K+f cikkek


Rengeteg pénzt spórolhatnak meg a cégek - ráadásul nem is tudnak róla!

Rengeteg pénzt spórolhatnak meg a cégek - ráadásul nem is tudnak róla! 

Sok vállalat nem tudja, hogy az általa végzett tevékenység, ill. tevékenységek valójában K+F tevékenységnek minősülnek.
Milyen támogatásokat lehet szerezni K+F tevékenységre?

Milyen támogatásokat lehet szerezni K+F tevékenységre? 

Magyarországon szerencsés helyzetben vannak a kutatás-fejlesztési tevékenységet végző vállalatok,
Sok vállalkozás nem tudja, pedig ezzel tízmilliós pluszhoz is juthatnának

Sok vállalkozás nem tudja, pedig ezzel tízmilliós pluszhoz is juthatnának 

A kutatás-fejlesztésnek minősített projektek tulajdonosai nem csak pályázati forrásra jogosultak, de a vállalatok adókedvezményt is igénybe vehetnek utánuk. Az immár 10 éve kérhető minősítés akár tízmilliós plusz bevételt is jelenthet, mégis még mindig sok olyan vállalkozás van Magyarországon, amely nem is tudja, hogy kutatás-fejlesztési tevékenységet folytat – ezzel pedig jelentős kedvezményektől esik el. A minősítési rendszer elindítását ünneplő 10. évforduló apropóján erre hívja fel az innovációt folytató vállalkozások figyelmét a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala (SZTNH).
140 milliárd forintos pályázati keret nyílik szerdától

140 milliárd forintos pályázati keret nyílik szerdától 

Kutatás-fejlesztésre és innováció erősítésére lehet pénzt szerezni a GINOP Plusz keretében.
137 milliárd forintos pénzcsap nyílik a cégek előtt

137 milliárd forintos pénzcsap nyílik a cégek előtt 

Egészen októberig lehet majd pályázni.
Több száz milliót hívhatnak le idén a hazai vállalatok kutatás-fejlesztésre

Több száz milliót hívhatnak le idén a hazai vállalatok kutatás-fejlesztésre 

Az adókedvezmények megfelelő felhasználásával a kutatás-fejlesztési költségeik közel harmadát is megspórolhatják a hazai cégek. Idén 76 milliárd forintra pályázhatnak a magyarországi vállalkozások, amelyek közül sokan nem is tudják, hogy megfelelnek a követelményeknek.
Itt tart a kutatás-fejlesztési bértámogatás

Itt tart a kutatás-fejlesztési bértámogatás 

Mintegy 1200 munkaadó nyújtott be eddig kérelmet több mint 16 ezer munkavállalójára, összesen közel 13 milliárd forint értékben a Kutatók és fejlesztők innovatív bértámogatási programban.
Mindjárt lejár a határidő ennél a bértámogatásnál

Mindjárt lejár a határidő ennél a bértámogatásnál 

Február 22-ig igényelhetik a cégek a kutatás-fejlesztési támogatást.
Palkovics László mondott néhány számot a hazai kutatás-fejlesztésről

Palkovics László mondott néhány számot a hazai kutatás-fejlesztésről 

A hazai K+F ráfordítások összege évek óta emelkedik, tavaly minden eddigi értéket meghaladva 702 milliárd forint hasznosult ezen a területen, ami több mint kétszerese a 2010-es költéseknek - közölte az Innovációs és Technológiai Minisztérium.
Magyar cégek és az innováció - lehetne még előrelépni az EU-s rangsorban

Magyar cégek és az innováció - lehetne még előrelépni az EU-s rangsorban 

Átfogó elemzés jelent meg a magyar kutatás-fejlesztés helyzetéről. Eszerint a GDP 1,48 százaléka, 700 milliárd forint ment K+F-re tavaly, a terület legfőbb bázisának a vállalkozások számítanak, miközben Magyarország továbbra is a mérsékelt innovátor országok között tanyázik.

Kényszerített világsiker 

Kétarcú a koronavírus: míg iparágak sorát megakasztja, vagy egyenesen be is dönti, addig más területeket az égbe emel. A jelen krízis óriási nyertesei például azok a K+F vállalatok, amelyek példátlanul nagy lökést kaptak attól, hogy a felfordult világ teljesen új szokásokat és szabályokat kényszerített ránk.

Palkovics László egy különleges pályázatot jelentett be 

Törökország és Magyarország közös projektbe vág bele, hiszen egy októberben induló pályázat támogatja a kutatás-fejlesztést mindkét országban.

Siessen, aki pénzhez akar jutni - két nap alatt felfüggeszthetik az év utolsó K+F pályázatát 

Október 14-től lehet pályázni a Piaci KFI őszi pályázatára, amelynek keretösszege 20 milliárd forint. Ez az év utolsó jelentős kutatás-fejlesztésre szánt pályázati forrása – a Via Credit szerint 2-3 nap alatt felfüggeszthetik a kiírást a várható túljelentkezés miatt. Azok a cégek, amelyek pénzhez akarnak jutni, csütörtök estig adják be pályázatukat.

Pluszpénz jut a K+F alapba – örülhetnek a cégek 

Az innovációs támogatások hatékony eszközei a gazdaság megerősítésének és hosszú távon is segítik a cégek fejlődését.

Új támogatások a k+f cégeknek 

A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal könnyített előlegkifizetési szabályokkal enyhíti a folyamatban lévő projektek likviditási nehézségeit, egyszerűbb eljárási szabályokkal, meghosszabbított határidőkkel segíti a pályázatok kedvezményezettjeit. Az érintettekben felmerülő kérdések kezelésére új kommunikációs csatorna is indul KFI Hotline néven.

Kutatás-fejlesztési támogatás: kiszámolták, mennyi támogatást lehet szerezni 

Egy friss elemzés szerint a kutatás-fejlesztést végző vállalkozások által igényelt támogatás többnyire 5-50 millió forint között lesz, és várhatóan 100 milliárd forint forrást fog igényelni a kormány részéről. A Gazdaságvédelmi Akcióterv kutatás-fejlesztési támogatása szerdától érhető el.

Kutatás-fejlesztésre ad pénzt az EU – így pályázhatnak a kkv-k 

20-50 millió forint közötti összegekre adhatnak majd be támogatási igényeket a cégek júliustól.

K+F támogatások: ezeknél a cégeknél térült meg igazán a pénz 

Közel ezer céget vizsgáltak meg, amelyek a 2005-2019 időszakban 100 millió feletti összegű, magyar és uniós támogatást, valamint kifejezetten kutatás-fejlesztési pályázati pénzhez jutottak.  A támogatás elnyerését megelőző három, illetve az azt követő öt évet elemezték a pénzügyi hatások megértéséhez. 

Sokat jelent, ha egy vállalat K+ F támogatáshoz jut 

Egy friss felmérés a 10-és 100 millió forint közötti magyar és uniós, valamint kutatás fejlesztési támogatást elnyerő vállalatokat és azok eredményeit vizsgálta. Eszerint a K+F támogatásban részesülők jelentősen nagyobb növekedést értek el 5 éves távon, mint azok, akik nem jutottak ilyen pénzhez.

Még több pénz mehet kutatás-fejlesztésre 

Magyarországon dolgozó kutatók létszáma tavaly meghaladta a 66 ezret.

Az innováció esete a korrupcióval 

Magyarország az Európai Unió innovációs eredménytábláján mindig is a „mérsékelt innovátorok” országcsoportba tartozott. 2011-ben Magyarország a 20. helyet érte el a tagállamok között. Azóta nemhogy kitörni nem sikerült a mérsékelt innovátorok közül, de a csoporton belül is lassú lecsúszás tapasztalható. 

45 milliárd forint értékben jelennek meg K+F támogatások 

Április 30-án két részből álló, kutatás-fejlesztést támogató pályázat jelent meg partnerségi véleményezésre. A 24 milliárd keretösszegű pályázaton belül 50-500 millió-, míg a 21 milliárdosnál 500-1.000 millió forint támogatást nyerhetnek el a vállalkozások. A Via Credit várakozása szerint a potenciálisan pályázatot benyújtható 8-10 ezer vállalat közül összesen 110 projekt jut ezek révén forráshoz.

K+F pályázatok: a bizonytalanság már a múlté 

Az innovációs tevékenységet támogató forrásból van bőven, ám a feltételek is szigorodtak: a döntéshozók igyekeznek elérni, hogy valóban a fejlesztésre menjen a megítélt támogatás vagy kedvezményes hitel.

Megjelentek az új K+F és innovációs rendszer első pályázatai 

Megjelentek az új kutatás-fejlesztési és innovációs rendszer első pályázatai pénteken. Az új konstrukciók közül elsőként az OTKA kutatói kiválósági pályázatok felhívásait írta ki a hivatal.

Dőlnek a támogatások kutatás-fejlesztésre 

Bővült az elszámolható költségek köre a K+F projekteknél, enyhültek a technológia-intenzív beruházási feltételek, és újabb megyében vált elérhetővé kedvezőbb feltételek mellett a konstrukció.

Mire juthatunk, ha nincs 100 milliónk? 

Felmérés szerint a 10- és 100 millió forint közötti kutatás fejlesztési támogatást elnyerő cégek alig 38 százaléka tudta a következő öt évben a támogatás minimum kétszeresével növelni eredményét. A közép-és nagyvállalati szektorból átlagon felül teljesített, míg a mikró- és kisvállalkozásoknál harmadánál volt erre példa.

Hogyan csökkenthetjük lemaradásunkat az európai innovációban? 

Számos cég végez úgy kutatás-fejlesztést, sokan úgy, hogy nem is tudnak róla.  Így a K+F tevékenység jelentős mértékű hatékonyságvesztés és költségnövekedés mellett zajlik, ráadásul adókedvezménytől is eleshetnek.

Kiemelkedő innovációs teljesítmények születtek a 2018. évben 

A 27 alkalommal kiírt Magyar Innovációs Nagydíj pályázati felhívására sok jelentős, és néhány kiemelkedő innovációs teljesítményt, összesen 43 pályázatot nyújtottak be különböző magyar cégek. A 2018. évi Magyar Innovációs Nagydíjat az Országházban, március 28-án adják át.

A gyógyszeripar adja a magyar K+F költések ötödét 

A gyógyszeripari K+F komoly részesedést képvisel Magyarország innovációs költségvetésében: négyszer annyit költ kutatásfejlesztésre ez az ágazat, mint az IT szektor, és háromszor annyit, mint a vezető exportágazat, az autóipar.

Jönnek az új K+F-felhívások 

A megújuló hazai innovációs és K+F pályázati rendszer keretében a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFIH) számos új felhívást fog megnyitni a következő hónapokban. A támogatások célja, hogy a vállalkozások versenyképességét erősítsék piacképes termékek vagy szolgáltatások fejlesztése révén – hívta fel a figyelmet közleményében a MAPI-csoport.

9,6 milliárd forint K+F beruházások támogatására 

9,6 milliárd forint értékű InnovFin portfóliógarancia-megállapodást kötött a K&H és az Európai Beruházási Alap. A portfóliógarancia célja, hogy elősegítse a KKV-k nagy összegű innovatív beruházásainak kedvező feltételű hitelhez jutását.

Mi számít kutatás-fejlesztésnek? 

Sokak szerint Magyarországon nincs érdemi kutatás-fejlesztés és innováció, a magas hozzáadott értékű termékek részaránya túl alacsony. Ha a statisztikákat nézzük, akkor akár még megalapozottnak is tűnhetnek ezek a vélemények, mivel Magyarország az uniós tagországok K+F célú GDP arányos ráfordításairól készült lista végén áll 2000 óta.

Van élet az összeszerelés után is 

Az elektromos autók elterjedése új gyártási igényeket teremt, és Magyarország sikerrel pályázhat az ilyen beruházásokra – derül ki az Atradius hitelbiztosító globális piacelemzéséből.

A középpontban marad az innováció 

A kutatás-fejlesztés támogatása, a magyar cégek innovációs képességeinek, és ezáltal versenyképességének javítása a gazdaságélénkítés egyik legfontosabb pillére. Mi vár a vállalkozásokra azután, hogy kifut a 2020-ig tartó uniós támogatási ciklus, lesz-e forrás a következő időszakban erre, várhatóak-e változások az intézményrendszerben? Szigeti Ádámot, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) innovációért felelős helyettes államtitkárát kérdeztük.

Új munkaerőre lesz szükség az autógyártásban 

A közösségi mobilitás és az automatizálás 2030-ig várhatóan forradalmat hoz az autóipari munkaerő és az autógyártás területén – a PwC Strategy& legújabb tanulmánya szerint.

Hárommilliárd forint jut kutatás-fejlesztésre 

Hárommilliárd forintos keretösszeggel megjelent a "K+F versenyképességi és kiválósági együttműködések" című pályázati felhívás a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program (GINOP) keretében. 

Szomorú eredmények: van amikor a százmilliós támogatás sem segít? 

Egy pályázati tanácsadó 900 olyan céget vizsgált meg, amelyek az elmúlt 15 évben legalább 100 millió forintos K+F-támogatást nyertek. Mi történt a cégekkel öt évvel a támogatás elnyerése után? Tudtak-e növekedni a a pályázati pénzek segítségével?

Már jobb minőségű a bioplasztik, mint a műanyag 

Olyan innovációs előrelépések történtek a bioplasztikiparban, hogy a természetes alapanyagú műanyagok némelyike ma már jobb minőségű, strapabíróbb és időtállóbb, mint a kőolaj-alapú plasztiktermékek.

Már nem az állami pénz a kutatás-fejlesztés motorja 

A KSH 2017-re vonatkozóan közzétette a hazai kutatás-fejlesztési tevékenység jellemző statisztikai adatait összegző gyorsjelentését. Folyó áron 21%-kal többet fordítottunk kutatásfejlesztésre tavaly óta, és megállt a kutatással foglalkozók létszámának évek óta csökkenő tendenciája.

Még lehet pályázni k+f-támogatásokra, de sietni kell 

A 2020-ig tartó időszakban összesen mintegy 12000 milliárdnyi forint visszatérítendő és vissza nem térítendő támogatás hívható le az Európai Uniótól kutatási-fejlesztési célokra. A jelenlegi pályázatokon azonban csak azok a cégek tudnak sikeresen szerepelni, amelyek legalább három évre előre tudnak tervezni.

Egyre többet költenek innovációra a kkv-k is 

Növeli kutatás-fejlesztési kiadásait a közép-európai cégek többsége, ugyanakkor nagyobb támogatást várnának el a kormányzatok részéről – derül ki a Deloitte friss felméréséből. A legtöbb vállalkozás számára azon K+F tevékenységek beazonosítása jelenti a legnagyobb kihívást, amelyekhez támogatások, illetve adókedvezmények vehetők igénybe.

Kiborginvázió: tényleg jönnek a replikánsok 

Valódi izomszöveteket helyeztek egy robotra japán tudósok, akik ezekkel váltanák ki a sok szenvedéssel járó állatkísérleteket a gyógyszeriparban. Persze mások már a replikánsok eljövetelét vizionálják, kiborgmunkaerőt, sőt robotprostikat.

Nyomja a pénzt a húsipar a műhúsba 

Világszerte gyors a népesség növekedése, és nő az igény a fehérjedús étrendre. A vásárlók GMO-mentes és egészséges húst szeretnének, de az állattenyésztésnek óriási az ökolábnyoma. A húsipari konszernek tolják a tőkét a műhúst fejlesztő startupokba, és a séfek is nagyon érdeklődnek a termék iránt. Ez lehet az állati fehérjetermelés jövője. Csodaszer a globális éhezés ellen?

Világszínvonalú teljesítményeket ismertek el a 26. Innovációs Nagydíjon 

Összesen több mint 20 milliárd forint nyereséget eredményező, kiemelkedő társadalmi hasznot hozó, világszínvonalú teljesítményeket ismertek el a Magyar Innovációs Nagydíjon. A tudósokból, elismert gazdasági szakemberekből álló bírálóbizottság, élén az Nemzeti Kutatási Fejlesztési és Innovációs Hivatal elnökével, elsősorban a gazdasági mutatók - az elért többleteredmény, többlet-árbevétel - és a társadalmi hasznosság alapján választotta ki a kiemelkedő, sőt az utóbbi évek talán legjelentősebb innovációs teljesítményeit.

50 milliárdra pályázhatnak kisvállalkozások 

Több mint 50 milliárdos támogatást nyertek mikro-, kis- és középvállalkozások a Gazdaságfejlesztési és innovációs operatív program (Ginop) 16 pályázati felhívásának keretében. A cégek a forrást a versenyképesség erősítésére, kutatás-fejlesztési, illetve infokommunikációs tevékenységek támogatására, valamint foglalkoztatási programok megvalósítására fordítják.

Okosabb lesz a Suzuki-gyár 

Az Európai Regionális Fejlesztési Alap támogatásával több éves kutatás-fejlesztési projektet indított konzorciumvezetőként a Magyar Suzuki Zrt. 2020-ra az ötmilliárdos fejlesztésnek köszönhetően új, még korszerűbb Suzukikat gyártanak majd Esztergomban.

Ezt mind megspórolhatná, ha fejlesztene 

Magyarországon a GDP arányában kb. 1,5 százalék az innovációs célú költés – ez a fele a 2020-ra tervbe vett uniós átlagelvárásnak. Ennek oka az is, hogy kevesebben veszik igénybe a vállalati K+F kedvezményeket, mint ahányan ténylegesen megtehetnék.

Aki jó az autóiparban, annak megvan a helye az új világban 

Ötödrészben kormányzati támogatásból, 6,15 milliárd forintból megvalósuló beruházással hoz létre új kutatás-fejlesztési központot (K+F) Győrben az Audi - jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a járműgyártó magyarországi leányvállalata fennállásának 25. évfordulóján.
Feliratkozás a Piac & Profit Online magazin hírlevelére
Mindig az ember a leggyengébb láncszem a kibervédelemben

Mindig az ember a leggyengébb láncszem a kibervédelemben 

Kétféle ember, és kétféle cég van: akit már meghekkeltek, és akit meg fognak.
Privátbankár
Mfor
Piac és Profit

Professzionális online sales és marketing vezetőt keresünk!

Részletek

Privátbankár
Mfor
Piac és Profit

Munkatársakat keresünk!

Online lapcsaládunk bővítéséhez újságírókat, szerkesztőket keresünk.

Részletek

Költségkímélés

Anyagilag belerokkannak a magyarok a magánegészségügybe

Anyagilag belerokkannak a magyarok a magánegészségügybe 

Már minden második magyar vett igénybe magánegészségügyi szolgáltatást az elmúlt két évben.

Pénzszerzés

Mi most a legnépszerűbb befektetés a magyaroknál?

Mi most a legnépszerűbb befektetés a magyaroknál?  

A befektetési alapokban kezelt vagyon 2,9 százalékkal, 445 milliárd forinttal nőtt márciusban.

Adózás

Fontos határidő jár le: ne felejtsen el fizetni!

Fontos határidő jár le: ne felejtsen el fizetni! 

Vészesen fogy az idő, ezt a befizetést nem szabad elfelejteni.

Cégblog

Az Aldi is elárulta, mennyiért keresnek dolgozókat a nyárra

Az Aldi is elárulta, mennyiért keresnek dolgozókat a nyárra  

A vállalat mintegy 100 szezonális új munkavállalót keres a turisztikai régiókban, a kezdőbér több mint bruttó 550 000 forint.

Klímablog

Zöldül a Wizz Air

Zöldül a Wizz Air 

A Wizz Air az évtized végére járatainak 10 százalékát tervezi üzemeltetni fenntartható repülőgép-üzemanyaggal.

Társadalom

Anyagilag belerokkannak a magyarok a magánegészségügybe

Anyagilag belerokkannak a magyarok a magánegészségügybe 

Már minden második magyar vett igénybe magánegészségügyi szolgáltatást az elmúlt két évben.

Infokom

Meglepő találmányok a NASA-tól, amelyeket ma már mindannyian használunk

Meglepő találmányok a NASA-tól, amelyeket ma már mindannyian használunk  

Morzsaporszívó, babatápszer, láthatatlan fogszabályzó. Ma már hétköznapinak számító eszközök, melyekről nem is gondolnánk, hogy a világ legnagyobb űrügynöksége, a NASA áll kifejlesztésük mögött. A National Geographic összegyűjtött 10 olyan forradalmi találmányt, melyet a kezdetekben az űrkutatásban használtak, de később gyökeresen alakították át az emberek életét.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo