Startup cikkek
Ha Budapest startup-főváros, a vidék micsoda?
Egy tanulmány Budapestet is besorolta azon hat európai város közé, amelyek a legígéretesebb és legösztönzőbb helyszínei lehetnek egy európai startupnak. Ám befektetői szemmel érdemes vidéken is körülnézni, mert bőven lehet találni alkalmas célpontokat.
Nem csak startupot keres a kockázati tőke
Milyen különbséget látnak a kockázati tőkések egy startup és egy piacon régóta működő vállalkozás között? Van-e visszaút, ha kiderül a befektetés nem hozta be a hozzá fűzött reményeket? Detrekői Lászlóval, a Portfolion Kockázati Tőkealap Zrt. által kezelt Fordulat Tőkealap befektetési igazgatójával beszélgettünk.
Ezek a trendek nagyot durranhatnak az idén
Bődületes sebességgel fejlődik a startup-világ, sorra jönnek az újabb és újabb tech-mikrocégek. De melyek azok a trendek, amelyek az idén nagyot durranhatnak? Bemutatunk hat nagy jövő előtt álló területet, amelyekbe érdemes befektetni.
Garancia gazelláknak
A Start Garancia Zrt. új, innovációs garancia terméke a Gazella Program keretében vissza nem térítendő támogatásban részesülő startupok forráshoz jutását segíti elő. Az összesen mintegy 2,1 milliárd keretösszegű programban inkubált induló vállalkozások biztosítéknyújtási kötelezettségét a Start legfeljebb 80 millió forint értékű garanciaterméke segíti.
Hogyan szerezzünk befektetőt?
Több pénz és jobb feltételek várhatják 2015 első félévében a befektetést kereső vállalkozásokat, de a tudatos felkészülés továbbra is elengedhetetlen. Mit kérhet, és mit kaphat alapvetően a befektetőktől egy vállalkozás?
A jó ötlet nem elég a sikerhez - de akkor mi kell hozzá?
Nap mint nap születnek olyan innovatív és előremutató ötletek, amelyekre sikeres vállalkozást lehetne építeni. Többen meg is próbálják megvalósítani őket, de szembesülniük kell azzal, hogy egy jó ötlet önmagában nem hogy egy nemzetközi sikerű startup elindításához nem elég, de még egy stabil kisvállalkozás fenntartását sem garantálja.
Három magyar vállalat kerülhet közelebb a világhírnévhez
Három startup cég kap lehetőséget a Morgan Stanley-től, hogy még inkább bekerüljön a nemzetközi high-tech ipar vérkeringésébe. A budapesti Tech Startup Day-en a Morgan Stanley zsűrije egy új dimenziót jelentő IT biztonsági fejlesztést, egy ügyfélcentrikus pénzügyi bemutató szoftvert és egy üzletszerzésre alkotott virtuális közösségi teret létrehozó céget választott ki, hogy bemutatkozzanak Európa egyik legjelentősebb IT Startup rendezvényén.
Öt magyar startup utazik Amerikába
Megvan a Design Terminál pályázatának öt győztese, akik idén tavasszal elutaznak Amerikába, hogy részt vegyenek a világ egyik legjelentősebb technológiai fesztiválján.
A Szilicium-völgyben is ismert magyar startup
A SequenceIQ beérte a világ élvonalát big data-témában, a budapesti startup fejlesztéseit már a Szilícium-völgyben is ismerik, sőt elismerik. A 2014-ben indult céget beválasztották a Startup Showcase big data startup-listájára, egy olyan klubba, amelyben nincs más európai. A Euroventurestől kapott befektetéssel pedig a pénzakadály is elhárult az amerikai terjeszkedés elől.
Magyar cégek a tech világ nagyágyúi között
Három innovatív magyar fejlesztőműhely is megmutatja magát januárban a globális technológiai ipar legbefolyásosabb döntéshozóinak a Nemzetközi CES keretében. A jövő év meghatározó digitális trendjeit és termékeit felvonultató grandiózus Las Vegas-i kiállításon a már rutinos résztvevőnek számító GPS Tuner és Leonar3do mellett az egyik legígéretesebb magyar startup, a Tep képviseli hazánkat.
Startupokat támogat a Ford
A Ford támogatja a detroiti központú startup vállalkozásfejlesztő projektet, a Techstars Mobility programot, hogy elősegítse az olyan újszerű közlekedési megoldások kifejlesztését, melyek segítenek megbirkózni a növekvő globális kihívásokkal, például az utak zsúfoltságával, a parkolás problémáival vagy a légszennyezéssel.
Az Év Szava: startup
Az innovatív, gyors növekedéssel kecsegtető vállalkozások népszerűségét jelzi, hogy a startupot - illetve annak magyarítását választotta egy nyelvi portál az Év Szavának. pedig csak néhány száz ilyen vállalkozás lehet Magyarországon.
Négy hiba, ami miatt elmarad a várt siker
Adott egy tehetséges magyar csapat egy újszerű, innovatív termékkel az egyik legjobb londoni business to business vásár egyik standján, akiket izgatott érdeklődők, kereskedők és forgalmazók bombáznak árajánlatkérésekkel. Elsőre nyerő helyzetnek tűnik, igaz? Ám végül egyetlen üzlet sem lett belőle.
A klímaváltozás nagy kihívás, de nagy lehetőség is
Az IPCC (Éghajlatváltozással Foglalkozó Kormányközi Testület) újabb jelentése ismét megkongatta a vészharangot a klímaváltozás kapcsán, de a jelenség komoly lehetőségeket is hordoz magában az inováció és a partneri együttműködések területén.
Gyúrós cég lett a hónap startup vállalkozása
A Nemzetgazdasági Minisztérium a street workout profilú Hard Body Hang-nek adományozta a hónap startup vállalkozása címet. A Design Terminál mentorprogramjában résztvevő HBH kültéri és beltéri sporteszközeire Franciaországtól egészen Hong Kongig érkeznek megrendelések.
Öt hazai startup utazhat az Egyesült Államokba
Öt hazai startup vállalkozás vehet részt a világ egyik legjelentősebb technológiai fesztiválján, a Design Terminál által meghirdetett pályázatnak köszönhetően.
Jó hír a magyar startup cégeknek
Megjelent a kormány rendelete arról, hogy márciusig kidolgozzák a nemzetközi számviteli sztenderdek (IFRS-ek) alkalmazásának lehetőségét. Ennek nemcsak azok a nagy cégek örülnek, amelyek a tőzsdén forognak, vagy anyavállalatuk miatt jelenleg kétféle számviteli rendszer alapján kell elkészíteniük a beszámolóikat, hanem azok a startup-cégek is, amelyek külföldi tőkebevonásra készülnek.
Egy rutin NAV-vizsgálat is a padlóra küldhet egy startupot
Gyors növekedésüket, illetve akár a hosszú távú működésüket is kockáztatják azok a startupok, amelyek nem fordítanak kellő figyelmet a megfelelő számviteli, szerződési és adózási háttér kialakítására – ami hosszú távon költségesebb, mint a szabálykövetés.
Óriási magyar siker készül Amerikában
Húszezer csapat közül a legjobb nyolc közé jutott a magyar SmartVineyard csapata az Intel Global Challenge elnevezésű rangos startup versenyen. A SmartVineyard az újabb bizonyíték arra, hogy egy magyarországi startupnak is lehet nemzetközi sikerekről álmodnia.
Világsikert ért el a magyar vállalkozó
Árvai Péter, a Prezi társalapítója és vezérigazgatója nyerte el az "Év internetes vállalkozója" díjat, amelyet még soha nem kapott meg magyar cég vagy vállalkozó. Az Európai Bizottság a Hub Instituttal közösen, a világ legnagyobb internetes konferenciáján, a dublini WebSummiton jelentette be a döntést szerdán.
