A 25 ország 3000 vezetőjének innovációval kapcsolatos tapasztalatait vizsgáló GE Globális Innovációs Barométere szerint az üzleti vezetők továbbra is stratégiai prioritásnak tekintik az innovációt, azonban általános bizonytalanság tapasztalható a jelenlegi, kihívásokkal teli gazdasági környezetben. A statisztikák szerint a fejlesztések terén a régió országai elmaradnak az élenjáróktól, ugyanakkor az innováció fokozott jelentőségét és gazdaságformáló hatását bizonyítja a technológiai export kifejezetten magas aránya, és az azt elősegítő nemzetközi befektetések volumene.
Az innováció mint lehetőség
Miként lehet a jó tapasztalatokat bemutatva és az érintettek együttműködését megerősítve, újakat kidolgozva elősegíteni Magyarország és a régió nemzetközi innovációban való szerepét és ezáltal növelni versenyképességét? Erre keresték a választ az Amerikai Kereskedelmi Kamara és a GE által szervezett kerekasztal beszélgetésen. Az eszmecserében az a szervezők képviselői az Európai Parlament, a Nemzetgazdasági Minisztérium, a gödöllői Szent István Egyetem és a GE Foundation Scholar-Leader program képviselői vettek részt.
A kezdeményezés célja: Magyarország és a régió többi országa nemzetközi pozícióinak javítása a közös érdekek mentén. A hazai rendezvénnyel egy időben Varsóban, a polgármester vezetésével a GE a lengyel főváros innovációs bizottságával együttműködésben vitatja meg a Lengyelország kitörési és fejlődési lehetőségeit.
Befektetőbarát országra lenne szükség
Ennek alapjai az elnök szerint már megvannak, a kedvező folyamatok elindításához azonban a pozitív, építő jellegű párbeszédekre van szükség. Csak így érhető el, hogy Magyarország a globális innováció élvonalába kerüljön, hogy megszülethessen a ’Budapesti Szilícium Völgy’, amelyek képviselői az egyre erőteljesebb magyar startup cégek.