„A fagylaltját maga méri”
Vannak, akik a kultikus Bagaméri babérjaira törnek. A legmodernebb technológiákkal, legmagasabb minőségben, de más-más stílusban. Három jól menő fagyis sikerének titkát firtattuk. Úgy tűnik, a kulcs, hogy adjunk többet mint csupán termék. Ez a filozófia bármely mikrovállalkozást felpörget.
Béke, szeretet és fagylalt
A lehető legjobb fenntartható módon terméket gyártani, eladni a szuperprémium kategóriában és pozitív változásokat elindítani a társadalomban. Ki ne akarná? Van, aki meg is csinálta. A B Corp közösség egyik ikonikus tagja az abszolút prémium ligában játszó Ben&Jerry’s fagylaltcég.
Eladva!
Íme, újabb bizonyíték arra, hogy magyarországi kisvállalatként is szabad globális sikerekről álmodni. Prekopcsák Zoltán alig három éve alapította meg startupját, amit idén júniusban felvásárolt az amerikai RapidMiner. Az akvizíció a nemzetközi porondon is úttörőnek számít, ráadásul ezzel Magyarországra kerül a globális prediktív elemzőcég teljes bigdata-fejlesztési üzletága. A Piac & Profit cikkéből megtudhatja, hogyan jutott el idáig a hat fiatalból álló csapat.
Infografika: Árnyékban
Évi 200 milliárd euró adóbevételre tehetnének szert az európai kormányok, ha még szorosabbra és célirányosra fognák az ellenőrzést a legszürkébb ágazatokban. A szürkegazdaságot gyarapítja minden pénz, áru, szolgáltatás, szívesség, ami az adóhivatalnak be nem vallott módon cserél gazdát és juttatja pénzbevételhez a tranzakcióban részt vevő egyik felet. A Piac & Profit infografikájából kiderül, hogy melyek a legszürkébb szektorok Európában.
Nincs tuti tipp!
Magyarországon és az Európai Unióban folyamatosan csökkennek a kamatok és ez a tendencia várhatóan még tart. Az alacsony kamatkörnyezet alacsony betéti kamatot eredményez, így a befektetők kénytelenek a tőkepiacokon keresni a jobb hozamokat. Ez viszont a kockázatot is növeli. A cikkből kiderül, hogy milyen befektetések lehetnek nyerők manapság.
Hogyan hirdessek a Facebookon?
A közelmúltban – a nagyobb változtatások mellett – sok apróságot is változtatott a Facebook a hirdetési rendszerében. 10 pontba gyűjtöttük az aktuális újdonságokat.
Összterméken innen és túl
Laikusok számára is közérthetően, sztorikba ágyazva, olvasmányosan foglalta össze Diane Coyle, miért olyan fontos korunkban a GPD. A Princeton University kiadásában megjelent A GDP: A Brief But Affectionate History című könyv a gazdasági kérdések iránt érdeklődő közönségnek hasznos, könnyen emészthető olvasmány.
Hogyan nyissunk élelmiszerüzemet?
Felelőtlenség egy üzem kialakítása során csak a beruházás költségével kalkulálnunk, az engedélyek beszerzése sem kevés pénzt és időt emészt fel. A teljesség igénye nélkül, összefoglaltuk, mik lehetnek ezek, és mennyibe kerülhetnek.
Okoseszközök az irodában
A munkaerőpiacon most megjelenő Y generációnak már a „szexi informatika” döntő szempont abban, hogy mennyire vonzó egy munkahely. Az újdonságokkal minden cégvezetőnek érdemes megismerkedni, de nem biztos, hogy azonnal pénzt is kell költeni ezekre.
Gépesített egészségügy
Az M2M (gépek közötti) kommunikáció elterjedése az egészségügyben számtalan olyan kihívásra ad választ, amelyek ma még sok esetben megnehezítik a minőségi betegellátást. Ezek a megoldások javítják a szolgáltatások színvonalát, csökkentik a költségeket, sőt, az eddig nehezen megközelíthető területek ellátását is lehetővé teszik. Bemutatunk már megvalósult megoldásokat.
Lehet-e etikus a kapitalizmus?
Van-e esély az etikus kapitalizmusra? Ez volt a kulcsgondolata a Piac & Profit második alkalommal megrendezett Üzleti Etikus Cégek Fórumának. A gazdasági élet szereplői és az elméleti szakemberek a morális üzletvitel térnyerésének esélyeit latolgatták a profit, a társadalom és a környezet hármas egységének függvényében. Összefoglaltuk lapunkban, a fórumon elhangzottakat.