A résztvevők akár pénzügyi támogatást is kaphatnak ahhoz, hogy ötleteikből sikeres okostelefonos alkalmazást készítsenek. Az AppCampus-nak, a Nokia és a Microsoft közös kezdeményezésének egy 18 millió eurós finn alap ad hátteret, míg a magas szintű szakmai munkát az Espoo-i Aalto egyetem biztosítja. A nyílt program célja, hogy gyorsítsa a kreatív és széleskörűen használható alkalmazások fejlesztését a Windows Phone platformra, valamint kiváló üzleti lehetőséget biztosítson a fiatal vállalkozóknak, akik a jövő gazdaságának motorjai lesznek. A Microsoft Magyarország, a European Entrepreneurship Foundation és a Budapesti Műszaki- és Gazdaságtudományi Egyetemen működő DEMOLA Budapest most egy olyan képzést hoz el Magyarországra április 7-én és 8-án, amely feltétele a programban való részvételnek.
A 2012 májusában indult AppCampus az egyik legelismertebb program, amely startup cégek támogatásával foglalkozik, már eddig is több ezer népszerű alkalmazást segített a virtuális piactérre. A programra jelentkező fejlesztő csapatok 20, 50, vagy 70 ezer euró támogatást kaphatnak alkalmazásuk megvalósításához és piacra viteléhez attól függően, hogy milyen bonyolult az ötlet megvalósítása. A kiválasztáskor szempont a kitalált alkalmazás várható népszerűsége, hasznossága és az ötlet egyedisége, valamint az innovatív szemlélet.
A program elsősorban nem csak pénzügyi forrást jelent: a résztvevők komoly tréningeken vehetnek részt tudásuk fejlesztéséhez a technológia, a tervezés, a design és a marketing területén. Az AppCampus vezetői képzést is biztosít annak érdekében, hogy valóban sikeres vállalkozások épülhessenek a fiatalok üzleteire.
A február végén Barcelonában rendezett Mobile World Congress iparági kiállításon négy AppCampus csapat játékait mutatták be komoly szakmai sikert aratva. „Nagyon büszke vagyok a fiatal fejlesztők sikerére. Az AppCampus révén folyamatosan magas szintű alkalmazások jelennek meg a piactereken, amelyek érettek a világsikerre. Fejlesztőink egy jobb, sikeresebb jövő zálogait jelentik” – mondta Mika Okkala, az AppCampus vezetője. A világ legnagyobb mobilipari seregszemléjén kanadai, finn, orosz és izraeli játékok mutatkoztak be.
„Célunk, hogy a magyar alkalmazásfejlesztők nemzetközi elismertsége és presztízse növekedjen. A magyar tudásgazdaságnak van egy olyan szegmense, amely ma még kicsi, de hatalmas lehetőségeket rejt. Ez az alkalmazásfejlesztés, és ezen a területen Magyarország a legnagyobbak egyike lehet, hiszen megvan a tudásunk, megvan a kreativitásunk, és ezzel a programmal tovább erősítjük a sikerhez szükséges hátországot. A jó és sikeres alkalmazás egyszerre releváns helyben és világszerte” – mondta Grósz Judit, a Microsoft Magyarország Fejlesztési és platform üzletág igazgatója.
Az AppCampus programban tavaly a Turtle Games csapata ért el komoly sikereket. A tervezett alkalmazásukhoz az anyagi támogatás mellett láthatóságot is kaptak, és így létrejöhetett a SongArc. A népszerű ritmusjátékokra – mint például a Guitar Hero vagy a Rock Band – épülő játék egy igazi sikersztori. Az app elsőként érte el a félmillió letöltést az AppCampus által támogatott fejlesztések között, és már túl van a 900 ezres letöltésen is, és a legjobb Windows Phone-ra készült zenei játékká vált.
A Microsoft Magyarország számára a fiatal tehetségek és a startupok támogatása kiemelt fontosságú. Az immár 10 éve futó Imagine Cup program is a fiatalok felkarolását tűzte ki célul. Azóta 190 országból mintegy 1,65 millió diák vett már részt a Microsoft világversenyén. Az idei magyar döntőre április 3-án a Smartmobil konferencia keretében kerül sor.