Innováció cikkek


Itt a lista! Ezek jelentik a legnagyobb veszélyt cégére!

Itt a lista! Ezek jelentik a legnagyobb veszélyt cégére! 

Az árverseny jelenti a legnagyobb kihívást a cégek számára, a kockázati lista második helyén a költségcsökkentési kényszer, harmadikon a piaci kihívások állnak. A legtöbb lehetőség jelenleg az innovációban rejlik – mutat rá az Ernst & Young legfrissebb felmérése.
Vizuális étlap nyerte a startup versenyt

Vizuális étlap nyerte a startup versenyt 

Az először megrendezett Hackathon Corvinus zseniális ötleteket hozott ki az egyetemistákból. Újszerű üzleti ötleteken dolgoztak két napig az új startup rendezvényen a diákok. A kezdeményezés országossá növekedett, a tervezett versenyekhez immár kilenc egyetem csatlakozott.
Átadták az Innovációs Nagydíjakat

Átadták az Innovációs Nagydíjakat 

A múlt évi kiemelkedő innováció elismeréseként átadták a 2012. évi Magyar Innovációs Nagydíj elismeréseket csütörtökön a Parlamentben. A Magyar Innovációs Nagydíjat az NNG Kft. kapta az "iGO Automotive" navigációs szoftvertermékért, az elismerést Kövér László házelnök és Cséfalvay Zoltán, a Nemzetgazdasági Minisztérium államtitkára adta át Balogh Péter vezérigazgatónak.
Már alapításkor gondolni kellene az exportra

Már alapításkor gondolni kellene az exportra 

Nem csak globális, hanem régiós összehasonlításban is jelentős hátrányban vannak a hazai kis- és középvállalatok, mert kevéssé fordítanak figyelmet az export nyújtotta lehetőségekre, holott már a cégalapítás pillanatától élő lehetőségként kellene kezelni ezt a területet.
Innovatív ötlete van? Pályázzon kiállítási részvételre!

Innovatív ötlete van? Pályázzon kiállítási részvételre! 

A Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) és a Nemzeti Innovációs Hivatal (NIH) pályázati úton biztosít lehetőséget innovatív energetikai projektek bemutatkozására az idei RENEXPO kiállításon, a két szervezet közös innovációs szigetén.
Nyolc cég nyert Greennovációs Nagydíjat

Nyolc cég nyert Greennovációs Nagydíjat 

Csütörtökön átadták a II. FMCG Greennovációs Nagydíj pályázat díjait. A Kiemelt fődíjat idén a COOP Szeged nyerte el. Öt első helyezést és két különdíjat is kiosztottak az ünnepélyes díjátadón.
Március 10-ig lehet még pályázni InnoMax Díjra!

Március 10-ig lehet még pályázni InnoMax Díjra! 

Negyedik alkalommal hirdetik meg az üzleti innovációs pályázatot az InnoMax Díjat, amelyet a szakmai zsűri azoknak a vállalatoknak, illetve intézményeknek ítél oda, melyek az Invitel szolgáltatásaira támaszkodva, azokat innovatív módon felhasználva értek el üzleti sikereket.
Klaszter: együtt jobb!

Klaszter: együtt jobb! 

Ma már a nagyvállalatoknak is egyre vonzóbb klasztertagnak lenni, 28 új szervezettel bővült a legutóbbi minősítés óta a klaszter. Az Európai Unió gazdaságfejlesztési programja kiemelten számít a klaszterekre a következő uniós költségvetési időszakban is.
Innovációs verseny: még 5 napig lehet jelentkezni

Innovációs verseny: még 5 napig lehet jelentkezni 

Meghosszabbították amerikai Singularity University közép-kelet európai innovációs versenyének jelentkezési határidejét: február 24-ig lehet pályázni.
A cégek több mint fele már bővítést tervez az idén a világban

A cégek több mint fele már bővítést tervez az idén a világban 

A vállalkozói szférában nemzetközi szinten már az élénkülés jelei mutatkoznak. A legégetőbb problémát jelenleg a jól képzett szakemberek megtalálása jelenti – derül ki abból a felmérésből, amelyben az Ernst & Young Az év üzletembere díj díjazottjait szólaltatták meg a világ 21 országából.

