A TerminArtors kiötlői a világ legnagyobb festmény-adatbázisát akarták létrehozni oly módon, hogy a klasszikusok képeit saját erőforrásból töltik fel az oldalra, a még alkotó művészek pedig saját műveikkel bővíthetik az épülő adatbázist. Az oldal létrehozóinak legfontosabb célja, hogy a festmények körül kialakuló közösségi aktivitás segítségével lehetőséget adjanak fiatal, még kevéssé ismert művészeknek a bemutatkozáshoz, illetve közösségi platformot hozzanak létre a képzőművészet iránt érdeklődőknek.
Az indulás óta eltelt szűk két év alatt az induló 23.000 festményből álló adatbázis megduplázódott, több száz fiatal festő töltötte fel képeit illetve létrejött egy közösség, akik az oldal segítségével találtak egymásra. A TerminArtors 2008-ban elnyerte a Magyar Spin-off és Start-up Egyesület (MSE) által alapított, új high-tech cégek megerősítését célzó Ernst&Young Legjobb Spin-off, Start-up Díj 2008 „kiemelkedő társadalmi hatás" különdíját.
A TerminArtors oldal további fejlődéséhez külső tőkebevonásra volt szükség. A cégben végül a magyar kortárs művészeti szcéna meghatározó szereplője a Kovács Gábor Művészeti Alapítvány (KGMA) szerzett kisebbségi tulajdonrészt. Fertőszögi Péter, a KGMA kuratóriumi elnöke két szempontból is gyümölcsözőnek tartja a befektetést. A TerminArtors-t létrehozók és az Alapítvány célkitűzése összecseng. Mindketten a fiatalokhoz szeretnénk közelebb hozni a kultúrát. Az oldal egyik célja, hogy elérhetővé váljon a képzőművészet sokak, de leginkább a fiatalok számára, hiszen ők a web legnagyobb felhasználói, és ez a célkitűzés pontosan megegyezik a KGMA elképzeléseivel. Alapítványunk egyik legfontosabb feladatának tekinti minél több emberhez eljuttatni a művészetet. A TerminArtors megkönnyíti a tanulást, a művészet oktatását, ami szintén kiemelten fontos számunkra is. Másrészt a hosszútávú együttműködés, a kölcsönös gyümölcsöző kapcsolat is a weboldal mellett szólt a befektetés elbírálásakor.
Makay Mátyás, az oldal létrehozója nagy megtiszteltetésnek tartja, hogy elnyerték egy ilyen jelentős befektető bizalmát, hiszen a jelenlegi gazdasági környezet nem feltétlenül kedvez a kezdő vállalkozások finanszírozásának. - Minden erőnkkel azon leszünk, hogy a TerminArtors modelljét nemzetközi sikerre vigyük és ehhez a feltételek most a KGMA belépésével nagymértékben javultak - nyilatkozott a tranzakcióról Makay.
A befektető megtalálásában az INNOSTART Nemzeti Üzleti és Innovációs Központ segítette a fiatal vállalkozást. A szervezet 2007 óta működteti az Első Magyar Üzleti Angyal Hálózatot, amelynek missziója egy újfajta finanszírozási kultúra megteremtése Magyarországon; céljuk, hogy a holnap technológiái és sikeres vállalkozói már ma finanszírozáshoz jussanak. Az INNOSTART üzletfejlesztési menedzsere, Makra Zsolt így látta az együttműködést: „A TerminArtors támogatása és az együttműködés számunkra egy pillanatig sem volt kérdéses. A projekt mögött profi menedzsment áll, ami megkönnyített minden további együttműködést. Nem kezdő vállalkozásról van szó, hanem egy működő, értékes termékről, ráadásul az online szektort igen magas érdeklődés övezi a befektetések szempontjából." A befektetés a TerminArtors további fejlesztését segíti elő, a tőkeerős partner megjelenése a tulajdonosi körben a nemzetközi sikert készítheti elő.