Innováció cikkek


Rosszul bánunk a tehetségeinkkel

Rosszul bánunk a tehetségeinkkel 

Magyarország a 40. helyre került 103 ország közül abban a felmérésben, amely azt vizsgálta, hogy melyik ország, hogyan gazdálkodik a tehetségeivel. A régióban minden ország jobban teljesít nálunk, a toplistát Svájc vezeti.
Ingyen világítás - erre is jó a művészet

Ingyen világítás - erre is jó a művészet 

Napenergiával működő lámpásért kapott díjat Olafur Eliasson a Davos-ban megrendezett Világgazdasági Fórumon (WEF). Alkotását a szegény országokban forgalmazza. Hálózaton kívüli, "off grid" megoldásokkal akarja segíteni a szegény sorban élőket. 850 dollárért szponzorként bárki hozzásegíthet egy rászoruló családot a találmányhoz.
Nem mind startup, ami kicsi

Nem mind startup, ami kicsi 

Bár a startup ma valamiféle varázsszóként működik, hatása nem tökéletes. Bár évente több tízezer magánember alapítja meg első vállalkozását, ám ezeknek a cégeknek a 99 százaléka a legjobb esetben is mikrovállalat marad, csupán töredékük válik a szó legszorosabb értelmében „startup” vállalkozássá.
Csak egy jó ötlet kell, főleg ha másé!

Csak egy jó ötlet kell, főleg ha másé! 

Az innovációt tűzi a zászlajára a vállalatvezetők többsége, ugyanakkor azt a tényt sokszor figyelmen kívül hagyják, hogy száz nagy ötletből csak egy hoz kasszasikert. Utánozni sokszor könnyebb és mindenképpen olcsóbb.
Nálunk készül az új internet

Nálunk készül az új internet 

A valaha megalkotott legfejlettebb egészségügyi informatikai rendszer fejlesztése és tesztelése kezdődik meg Magyarországon az elmúlt évek legjelentősebb hazai kutatás-fejlesztési projektjében.
Így legyen sikeres innovátor!

Így legyen sikeres innovátor! 

A legjobb ötletek általában nem véletlenszerűen pattannak ki egyes kiválasztottak fejéből, és nem is mindig lesz belőlük világmegváltó újdonság. A nagy újítókat érdeklődésük, szakmai tudásuk, érzékenységük segítette, hogy sikerre vigyék, amit elképzeltek.
Pályázat a 2013. évi legjelentősebb innováció elismerésére!

Pályázat a 2013. évi legjelentősebb innováció elismerésére! 

A Magyar Innovációs Alapítvány – a Magyar Innovációs Szövetséggel, a Nemzetgazdasági Minisztériummal, a Vidékfejlesztési Minisztériummal és a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatalával együtt – 22. alkalommal teszi közzé a Magyar innovációs Nagydíj pályázatot.
Az innováció mítosza: még több fogyasztást gerjeszt

Az innováció mítosza: még több fogyasztást gerjeszt 

Világunk alapvető paradoxona, hogy a gazdaság érdekelt a saját hatékonyságában, de a társadaloméban nem. A gazdasági szereplőknek ahhoz fűződik érdeke, hogy a fogyasztók pocsékoljanak. A problémán valószínűleg csak ősrégi megoldás, mint önmérséklés. Gyulai Iván ugyanis nem hisz az innováció mindenhatóságában.
Nyitva az út Kínába a magyar innovációs szakértők előtt

Nyitva az út Kínába a magyar innovációs szakértők előtt 

A Nemzeti Innovációs Hivatal (NIH) csatlakozott azon szervezetek köréhez, amelyek a kínai Külföldi Szakértők Hivatalának SAFEA támogatásával szakértőket küldhetnek Kínába.
A siker fejlesztői

A siker fejlesztői 

Profi kommandósok, kiválóan képzett kémek és titkosszolgálati emberek felkészítésének kiemelten fontos része, hogy stressztűrő képességüket a lehetséges maximumra emeljék. Ki gondolná, hogy a„kiképzés” sejtek esetében is működik? Az uniós JEREMIE kockázatitőke-program első sikeres kiszállása alanyának, a Cryo Management Kft.-nek ez volt az egyik innovatív projektje, amelyet befektetésre érdemesnek ítélt a PortfoLion Zrt.

Öt tipp az új eszközök bevezetéséhez 

A folyamatosan fejlődő technológia rengeteg változást hozott a kiskereskedelem világába az utóbbi 25 évben. Csak győzzék az alkalmazottak megszokni.

Amikor jobb, ha nem innoválunk tovább 

Akár kezdő vállalkozóról, akár egy óriási vállalatról van szó, három egyszerű kérdésre adott válasszal el lehet dönteni, érdemes-e valóban foglalkozni egy újítással vagy ki kell hajítani.

Újra felpörgetik a legígéretesebb ötleteket 

A Regionális Fejlesztési Holding Zrt. idén is várja a magyar vállalkozók és vállalkozások fiók mélyén porosodó fejlesztési ötleteit az RFH Ecospinning Díj 2013 felhívása keretében. A tavalyi nagy sikerű pályázat tapasztalatait értékelve döntött úgy az RFH Zrt., hogy idén egy újabb kategóriában, az önkormányzatok számára is meghirdeti a Díjat, így arra 2013-ban a vállalatok mellett már a helyhatóságok is nevezhetnek saját projektjeikkel.

Nem veszíthetjük el a jó ötleteket 

A sikeres startupokhoz a jó ötletek mellé sikeres csapat kell – ezt mutatta meg a hétvégi Hackathon-in-a-Box ötletverseny. Bár sok a jó ötlet, tízből csak egy éri meg startup vállalkozásként az első évet – ezen az arányon tud javítani Cséfalvay Zoltán államtitkár szerint a Hackathon.

Oktatás nélkül fújhatod az innovációt 

Ahogy a digitális technológiák egymás felé közeledése sosem látott változásokat hozott a világpiacon, úgy válik előbb-utóbb valósággá Bill Gates egykori mondása: Innováció vagy halál! Az ügyfelekért folytatott hajszában mára világossá vált, a nagyobb innovációs kapacitással rendelkező versenyző fog végül győzedelmeskedni.

Tömeggyártásra kész a napelemes taxi 

A szakemberek szerint elhárultak a technológiai akadályok az elől, hogy a elektromos autók tömegtermékké váljanak. Csak a fogyasztók feje nem áll még készen a váltásra.

Van egy jó ötlete? Itt lehet hozzá a pénz! 

Nagy tapasztalatú nemzetközi team vezetésével nyitja meg kapuit Budapesten az ACME Labs startup vállalkozásfejlesztő központ. A gyorsaságban, a hosszú távú, jó kapcsolatokban hisznek. Már lehet jelentkezni!

Mégis kijavították a startup pályázatot 

A Magyar Innovációs Szövetség (MISZ) szerint egyetértés alakult ki közte és a Nemzeti Innovációs Hivatal (NIH) között a Kutatási és Technológiai Alap finanszírozásával megvalósuló "Technológiai start-up ökoszisztéma építés" című pályázattal kapcsolatban.

Keresik Európa „i-fővárosát” 

Versenyt hirdetett kedden az Európai Bizottság, hogy megtalálja "az innováció első európai fővárosát", amelyet az "i-főváros" címmel fog kitüntetni. A díjat az a város kapja majd, amely a polgárok, a közintézmények, a tudományos élet és a gazdasági szereplők munkáját a legjobban összekötő "innovációs ökoszisztémát" építi ki.

Termékfelismerős mobilfizetési rendszert fejleszt egy magyar cég 

Termékfelismerős mobilfizetési rendszert fejleszt a Cellum Innovációs és Szolgáltató Zrt., a projekt teljes költségvetése 174,4 millió forint. A fejlesztéshez a magyar tulajdonú cégcsoport az Új Széchenyi Terv Gazdasági Operatív Program keretéből 70 százalékos, 121 millió forint uniós támogatást nyert.

Átdolgozás helyett újabb pénz a startup-pályázatra 

Átdolgozás helyett újabb források bevonását tervezi a NIH a magyar startup-ökoszisztéma élénkítése érdekében, mivel a meghirdetett program iránt hatalmas volt az érdeklődés.

Akinek bejött az előremenekülés stratégiája 

Három éve még kiugróan magas forgalomról és értékarányos nyereségről árulkodtak az építőiparban tevékenykedő TERC Kft. mérlegei, majd a szektort sújtó piacszűkülés az 1990-ben alapított céget is elérte. Forgalmuk egyharmadát elveszítették, a nyereségük pedig évi közel százmillió forinttal zuhant. Az alapító tulajdonos, Molnár Miklós Konrád kétségbeesés helyett az előremenekülés mellett tette le a voksát: nem épített le, nem csökkentett fizetéseket, ehelyett merészen pályázott, és beruházott.

Átírnák a startup pályázatot 

A Magyar Innovációs Szövetség (MISZ) a Kutatási és Technológiai Alap finanszírozásával megvalósuló "Technológiai start-up ökoszisztéma építés" című pályázat átírását javasolja a kiíró Nemzeti Fejlesztési Ügynökségnek.

Magyar startup siker a Bloomberg befektetői fórumán 

A Karma Platform egyetlen külföldi résztvevőként jutott be a Bloomberg Tradebook GROW londoni befektetői fórumára. A Karma, a ShiwaForce.com egyik startup projektjeként azoknak a cégeknek kínál megoldást, akik kinőtték az Excel-t, és a jelenlegi táblázataik, üzleti logikájuk kezelésére alkalmas eszközt, megoldást keresnek a továbblépéshez.

Új magyar fejlesztés a mezőgazdaságban 

Teljes egészében hazai fejlesztésű, számítógépes felügyeleti rendszert dolgozott ki a szemestermény-szárító tüzek ellen egy magyar vállalkozás. A szabadalmaztatási eljárás alatt álló készülék egy olyan új technikán alapul, melynek segítségével hatékonyan megelőzhetők a szárítótüzek, valamint egyenletesebb termény-minőség érhető el, így csökkenthetők az energiaköltségek, miközben növekszik a szárítási folyamat hatékonysága is.

Magyar fejlesztés természeti katasztrófák megelőzésére 

Az MTA Természettudományi Kutatóközpont Műszaki Fizikai és Anyagtudományi Intézet, az MFA és a magyar tulajdonú Weszta-T Kft. szakemberei hazai forrásból valósítják meg a talajvíz olajszennyezettségének gyors és olcsó kimutatását, valamint folyamatos monitorozását. A rendszerrel megelőzhetők az ipari és természeti katasztrófák, gyorsítható a kármentés.

Ipari park: megéri betérni? 

Mit adtak nekünk a rómaiak? Teszik fel a kérdést a Monthy Python halhatatlan filmjében az elnyomott júdeaiak. Hasonló kérdést fogalmazhatunk meg az ipari parkokkal kapcsolatban, és a válasz is hasonlóan megdöbbentő lesz.

Magic Magyars - francia lap méltatja a magyar innovációt 

Magic Magyars - kitartó feltalálók címmel közölt riportot tudományos mellékletében a Libération. A Prezi sikereit elemző cikk külön kiemeli, hogy miközben fiatalok tömegei hagyják el az országot, a prezentációs szoftver mára világsikerű fejlesztői továbbra is itt dolgoznak.

A műanyag, ha természetes 

Kőolaj helyett banánhéjból készített műanyagot egy tizenhat éves török diáklány, aki két éven át dolgozott a gyümölcs cellulózának átalakításán. Elim Bilgin isztambuli középiskolást a Scientific American folyóirat mutatta be, mert úttörő módszerével elnyerte az 50 ezer dollárral járó Tudomány akcióban elnevezésű díjat.

Magyar kamerára válthat a filmvilág 

A magyar Zinemath Zrt. olyan új filmkészítési technológiát fejlesztett ki, amely nagyban csökkenti a filmes utómunkálatok költségeit. A zLense egy kamerára rögzíthető hardver és hozzá tartozó szoftvermegoldás. Segítségével a kamera képes a valós teret virtuális objektumokkal kiegészíteni, ami hasonló szabadságot ad a filmalkotók kezébe, mint ha 3D animációt készítenének.

Kutatás-fejlesztésre szívesen költenének a cégek 

Egyre több vállalat tervezi K+F ráfordításainak bővítését; a szabályozói környezet kiszámíthatósága még mindig jelentősen befolyásolja a hazai cégek K+F kiadásainak alakulását, de a korábbi évekkel ellentétben már nem a legfontosabb befolyásoló tényező - derül ki a Deloitte felméréséből.

Öko-innovációs programcsomag indul kkv-knak 

Új brüsszeli programcsomag indul „Öko-innováció” címen, melynek célja számos ágazat keretei között az ökológiailag fontos innovációk, környezetkímélő megoldások támogatása, melyek egyre bővülő piacot teremtenek a „zöld” technológiák, eljárások, termékek és szolgáltatások számára, és javítják Európa versenyképességét, csökkentik környezetterhelését.

Elfogadta a KFI-stratégiát a kormány 

Elfogadta a kormány az évtized végéig szóló Nemzeti Kutatás-fejlesztési és Innovációs (KFI) Stratégiát - mondta Cséfalvay Zoltán a nemzetgazdasági minisztérium gazdaságstratégiáért felelős államtitkára.

Forradalmasíthatják a mezőgazdaságot a drónok 

Forradalmasíthatják a mezőgazdaságot az olcsó, habszivacsból készülő, távirányítású repülőgépek, amelyek segítségével a gazdák naprakész és pontos képet alkothatnak termőföldjeik állapotáról.

Szakképzési díjat alapított a német–magyar kamara 

A Német–Magyar Ipari és Kereskedelmi Kamara (DUIHK) szakképzési díjat alapított, amellyel a fiatalok gyakorlatorientált szakmai képzésének minőségét előmozdító, példaértékű kezdeményezéseket és megoldásokat szeretne elismerni Magyarországon.

A gázzá alakított szénben bíznak 

A légszennyezés is relatív. Szennyező a termelőegységed? Mihez képest? Sokan és sokat írtak már arról, hogy a földgáz zöldebb energiahordozó, mint a kőszén. Egy új megoldás a szenet annak elégetése nélkül alakítja gázzá.

Idén is keresik a gyorsan növekvő vállalatokat 

A Deloitte mától fogadja a jelentkezéseket a Technology Fast 50 versenyre, amely ebben az évben is a közép-európai régió leggyorsabban növekvő technológiai vállalatait rangsorolja. A megmérettetést a Deloitte 14 éve megszakítás nélkül minden évben meghirdeti.

Eddig nem zuhant le a napelemes repülőgép 

Kerozin üzemanyag helyett csak a napsugarak hajtják azt a szúnyogra emlékeztető repülőgépet, amely múlt hét pénteken indult San Franciscóból, hogy 2 hónap alatt átrepülje egész Amerikát. Átállhat-e a globális légi közlekedés teljes mértékben a napenergiára?

Egyszerűsíteni kellene az uniós források elosztását 

Átlagon felüli mértékben bíznak a magyar cégvezetők az Európai Unió innovációs erejében, a siker érdekében azonban az uniós forrásokhoz való egyszerűbb hozzáférést sürgetik – mutat rá az Ernst & Young legfrissebb európai felmérése. Az Ernst & Young három pontos javaslatcsomagja szerint a siker záloga a technológia-transzfer, az infrastruktúra fejlesztése és a magántőke bevonása.

Kaparós sorsjegy mobilon? Nincs túl őrült ötlet! 

Extrém ötletekkel is lehet startup versenyeket nyerni, ezt bizonyítja a Budapesti Műszaki Egyetemen rendezett Smart Frame Hackathon eredménye is. A mobilos sorsjegy mellett egy takarékos zuhanyrózsa és egy érdekes fejvadász oldal kitalálói arattak sikert.

Távirányítású kerekesszék és gyerekbiciklifék a menő 

Az idén a Corvinus Egyetemen megrendezett legnagyobb hazai startup konferencián, a Startup Undergroundon (SUU) az eddig több díjat begyűjtő biciklifék és távirányítású kerekesszék mellett egy speciális zajmérő megoldás, illetve egy internetes ideaeszköz volt a befektetők szerint a legjobb.

Van egy jó ötlete? Most negyvenmilllióval támogatják 

Az Új Széchenyi Terv keretében újra kiírták és április 15-től az ország egész területén pályázható a "K+F+I Ernyőprojektek támogatása" című pályázati konstrukció (ERNYO_13).

Óriási magyar siker az amerikai innovációs versenyen 

A szilícium-völgyi Singularity University Budapesten rendezett döntőjének két győztese - Juhász Márton és a lengyel Aleksandra Orchowska - nyáron utazhat a NASA kaliforniai kutatóbázisára

Nagy lehetőségeink vannak a járműgyártásban 

Az európai gépjárműiparban jelenleg is átrendeződés zajlik, melynek egyik hozadéka, hogy a kelet-közép-európai térség egyre nagyobb szeletet hasít ki magának. Magyarországnak egy átfogó iparági stratégiára lenne szüksége.

Pályázatot hirdet innovatív vállalkozásoknak a NIH 

A hazai kutatás-fejlesztés és innováció eredményeit bemutató szakkiállítást rendez júniusban a Nemzeti Innovációs Hivatal (NIH), ehhez kapcsolódva pályázaton választják ki azokat a start-up (induló) vállalkozásokat, amelyek térítésmentesen kaphatnak kiállítói helyet.

Magyar robot, stringbike és aksitöltő aratott sikert Hannoverben 

Az 1947 óta évente megrendezett Hannover Messe-n idén is számos magyar cég képviseli hazánkat. Az egyszerre több tematikus kiállításnak helyt adó ipari vásár április 8-12. között várja az aktuális trendeket, innovatív termékeket megismerni kívánó szakmai látogatókat a világ minden tájáról.

Innovációs ötletverseny induló vállalkozásoknak! 

Ötletversenyt hirdetett klíma témakörben magyar induló vállalkozásoknak az Európai Innovációs és Technológiai Intézet (EIT) éghajlatváltozással foglalkozó tudományos és innovációs társulásának (KIC) magyarországi szervezete, valamint a Magyar Innovációs Szövetség.

Magyar projekt az amerikai innovációs verseny döntőjében 

Egy magyar projekt is bejutott a NASA és Google által alapított amerikai egyetem, a Singularity University közép-kelet és dél-kelet európai innovációs versenyének döntőjébe. Az április 12-én Budapesten megrendezendő döntőben 10 régiós projekt között dől el, ki nyeri meg a két 25.000 dollár értékű ösztöndíjat a NASA kutatóbázisára.
Feliratkozás a Piac & Profit Online magazin hírlevelére
Kiemelkedő évet zárt 2023-ban a BioTechUSA-cégcsoport

Kiemelkedő évet zárt 2023-ban a BioTechUSA-cégcsoport 

Magasabb fokozatba kapcsolt 2023-ban a tisztán magyar tulajdonban lévő cégcsoport.
Privátbankár
Mfor
Piac és Profit

Professzionális online sales és marketing vezetőt keresünk!

Részletek

Privátbankár
Mfor
Piac és Profit

Munkatársakat keresünk!

Online lapcsaládunk bővítéséhez újságírókat, szerkesztőket keresünk.

Részletek

Biztonságos és fenntartható nyomtatás a digitalizáció korában

Biztonságos és fenntartható nyomtatás a digitalizáció korában 

Amikor a világ változik, akár kis mértékben is, valaki éppen dokumentálja azt fényképezőgéppel, mozgó- vagy állóképen.
Mindig az ember a leggyengébb láncszem a kibervédelemben

Mindig az ember a leggyengébb láncszem a kibervédelemben 

Kétféle ember, és kétféle cég van: akit már meghekkeltek, és akit meg fognak.

Jogi kisokos

Új világ kezdődhet a taxisok, futárok foglalkoztatásában

Új világ kezdődhet a taxisok, futárok foglalkoztatásában 

A platform alapú munkavégzés az elmúlt években egyre jelentősebbé vált, legyen szó akár az ételkiszállítást, vagy a taxis szolgáltatást nyújtó applikációkról.

Cégblog

Kamu csomagokra figyelmeztet a posta

Kamu csomagokra figyelmeztet a posta  

A Magyar Posta elhatárolódik a "kamu csomagok" tartalmi ellenőrzésének felelősségétől. 

Klímablog

Hódítanak a balkon napelemek Bécsben

Hódítanak a balkon napelemek Bécsben  

Míg 2022-ben nem egészen ezer, addig tavaly már több mint négyezer balkon napelemet telepítettek Bécsben.

Gazdaság

Fordult a kocka, illúziónak bizonyult az a várakozás, hogy Kína lehagyja az USA-t

Fordult a kocka, illúziónak bizonyult az a várakozás, hogy Kína lehagyja az USA-t 

Nem biztos, hogy annyira jó gondolat volt a keleti nyitás. Az USA és Európa vezeti a világgazdaságot.

Társadalom

Bárhogy is nézzük, vészesen fogy a magyar

Bárhogy is nézzük, vészesen fogy a magyar  

2023 márciusához képest a születések száma 10, a halálozásoké 13, a házasságkötéseké 1,9 százalékkal csökkent.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo