Startup cikkek


A különdíjat hozta el Londonból a magyar startup-csapat

A különdíjat hozta el Londonból a magyar startup-csapat 

A hét európai elődöntőből bekerült csapatok között két magyar döntős is szerepelt. A MagikMe és a HeatVentors közül az utóbbi nyert különdíjat, amely Angliából egyenesen a három legjelentősebb kínai városba repíti őket, ahol olyan befektetők előtt kapnak soron kívüli prezentációs lehetőséget, mint Jack Ma, az Alibaba tulajdonosa.
Lengyel piacra lépett a hazai utazási startup

Lengyel piacra lépett a hazai utazási startup 

Lengyelországban is piacra lépett a hazai utazási szektorban sikeresen debütáló online utazási iroda, a Beontrips. A vállalkozás az utazók által egyszerűen összeállítható és testreszabott utak azonnali online foglalását teszi lehetővé – Magyarország után már Lengyelországban is.
Startupokat keres a Samsung tőkealapja

Startupokat keres a Samsung tőkealapja 

A Samsung célja, hogy befektető legyen a holnap legnagyobb milliárd dolláros bizniszeiben, melyek innovatív, áttörést hozó technológiákat fejlesztenek, elsősorban a mesterséges intelligencia, a kiterjesztett valóság és a virtuális valóság terén. 2016-ban annyira felpörgött a kockázati tőkebefektetés Európában, hogy arra 2007 óta nem volt példa.
Számoljunk le a startup-illúziókkal

Számoljunk le a startup-illúziókkal 

Erdei Sándor egyszemélyes tanácsadói vállalkozásból fejlesztette fel a ma több mint háromszáztíz főt foglalkoztató, komplex üzleti infrastruktúrát, vállalati és pénzügyi szolgáltatásokat, valamint kockázati tőkét nyújtó DBH-csoportot húsz év alatt. A gyökerek Debrecenbe és Hollandiába vezetnek, méghozzá az önkormányzatokhoz.
Magyar cégeket várnak Európa legnagyobb energiaipari versenyére

Magyar cégeket várnak Európa legnagyobb energiaipari versenyére 

A tavalyi siker után ismét várják a magyar fejlesztéseket Európa legnagyobb energiaipari versenyén  Harmadik alkalommal hirdeti meg az InnoEnergy a kontinens legnagyobb versenyét.
Magyar találmányok forradalmasítják az egészségügyet

Magyar találmányok forradalmasítják az egészségügyet 

Gombamód szaporodnak világszerte azok a technológiai megoldások, melyek teljesen új távlatokat nyitnak a betegségek kezelésében és az egészségmegőrzésben. Az innovációban mi magyarok is élen járunk, hiszen többek között cukorbetegek életét megkönnyítő mobilalkalmazást, bankkártya méretű „zseb EKG-t”, illetve online magánorvos foglaló rendszert is fejlesztett már ki hazai cég.
Bécsben már okoságyás is van

Bécsben már okoságyás is van 

Levegőhőmérsékletet, páratartalmat és a talaj nedvességtartalmát is monitorozza az az okoságyás, amelyet Bécsben fejlesztettek ki elfoglalt hobbikertészeknek. Értesítést is küld a tulajdonos telefonjára, ha fogytán az öntözővíz.
6 módszer, ami sikerre vihet egy induló céget

6 módszer, ami sikerre vihet egy induló céget 

Az induló cégek sokáig csak viszik a pénzt, de nem termelnek bevételt. Hogyan lehet átvezetni e nehéz kezdeti fázison a cégeket, hogy életben maradjanak? A The Lean Startup című könyvből kiderül. Ez a Facebook vezérigazgatójának, Sheryl Sandbergnek is az egyik kedvenc üzleti szakkönyve.
Vezetni igen, megvezetni nem hagyják magukat a fiatalok

Vezetni igen, megvezetni nem hagyják magukat a fiatalok 

Rengeteg fiatal munkavállaló megy külföldre, de ez a legtöbb esetben kényszer. A megfelelő munkakörülmények, a fizetés, a nyílt kommunikáció mind segíthet a hazai munkáltatóknak, hogy megszerezzék és megtartsák az Y generációt – derült ki a Piac & Profit konferenciáján.
Az okostelefon halálra ítélt technológia, ez jön utána

Az okostelefon halálra ítélt technológia, ez jön utána 

Minden széles körben elterjedt és divatos infokommunikációs eszközről azt gondoltuk a fénykorában, hogy örökké fog tartani. De techguruk már rebesgetik, hogy az okostelefon napjai is meg vannak számolva. Hajmeresztő dolgok jönnek utána.

A legnagyobb vagyon a jól csengő név 

Richard Branson és Donald Trump egyaránt franchise-uknak köszönhetik sikerüket és vagyonukat. Branson a Virgint, Trump a saját családnevét adja más cégeknek és azok termékeinek. Mindketten elsősorban arra használják az üzleti modellt, hogy ne saját tőkéjüket kösse le a növekedés, és hogy másokra hárítsák a legkülönfélébb kockázatokat.

Lehet jelentkezni a 150.000 euróért 

Már jelentkezhetnek a magyar és régiós startupok az OXO Labs versenyére, ahol a nyertesek a Power Angels 150 000 eurós befektetési ajánlatával, az OXO Labs féléves akcelerátor programjával, a Google régiós Launchpad eseményén történő bemutatkozással, az Impact Works integrált szakmai csomagjával és az ENGINY különdíjával indulhatnak el a világhírnév felé.

Kipróbálná magát Kínában? 

Az Enterprise Hungary és a Magyar Nemzeti Kereskedőház (MNKH) Get in the Ring néven nemzetközi startup versenyt rendez a kínai Chengduban. A májusi eseményen négy magyar innovatív vállalkozás kap lehetőséget, hogy megmérettesse magát nemzetközi befektetők előtt.

50 ezer eurót nyerhetnek innovatív egészségügyi vállalkozások 

Üzleti terv fejlesztésre, majd termék, szolgáltatás bevezetésére nyerhetnek jelentős, önrész nélküli összeget egészségügyi innovációval foglalkozó magyar kkv-k. A partneri hálózat a pénz mellett tudással is segít!

Sikeresen szerepeltek a magyar startupok Izraelben 

Kilenc magyar innovatív vállalkozás mutatkozott be a „startup nemzet” szívében, Tel-Avivban megrendezett Axis innovációs konferencián a Magyar Nemzeti Kereskedőház (MNKH) InnoTrade programjának közreműködésével.

Túl nagy kockázatnak érzi a vállalkozást? Ez a megoldás! 

Ahhoz, hogy a magunk urai lehessünk, nem kell óriási pénzeket befektetni – véli a „Százdolláros startup” című könyv szerzője, Chris Guillebeau. Sőt, ha túl sok pénzt ölünk egy cégbe, az a vállalkozószellemet, a bátorságot is fékezi a cégvezető-tulajdonosban, mert folyton azon fog aggódni, hogy odaveszik a tőkéje, ahelyett, hogy teljes erőbedobással a kihívások megoldására koncentrálna.

Három új programot indít a Google a magyar startupok támogatására 

Három új, startupokat támogató program indulását jelentette be a Google. A programok célja, hogy segítsék a magyar startupok növekedését és azok pozícióját a globális piacon. A most elindított programok az év végéig 100 startupot érintenek majd a régióban.

7 dolog, ami kisiklatja a fiatal vállalkozókat 

Túlzott arrogancia, túlságosan nagy figyelem a külsőségekre vagy az, hogy úgy érzik, mindenkinél többet érnek – néhány probléma, ami lehetetlenné teszi a sikert a fiatal vállalkozók számára.

A sharing economy már a pénzváltásban is megjelent 

A közösségi gazdaság az üzleti élet egyre több területén jelenik meg. A személyszállítás, szálláshely-szolgáltatás, eszközmegosztás után már a pénzváltás is mehet úgy, hogy egyszerű magánszemélyek közötti tranzakcióvá válik.

Csak aki gyorsan reagál, az lesz képes fejlődni 

Fel kell venniük a cégeknek a tempót, különben a startupok viszik a piacokat. Amire szükség van, az a gondolkodásmód átalakítása. Az agilitás a termékfejlesztésnek is jót tesz, de még a munkaerőhiány megoldásában is segíthet.

Tízből kilenc startupnak bukás a vége, ha az állam nem segít 

Tízből kilenc startup elbukik, amennyiben nem megfelelő konstrukcióval indítja vállalkozását. Az egyik legégetőbb kérdés az induláskor a forráshoz jutás. Ma Magyarországon a startupok üzleti inkubációjával több akcelerátor is foglalkozik, állami tőkealap-kezelő támogatásával pedig régiós szinten is egyedülálló módon, 50 milliárd forint áll rendelkezésre.

Startupokat keres párizsi inkubátorába a Facebook 

A következő nagy startup-dobást keresi a Facebook. 10-15 korai fázisú olyan tech-céget segítene a közösségi platform, amelyek adatfeldolgozással foglalkoznak. Érdekes módon nem befektetésről van szó, hanem egy fizikai helyről, ahol összeülnek - 80 asztalt biztosít egy párizsi startup campuson. Szaktanácsot kapnak és nem vásárolja fel őket a kék óriás.

150 millió dolláros alap új startupoknak 

A Samsung NEXT egy olyan 150 millió dolláros kockázati tőke befektetési alapot hozott létre, amely a magasszintű szoftveres és szolgáltatási fejlesztésekkel foglalkozó startup vállalkozások globális támogatására jött létre.

Kínában már megy a kamionos Uber 

A mindössze 2014 óta működő Huochebang az Uber modelljére emlékeztető szolgáltatást nyújt Kínában, személyautók helyett azonban a teherszállítóknak biztosít fuvarszervező mobilplatformot. A cégnek ma már több mint 3 ezer alkalmazottja van, akik közül száz-akárhány fő kifejezetten az elektromos hajtású járművekkel kapcsolatos fejlesztéseket végez, így a hasonlóság nemcsak a vállalatok üzleti modelljében, hanem jövőképében is tetten érhető.

Nemcsak IT-cég lehet startup 

Pontos definíció híján a startup cégek alatt elsősorban informatikai cégeket értünk, pedig egy fizikai terméket előállító vállalkozás is megreformálhatja piacát. Mondjuk egy olyat, aminek mások még a létezéséről sem nagyon tudnak, pedig egymilliárd dolláros piacról beszélünk.

Magyar szoftver lesz az onkológusok Google-ja? 

Kétszer már jól látta a jövőt dr. Peták István, az Oncompass alapítója, aki most új irányba tereli az általa alapított orvosi startupot. Az egészségügyi keresőprogramok globális csatájában szeretné győzelemre vinni a cégét azzal a szoftverrel, amelyet az Amerikai Egyesült Államokban az onkológusok Google-jaként emlegetnek. Ám ha nem tud elég gyorsan piacra lépni, könnyen lehet, hogy elveszti elsőségét.

Így lehet pénzt csinálni a virtuális valóságból 

Lehet-e Magyarországról VR startupot építeni? És miért jó, ha többen vannak egy „alomban”? Egyáltalán, mi lesz eladható a virtuális valóságból?

Felhívás startup fejlesztő műhelyek létrehozására 

A Közép-Magyarország régió számára is megnyílik a startup vállalkozások alapítását, mentorálását és képzését ösztönző környezet megerősítését célzó „Innovációs ökoszisztéma” (Öko_16) pályázati program, amelyre már működő, tapasztalattal rendelkező, piaci inkubátorok és új inkubátorok egyaránt pályázhatnak.

A szegényekből profitálnak – és milyen jól teszik! 

Társadalmi krízisekre építenek üzletet a hatásbefektetők, de jó szándékkal teszik ezt. Olyasmibe fektetnek, ami segíti a lemaradók életkörülményeinek javítását. Világjobbító céllal invesztálnak, és a hozamot éppúgy mérik, mint a befektetés társadalmi hatását.

Fehér lovagok kellenének angyalok helyett 

A startup cégeket létrehozó vállalkozók gondolkodásának nagy hibája, hogy mindig angyaltőkében és kockázati tőkében gondolkodnak. Csakhogy ők mindig túl nagy részesedést fognak kérni a cégből, és a lehető legnagyobb haszonnal akarnak kiszállni belőle, minél hamarabb. Emellett gyakran hiányzik a professzionális mentorálás, ami egy fiatal vállalatnál az egyik legfontosabb dolog. Másfajta tőkeforrásokat javasol az amerikai Quinnipiac University professzora, Norman Gray, aki arra tanítja diákjait, hogy piacosítani, kommercializálni kell a jó ötleteket.

Globális pályázat női startupoknak 

Az F-LANE pályázat célja, hogy minél több nő vállalhasson vezető szerepet a technológiai fejlődésben, és világszerte segíthessék társaikat is. A pályázatra természetesen magyar startupok is jelentkezhetnek.

Egy angyali kedvezmény 

Több új adókedvezmény is bevezetésre kerül a társasági adózásban 2017-től. Az egyik ilyen a feltörekvő innovatív kisvállalkozásokba befektetett tőke után járó adóalap-csökkentő tétel, amely viszont szigorú szankciókat is kilátásba helyez, így érdemes alaposabban körüljárni.

A kkv örülhetnek az őszi adócsomagnak 

A pénteken bemutatott jövő évi adóváltozások elsősorban a kis- és középvállalkozásoknak jelenthetnek könnyebbséget – vélekedett a Deloitte igazgatója. Ugyanakkor a jövedéki adózás változásait is érdemes követnie a vállalkozásoknak!

Így került be egy magyar startup az Apple reklámjába 

Hogy érheti el egy háromfős magyar startup, hogy az Apple az ő termékükkel hirdesse az iPad Pro-t? Állításuk szerint nem csodaszernek, hanem tudatos növekedési stratégiának köszönhetik.

Itt az őszi adócsomag 

Duplájára nő a kata és a kiva értékhatára, nő az alanyi áfamentesség értékhatára, megvan a startup adókedvezmény és 2017. nyaráig haladékot kap az automaták NAV bekötése. Benyújtotta a gazdasági tárca az őszi adócsomagot az Országgyűlésnek.

Még egy hétig jelentkezhet a startupok olimpiájára 

Az Enterprise Hungary Nonprofit Kft. a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal támogatásával meghosszabbítja a nevezési időszakot a Get in the Ring! Budapest nemzetközi startupversenyre.

Magyar vállalkozások a közel-kelet legnagyobb technológiai kiállításán 

11 vállalkozás, köztük négy startup vett részt a Közel-Kelet legnagyobb technológiai fókuszú szakkiállításán Dubajban a Magyar Nemzeti Kereskedőház (MNKH) közreműködésével. A GITEX-re a magyar cégek többek között olyan fejlesztésekkel érkeztek, mint az akciókamera stabilizátor, a különleges hőbírású napelem, vagy a nyelvtanulást játékos módon segítő alkalmazás.

A siker titka? Hit és tudás! 

Mit keresnek egy startupban a magyarországi befektetők, milyen problémákkal küzdenek ezek a vállalkozások és milyen kilátásaik vannak? Az idén 25 éves Magyar Kockázati- és Magántőke Egyesület (HVCA) által szervezett beszélgetésen hat, már sikeresnek mondható, több éve működő hazai startup vezetője osztotta meg velünk tapasztalatait.

A spanyolokat is elbűvölik a magyar startupok 

Mobiltelefonnal vezérelhető kapuk, online programozói képzés és foglalkoztatási támogatás, egyedi hírlevélszerkesztő - ezekkel a szolgáltatásokkal és termékekkel mutatkozik be három magyar startup cég Dél-Európa legnagyobb startup seregszemléjén, a South Summiton.

Aknakereső márkaépítéshez kezdőknek 

A kezdő vállalkozások gyakran figyelmen kívül hagyják a márkaépítést, pedig, ha jól csinálják, a biztos jövő megalapozója lehet. Adunk néhány jó tanácsot a malőrök elkerülésére.

Napokon belül jöhet az angyalok adókedvezménye 

A Digitális Jólét Programért felelős miniszterelnöki biztos közlése szerint napokon belül benyújtják a kormánynak a digitális startup stratégia tervezetét.

Magyar startupok segítenek a munkaerőhiányon 

Izzasztó kihívásokkal kell megküzdenie a humánerőforrás-szakmának itthon és a fejlettebb országokban egyaránt. Párhuzamosan alakul ki egyre több területen munkaerőhiány, formál át teljes iparágakat a digitalizáció, és meg kell felelni az egyre nagyobb súllyal jelen lévő Y generáció elvárásainak is. Öt magyar startup viszont a technológia segítségével olyan megoldásokat fejlesztett ki, amelyek számos, munkaerővel kapcsolatos problémára választ adnak.

Nem csak a lakáskiadók kattantak rá az AirBnB-re 

A hivatalos statisztikák szerint Budapesten több mint 6000 lakást adnak bérbe a világ legnagyobb szállásmegosztó platformján, az AirBnB-n keresztül. A rövidtávú lakáskiadásban rejlő üzleti lehetőségeket azonban nemcsak a lakástulajdonosok használják ki, hanem számos hazai cég, startup is megjelent a piacon az üzemeltetéshez kapcsolódó szolgáltatásokkal.

Új adókedvezményt vezetnének be 

Évi tizenötmilliárd forintot hagyna a kormányzat azoknál a befektetőknél, amelyek innovatív vállalkozásokban, úgynevezett startup cégekben vásárolnak részesedést. Az intézkedés az őszi növekedésösztönző csomag részeként, jövő januárban léphet életbe – tudta meg a Magyar Idők.

Spórolási segédlet startupoknak 

Az induló vállalkozásokat általában nem veti fel a pénz, de ez különösen igaz a startupokra, ahol a termék fejlesztése plusz időt és forrást igényel. Ha Ön is olyan vállalkozás indításában gondolkodik, ami egy technológiai újításon alapszik, olvassa el tanácsainkat, hogy ne bukjon el pénzhiány miatt már az elején.

Dobogós vonzerőben a tőkéseknek Magyarország 

Magyarország volt a harmadik legvonzóbb befektetési terep Kelet-Közép-Európában tavaly, az összes kockázati- és magántőke befektetés értékének 10 százaléka, mintegy 158 millió euró áramlott az országba - közölte a Magyar Kockázati- és Magántőke Egyesület (HVCA) az Invest Europe (korábban EVCA) adataira hivatkozva az MTI-vel.

Kipécézik a startupokat a befektetők 

A befektetői pénzek túlnyomó része még mindig az ígéretes technológiai startupokba áramlik, az elmúlt negyedévben a kihelyezések csaknem nyolcvan százaléka az ebben a fázisban lévő cégekbe történt – derült ki a HVCA negyedéves jelentéséből.

Kapolcson lehet a következő Szilícium-völgy 

A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal 8 inkubátornak adott szakmai támogatást arra, hogy az ötmilliárd forintos keretösszegű „Innovációs ökoszisztéma építése” (GINOP-2.1.5-15) című felhíváson részt vegyenek. A felhívás célja az innovációs ökoszisztéma fejlesztésének ösztönzése a konvergencia-régiókban, hogy országszerte kialakuljanak az ígéretes innovatív ötletek felkutatását, fejlesztését és finanszírozását lehetővé tévő közösségi és képzési bázisok.
Feliratkozás a Piac & Profit Online magazin hírlevelére
Privátbankár
Mfor
Piac és Profit

Professzionális online sales és marketing vezetőt keresünk!

Részletek

Privátbankár
Mfor
Piac és Profit

Munkatársakat keresünk!

Online lapcsaládunk bővítéséhez újságírókat, szerkesztőket keresünk.

Részletek

Pénzszerzés

A 13. havi fizetés mindent visz

A 13. havi fizetés mindent visz  

Tovább nőtt a tervezett fizetésemelés mértéke a kkv-szektorban, átlagosan 10 százalékkal magasabb bérre számíthatnák a munkavállalók.

Klímablog

A pénzügyesek kezében a világ megmentése?

A pénzügyesek kezében a világ megmentése? 

Fejtörést okoz, hogy miként emeljék a döntéshozói szintre a fenntarthatósági jelentéskészítéshez kapcsolódó feladatokat.

Gazdaság

A 13. havi fizetés mindent visz

A 13. havi fizetés mindent visz  

Tovább nőtt a tervezett fizetésemelés mértéke a kkv-szektorban, átlagosan 10 százalékkal magasabb bérre számíthatnák a munkavállalók.

Infokom

Szokatlan helyről érkezhet a környezetvédelem csodafegyvere?

Szokatlan helyről érkezhet a környezetvédelem csodafegyvere? 

Sokan aggódnak az MI környezetre gyakorolt káros hatásai miatt, de vajon tényleg csak veszélyt jelent?


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo