A jelen
A Millenáris Startup Campus első ütemében egy időben közel 200 fő befogadására alkalmas. 98 munkaállomást, 17 dedikált irodát, 7 tárgyalót, 100 fős előadótermet, két szemináriumi termet, valamint 1500 fős konferenciatermet foglal magában.
Az elmúlt évtizedben nagy népszerűségre szert tett coworking irodák új generációja az ún. megacampus. Ezek olyan, több tízezer négyzetméter alapterületű létesítmények, ahol
Az első ilyen központot, a Campus London-t a Google nyitotta meg; azóta már Párizsban, Berlinben és Lisszabonban is működnek hasonló létesítmények. Hazánkban az állam vállalta, hogy a startup-szcénát ösztönző lépések egyikeként befogadótérként funkcionáló központot alakít ki Budapest frekventált területén.egy fedél alá kerül a startupok kritikus tömege, az őket kiszolgáló vállalkozások (inkubátorok, akcelerátorok), illetve a startup-kultúra iránt érdeklődő nagyvállalatok.
Kép: Rácz László (N3 Kommunikáció)
A létesítmény célja, hogy Budapestet elhelyezze a globális startup térképen és a regionális innováció központjává váljon. A Campus helyet ad a technológiai színtér különböző szereplőinek, valamint alkalmas nemzetközi léptékű rendezvények lebonyolítására is.
A múlt
A Millenáris Startup Campusnak helyet adó budai környék több mint másfél évszázada a magyar innováció egyik központja. Mechwart András már 1878-ban elektrotechnikai osztályt létesített a Ganz Ábrahám alapította vasöntödében, hogy kihasználja az erősáramú villamosiparban rejlő lehetőségeket.
Az üzemegység önállósodásával jött létre a mai Millenáris területén a Ganz Villamossági Gyár: a jelenlegi D épület a huszadik század fordulóján épült szerelőcsarnok, az 1997-ben ipari műemléki védelemben részesített B épület pedig az 1911-12-ben épült nagyszerelde. A gyárban olyan tudósegyéniségek álltak alkalmazásban, mint Déri Miksa, Bláthy Ottó Titusz vagy Zipernowsky Károly, de Nikola Tesla is itt fedezte fel a forgó mágneses mező elvét.
A tervek szerint 2019 végéig az MSC további irodák mellett olyan új funkciókkal is kibővül majd, mint a saját digitális stúdió, vagy a prototípusok készítését lehetővé tevő ún. makerspace.
Az asztalok és az irodák egy-egy napra, vagy tartósan is bérelhetők. Az első tartós bérlők többek között olyan innovatív megoldásokkal foglalkoznak, mint a blockchain-technológia vagy a termelékenységnövelő alkalmazások, alapítóik között pedig már komoly szakmai és üzleti sikereket felmutató vállalkozók is megtalálhatók.
A központ az idei évben tesztüzemben (béta-üzemmódban) működik. Az első beköltözőket szakmai szempontok alapján választják ki, és az ő konstruktív észrevételeikre is számítanak a szolgáltatások finomhangolása során.