Ivanov Emil, a létesítményt kialakító és üzemeltető Arvit-Depo Kft. ügyvezetője szerint hosszabb ideje nagy bérlői érdeklődést tapasztalnak a környéken a 100 négyzetméteres helyiségek iránt, ezért döntöttek az 50–200 négyzetméteres műhelyek és 21–42 négyzetméteres irodák kialakítása mellett. Közlése szerint az összesen 169 milliós beruházáshoz 118 millió forintnyi támogatást nyertek az Új Széchenyi Terv pályázatán, amelyen vállalták, hogy a betelepülő kis- és középvállalkozásoknak három-négy éven keresztül biztosítanak a piacinál kedvezőbb bérleti díjakat és nyújtanak háttérszolgáltatásokat.
Az ügyvezető megemlítette: első betelepülőjük egy köszörűsmunkákat végző családi vállalkozás, amely 150 négyzetméteres területet vett bérbe. Közlése szerint azzal számolnak, hogy 14 vállalkozás férhet el az épületben, összesen 14–20 embernek adva munkalehetőséget. Fekete Dávid, a kisalföldi megyeszékhely alpolgármestere az eseményen azt emelte ki: fontos, hogy megfelelő körülmények között dolgozhassanak a városban az induló vagy az ide betelepülő kis- és középvállalkozások, hiszen ezzel is vonzóbbá, versenyképesebbé válik Győr.
Kétmilliárdos forrás vállalkozásoknak
A Nemzeti Fejlesztési Ügynökség kiírta a pályázatot Technológiai start-up ökoszisztéma építésére – jelentette be az Innotrends konferencián Cséfalvay Zoltán, a Nemzetgazdasági Minisztérium államtitkára. A rendelkezésre álló keret 2013-ban 2,1 milliárd forint.
A támogatás forrását a magyar vállalkozások teremtik elő, ugyanis azt az innovációs járulékból fenntartott Kutatási és Technológiai Innovációs Alapból finanszírozzák. Az ország minden régiójából – Budapestről is – lehet jelentkezni.