Coworking cikkek
Szembemegy a magyar irodapiac a globális trendekkel
Míg 2020-ban 1,95 millió, 2028-ra már 8,65 millió fő fog rugalmas coworking irodákban dolgozni világszerte.
Budapest a célpont a Brexit után
Magyarország startup-nagyhatalommá vált az elmúlt években, ezt támasztja alá a Startups.co.uk idei kutatása is, amelyben az angol startupok számára legkedvezőbb helyeket keresték. A vizsgált 80 nemzetközi nagyváros közül Budapest végzett az élen.
Vannak magyar szabadúszók, de nem tudjuk mennyien
Magyarországon az elmúlt négy évben negyedével nőtt az egyéni vállalkozók száma, vagyis ma már minden tizedik munkavállaló ebben a foglalkoztatási formában dolgozik. A tendencia világszintű, ami magával vonja a coworking irodák számának ugrásszerű növekedését is.
Startup ennél többet nem kívánhat
Befogadótérként működő központ nyílt Budapesten a hazai startupok, innovatív vállalkozások, szabadúszók, valamint a velük együttműködő nagyvállalatok számára. A Millenáris Startup Campus célja, hogy Budapestet elhelyezze a globális startup térképen és a regionális innováció központjává váljon.
Ők ráéreztek, mi kell a fiatal vállalkozóknak
A WeWork irodáiban lehet pusztán ülőhelyet vagy íróasztalt bérelni – de akár egész emeletet is. Ugyanakkor mindenütt modern, fiatalos környezetet, széles körű komfortot nyújt az új típusú kollektív munkahely, amely gyorsan milliárdos értékű nemzetközi vállalkozássá nőtte ki magát.
Coworking iroda tedd – ne tedd
Míg egy évtizeddel ezelőtt egy induló vállalkozásnak irodát kellett bérelnie vagy home office-ra berendezkednie, addig mára megnyílt egy új lehetőség, a közösségi irodák (coworking irodák) világa.
Mindenki mást szeret - az irodában is
Az egyterű irodák már sokak számára ismertek - van, aki már a hátrányaikat is bőven látja - mások viszont épp társaságra vágyva hoztak létre egyedülállóknak való közösségi tereket. Az sem evidens már, hogy aki irodában dolgozik, asztal mögött ül.