Startup cikkek


Inkubátorházat avattak Győrben

Inkubátorházat avattak Győrben 

Felavatták az Arvit Service Parkot Győrben, a város ipari parkjának közelében. Az 1600 négyzetméteres inkubátorház 14 induló vállalkozás kiszolgálására alkalmas.
Virtuális tükör és adatgyűjtő rendszer a leginnovatívabbak között

Virtuális tükör és adatgyűjtő rendszer a leginnovatívabbak között 

Kiválasztották az idén 5. alkalommal megrendezett Magyar Innovációs TechShow győzteseit. Az ország egyik legfontosabb technológiai eseményén a Fitnect-3D Virtuális Tükör, az iParking, a Cubilog és a ShopDash fejlesztéseit díjazták. Ugyanakkor a rendezvény az összes szakmai résztvevő számára kivételes lehetőséget nyújtott, hisz olyan nemzetközi nagyágyúk előtt mutathatták be termékeiket, mint Jesse Russell, a vezeték nélküli technológiák egyik legfőbb innovátora, vagy Ali Sadri, az Intel 5G fejlesztésekért felelős igazgatója.
Ne barkácsoljunk, nyomtassunk

Ne barkácsoljunk, nyomtassunk 

A 3D nyomtatók elterjedésével elérkezett a harmadik ipari forradalom. Ezeknek az eszközöknek a segítségével ugyanis már otthon is könnyen készíthetünk egyedi, személyre szabott tárgyakat. Simó György új startup cége, a FreeDee Printing Solutions arra vállalkozik, hogy mindenki számára elérhetővé tegye ezt az új és izgalmas technológiát.
Irány London, támogatják!

Irány London, támogatják! 

Kereken egymillió fontot, azaz mintegy 360 millió forintot nyerhet el londoni irodája megalapítására bármely technológiai startup vállalkozás, akár Magyarországról is. A feltételek közt csupán az szerepel, hogy a vállalkozás nem lehet tíz évnél idősebb, és évi forgalma nem haladhatja meg az egymillió fontot.
Támogatás klímainnovációs startupoknak

Támogatás klímainnovációs startupoknak 

17 klímainnovációval foglalkozó ötletgazda mutatkozott be az Európai Innovációs és Technológiai Intézet (EIT) éghajlatváltozással foglalkozó tudományos és innovációs társulása (Climate-KIC) magyarországi képviseletének szervezésében egy kétnapos workshopon. A szakmai zsűri előtt prezentáló innovátorok környezetvédelmi, anyagtechnikai és szoftveres ötletüket piaci körülmények között is meg szeretnék majd megméretni.
Kaparós sorsjegy mobilon? Nincs túl őrült ötlet!

Kaparós sorsjegy mobilon? Nincs túl őrült ötlet! 

Extrém ötletekkel is lehet startup versenyeket nyerni, ezt bizonyítja a Budapesti Műszaki Egyetemen rendezett Smart Frame Hackathon eredménye is. A mobilos sorsjegy mellett egy takarékos zuhanyrózsa és egy érdekes fejvadász oldal kitalálói arattak sikert.
Távirányítású kerekesszék és gyerekbiciklifék a menő

Távirányítású kerekesszék és gyerekbiciklifék a menő 

Az idén a Corvinus Egyetemen megrendezett legnagyobb hazai startup konferencián, a Startup Undergroundon (SUU) az eddig több díjat begyűjtő biciklifék és távirányítású kerekesszék mellett egy speciális zajmérő megoldás, illetve egy internetes ideaeszköz volt a befektetők szerint a legjobb.
Óriási magyar siker az amerikai innovációs versenyen

Óriási magyar siker az amerikai innovációs versenyen 

A szilícium-völgyi Singularity University Budapesten rendezett döntőjének két győztese - Juhász Márton és a lengyel Aleksandra Orchowska - nyáron utazhat a NASA kaliforniai kutatóbázisára
Pályázatot hirdet innovatív vállalkozásoknak a NIH

Pályázatot hirdet innovatív vállalkozásoknak a NIH 

A hazai kutatás-fejlesztés és innováció eredményeit bemutató szakkiállítást rendez júniusban a Nemzeti Innovációs Hivatal (NIH), ehhez kapcsolódva pályázaton választják ki azokat a start-up (induló) vállalkozásokat, amelyek térítésmentesen kaphatnak kiállítói helyet.
Megvan a legjobb magyar diák startup vállalkozás!

Megvan a legjobb magyar diák startup vállalkozás! 

A fiatal fejlesztők felkarolására létrehozott Imagine Cup elnevezésű technológiai megmérettetés hazai döntőjében a zsűri a PlanB Labs csapatát találta a legjobbnak, így ők képviselhetik Magyarországot a szentpétervári döntőn.

Vizuális étlap nyerte a startup versenyt 

Az először megrendezett Hackathon Corvinus zseniális ötleteket hozott ki az egyetemistákból. Újszerű üzleti ötleteken dolgoztak két napig az új startup rendezvényen a diákok. A kezdeményezés országossá növekedett, a tervezett versenyekhez immár kilenc egyetem csatlakozott.

Lean menedzsment segítheti a startup vállalkozásokat 

Az induló vállalkozások számára nyújt anyagi és újabban lean-módszertani segítséget az iCatapult, hogy megtalálhassák azt a globális piacot, amelynek a tagjai egymást is felismerik, mert annyira hasonló életmódot folytatnak. Ezek az angolul jól beszélő, fiatal, kreatív értelmiségiek az Egyesült Államokban szívják fel a tudást, és viszik haza. Idehaza ez a lehetőség elsősorban IT startup-ok számára nyitott.

Startup nagyhatalom lehet Magyarország 

A nemzetközi mobilpiac rohamos fejlődése a magyar fejlesztőcégek számára is hatalmas kiugrási lehetőséget jelenthet. Számos ígéretes hazai műhely van, melyek viszont csak külső finanszírozás bevonásával tudnának „nagypályára lépni”. Erre a problémára keres megoldást a Smartmobil ’13, melynek célja, hogy felhelyezze Budapestet a mobiltechnológia és a startup tőkepiac világtérképére.

A legjobb tesztelő maga a fogyasztó 

A végfelhasználói visszajelzések koncentrált összegyűjtését szolgáló eseményt tartott az MMKlaszter, ahol hat induló vállalkozás fejlesztését tesztelték a résztvevők.

Piacra lépnek a legokosabbak 

Tagjainak innovációi, megvalósítható üzleti ötletei mögé áll a magas intelligenciájú embereket összefogó Mensa HungarIQa. Új programja keretében a legjobbnak ítélt ötletek piacra juttatását egész „zseni” csapat segíti majd.

90 országban használják a szegedi terméket 

Rangos nemzetközi szakmai versenyen jutott a legjobbak közé az Antavo. A szegedi vállalkozás online marketing megoldásait már 90 ország marketingesei és kisvállalkozásai használják világszerte. Pályázatukra felfigyelt a Seedcamp befektetői hálózat, ami először eszközölt befektetést magyar projektbe.

Itt mutatkoznak be a legígéretesebbek 

A Mobilitás és Multimédia Klaszter 2012. június 6-án negyedik alkalommal rendezi meg a legígéretesebb magyar info-kommunikációs termékek és szolgáltatások számára bemutatkozási lehetőséget kínáló Innovációs TechShow-t. Május 11-ig lehet pályázni a megjelenésre.

Inkubátor felnőtteknek 

Bár innovációból hazánkban sincs hiány, az ötletekből sokszor mégsem lesz valóság, mert azok többsége sajnos nem befektethető. Ennek a problémának a leküzdéséhez kellene az inkubációs folyamat.

Nyerjen a felhővel! 

Végre egy igazán mozgalmas esemény a magyarországi Cloud Computing háza táján! Egy hónapja van a felhőszolgáltatásokkal foglalkozó vállalkozásoknak, hogy egy igazán értékes díjért, az EuroCloud Award 2012- ért szálljanak harcba. Az 5 kategória magyar győztesei díjmentesen vesznek részt az európai megmérettetésen, 2012 második felében.

Itt a magyar győztes! 

Egy magyar felhőalapú fordítóprogram nyerte meg a Bukarestben rendezett Startup Challenge versenyt. Az Easyling.com megoldás Közép-Kelet-Európa legnagyobb webes konferenciáján, a „How-to-Web 2011” rendezvényen bizonyult a legjobbnak.

Ismét egy magyar siker 

Két magyar fejlesztés került a legjobb tíz közé a nemzetközi Startup Challenge versenyen, amelyet Közép-Kelet-Európa legnagyobb webes konferenciája, a november 9-én kezdődő „How-to-Web 2011” keretében írtak ki.

100 millió közösségi kocsmázásra 

Több mint 100 millió forintot fektet egy magyar okostelefon alkalmazásba a BNV Equity Kockázazati tőkealap. A "közösségi kocsmázás" szolgáltatás segítségével a vendégek testre szabhatják a háttérzenét egy-egy szórakozóhelyen. 

A Szilícium-völgybe tart egy magyar cég 

Három hetes befektetői útra indulhat a Szilícium-völgybe a PocketGuide miután a bécsi StartUp Week-en a versenyre jelentkező 500 és a versenyre beválogatott 50 startup vállalkozás közül bekerült Európa három legjobbja közé.

Sok kicsi mire megy? 

Megjelent a Piac&Profit magazin szeptemberi száma, benne részletes összeállítással a mikro- és kisvállalkozások speciális igényeiről és lehetőségeiről. Bemutatjuk mi is az a parasztwellness, hogy mitől lehet valakiből egy újabb Bill Gates vagy vagy Mark Zuckerberg, foglalozunk azzal, hogy mi lesz a néhány év múlva nyugdíjba vonulók sorsa, és még egy világsztárokat felvonultató új magyar filmről is beszámolunk!

Magyar cégek az 50 leginnovatívabb között 

Október elején a European Startup Conference rendezvényen fognak bemutatkozni Európa legjobb startup vállalkozásai, többek között a magyar városnéző okostelefon-alkalmazás, a PocketGuide. A nyári csúcsszezon alatt naponta több ezer felhasználó barangolt a virtuális útikönyvet lapozgatva.

Magyar Európa legjobbjai között 

A hazai fejlesztésű, zenehallgatást forradalmasító Mixgart beválogatták Európa 12 legígéretesebb start-upja közé. A Digital Natives csapata szeptember 17-én Berlinben, majd október folyamán Bécsben és Kijevben megrendezendő versenyeken mutathatja be a fejlesztést nemzetközi kockázati tőkebefektetők (pl.: Intel Capital, Mangrove, EDVenture Holdings) a szakma és a szaksajtó előtt.

Családi cégek: a második generáció az élre tör 

Jó ötlete jóval többeknek van, mint tudása, képessége vagy lehetősége azok megvalósítására, illetve menedzselésére - hangzott el a Magyar Spin-off és Start-up Egyesület mai konferenciáján. Ezért nélkülözhetetlen, hogy a befektetők és a technológiai szakemberek egymásra találjanak és együttműködjenek, és ezért nélkülözhetetlen az innovációmenedzsment, az ötletek termékbe, szolgáltatásba, vállalkozásba fordításának szakmája is. „Az efféle kapcsolatok kialakításában a fiatalabb generáció már élen jár, az ő számukra az innováció és az innovációmenedzsment már alapvető igény, ez látszik egyesületünk tagjainál is" - mondta el előadásában Kürti Tamás, a Felelős Családi Vállalkozásokért Magyarországon Egyesület (FBN-H) alelnöke.

Hogyan készítsünk üzleti tervet? 

Manapság egy vállalkozás indításánál elengedhetetlen, hogy készüljön üzleti terv, annak érdekében, hogy a cég vezetői kialakíthassák a cég rövid és hosszabb távú stratégiáját. A Perfekt Kiadó gondozásában megjelent Üzleti terv készítése című könyv ebben próbál segítséget nyújtani a még tanuló fiataloknak és a vállalkozást indítóknak.

TerminArtors.com: Az év művészeti befektetése? 

A képzőművészet köré szerveződő, angol nyelvű nemzetközi közösségi portál, a TerminArtors.com 2007 őszén indult. Az elképzelés és a megvalósítás egyedülálló: az oldal alapját képező gigantikus festményadatbázis és a művészeti terepen szokatlan web 2.0-s közösségi platform kiemeli mind a művészeti, mind a webes projektek közül.

Önmagukat buktatják az online cégek 

Az induló vállalkozások sokszor elfelejtik megtervezni a jövőt, nem gondoskodnak az életben maradásról, s gyakran már születésük pillanatában halálra vannak ítélve - derült ki a StartUP Konferencián. Az is előfordul, hogy olyan igényekre építik a stratégiájukat, amelyek nem is léteznek.
Feliratkozás a Piac & Profit Online magazin hírlevelére
Mindig az ember a leggyengébb láncszem a kibervédelemben

Mindig az ember a leggyengébb láncszem a kibervédelemben 

Kétféle ember, és kétféle cég van: akit már meghekkeltek, és akit meg fognak.
Privátbankár
Mfor
Piac és Profit

Professzionális online sales és marketing vezetőt keresünk!

Részletek

Privátbankár
Mfor
Piac és Profit

Munkatársakat keresünk!

Online lapcsaládunk bővítéséhez újságírókat, szerkesztőket keresünk.

Részletek

Pénzszerzés

Külföldi piacra lépne a cége? Itt a lehetőség

Külföldi piacra lépne a cége? Itt a lehetőség  

 A Nemzeti Innovációs Ügynökség április 26-án induló XPAND programja a külföldi piacszerzésben segíti az innovatív magyar vállalkozásokat.

Infokom

Hol tartanak a cégek a digitalizációban?

Hol tartanak a cégek a digitalizációban? 

A Digiméter negyedik alkalommal mérte fel a hazai kis- és középvállalkozások digitalizációjának szintjét.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo