A Németországban működő Vodafone Institution egy Európában egyedülálló kezdeményezéssel segíti a nők által létrehozott, illetve a nők helyzetének javítását támogató startupokat. Az F-LANE pályázat célja, hogy minél több nő vállalhasson vezető szerepet a technológiai fejlődésben, és világszerte segíthessék társaikat is. A pályázatra természetesen magyar startupok is jelentkezhetnek. A nyertesek egy hathetes berlini képzés során a szakma legjobbjaitól tanulhatnak, illetve üzleti kapcsolatokat építhetnek.
Az F-LANE partnerei az Impact Hub Berlin és a Social Entrepreneurship Akademie. Az együttműködés célja beazonosítani azokat az innovatív startupokat, amelyek a nőkre koncentrálnak, bátor megoldásokkal igyekeznek válaszolni társadalmilag fontos kérdésekre, és képesek akár globális szinten is változásokat előidézni.
Alice Steinbrück, a Vodafone Institution social business üzletágának vezetője elmondta: a korunkban zajló digitális átalakulás kitűnő lehetőséget biztosít, hogy a lányok és nők helyzetén javítsunk. A nőket életük minden területén segítheti a technológia, amennyiben a legjobb digitális termékek úgy valósulhatnak meg, hogy kifejlesztésükben a nők is tevékenyen részt vesznek. Az F-LANE épp ezt a támogatást biztosítja.
Az F-LANE program hat hetes tanulási és piacra lépési lehetőséget biztosít öt olyan startupnak, amely a technológia felhasználásával a nők esélyegyenlőségét segíti. A nyertes pályázók Berlinben tanulhatnak a legjobbaktól. A tréning ideje alatt biztosított számukra a lakhatás, a mindennapi élethez szükséges fedezet és akár a gyerekekről való gondoskodás is.
Elvárás, hogy a startup küldetése túlmutasson a profiton. Alapvető célkitűzés, hogy a technológia alapú ötletnek társadalmi hatása is legyen, amivel javulhat a nők és lányok helyzete a világban.
A képzésre november 18-ig lehet pályázni a világ bármelyik tájáról, így Magyarországról is.A program 2017. februárjában indul. A pályázatról és a pályázati feltételekről minden további információ elérhető itt.