Kereken egymillió fontot, azaz mintegy 360 millió forintot nyerhet el londoni irodája megalapítására bármely technológiai startup vállalkozás, akár Magyarországról is. A feltételek közt csupán az szerepel, hogy a vállalkozás nem lehet tíz évnél idősebb, és évi forgalma nem haladhatja meg az egymillió fontot.
Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!
A pályázatban azt kell bemutatni, hogy a cég az egymillió font felhasználásával kiépített londoni hídfőállását hogyan használná fel arra, hogy százmillió fontos vállalkozást építsen ki.
Augusztus végéig lehet pályázni
A szervezők a pályázat kiírásával szeretnék Londonra irányítani a figyelmet, amely az egyik legideálisabb telephely egy globális digitális és technológiai üzlet számára. A kezdeményezés támogatói között van a Ketchum globális kommunikációs ügynökség, amelynek magyarországi partnere, a Live PR vállalta a pályázat hazai kommunikációjának támogatását.
A pályázat május 23-án nyílik meg, részletei a www.millionpoundstartup.com. honlapon találhatók meg. A benyújtás határideje augusztus 29., eredményhirdetés decemberben.
A milliófontos támogatásért folyó versenyt a londoni „Szilikon-körút” cégeinek egyesülete, a Digital Shoreditch írta ki, támogatói olyan élvonalbeli üzleti vállalkozások, mint a KPMG, London városának több befektetési és promóciós vállalata vagy a Ketchum. A nyertes pályázó nemcsak egymillió fonttal lesz gazdagabb, de a partnerektől segítséget kap londoni működésének elindításához is.
London ideális hely a vállalkozásra
Michael Fallon brit üzlet- és vállalkozásfejlesztési miniszter szerint országa ideális hely a vállalkozások számára, hiszen folyamatosan fejlődik az infrastruktúrája, és jól képzett munkaerővel is rendelkezik. Benjamin Southworth, a Tech City Investment nevű befektetésfejlesztési ügynökség vezérigazgatója a versenyt szintén jó ötletnek tarja, mert a londoni Tech Cityben minden adott ahhoz, hogy egy vállalkozás elinduljon, sikeres legyen, fejlődjön, és együttműködő partnerekre találjon.
A kreativitás és tehetség fellegvára
Gordon Innes, a London & Partners vezérigazgatója azért éppen Londont tartja a legmegfelelőbbnek startupoknak, mert London a világ üzleti központja, a kreativitás és tehetség fellegvára. A Tech City – amely a Google és az Amazon otthona is – egy induló vállalat számára a legideálisabb környezet, ahol három év alatt hétszáz százalékos növekedést produkálnak a szereplők.
A világ egyik legnagyobb PR- és kommunikációs hálózata, a Ketchum európai vezérigazgatója, David Gallagher aláhúzta, hogy a világ vezető technológiai márkái közül már sokan voltak ügyfeleik, és London technológiai fejlődéséhez most azzal szeretnének hozzájárulni, hogy „láthatóbbá teszik” az új, kezdő vállalkozásokat a médiában.
Kam Star, a versenyt kezdeményező Digital Shoreditch alapítója szerint a Shoreditch környéki, kelet-londoni digitális és technológiai klaszter ösztönző környezet a kezdő vállalkozások számára, hiszen itt minden olyan támogatást megkapnak, amelyre szükségük van. Büszke arra, hogy a cég által meghirdetett pályázat a világ legnagyobb versengése, amely arra irányul, hogy a világ legjobban fejlődő digitális és technológiai vállalkozásait Londonba vonzza. London Város Egyeteme pedig oktatóinak, kutatóinak és szakembereinek tudását és támogatását ajánlja fel a nyertesnek, újságíró hallgatóik pedig az interneten folyamatosan közvetíteni fognak a verseny állásáról.
Kaparós sorsjegy mobilon? Nincs túl őrült ötlet!
Extrém ötletekkel is lehet startup versenyeket nyerni, ezt bizonyítja a Budapesti Műszaki Egyetemen rendezett Smart Frame Hackathon eredménye is. A mobilos sorsjegy mellett egy takarékos zuhanyrózsa és egy érdekes fejvadászoldal kitalálói arattak sikert.