Keresik Európa „i-fővárosát”

Versenyt hirdetett kedden az Európai Bizottság, hogy megtalálja "az innováció első európai fővárosát", amelyet az "i-főváros" címmel fog kitüntetni. A díjat az a város kapja majd, amely a polgárok, a közintézmények, a tudományos élet és a gazdasági szereplők munkáját a legjobban összekötő "innovációs ökoszisztémát" építi ki.

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Melyik lesz az első innovációs főváros? - Kép: SXC

A győztes várost független szakértőkből álló bizottság fogja kiválasztani jövő év tavaszán. A kitüntető cím félmillió eurós díjjal is jár. "A városok az európai gazdaság motorjai. Tízből hét európai polgár városi környezetben él, és ezek a régiók termelik meg az Európai Unió GDP-jének kétharmadát. Arra kívánjuk ösztönözni a városokat, hogy fektessenek még nagyobb hangsúlyt az innovációra, továbbá szeretnénk létrehozni egy olyan hálózatot, melynek révén a városok megoszthatják egymással legjobb ötleteiket a jövőre nézve" - nyilatkozott a verseny meghirdetése kapcsán Máire Geoghegan-Quinn, a kutatásért, az innovációért és a tudományért felelős ír uniós biztos.

A versenyre valamennyi uniós tagállam városai, valamint az EU kutatási keretprogramjában részt vevő, EU-n kívüli városok is jelentkezhetnek. A díj kiosztásánál a 100 ezer főnél nagyobb lélekszámú városokat, illetve a legalább 2010. január 1-je óta működő kezdeményezéseket, projekteket fogják figyelembe venni. Azokból az országokból, ahol nincs 100 ezer főnél népesebb város, a legnagyobb város pályázhat.

Innováció: a régió lemaradt az élenjáróktól

Finanszírozás, hosszú távú együttműködés és a globális trendekhez alkalmazkodó stratégia erősítheti meg Magyarország és Közép- és Kelet-Európa szerepét a nemzetközi innovációban. A 25 ország 3000 vezetőjének innovációval kapcsolatos tapasztalatait vizsgáló GE Globális Innovációs Barométere szerint az üzleti vezetők továbbra is stratégiai prioritásnak tekintik az innovációt, azonban általános bizonytalanság tapasztalható a jelenlegi, kihívásokkal teli gazdasági környezetben. A statisztikák szerint a fejlesztések terén a régió országai elmaradnak az élenjáróktól, ugyanakkor az innováció fokozott jelentőségét és gazdaságformáló hatását bizonyítja a technológiai export kifejezetten magas aránya, és az azt elősegítő nemzetközi befektetések volumene.

Kutatás-fejlesztésre szívesen költenének a cégek
Egyre több vállalat tervezi K+F ráfordításainak bővítését; a szabályozói környezet kiszámíthatósága még mindig jelentősen befolyásolja a hazai cégek K+F kiadásainak alakulását, de a korábbi évekkel ellentétben már nem a legfontosabb befolyásoló tényező – derül ki a Deloitte felméréséből.

Véleményvezér

Bajban a NER cégek a tőzsdén

Bajban a NER cégek a tőzsdén 

Egyszerre több NER cég került gyengülő pozícióba.
Orbán Viktor barátja teljesen más irányba megy, mint a magyar miniszterelnök gondolta

Orbán Viktor barátja teljesen más irányba megy, mint a magyar miniszterelnök gondolta 

Argentína teljesen más modellt választ, mint Magyarország.
Magyarország jobban teljesít, ja mégsem

Magyarország jobban teljesít, ja mégsem 

Valami újat kellene végre kitalálniuk a magyar országvezetőknek.
Milliós kórházvezetői fizetések, Hadházy Ákos felháborodott

Milliós kórházvezetői fizetések, Hadházy Ákos felháborodott 

Bérharc az egészségügyben.
Teljes bukta a kormány családbarát programja

Teljes bukta a kormány családbarát programja 

Nem vagyunk képesek még a társadalom reprodukálására sem.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo