Az Akkreditált Technológiai Inkubátor cím odaítéléséhez a pályázatok benyújtásának határideje 2013. szeptember 15.
A Technológiai start-up ökoszisztéma építés tárgyú pályázat (Start-up_13) teljes forráskerete 2,1 milliárd Ft.
Kiemelendő, hogy csak az akkreditált inkubátor jogosult a Kutatási és Technológiai Innovációs Alap Technológiai start-up ökoszisztéma építés tárgyú pályázat (Start-up_13) I. alprogramjában való részvételre, mely pályázat elérhető a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség honlapján.
A Technológiai inkubátorok mint a start-up ökoszsiztéma fontos elemei
A technológiai inkubátor program célja, hogy a technológiai innovációra alapuló induló cégeket jövedelmező, exportképes vállalkozásokká tegye úgy, hogy azok működése és létrehozott szellemi tulajdonuk hosszabb távon Magyarországon maradjon. Ennek érdekében a K+F projektek magánbefektetők számára túl kockázatos első befektetésének túlnyomó részét az állam támogatás formájában magára vállalja. Az állami támogatásért csak olyan induló vállalkozások pályázhatnak, amelyek átmentek egy akkreditált Technológiai Inkubátor szűrőjén, nemzetközi piacra alkalmasak és az inkubátor magántulajdonosa hajlandó saját tőkét is beletenni a technológiai vállalkozásba.
A ma már közel 100 milliárd forinttal gazdálkodó Jeremie-alapoknak is alapvető fontosságú, hogy kellő számú, befektetésre érett start-up vállalkozás jöjjön létre. A technológiai inkubátorok ebben is jelentős szerepet fognak játszani.