Öt magyar startup mutatkozik be ingyen a Pioneer-fesztiválon
Vasárnap este hazai és osztrák befektetők, gazdasági szakemberek döntöttek arról, hogy melyik az az 5 magyarországi startup, amelynek tagjai a bécsi Pioneers Festivalon ingyenes standdal bemutatkozhatnak. A 2014. október 29-én és 30-án a Hofburgban megrendezett, kétnapos ausztriai innovációs és technológiai eseményen, a Pioneers Festivalon 3500 fős nemzetközi közönség és 250 világszinten elismert befektető előtt szerepelnek a leginnovatívabb hazai nyertesek.
Csak Bécsig kell menni a Szilikon-völgyhöz
A legjobb 5 magyar startup ingyen szerepelhet kiállítóként Európa egyik legnagyobb startup fesztiválján október 29-én és 30-án! 2014. október 19-én éjfélig nyitott a verseny a legjobb ötleteknek.
Rezsicsökkentés cafeteriával
Megjelent az októberi Piac & Profit, az innovatív üzletemberek szórakoztató magazinja. A lapból megismerheti az alig tíz hónapja alapított startupot, amely máris meghódította a Szilícium-völgy big data guruit és olvashat szenvedélyes kisvállalkozásokról, amelyek az italbizniszben nyomulnak. Mindemellett tippeket is kapnak a kis- és középvállalkozások, hogy minél hatékonyabban tudják működtetni cégüket az állandóan változó jogszabályok között. Szó van a lapban a reklámadóról, a cafeteriáról és a most megjelenő pályázatokról is. Tájékozódjon szórakozva a Piac & Profitból!
Gazdagmami verte az európai mezőnyt
A Gazdagmami Kft. nyerte a zsűri fődíját a „Díj az Európai Vállalkozások Ösztönzéséért” nemzetközi döntőjében, egyben a „Vállalkozói kedv ösztönzése” kategóriában is győztes lett. A díj nyolcéves történetében először fordult elő, hogy magyar céget választottak a legjobbnak.
Több százmillió várja a magyar startupokat
Újabb finanszírozási lehetőség nyílik meg a globális, digitális piacot célzó startupok számára. A Digital Factory összesen 1.1M EUR összeggel kíván évente 10 szoftverfejlesztő csapatot finanszírozni.
Egyre jobban tetszenek a befektetőknek a magyar startupok
Az IT, a telekommunikációs és a médiaiparban voltak a legaktívabbak a befektetők a vállalati felvásárlások (M&A) piacán idén. A tranzakciók száma és értéke is emelkedett a tavalyi év azonos időszakához viszonyítva a nyilvánosságra hozott adatok alapján – derül ki az EY legfrissebb M&A Barométeréből.
Havonta ötvenezer állást teremt az Uber
Eddig is kemény ellenállás fogadta a taxizást teljesen új alapokra helyező Ubert, a frissen bejelentett adatok pedig várhatóan még jobban kiélezik a vitát a startup körül, hiszen a cég vezetője szerint világszinten, naponta ötvenezer állást teremtenek.
Kezdő vállalkozás: az 5 leggyakoribb tévhit
A startup cég induló tőkéjének összegyűjtéséről minden kezdő vállalkozónak más elképzelései vannak. Van, aki a kezdő vállalkozóknak kiírt pályázattól várja a cég beindulását, mások kockázati tőkében hisznek, de gyakran megesik, hogy az ötletből nem lesz vállalkozás sem, mert a tulajdonosok úgy tartják, a saját tőkéjük gyakorlatilag semmire se lenne elég. Íme az 5 leggyakoribb tévhit, ami egy induló cég kudarcát jelentheti.
Fesztiváloznak a magyar startupok!
A Sziget Fesztivál idén a startupoknak is lehetőséget ad a bemutatkozásra, kapcsolatépítésre. Az oktatással és mentorálással foglalkozó civil szervezet, a Budapest Launchpad és a Startupper.hu innovációs portál versenyt szervez, és „Európai Startup Randevú” néven startupsátrat nyit az idei Sziget Fesztiválon. A startuprendezvények a már évek óta sikeresen működő Európai Meeting Point helyszín egyik újdonságaként debütálnak.
Magyar startup Európa legjobbjai között
A szervező céget, az elnyerhető pénzösszeget, a résztvevők és a sikeresen megvalósult projektek számát tekintve az évről évre megrendezésre kerülő Intel Business Challenge Europe az egyik legrangosabb startup verseny. Az IBC célja a fiatal vállalkozások innovációs tevékenységének elősegítése elsősorban a természettudományos és a műszaki innovatív szakterületeken.
Üzlet szenvedélyből
Megjelent a Piac & Profit nyári száma, az innovatív üzletemberek lapja. Olvashat benne a fagyibizniszről, friss üzleti trendekről, megismerhet startup-sztorikat és rengeteg gyakorlati tippet, amellyel hatékonyabbá teheti az üzletét. Tájékozódjon szórakozva nyáron is a Piac & Profitból!
Egy bukás krónikája
Közel egymilliárd dollár tőkebefektetéssel és világmegváltó vízióval vágott bele Shai Agassi izraeli startuper a Better Place elnevezésű vállalkozásba. Az olcsó elektromos autókat ígérő vállalkozót a világot forradalmi módon átalakító startupként tartották számon egészen a 2013 májusában bekövetkezett bukásig. Íme, egy 21. századi tanmese.
Startupokat keres a Cisco
A Cisco bejelentette, hogy Európában is elindítja startup vállalkozásokat támogató Entrepreneurs in Residence (EIR) programját. A vállalat öt-tíz innovatív induló vállalkozást keres, amelyek a big data, az It-biztonság és az okos városok területein rendelkeznek új megoldásokkal.
Ötletes magyar fejlesztés bringásoknak
Egyre több hazai projekt kerül be a közösségi finanszírozás világába. A Nyírádi család által még 2010-ben megkezdett fejlesztés most jutott el abba a szakaszba, hogy az első széria legyártásához, illetve annak béta teszteléséhez megszerezzék a szükséges anyagi forrásokat, ezúttal az Indiegogo segítségével.
A gazdasági címlapsztárok valódi szerepe
2006-ban nem létezett itthon a „startup-jelenség”, 2012-ben már tartottak meetupokat, konferenciákat, s felbukkantak az első sikertörténetek. Ma pedig egy hónap alatt annyi versenyt, rendezvényt hirdetnek, mint 2012-ben egy év alatt. Korányi Lászlóval, a Nemzeti Innovációs Hivatal kül- és belkapcsolati elnökhelyettesével beszélgettünk.
Ugrás közben gyártani az ejtőernyőt – ez a startup
Sikersztoriként emlegetni talán még korai, mindenesetre ígéretes hazai fejlesztés indult el, hogy meghódítsa a világot. A SOPRESO a konferenciák életét kavarja fel: a közönség tagjainak okostelefonja segítségével teszi interaktívvá az előadásokat.
Mit keresnek az inkubátorok a startupokban?
Jelenleg 11 olyan üzleti és technológiai inkubátor működik az országban, amely irodai férőhelyet, komplex szolgáltatásportfóliót, befektetést és globális kapcsolatrendszert is nyújt, miközben folyamatosan fogadja a jelentkező startupokat.
Így könyveljük a startupunkat!
A startupcégek rendkívül innovatív – technikai – vállalkozások, gyakran piaci rést is kiaknázó termékeik, szolgáltatásaik a nemzetközi piacon is eladhatóak. Jellegzetességeik miatt adózási, számviteli szempontból nézve is sajátos problémákkal kell szembenézniük.
Magyar startupok New Yorkban!
A Design Terminál, a New York-i Balassi Intézet, a The Hungary Initiatives Foundation és az iCatapult közös szervezésében hét magyar startup mutatkozik be idén először a New York-i Northside Festival innovációs expón.
Ezek 2014 legmenőbb induló vállalkozásai
A TechShow fődíját a programozók munkáját megkönnyítő TestJockey vihette haza, a legjobb prezentációnak járó díjat az Overmind vívta ki. A legígéretesebb egyetemi kezdeményezéseket felkaroló Hackathon-in-a-Box Demo Day zsűrije a hatékony fürdőszobai vízfelhasználást segítő 5L projektnek ítélte oda az aranyérmet.
Megvannak a TechShow, a CESA és a Fintech&Sales Demo Day döntősei!
Kiválasztották a hazai digitális ipar leginnovatívabb fejlesztéseit bemutató TechShow, a startup cégeket és a velük partneri kapcsolatot kereső nagyvállalatokat összekötő Fintech&Sales Demo Day, valamint a régió legkiemelkedőbb induló vállalkozásait ünneplő Central European Startup Awards döntőseit.
Négy dolog, ami biztos zsákutcába viszi az üzletet
A kezdő vállalkozások rengeteg hullámhegyet és -völgyet élnek át, ez teljesen természetes. Hibákat véteni emberi dolog, és a cégfejlődés része. A hibákból rengeteget lehet tanulni, az így születő új megoldások pedig segítenek elkerülni, hogy újra belelépjünk ugyanabba a gödörbe.
A CrypTalk kifejlesztője lett az Év Startupja
A Central European Startup Awards hazai fordulójában a mobillehallgatás ellen védő, CryptTalk elnevezésű megoldás magyar kifejlesztője az év legjobb startupja, míg a társalapító, Kun Szabolcs az év cégalapítója lett.
Ezt ne mondja soha egy befektetőnek
A Jeremie programoknak és a rengeteg különféle támogatásnak köszönhetően könnyű azt hinni, hogy manapság akinek van egy jó ötlete, csak hátra kell dőlnie és várni, hogy a pénz az ölébe hulljon.
10 hiba, amit sose kövessen el
Új üzletbe kezdeni sosem egyszerű. A semmiből felépíteni egy vállalatot önmagában is kihívás, hát még olyan valakiknek, akiknek semmi, vagy csak nagyon kis tapasztalata van az üzleti életben. Bár minden eset más, vannak tipikus hibák, amelyekből minden iparágban érdemes tanulni.
Aki pénzt kér, tanácsot kap, aki tanácsot, az pénzt
A startup szcénához illő módon, a Facebookon kezdett vitatkozni egymással Oszkó Péter, a PortfoLion kockázati tőke befektető cég eddigi vezetője és Kádas Péter, Traction Tribe vezetője. Az eredmény az lett, hogy a Budapest Business Meetup szervezésében egy szemtől szembeni vitának ültek neki. Ahol aztán meglepő módon rengeteg mindenben egyetértettek.
Nem vicc, kell a humor
Megjelent a Piac & Profit áprilisi száma, benne érdekes üzleti trendekkel, startup-történetekkel, interjúkkal és gyakorlati tippekkel a hatékony üzletvitelhez. Tájékozódjon szórakozva májusban a Piac & Profitból!
Így állítsuk magunk mellé a volt főnökünket
Ha úgy dönt, hogy saját vállalkozásba fog, az éppen elég kockázatot rejt magában úgy is, ha egyébként egy olyan területen marad, ahol már megvan a tudása, kapcsolatai és hitele. Az utóbbi szempontok miatt az utolsó munkáltatója kulcsfontosságú eszköz lehet a sikeréhez vezető úton – vagy épp áthatolhatatlan akadály.