Magyar projekt az amerikai innovációs verseny döntőjében

Egy magyar projekt is bejutott a NASA és Google által alapított amerikai egyetem, a Singularity University közép-kelet és dél-kelet európai innovációs versenyének döntőjébe. Az április 12-én Budapesten megrendezendő döntőben 10 régiós projekt között dől el, ki nyeri meg a két 25.000 dollár értékű ösztöndíjat a NASA kutatóbázisára.

Tudjon meg mindent az EU vadonatúj Omnibus-csomagjáról, a szabályozás aktualitásairól, az MNB elvárásairól!
Hallgasson meg tapasztalt cégvezetőket az ESG-kihívások leküzdéséről!
Inspirálódjon, networkingeljen és szerezzen versenyelőnyt a fenntarthatóság terén!

Klasszis Talks & Wine Fenntarthatóság2025. február 26. Budapest

Részletek és jelentkezés >>

Az innovációs versenyre a közép-kelet és dél-kelet európai régió 11 országából több mint 60 pályázat érkezett. A szervezők olyan innovatív projekteket kerestek, amelyek képesek lehetnek arra, hogy egy millió ember életén javítsanak három év alatt, bármilyen exponenciálisan fejlődő technológia használatával. A beérkezett projektek az egészségügy, az oktatás, a környezetvédelem és a biztonság legfontosabb kihívásaira ajánlottak megoldásokat.

Jó eséllyel indulnak a magyarok - Kép: SXC

A döntőbe jutott tíz - bolgár, horvát, cseh, lengyel, szlovén, ukrán és magyar – pályázat között olyan projektek szerepelnek, mint a Haitin már kipróbált katasztrófa-menedzsment rendszer; a tuberkolózis forradalmian új, gyógynövényeket használó kezelése; egy űrhulladék-kezelő rendszer; a háztartásokban lévő fel nem használt ételek és alapanyagok közösségi hálózatbakötése a rászorulók ételellátásának megkönnyítésére vagy a cukorbeteg gyermekek számára kifejlesztett játék és mobilalkalmazás, amelynek segítségével a gyerekek játékosan tanulják meg és építik be életükbe betegségük kezelésének alapjait.

A kiválasztott pályázók 2013. április 12-én Budapesten, a Design Terminálban megrendezett döntőben kapnak lehetőséget arra, hogy projektjeiket a Singularity University képviselői – többek között Rob Nail, az egyetem operatív vezetője, valamint Gabriel Baldinucci, a Virgin Group ex-alelnöke - és a régió multinacionális vállalatainak vezetőiből álló nemzetközi zsűri előtt bemutassák. A verseny győztesei – 2 fő - részt vehetnek a Singularity University nyári programján a NASA kaliforniai kutatóbázisán.

A verseny fő támogatója a GE Healthcare magyarországi kutatás-fejlesztési központja. A GE Healthcare-nél jelenleg több mint 200 mérnök fejleszt a világ élvonalába tartozó szoftvereket. Ma már a GE minden negyedik képfeldolgozó szoftvere Magyarországon készül, évente 300 millió dollár értéket teremtve a orvosok számára szerte a világon. Az utóbbi években hazánk nemzetközi szabadalmai közül az egyik a legtöbbet a GE mérnökei jegyzik. „Kulcskérdés, hogy egy nagyvállalat berkein belül is képesek legyünk startup-ként viselkedni. Az elmúlt években rengeteg energiát fordítottunk az innovációs kultúra fejlesztésére. Az eredmények igazolják erőfeszítéseinket” – emelte ki Reich Lajos, a GE Healthcare magyarországi kutatás-fejlesztési igazgatója; az AmCham Innovációs Bizottságának elnöke.

Török Árpád a TriGranit vezérigazgatója az alábbiakat emelte ki: „Fejlesztéseink során mindig nagy hangsúlyt fektettünk innovatív megoldások alkalmazására. Az újszerű, bátor, sokszor meghökkentő, de egyedi ötletek jelentenek piacelőnyt a kiélezett nemzetközi versenyben. Ezért is támogattuk nagy örömmel a Singularity University versenyét és szorítunk a magyar versenyző sikeréért.”

Innováció: a régió lemaradt az élenjáróktól
Finanszírozás, hosszú távú együttműködés és a globális trendekhez alkalmazkodó stratégia erősítheti meg Magyarország és Közép- és Kelet-Európa szerepét a nemzetközi innovációban. A 25 ország 3000 vezetőjének innovációval kapcsolatos tapasztalatait vizsgáló GE Globális Innovációs Barométere szerint az üzleti vezetők továbbra is stratégiai prioritásnak tekintik az innovációt, azonban általános bizonytalanság tapasztalható a jelenlegi, kihívásokkal teli gazdasági környezetben. A statisztikák szerint a fejlesztések terén a régió országai elmaradnak az élenjáróktól, ugyanakkor az innováció fokozott jelentőségét és gazdaságformáló hatását bizonyítja a technológiai export kifejezetten magas aránya, és az azt elősegítő nemzetközi befektetések volumene.

Véleményvezér

Rendszeres bevásárló buszjárat indul Romániába

Rendszeres bevásárló buszjárat indul Romániába 

Bevásárlóturizmusra spekulál egy román vállalkozó.
Újabb uniós pénzből épült fideszes luxusvillára lelt Hadházy Ákos, fedőneve borászat

Újabb uniós pénzből épült fideszes luxusvillára lelt Hadházy Ákos, fedőneve borászat 

Nincs következménye az uniós pénzek széthordásának.
Bealudt a nemzeti egészségbiztosító, 2017-es díjakkal próbálnak orvost találni

Bealudt a nemzeti egészségbiztosító, 2017-es díjakkal próbálnak orvost találni 

Nyolc éve nem veszik észre az egészségbiztosítónál az inflációt.
Bayer Zsolt is kapott a guruló dollárokból

Bayer Zsolt is kapott a guruló dollárokból 

Becsapott a villám a Fideszbe.
A lengyelek féláron mobilozhatnak hozzánk képest

A lengyelek féláron mobilozhatnak hozzánk képest 

Szomorú statisztika a mobilpiacon.
Egy fideszes polgármester bepöccent a kormányra

Egy fideszes polgármester bepöccent a kormányra 

Meglepetésre ébredt egyik reggel a polgármester.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo