Budapest a célpont a Brexit után

Magyarország startup-nagyhatalommá vált az elmúlt években, ezt támasztja alá a Startups.co.uk idei kutatása is, amelyben az angol startupok számára legkedvezőbb helyeket keresték. A vizsgált 80 nemzetközi nagyváros közül Budapest végzett az élen.

Mindez magával hozta a coworking és service irodák számának ugrásszerű növekedését is, számos új iroda, köztük a jelenleg legnagyobb munkaállomás számmal működő HubHub Budapest nyitotta meg kapuit. A fél éves service office egyedülálló módon mentorház, oktatási platform és közösségi tér is egyben a fővárosi vállalkozásoknak.

hubhub.com

A Startups.co.uk friss felmérése Budapestet ajánlja a brit startupok székhelyéül a Brexit utáni időszakra. A kutatás szerint a magyar főváros vonzó célpont az alacsony társasági adókulcs, az alacsony megélhetési költségek, a kitűnő megközelítés és a növekvő számú coworking terek miatt.

A KSH adatai szerint az utóbbi négy évben 25 százalékkal nőtt, így most már 488 ezer a szabadúszók és egyéni vállalkozások száma, ezen belül az induló startupok számában is növekedés tapasztalható. Mindez hozzájárult a coworking és service irodák számának robbanásszerű növekedéséhez is. Természetesen nemcsak Budapesten, hanem világszerte. Jelenleg a világon 18 ezer coworking iroda szolgál ki mintegy kétmillió tagot. A Global Coworking Survey előrejelzése szerint a trend nem változik, így 2020-ra világszerte 50 százalékkal több közösségi iroda fog működni 2,7 millió taggal.

Persze a közösségi irodák térnyerésével az elvárások is magasabbak lettek, és

Egy robot ül az órákon egy diák helyett Bécsben
Betegsége miatt Dominik több mint egy éve nem járhat iskolába. Hogy ne maradjon le a tanulásban, egy 30 centis robot, AV1 ül helyette a tanórákon. Így Dominik nemcsak az órákba tud aktívan bekapcsolódni, de az osztálytársaival sem veszíti el a kapcsolatot.
a bérlésnél már nemcsak az asztal, az ingyen kávé és trendi loft helyiségek számítanak, hanem az extra szolgáltatások is. Legyen az 0-24 órás nyitvatartás, tematikus, egy munkakörre vagy élethelyzetre fókuszáló közösségi terek, illetve olyan közösségi irodák, amik egyfajta mentorházként is működnek.

A HB Reavis nemzetközi munkakörnyezet-fejlesztő által életre hívott HubHub közösségi iroda fél éve nyitotta meg első magyarországi helyszínét London, Prága, Varsó és Pozsony után. A teljesen felszerelt irodában olyan inspiráló munkakörnyezetet hoztak létre, amely ideális szabadúszók, különböző fázisban tartó startupok, de nagyvállalatok innovációs labjei számára is. 

A nemzetközi hálózatuknak köszönhetően támogatják az ügyfeleket a kapcsolatépítésben, workshopok és hackatonok keretében erősítik a networkinget. Meetupjaikon olyan témákat érintenek, mint a mesterséges intelligencia, chatbot, BIG Data, illetve vállalkozásfejlesztési tippekkel is szolgálnak.

A hálózat egyébként nemcsak a magyar kezdők és a kisvállalkozások között örvend töretlen népszerűségnek, hanem olyan nemzetközi piacvezető, vagy feltörekvő startupoknak adnak otthont, mint a digitális banki megoldások újítójának számító Revolut, a CRM szoftverfejlesztő cég, a Pipedrive, vagy a Magyarországon is ismert Flixbus.

 

 

Véleményvezér

Argentínában kidobták a korrupt politikai elitet és kilőtt a gazdaság

Argentínában kidobták a korrupt politikai elitet és kilőtt a gazdaság 

Négy hónap alatt tűnt el a költségvetési hiány.
Újra lőnek az ukrán tüzérek

Újra lőnek az ukrán tüzérek 

Nagy hatótávolságú rakétákat is kapnak az ukránok.
Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján

Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján 

A magyar jogásztársadalom levizsgázott.
Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában

Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában 

A makulátlanság egy elengedhetetlen szempont Norvégiában.
Lengyelországnak jót tett a kormányváltás

Lengyelországnak jót tett a kormányváltás 

A lengyel gazdasági csoda nem három napig tart.
Magyarország Európában az utolsó helyen az egészségügyi kiadások rangsorában

Magyarország Európában az utolsó helyen az egészségügyi kiadások rangsorában 

Mindenképpen javítani kellene a finanszírozáson.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo