Innováció cikkek

hirdetés

Még egy terület, ahol a magyar cégek az EU-s átlag alatt teljesítenek

Még egy terület, ahol a magyar cégek az EU-s átlag alatt teljesítenek

A magyar vállalatok innovációs aktivitása elmarad a szükségestől és az európai átlagtól.
Még egy lista, ahol hátul kullog Magyarország

Még egy lista, ahol hátul kullog Magyarország

Nem szerepelt túl jól az EU innovációs eredménylistáján Magyarország.
Van, amiben jobbak a családi cégek, mint az egész vállalati szektor

Van, amiben jobbak a családi cégek, mint az egész vállalati szektor

Kissé innovatívabbak a hazai családi cégek, mint a vállalati szektor általában .
Lényegesen kevesebbet szánnak most a vállalatok innovációra

Lényegesen kevesebbet szánnak most a vállalatok innovációra

A magyar vállalatok az utóbbi hónapokban alaposan visszafogták innovációs elképzeléseiket.
Megöli az innovációt az átláthatatlan vállalati informatika

Megöli az innovációt az átláthatatlan vállalati informatika

A verseny által kikényszerített folyamatos költségcsökkentési spirál a digitalizáció irányába hat.
hirdetés
Az innováción spórolnak a cégek

Az innováción spórolnak a cégek

A magyar cégek többsége, 62 százaléka innovatívnak látja magát, a legpozitívabban pedig a kereskedelemben tevékenykedők értékelték a működésüket e szempontból. Lényegesen kisebb összeg ment azonban fejlesztésekre: átlagosan az árbevétel még tizedét sem költötték innovációra az idei félévet megelőző időszakban – derült ki a K&H innovációs indexből. A cégek 55 százaléka ugyanannyi innovációt vár a következő két évben mint az előző kettőben, a fejlesztéseket pedig leginkább azért indítják, hogy a vásárlók igényeihez alkalmazkodjanak, a termékek vagy szolgáltatások minőségét javítsák, illetve hatékonyabban tudjanak működni.
Magyar találmány az Ausztriában üzemelő kriptovalutás szendvicsező

Magyar találmány az Ausztriában üzemelő kriptovalutás szendvicsező

A komoly üzleti befektetés mellett életeket hivatott menteni a LAMEA Sandwich Corner által indított kriptovaluta. A tokennel az innsbrucki székhelyű szendvicsező minden éttermében lehet már fizetni, a vállalat célja pedig az, hogy az emberek tudatosan vásároljanak és a termékek összetevőire nagyobb figyelmet szenteljenek világszerte. Szalkai Tímea, a cég vezérigazgatója arról beszélt, éttermük koncepciója eddig is egyedülálló volt, hiszen itt egyszerre tudnak egy társaság vegán, vegetáriánus, húsevő, laktózérzékeny, búzaliszt allergiás és candida problémával küzdő tagjai enni, amelynek létjogosultságát Google értékelések is alátámasztanak.
Meglepetés, de gyenge közepes a magyarok üzleti kreativitása

Meglepetés, de gyenge közepes a magyarok üzleti kreativitása

Csökkent az új terméket vagy szolgáltatást tervező magyar cégek aránya, mindössze 27 százalék rukkolna elő ezzel a következő egy évben. A tervezett innovációk közül viszont több az új vagy jelentős mértékben továbbfejlesztett háttérfolyamatban gondolkozó vállalkozás – derült ki a K&H innovációs indexből. 10-ből közel 3 cég szerezne be szoftvert vagy vásárolna valamilyen gépet, de jelentősen nőtt az élőmunkát csökkentő vagy kiváltó automatizációban érdekelt vállalatok aránya is.
Nőknek készült likőr lett az év itala, a termék mögött szerelmi csalódás áll

Nőknek készült likőr lett az év itala, a termék mögött szerelmi csalódás áll

Az egyik legrangosabb nemzetközi versenyen, a World Liqueur Awards 2022-n „A legjobb magyar gyümölcsalapú ital" díjat, valamint a Design kategória ezüstérmét nyerte el a prémium minőségű, gyógynövényes meggylikőr, a Woman Spirit.
Fotók – szenzációs magyar találmány segíthet a globális élelmiszerválságon

Fotók – szenzációs magyar találmány segíthet a globális élelmiszerválságon

Az élelmezési és a vízellátási problémákat is orvosolni tudja a magyar technológia, amellyel képesek lehetünk szélsőséges környezetben a világon bárhol mindössze 80 négyzetméteren több száz kilogramm zöldséget termeszteni.
hirdetés

Elég menő megoldások vannak a küszöbön

Remek ötletek válhatnak valósággá a K&H innovathon versenyének eredményeként, ahol tizenegy fiatal, startup vénájú csapat hozott jobbnál jobb megoldásokat. A február végi eseményen fenntarthatósággal, és bankoláson túli (azaz beyond banking) megoldásokkal kapcsolatban hoztak vállalkozás ötleteket a versenyzők. Az idei év nyertes csapata a kidea, akik a bölcsődék és óvodák kommunikációját segíthetik a szülőkkel úgy, hogy egy biztonságos és hatékony alkalmazást nyújtanak. Az eseményen fenntarthatósági és beyond banking különdíjat is odaítélt a zsűri, illetve a Start it @K&H különdíj is gazdára talált.

Alapjaiban változtatja meg a munkaerő-toborzást egy új innováció

A jelöltek megszerzésének leggyorsabb, és pénzügyileg leghatékonyabb módszere az úgynevezett crowdstaffing. A toborzási folyamatokat forradalmasító modell lényege, hogy a független, önálló fejvadászok és szakemberek saját szabadidejükkel, kapcsolati hálójukkal szállnak be a keresésbe, hogy a lehető legrövidebb idő alatt a legalkalmasabb jelölt kerüljön kiválasztásra.

Titkos receptek cégvezetőknek a járvány átvészeléséhez

A járványhelyzettel járó erősen korlátozott mozgástér és a fenyegetettség innovatív megoldásokra kényszerítette a cégeket, és megerősödtek a kooperációra épülő hálózatok – állapítja meg a Budapesti Metropolitan Egyetem professzora által vezetett kutatás.

140 milliárd forintos pályázati keret nyílik szerdától

Kutatás-fejlesztésre és innováció erősítésére lehet pénzt szerezni a GINOP Plusz keretében.

Kivárásra játszanak a legnagyobb magyar vállalatok

Rengeteg cég maradt adós saját magának új fejlesztésekkel, termékekkel az elmúlt két évben. Még az igazán nagy, 10 milliárd forintot meghaladó forgalmú magyar vállalkozásoknak is mindössze 37 százaléka rukkolt elő újdonsággal - derül ki a K&H innovációs indexéből. A visszafogott fejlesztési kedv magyarázható a pandémiából adódó bizonytalan környezettel. Elsősorban a közepesnek mondható 2-4 milliárdos és 4-10 milliárdos cégek voltak aktívak, 46 és 43 százalékuk fejlesztett új szolgáltatást vagy terméket, míg a legkisebb vállalkozásoknak csak a negyede.

Új világ jön, ha mázlink van, szép lesz

Megállíthatatlanul dübörög a technológiai átállás. Iparági jóslatok szerint a digitális transzformáció piaca 2025-re eléri a 3300 milliárd dollárt, évi átlag 23 százalékos növekedés mellett. De mi fűti a motorját? És milyen lesz az életünk két-három év múlva?

Koronavírusos a cégek innovációs kedve

Bár a járvány okozta sokk utáni újraindulásban és a hosszú távú tartós növekedésben egyaránt megkerülhetetlen lenne az innováció, a magyar vállalkozások minimum visszafogottak ezen a téren - derül ki a K&H innovációs indexének második méréséből, amely a 300 millió forintot meghaladó éves árbevételű magyar cégek fejlesztéseit, terveit térképezte fel. A K&H innovációs indexe 28 pontot ért el az idei második félévben, ami 3 ponttal elmarad az első féléves eredménytől. A kutatás szerint a nagyobb vállalatok számítanak komolyabb innovátornak, a szektorokat nézve pedig az ipar és a szolgáltató szektor viszi a prímet.

Nem tud versenyezni az EU, ha az innovációról van szó?

Az európaiak több mint fele gondolja úgy, hogy Kína (58 százalék), az Egyesült Államok (57 százalék) és Japán (54 százalék) az Európa Unió előtt jár a tudományos felfedezések terén - derült ki az Európai Bizottság által készített Eurobarométer-felmérésből.

Innováció: ezért vannak a magyar cégek lemaradva

Innovatív termékek fejlesztése a vevők igényeinek kiszolgálása, a termékminőség javítása, a versenyelőny megszerzése, stabilizálása, a pályázati források elérése – ezek mind az innováció motorját jelenthetik a magyar vállalatoknál a K&H innovációs indexéhez készült reprezentatív kutatás szerint. Ugyanakkor bőven akadnak gátló tényezők, a magyar cégek 27 százalékánál forráshiány miatt maradnak el az innovációk, 22 százalékuk a támogatások nehézkes elérésével magyarázzák ezt. Az is kiderült, hogy a magyar vállalatok a ténylegesnél szebbnek látják az innovációs lépéseiket.

Hol vannak az új termékek? Kevés cég mer most fejleszteni

Kisebbségben vannak Magyarországon azok a cégek, amelyek az utóbbi időszakban új terméket dobtak a piacra, a K&H innovációs indexe szerint 100-ból 43 cégre volt ez igaz. A nagyvállalatok kilógnak a mezőnyből, közel 70 százalékuk rukkolt ki újdonsággal, miközben a legkisebb cégeknek csak a 38 százaléka tett ugyanígy. Az iparban és szolgáltatási szektorban érdekelt cégeké a főszerep az új termékeknél, a kereskedelmi és agrárcégek lemaradásban vannak.

Előre menekülnek a magyar cégek, mégis jelentős a lemaradás az innovációknál

A járvány okozta gazdasági válság utáni kilábalásban főszerepet kap az innováció, de ezen a téren felemás kép rajzolódik ki Magyarországon – derül ki a K&H most elindított innovációs indexéből, amely a 300 millió forintot meghaladó éves árbevétellel rendelkező magyar cégek innovációhoz való hozzáállását és terveit mutatja be.

Magyar innováció: nemzetközi piacra tör a világ első okos vitorlásruhája

A prémium vitorlásruházat nemzetközi piacára tör be a 878® a hazai tervezésű, innovatív fejlesztésű és gyártású termékeivel, amelyek a professzionális vitorlázás eddig meg nem oldott problémáira adnak választ.

Milliárdokat kapnak a piacot megcélzó innovációs projektek

Több mint 59 milliárd forintot.

Magyar cégek és az innováció - lehetne még előrelépni az EU-s rangsorban

Átfogó elemzés jelent meg a magyar kutatás-fejlesztés helyzetéről. Eszerint a GDP 1,48 százaléka, 700 milliárd forint ment K+F-re tavaly, a terület legfőbb bázisának a vállalkozások számítanak, miközben Magyarország továbbra is a mérsékelt innovátor országok között tanyázik.

Cégek és az innováció - 95 százalékuk már az elején elvérzik

A Kaspersky megbízásából készített új globális szintű kutatásban a vállalatok innovációs vezetőinek 95 százaléka mondta azt, hogy projektjeik gyakorta nem jutnak el a piacra dobásig. Az újítások nagy része még a fejlesztési szakaszon sem jut túl (36%). Az informatikai biztonsági osztályokkal való együttműködés hiánya is növeli annak valószínűségét, hogy a projekt sosem jut el a piaci bevezetésig. 

Éljenek az innovációk – új fejlesztési feladatba kezdett a minisztérium

A magyar innovációkat támogató pályázati és intézményrendszer fejlesztésén dolgozik az Innovációs és Technológiai Minisztérium - hangsúlyozta Gulyás Tibor, a tárca innovációért felelős helyettes államtitkára a Nemzetközi Tudományos Tanácsadó Testület találkozójának megnyitóján.

Új rendszer jelenthet nagy segítséget a hazai cégeknek

Új, teljesen automatizált pályázat-előkészítő rendszert fejlesztettek ki a Virtuális Erőmű Program szakemberei.

Hatékony segítséget kaphatnak fejlődésükhöz a hazai cégek

A hazai vállalkozások az Enterprise Europe Network (EEN) hálózaton keresztül olyan, nemzetközi szinten alkalmazott innovációs elemzést és tanácsadást vehetnek igénybe, amellyel hatékonyan növelhető a cégek innovációs tevékenysége, és megtudhatják azt is, hogy hol állnak az uniós versenytársakhoz képest.  

Idén is lehet pályázni az Magyar Innovációs Nagydíjra

Február 12-ig lehet jelentkezni.

Tovább nyit a mesterséges intelligencia felé az Intel

A világ vezető mikroprocesszor-gyártó vállalata, az Intel bejelentette, hogy kétmilliárd dollárért (közel háromszázmilliárd forintért) megveszi a Habana Labs nevű izraeli technológiai start up céget, amelynek szakterülete a mesterséges intelligenciát vezérlő mikrochipek fejlesztése.

Indul a pályázat: idén is lesz Magyar Innovációs Nagydíj

28. alkalommal hirdetik meg a Magyar Innovációs Nagydíj pályázatot.

Ez már a jövő? Már dolgoznak a Facebook új "irodáján"

2050-re az irodai munka nagy részét már a mesterséges intelligencia vezérli majd, emberi agyba épített elektródák és apró számítógép-implantátumok küldik az e-maileket és osztják be a munkát. És ez már nem csak a távoli jövő, hiszen komoly cégek, így a Facebook, vagy az Oracle is már dolgoznak a fejlesztéseken.  

A kultúra is lehet az innováció hajtóereje

2 000 támogatott vállalkozás, 1,5 milliárd euró befektetés, több mint 6 00 új munkahely. Csak néhány szám az Európai Innovációs és Technológiai Intézet (EIT) budapesti fórumáról, amelyen bemutatkozhattak a legújabb európai fejlesztések is.

Piacképes tudást kaphatnak energetikai vállalkozások

Az Innoenergy az Európai innovációs és Technológiai Intézet (EIT) támogatásával az idén is elindítja az energetikai vállalkozások versenyképességét erősítő programját Budapesten.

Bécsben már tudják, mi válthatja le az okostelefonokat

Pusztán a szemmozgások vezérlik azt az adatszemüveget, amelynek gyártása októberben indul Bécsben. A szemkövetést és kevert valóságot ötvöző eszköz sok területen nyithat új perspektívát és akár az okostelefonokat is leválthatja.

Nyitottak a magyarok az új technológiákra

A magyarok készültek fel leginkább az új technológiai megoldások felhasználására a kelet-közép-európai régióban – derül ki az EY kutatásából. Ma már érintős bankkártyával fizetnek itthon a legtöbben, a következő években pedig szívesen követnék egyetlen alkalmazáson keresztül különféle bankszámláik aktivitásait. 

Nehéz a visszakapaszkodás a leszakadó kkv-knak

Nőtt a leszakadó vállalkozások aránya a hazai kkv-k piacán. Míg a szektort a szolgáltató és az építési vállalkozások húzzák, a mezőgazdasági tevékenységet folytató vállalatok nehezebben boldogulnak a mai üzleti környezetben – egy friss felmérés szerint.

45 milliárd fejlesztési pénzre pályázhatnak kkv-k

Hamarosan pályázható a piacvezérelt kutatás-fejlesztési és innovációs projektek támogatására kiírt 45 milliárdos felhívás.

Az innováció esete a korrupcióval

Magyarország az Európai Unió innovációs eredménytábláján mindig is a „mérsékelt innovátorok” országcsoportba tartozott. 2011-ben Magyarország a 20. helyet érte el a tagállamok között. Azóta nemhogy kitörni nem sikerült a mérsékelt innovátorok közül, de a csoporton belül is lassú lecsúszás tapasztalható. 

A digitalizáció több, mint üzleti lehetőség

A naprakész informatikai háttér létfontosságú az üzleti változásokra történő gyors és eredményes reagáláshoz. Az ügyfelek elégedettségén is rengeteget javítanak az innovatív eszközök és megoldások.

Várja a hazai kkv-kat az európai exportpiac

A magyarországi kis- és középvállalkozásoknak csak kicsi hányada exportál, pedig a nemzetközi terjeszkedést segítő tényezők, a források és a gazdasági konjunktúra is adott – derült ki a Treasury Klub Hungary szakmai beszélgetésén.

A digitalizációval a bolygó is megvédhető

A digitalizáció nem csak gyorsabb és egyszerűbb megoldásokat kínál, de környezetvédelmi értékeink, ezáltal bolygónk megóvását is segíti. A K&H  innovatív fejlesztései mellett a társadalom és gazdaság felé irányuló felelősségvállalási tevékenységét is a digitalizáció jegyében bővítette.

A növekedés mindent felülír

A világ legnagyobb vállalatvezetőinek kétharmada szerint az agilitás az üzlet új “fizetőeszköze” és amennyiben valaki nem képes alkalmazkodni, az hamar feleslegessé válhat.

Plusz 100 millió euró jut kutatási programokra

Az Európai Bizottság javaslatot tett arra, hogy az EU 100 millió euróval növelje két kiemelt jelentőségű és rendkívül népszerű uniós program, a Horizont 2020 és az Erasmus+ idei költségvetését.

A bevett gyakorlattal nem jutunk sehova

AR Avatar Designer? Drone Traffic Optimizer? UX Nostalgist? Ez csak pár azokból a ma még nem létező pozíciókból, amikre már most érdemes felvértezni magunkat. A Brain Bar fesztiválon a diákok megtudhatják, hogy érdeklődési körük és képességeik alapján mit tartogathat számukra a jövő.

Felhőmanipulálás: 300 százalékos hozamot ad az esőcsinálás

Észak-Dakotában egy 1961 óta müködő cég képes több csapadékot kifacsarni az esőfelhőkből, mint amennyi természetes körülmények között lehullna belőle. A módszerre már a kormány érdeklődik. A mezőgazdaság, a vízfogyasztó cégek és polgárok és a vízerőmüvek látják ennek előnyét. De sok a kérdőjel és a félelem a módszer lehetséges mellékhatásairól. Ki birtokolja a vizet és vajon az USA környező tagállamai szárazabbakká válnak ettől?

Európa első interaktív mesterségesintelligencia-kiállítása Budapesten

Európa első interaktív mesterségesintelligencia-kiállítását rendezték meg a Budapesti Műszaki Egyetemen (BME), a Mesterséges Intelligencia (MI) Koalíció szervezésében, a kiállított technológiákat, megoldásokat a tervek szerint az ország több pontján bemutatják majd.

A tőzsdén is imádják a vega húst

Tőzsdére ment a laboratóriumban, növényekből „húst” növesztő Beyond Meat Amerikában. A cég befektetői között van Bill Gates és Leonardo DiCaprio is. A vegihús és a laboratóriumban növesztett mesterséges hús lehet a megoldás az állattenyésztés óriási környezetszennyezésének kiváltására. Ezzel is tisztában lehetnek a befektetők, hiszen akkora volt a kereslet a cég részvényeire, hogy az első napon 163 százalékkal emelkedett az árfolyam.
hirdetés
Feliratkozás a Piac & Profit Online magazin hírlevelére
hirdetés
hirdetés

Költségkímélés

Figyelmeztet az MNB: több ezer forint különbség van a számlacsomagoknál

Figyelmeztet az MNB: több ezer forint különbség van a számlacsomagoknál

Jelentős különbségek vannak a bankok és számlacsomagok között, és a fizetett díjakon évente akár több ezer forintot is meg lehet takarítani.

Pénzszerzés

Mi lesz a nyugdíjakkal?

Mi lesz a nyugdíjakkal?

Társadalmi egyeztetésre bocsátotta a kormány azt a nyúlfarknyi jogszabályt, amelyben kihirdeti a nyugdíjak megállapításához nélkülözhetetlen szorzószámot.

Jogi kisokos

Komoly jogi kérdést vet fel a mesterséges intelligencia terjedése

Komoly jogi kérdést vet fel a mesterséges intelligencia terjedése

Kit tekintünk a művek megalkotójának, az MI által létrehozott művekhez fűződnek-e szerzői jogok, és ha igen, azok kiket illetnek?

Cégblog

Gond van egy termékkel az IKEA-nál

Gond van egy termékkel az IKEA-nál

Fulladásveszély miatt visszahívnak egy játékot. 


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo