E héten pénteken érkezik Berlinbe a Mixgar fejlesztő csapata, hogy Európa 12 válogatott start-upjával mérettesse meg magát a HackFwd versenyén. (A startup világról itt olvashat bővebben.) A rendezvény célja, hogy kiválasszák a legnagyobb üzleti potenciállal bíró kezdeti vállalakozást. Köszönhetően a HackFwd támogató szakértelmének, a „kiválasztottak" a program végén nagytőke bevonására kész vállalkozásként törhetnek be az IT piacra. A magyar csapat a tőkeszerzésen túl lehetőséget kap, hogy a világ élvonalbeli szakembereivel konzultáljon. A berlini eseményen meghívást kaptak Werner Vogels-szel, az Amazon technológiai igazgatójával szervezett VIP találkozóra is.
A tény, hogy egy nemzetközi versenyen beválogattak a 12 legjobb startup közé, megerősít minket abban, hogy termékünk a nyugat-európai piac igényeinek kiszolgálására is alkalmas - nyilatkozta Huszár Gerzson, a Mixgar vezetője. A Mixgart fejlesztő Digital Natives célja, hogy a tőkével fedezze szakembereinek költségét és így dedikált csapattal, önálló vállalkozásban fejlessze tovább a terméket.
A berlini megmérettetést újabb kihívás követi. A Bécsben megrendezendő Startup Week 2011-en (2011. 10. 3-7.) 50 kiválasztott termékfejlesztés mutatkozhat be. A konferencia negyedik, TechCrunch Napján kihirdetik a tíz finalistát, akik olyan kockázati tőkebefektetők és üzleti angyalok előtt prezentálhatják terméküket, mint az USA-ban élő média befektető és tanácsadó Várdy Zoltán, Hild Imre vagy a Skype és a Last.fm korábbi befektetői.
A bécsihez hasonló, befektetési célú konferenciára hívták versenyre az európai start-upokat Kijevbe is. Az Investors Day CEE-n (2011. október 25-26.) több ezer jelentkező közül 150 kap lehetőséget, hogy a „startup-ok utcáján" mutatkozzon be innovációjával a szakmai közönségnek, majd 50 prezentálhatja termékét a kockázati tőkebefektetők szűk körének. A szervezők az ötlet, a szakértelem és tőke találkozóhelyeként aposztrofálják az eseményt. 2010-ben 15 milliárd dollár összértékű tőke képviselte magát a rendezvényen, és az idei konferencia is hasonló léptékű befektetőket csábított Ukrajnába; részvevők listájára már feliratkozott az Intel Capital (USA) és a Mangrove (Európa). (Magyar vállalkozások már korábban is értek el sikereket európai megmérettetéseken.)
Az Európából érkező start-up nevezések közül 50 kap lehetőséget, hogy szakmai befektetők és szaksajtó előtt prezentálja fejlesztését, majd 10 szerencsés mutatkozhat be a legfelsőbb befektetői körnek. A fesztivál hangulatú IT konferencia workshopjait és panelbeszélgetéseit a TechCrunch Europe újságírói vezetik. A felszólalók és a zsűri tagjai között: európai Google és facebook vezetők, a Skype és a Last.fm korai befektetői, illetve Zoltán Várdy, amerikai média befektető és tanácsadó is megtalálható.
IDCEE- Investor Day CEE 2011 (2011.10.25-26., Kijev)
A Kelet-Közép-Európában rejlő fejlesztői potenciált hivatott felkutatni és tőkével támogatni az ukrán szervezésű IDCEE. A konferencián több mint 2000 részvevőnek mutatkozhat be 150 előszűrt start-up, akik közül a legjobbnak ítélt 50 mutatkozhat be a nívós szakmai befektetői kör előtt (Európa: Mangrove, USA: Intel Capital). Előadást tart többek között Esther Dyson (EDVenture Holdings) a Flickr és a del.icio.us sikeres befektetője (mindkettőt a Microsoft vásárolta fel) és Loic Le Meur, a francia szervezésű Le Web alapítója. 2010-ben a rendezvényen 15 mrd dollárnyi összértékű tőke kereste az ideális start-up vállalkozást.