A rendezvényen idén kiemelt szerepet kaptak a smart cityhez kapcsolódó IoT (dolgok internete, Internet of Things) megoldások, továbbá a szervezők nagy hangsúlyt helyeztek az állami, szakmai és üzleti szereplők közti együttműködés szorosabbra fűzésére is. A Magyar Nemzeti Kereskedőház szakmai partnerével, a Design Terminállal közösen négy magyar cég megjelenését tette lehetővé a londoni rendezvényen.
A MagikMe játszótéri eszközöket fejleszt, amelyeken ép és sérült gyermekek tudnak együtt játszani. (A céget korábban a Piac&Profit hasábjain is bemutattuk, róluk itt olvashat részletesebben!)
A Route4U cég alkalmazása mozgásukban korlátozott közlekedőknek segít tájékozódni az akadálymentes helyekről információkat tartalmazó térképpel és útvonaltervezővel. A ROB - Robotic Observer környezeti zaj- és hangmonitorozással, forgalom- és kamerafigyeléssel foglalkozik, a Greenwall Pro pedig innovatív zöldhomlokzati rendszert kínál, növényzettel borított épülethomlokzatok létrehozására alkalmas megoldással, a városi zöldterületek növelése végett.
A Design Terminál a szakmai zsűri által kiválasztott cégeknek szakmai felkészítést is tart. Vaskó Renáta, a Design Terminál Citylab mentorprogramjának vezetője elmondta: a londoni expóra olyan magyar startupokat hoztak ki, amelyek tevékenysége innovatív városfejlesztéshez kötődik. Különösen fontosnak tartja, hogy már korai fázisban megméressék magukat a nemzetközi piacon ezek a cégek, hogy az itt szerzett tapasztalatok és visszajelzések alapján tudják terméküket vagy szolgáltatásukat továbbfejleszteni.