A Széchenyi Tőkealap-Kezelő bolgja körbejárja, hogyan érdemes ilyen esetben nekiállni a jövőbeli vállalkozás megalapozásának, a tartalomgyártástól a potenciális vásárlókkal való kapcsolatfelvételig.
Pragmatikus gondolkodásmód
A legtöbb ötlet, amelyből később startup születhet, nagy eséllyel bukásra van ítélve, mivel a vállalkozók jelentős része világmegváltó ötletekben, “találmányokban” gondolkodik, nem pedig szisztematikus termékfejlesztésben és cégépítésben. Ez a hozzáállás már csak azért is többszörösen veszélyes, mert a jó ötletek mellett olyan elképzelésekre is épülhet egy vállalat, amelyek bár önmagukban gyenge lábakon állnak, de épp annyira hihetőek, hogy fölösleges energiát fektessenek azok megvalósításába.
Az olyan ötlet megszületéséhez, amit az emberek igényelnek és meg is fizetnének, kevesebb elméleti, ám annál több gyakorlati megoldás szükséges. Érdemes első körben olyan megoldatlan problémát felkutatni, amelynek megoldására egy leendő cégvezető személyes érdeke fűződik, továbbá, kifizetődő felvenni a kapcsolatot a hasonló kihívással küszködő, a nehézségeket ideiglenesen (de nem véglegesen) leküzdő személyekkel.
Az egyik legjobb módszert erre a hallgatóság felépítése és a felhasználókkal való személyes
Amennyiben egy vállalkozó nincs tisztában azzal, milyen termékkel vagy szolgáltatással szeretne előrukkolni, érdemes az alább felsorolt lépéseket megfontolni.
Hasznos tartalomgyártás
Az emberek hajlamosak túlbonyolítani az ódivatú, klisés tanácsokat. Ebben az esetben azonban nincs egyszerűbb útja a szükség kielégítésének, mint tenni érte. A startupoknál az online felmérések elvégzése nehezen sorolható a cselekvés kategóriájába: ehhez fel kell venni a kapcsolatot a vásárlókkal.
A lépések fő célja a vásárlók szempontjának megismerése és a vásárlókör kiépítése, ehhez pedig az egyik legjobb út az olyan hasznos tartalmak megosztásán keresztül vezet, mint például cikkek, videók és/vagy hanganyagok. Érdemes szem előtt tartani pár irányelvet:
- Bár a hosszabb bejegyzések jobban teljesítenek a keresőmotorok szempontjából, mindig a minőséget érdemes választani a mennyiség helyett.
- A képek, legyen szó diagramokról, infografikákról vagy hagyományos képekről, mindig vonzóbbá teszik az adott bejegyzést és sokkal inkább ingerlik megosztásra az olvasókat, mint a pusztán szöveges tartalmak.
- Érdemes szem előtt tartani a bejegyzések gyakoriságát, az állandóságot és rendszerességet.
- Nem érdemes közvetlenül reklámozni a startupot, kifizetődőbbek ehelyett a hasznos tartalmak, például a saját tapasztalatok, a piaci előrejelzések és a szakértői jellegű elemzések a legtöbb esetben.
- A legtöbb keresőmotor a 60-70 karakter hosszúságú címekkel birkózik meg a legkönnyebben.
- Felsorolásokkal, kiemelésekkel, alcímekkel olvashatóbbá és fogyaszthatóbbá válik egy bejegyzés.