A fenntartható gazdasági növekedés került annak a közbeszerzési reformcsomagnak a fókuszába, amelyet február közepén fogadott el az Európai Bizottság. A szabályozás célja az európai versenyképesség fokozása és új, innovatív megoldások kialakítása és elterjesztése. Az új eljárásforma abban az esetben lesz alkalmazható, amennyiben a termék vagy szolgáltatás megvalósítása nem lehetséges a piacon már létező megoldások segítségével.
„Az irányelv szerint az innovációs partnerség egy nyilvános felhívással induló, két szakaszból álló, tárgyalásos eljárásforma lesz, aminek a végén egy olyan hosszú távú együttműködés jön létre, amelynek eredménye egy, a piacon addig nem létező termék vagy szolgáltatás, amely többek között képes valós, piaci keresletet generálására.” – hangsúlyozta előadásában Kiss Judit, a Nagy és Pál ügyvédi iroda közbeszerzési szakértője.
„Az irányelvi szabályozás közvetlenül nem alkalmazható, beépítéséről minden tagország maga gondoskodik és legkésőbb 2016 áprilisáig át is kell ültetni a magyar jogrendszerbe. A közbeszerzési törvény erre vonatkozó módosításának hatályba lépésétől azonban azonnal alkalmazhatóvá válik majd” – hívta fel a figyelmet előadásában Kiss Judit.