Innováció: a régió lemaradt az élenjáróktól 

Finanszírozás, hosszú távú együttműködés és a globális trendekhez alkalmazkodó stratégia erősítheti meg Magyarország és Közép- és Kelet-Európa szerepét a nemzetközi innovációban.

Mentorprogram fiatal vállalkozásoknak 

A Nemzeti Innovációs Hivatal (NIH) mentorprogramot indított fiatal innovatív vállalkozások fejlődésének elősegítésére - jelentette be Deák Csaba, a NIH stratégiai elnökhelyettese csütörtökön Budapesten, sajtótájékoztatón.

Építőipari tudásközpont nyílt Budapesten 

A Holcim, valamint 12 vezető építőipari vállalat új bemutatótermet és tudásközpontot, avatott Budapesten a C3 Atelier-t. A létesítményt, amely munkahelyek megőrzéséhez is hozzájárul, a bécsi és párizsi példa sikerén felbuzdulva, iparági összefogással, mintegy 100 millió forintos beruházással hozták létre.

Piacra lépnek a legokosabbak 

Tagjainak innovációi, megvalósítható üzleti ötletei mögé áll a magas intelligenciájú embereket összefogó Mensa HungarIQa. Új programja keretében a legjobbnak ítélt ötletek piacra juttatását egész „zseni” csapat segíti majd.

Díjazzák az újdonságokat! 

Az Üzletfejlesztési Díj célja a figyelmet ráirányítani a leginnovatívabb vállalkozásokra, minden cég számára lehetővé tenni a tanulást és versenyképességének növelését, objektív visszajelzést adni, illetve szerepet vállalni a közösségépítésben.

Magyar találmány: jelzi a csomag, ha romlott a tej 

Svájci-magyar magánbefektetők segítségével magyar cégek fejlesztenek intelligens csomagolóanyagot. A magyar találmány külföldön is népszerű lehet.

Új lehetőségeket keresnek a cégvezetők 

A cégvezetők ugyan továbbra is stratégiai prioritásnak tekintik az innovációt, minden harmadik aggódik amiatt, hogy cége meg tudja-e őrizni versenyelőnyét a gyorsabb iramot diktáló, globalizáltabb, erőforráskorlátokkal küzdő környezetben.

Fiatal feltalálók kerestetnek! 

A Magyar Innovációs Szövetség 22. alkalommal hirdette meg az Ifjúsági Tudományos és Innovációs Tehetségkutató Versenyt, az Emberi Erőforrások Minisztériuma és az MTVA közreműködésével.

Öt magyar cég a Deloitte régiós Technology Fast 500 rangsorában 

A legjobban teljesítő cégek ötéves átlagos árbevétel-növekedési üteme 83 százalékkal nőtt, míg a helyezések 40 százalékát szoftvergyártó cégek szerezték meg.

Újra lehet pályázni az Innovációs Nagydíjra! 

Immáron huszonegyedik alkalommal került kiírásra a Magyar Innovációs Nagydíj Pályázat kiemelkedő műszaki, gazdasági innovációs teljesítménnyel rendelkező magyar vállalkozások részére.

Innovációs pályázat az ElectroAuto Kft-nél 

Az Unio Tender Europa Kft. egyik ügyfelének, az ElectroAuto Kft-nek a „Vállalatok komplex technológiai innovációjának támogatása” című GOP pályázaton nyert vissza nem térítendő támogatást.

Óriási siker a magyar találmány 

A budapesti Műegyetemről indult Hand-in-Scan csapat nyerte az EIB (European Investment Bank) Institute első alkalommal megrendezésre került Social Innovation Tournament versenyét Luxemburgban. A Hand-in-Scan a legjobb koncepció kategóriában diadalmaskodott, mint egy új eszköz, amely lehetővé teszi a kézhigiénia objektív ellenőrzését orvosi környezetben.

Inkubátorház épül mikrovállalkozásoknak Várpalotán 

Inkubátorházat építenek csaknem 300 millió forintos beruházással Várpalotán, az Európai Unió 150 millió forintos támogatásával. A Balatoni Invest 2001 Kft. a helyi vállalkozások megsegítése, ezáltal a város gazdaságának élénkítése érdekében valósítja meg a programot – áll a cég közleményében.

Kkv-k figyelem! Fiókban porosodó ötletek kerestetnek 

A Regionális Fejlesztési Holding Zrt., a hazai mikro-, kis- és közepes vállalkozások országos leányvállalati hálózattal rendelkező fejlesztési és finanszírozási partnere idén első alkalommal írja ki az RFH Ecospinning Díjat.

Az innováció jelentheti a kitörést a válságból 

A versenyképesség érdekében az Európai Unió innovációs politikájának fókuszában a hatékonyság növelésének kell állnia – derül ki az Ernst & Young „Az egyszerűség ereje” című tanulmányából, amelynek eredménye alapján a tanácsadócég több pillérből álló javaslatcsomagot terjesztett elő.

Fejlesztési támogatás innovatív kis cégeknek 

Klímavédelemhez kapcsolódó vállalkozási ötletek versenyét hirdeti meg a Climate-KIC Közép-magyarországi szervezete. 20.000 euró vissza nem térítendő anyagi és szakmai támogatást kaphatnak a cégek.

Kutatói járulékkedvezménnyel élhetnek a cégek 

Jövő évtől adókedvezményt vehetnek igénybe a munkáltatók a vállalkozási kutatóhelyeken a minimum Ph.D. fokozattal rendelkező kutatók foglalkoztatása után, 500 ezer forintos munkabérig - hívta fel a figyelmet a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM)csütörtöki közleményében.

Bárki lehet célpont. De megéri? 

A kockázati tőke manapság mondhatni „divatos” formája a pénzszerzésnek, de egyáltalán nem biztos, hogy minden cég számára jó megoldás. A Szövetség az Elektronikus Kereskedelemért konferenciáján Dr. Oszkó Péter a Portfolion Zrt. elnök-vezérigazgatója abban segített, hogy mit kérhet, és mit várhat egy cég, ha kockázati befektető bevonásában gondolkodik.

Fejtörést okoz az új piacok és a jó munkaerő fellelése 

A kis-és középvállalatok világszerte növekvő bevételeket, hatékonyabb működést, új termékek és szolgáltatások kifejlesztését szeretnék elérni a következő egy évben- áll az az Economist Intelligence Unit friss felmérésében.

Az innováció egy képesség 

Az innováció napjainkban nemcsak a technikai újítást jelenti, hanem egy képességet és szemléletet, amely az üzletileg sikeres vállalkozás minden szintjén jelen van.

Példamutató vállalatokat díjazott a Magyar Adományozói Fórum 

Az Év Társadalmi Befektetési Programja mellett a leginnovatívabb, a legsikeresebb, és a legnagyobb hatást elérő vállalati támogatási programokat díjazta a Magyar Adományozói Fórum (MAF) 2012. október 4-én. A MAF Társadalmi Befektetések Díjakat a Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere fővédnökségével rendezett „MAF Partnerség.Hatás.Innováció. 2012” című konferencia záró programjaként adták át. A miniszter a díjátadón hangsúlyozta: a sikerhez új típusú mentalitásra van szükség Magyarországon.

Megújulók - Kellene még ezermilliárd forintnyi befektetés 

Bár elsőre nem nyilvánvaló, de számottevő távolság van a projektek, innovációk gazdái és az üzleti befektetők között, ezért – a tapasztalatok szerint - sok esetben el sem indul, vagy ha igen, hamar megfeneklik a párbeszéd. Ezt az űrt próbálja áthidalni a Nemzeti Külgazdasági Hivatal (HITA) – mondta megnyitójában Bödőcs Róbert, az Üzletfejlesztési Főosztály vezetője a Befektetés a Megújuló energiában Magyarországon 2012-13 című üzleti találkozón és konferencián a HITA központjában. Az eseményen kiemelt hazai zöld energia projektek és innovációk gazdái, potenciális befektetők és üzleti körök személyesen találkoztak, és mutatkoztak be.

Új intézmény segíti az uniós források elérését 

H4-HunOR néven új képviseleti irodát nyit hétfőn Brüsszelben a Közigazgatás és Igazságügyi Minisztérium (KIM), valamint a Bay Zoltán Alkalmazott Kutatási Közhasznú Nonprofit Kft., azzal a céllal, hogy segítse a megyéket és a magyar kutatási-fejlesztési-innovációs szektort az uniós források lehívásában.

Versenyben a magyar diákok szolárháza 

Szeptember 29-ig a közönség is kiválaszthatja a kedvencét a Solar Decathlon Europe versenyen induló, kizárólag napenergiát hasznosító házak közül. A magyar egyetemi csapat alkotása, az ODOO ház jelenleg a harmadik helyen áll az internetes szavazáson. A héten a szakmai zsűrik értékelése is elkezdődött, így izgalmas napok elé néz a Budapest Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem diákjaiból álló csapat.

Még a tavakat is napkollektorokkal fedik le 

A háztetőkön vagy a sivatagokon kívül sok kihasználatlan hely kínálkozik még, amelyek befoghatók a napenergia hasznosítására. Start up cégek elhagyott bányatavakat és vegyipari melléktermékeket tartalmazó medencéket fednek le szolárpanelekkel, hogy tulajdonosaik hasznot húzhassanak e területekből is.

Magyar innováció: sok millió tonna szemét megtakarítható 

Komposztálható bio csomagoló alapanyagot fejlesztett politejsavból (PLA) az Első Magyar Csomagolástechnikai Klaszter keretében létrejött Biopackpro Csomagolástechnikai Projekt Kft. az Új Széchenyi Terv (ÚSZT) keretében.

Innovátorok kerestetnek! 

A "Keressük Magyarország kiber-innovátorait" pályázat keretében a leginnovatívabb hazai digitális fejlesztők kapnak majd lehetőséget, hogy bemutatkozzanak a Budapest Conference on Cyberspace magyar és nemzetközi IT gurukból, szakpolitikusokból és befektetőkből álló több száz fős közönsége előtt.

Az ön cége innovatív? 

Az üzleti célú innovációk bemutatása, az újításban élenjátó cégek és innovációik elismerése a célja a két hónapja indult Magyar Innovációs Indexnek. A listára egyelőre nyilvános adatok alapján lehet bekerülni.

Rejtett CO2: termékekbe préselik a káros emissziót 

Azt már elérték a piaci szereplők, hogy a föld alatti, kiürült földgázmezőkbe juttassák a gyárak kéményeiből áramló üvegházgázokat a carbon capture technológia révén, de hogy termékekbe is préseljék a széndioxidot, az új kezdeményezés. Két olajmulti, a BP és a ConocoPhillips egy ilyen megoldásba fektetnek közösen.

Jövőre űrturizmus a Virginnel: 47 millió forint egy túra! 

529 személyt már előjegyeztek, ők már befizették a 200 ezer dolláros viteldíjat.

Így teremt munkahelyet az unió 

Az Európai Bizottság bejelentette a hetedik keretprogramon belüli utolsó, minden eddiginél nagyobb, kutatási projektekre irányuló pályázati felhívását. Összességében 8,1 milliárd euróval fogják támogatni az olyan projekteket és elképzeléseket, amelyek Európa versenyképességének növelését szolgálják, s amelyek olyan kérdésekkel foglalkoznak, mint az emberi egészség vagy a környezetvédelem, valamint új megoldásokat kínálnak az urbanizációval és a hulladékkezeléssel kapcsolatos, egyre nagyobb problémákra. A pályázati (ajánlattételi) felhívások többségét július 10-én teszik közzé. Néhány további, konkrét pályázati felhívás közzétételére az ősz folyamán kerül majd sor.

Mérnökök már dolgoznak a ritkaföldfémek elhagyásán 

Megmunkálásuk ökológiai károkat okoz és a szennyező melléktermékek rákkeltőek. A kínai export-kvóta csökkentése, s a négy év alatt hatszoros áremelkedés arra készteti a piaci szereplőket, hogy alternatívákat találjanak.

Jön a "műhús" 

A lakosság növekvő húsigényét mesterségesen, sejttenyésztéssel előállított hússal elégítenék ki a biomérnökök. Egy őssejtből ideális esetben száztíz kilogramm "állatmentes" húst is létre lehet hozni.

Áramot vezetni a testben hasznos is lehet 

Másodpercenként 10 Mb mennyiségű adatot is képes továbbítani az emberi testen keresztül az a technológia, melyet a napokban mutattak be az Ericsson mérnökei. A Connected Me segítségével akár egy mobiltelefon és egy táblagép között is kapcsolatot teremthetünk, pusztán azzal, hogy a két eszközt egyszerre érintjük meg. A technológia várhatóan új irányokat jelöl ki a telekommunikációs fejlesztések számára.

Csak egyetlen papír kellhet az utazáshoz 

A légitársaságok folyamatos fejlesztéseinek köszönhetően egyre egyszerűbbé és hatékonyabbá válik az utazások lefoglalása és a bejelentkezés. A mobiltelefonos fejlesztéseknek köszönhetően hamarosan a papír alapú beszállókártyákra sem lesz már szükség.

A siker titka:kihívásként kezelni a válságot 

Innováció - ez a fogalom messze kiemelkedett azon jellemzők közül, amelyekkel az idei European Business Awards magyar nemzeti döntősei írták körül üzleti tevékenységüket. Az RSM tanácsadó cég által támogatott megmérettetésen a középdöntőbe jutott húsz magyar vállalkozás példája jól mutatja: ha a cégvezetés képes lehetőségként és kihívásként tekinteni a válságra, a nehéz gazdasági körülmények a cég megerősödését is elősegíthetik.

Így segíthet az internet egy válllakozás fejlesztésében 

Az econet consultants európai tanácsadó cég az Európai Parlament által meghirdetett innovációs verseny „Vállalkozásfejlesztés újszerű, internetes technológiák használatával" kategóriájának nyertese lett.

Kiszámítható, tervezhető rendszerre várnak a vállalkozások 

Nőtt a kutatás-fejlesztési ráfodítások összege az egy évvel korábbi szinthez képest a Deloitte felmérése szerint. A többség viszont csökkentést tervez a következő időszakban. A háttérben elsősorban a bizonytalan szabályozási környezet áll.
Feliratkozás a Piac & Profit Online magazin hírlevelére
Mindig az ember a leggyengébb láncszem a kibervédelemben

Mindig az ember a leggyengébb láncszem a kibervédelemben 

Kétféle ember, és kétféle cég van: akit már meghekkeltek, és akit meg fognak.
Privátbankár
Mfor
Piac és Profit

Professzionális online sales és marketing vezetőt keresünk!

Részletek

Privátbankár
Mfor
Piac és Profit

Munkatársakat keresünk!

Online lapcsaládunk bővítéséhez újságírókat, szerkesztőket keresünk.

Részletek

Pénzszerzés

Külföldi piacra lépne a cége? Itt a lehetőség

Külföldi piacra lépne a cége? Itt a lehetőség  

 A Nemzeti Innovációs Ügynökség április 26-án induló XPAND programja a külföldi piacszerzésben segíti az innovatív magyar vállalkozásokat.

Infokom

Hol tartanak a cégek a digitalizációban?

Hol tartanak a cégek a digitalizációban? 

A Digiméter negyedik alkalommal mérte fel a hazai kis- és középvállalkozások digitalizációjának szintjét.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo