A pályázatban részt vehet minden jogi személyiséggel bíró szervezet, de előnyt élveznek a kis és középvállalkozások. A pályázat környezeti és üzleti szempontból is aktuális és nagyszerű lehetőség, mivel a környezetbarát termékek és szolgáltatások világpiaca évről évre nő. A benyújtott pályázatok értékelésekor Magyarország előnyt élvez, mivel minimális számban érkezett be mind ez idáig támogatási kérelem a pályázatot koordináló szervhez. A támogatásra rendelkezésre álló keretösszeg 32 millió euró.
Támogatás igényelhető a projekt rezsi-, utazási, működési és személyes költségeihez. A nyertes projektek elszámolható költségeinek 50 százalékát fedezi a program. A pályázat benyújtási határideje 2013. szeptember 5.
Fontos, hogy azok a vállalkozások, amelyek szeretnének kutatás-fejlesztés témakörben fejleszteni, de nem alkalmasak arra, hogy részt vegyenek ezen a pályázaton, ne veszítsék el fejlesztési kedvüket, mert az országon belül elérhető uniós források várhatóan ebben a témában is megnyílnak még az idén, így érdemes innovatív terveikkel felkeresni a pályázati tanácsadókat.
Csak akkor pályázzunk, ha tisztában vagyunk az alapokkal
Mivel mind a kormányzat, mind az Európai Unió a kkv-szektorban látja a gazdasági válságból való kilábalás egyik kulcselemét, az elkövetkező években uniós pályázati dömpingre számíthatnak a kis- és középvállalkozások, amelyek egyébként eddig sem szűkölködtek pályázati lehetőségekben. Azonban van néhány fontos, alapvető tudnivaló, amelyeket mindenképpen szem előtt kell tartanunk, mielőtt az uniós kasszába nyúlnánk.
„Az unió projekteket, beruházásokat finanszíroz, ráadásul azokat is csak utólag, tehát minden vállalkozásnak, amelynek van ötlete, a legfontosabb, hogy az ötlete legyen alaposan kidolgozva. tehát magát a projektet jól össze kell szedni, jól ki kell dolgozni, és felmérni, hogy valóban szükség van-e erre az üzletmenethez” – mondta Essösy Zsombor, a MAPI, Magyar Fejlesztési Iroda elnöke a GazdaságTV-nek adott interjújában.