létre nemzetközi szövetséget négy nagy távközlési szolgáltató, a Deutsche Telekom (DT), az Orange, a Singtel és a Telefónica - tájékoztatta a DT magyar leányvállalata, a Magyar Telekom az MTI-t.
Van egy jó ötlete? Már reklámügynökség is pénzelné
Legalább 10 millió eurós támogatást oszt szét a Publicis reklám- és PR-multi 90 startupcég között, melyeket egy évig mentorálna is. Hogy miért? Mert szüksége van az innovatív ötletekre.
Kiket keres az idén a tőke?
Bármelyik startupban ott rejlik a lehetőség, hogy az Uberhez, vagy a Prezihez hasonló sikert érjen el, de minden évben vannak bizonyos területek, amelyek népszerűbbek a befektetők szemében és könnyebben jutnak tőkéhez is. Mutatjuk idén mik számítanak divatosnak.
Ha megvan a prototípus, de nincs hol bemutatni, jelentkezzen
Feltörekvő vállalkozók jelentkezését várja harmadik BE SMART startup versenyére a Budapesti Vállalkozásfejlesztési Közalapítvány. A Magyarország Izraeli Nagykövetségével közösen szervezett versenyen kiválasztott legígéretesebb startupok képviselői március 13. és 17. között Tel-Avivba utazhatnak, ahol nemzetközi befektetőknek mutathatják be projektjeiket.
Ringbe szálltak a magyar startupok
A világ legnépszerűbb startup versenyének regionális döntőjében a Practify és az RF Anatomy csapata képviselte hazánkat, de sajnos nem jutottak tovább a nemzetközi döntőbe.
Női startupperek: versenyre fel
Az elmúlt időszak változásai nem csak azt bizonyították be, hogy igenis hinni kell a körülöttünk lévő ifjú vállalkozókban, hanem azt is, hogy törekedni kellene arra, hogy nemek szerint minél jobb és nagyobb arányban képviselhessék magukat a női nem vállalkozói: erre szolgál a Women Startup Competition esemény.
A befektetőknek a startupok a kedvencei
A Magyar Kockázati- és Magántőke Egyesület (HVCA) negyedéves jelentése szerint 2015 harmadik negyedéve során 20 kockázati és magántőke-befektetés zárult le eredményesen, ami enyhe növekedést jelent az előző negyedévhez képest. A negyedév során eszközölt 18 kockázati tőke tranzakció összértéke 1,8 milliárd forintot tett ki, miközben négy társaságból sikeresen szálltak ki a befektetők.
Az MIT rendszerével segítik itthon is az induló vállalkozásokat
Az amerikai MIT jól bevált módszerével segíti majd az induló vállalkozásokat a BME. Már lezajlott az induló mentorcsapat felkészítése is. A BME ötödik európai egyetem, amely átveszi a módszertant.
Kipukkad-e a startup-lufi?
Másfél évtizede, 2000-ben kipukkadt a dotkom-lufi, s az e-kereskedelem túlértékelt, minimális pénzforgalmat generáló cégei egy szempillantás alatt elértéktelenedtek, és csődbe mentek. Lehet, hogy most újabb luftballont fújnak a Szilícium-völgyben, ahol több mint 115 induló vállalkozás értéke máris meghaladta az egymilliárd dollárt.