Okostelefonnal tervezett álmok – már ez is lehetséges
A poszttraumatikus stressz szindróma (PTSD) tüneteként jelentkező rémálmokat felülíró kellemes álmokat generál, mindössze egy okostelefon segítségével a Singularity University CEE verseny regionális győztese.
Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!
A Singularity University CEE negyedik alkalommal rendezte meg regionális innovációs versenyét, a Global Impact Competitiont, melynek döntője csütörtökön zajlott Budapesten. A Global Impact Competition (GIC) versenysorozat célja olyan projektek felkutatása, amelyek az exponenciálisan fejlődő technológiák segítségével legalább egymillió ember életét teszik jobbá a közép-kelet-európai régióban.
A 2015-ös GIC hat döntőse öt különböző nemzetet képviselt: David Belovic (Szlovénia), Tamás György (Románia), Nenad Katanic (Horvátország), Lukasz Mlodyszewski (Lengyelország), Tomaz Scavnicar (Szlovénia), Maya Zlatanova (Bulgária).
Az idei verseny nyertese a lengyel Lukasz Mlodyszewski lett, aki a poszttraumatikus stressz szindróma (PTSD) tüneteként jelentkező rémálmokat felülíró kellemes álmokat generál, mindössze egy okostelefon segítségével. Ezzel a megoldással azok is élhetnek, akiket nem érint ez a probléma, viszont maguk szeretnék eldönteni, milyen tematikájú álom jöjjön a szemükre, esetleg problémamegoldásra szeretnék használni az alvást, vagy épp a dohányzásról szeretnének leszokni általa.
A győztes 30 ezer USD értékű ösztöndíjban részesül, amely a Singularity University 2015-ös nyári Graduate Studies Programban (GSP) való részvételt biztosítja.
Singularity University 2015-ös nyári Graduate Studies Program
A NASA Research Parkban lévő Singularity University központi oktatási programja, a Graduate Studies Program (GSP) 10 hétre a Szilícium-völgybe gyűjti a jövő vezetőit, vállalkozóit a világ minden pontjáról, hogy egymással csapatokat alakítsanak, melyek a globális problémákra keresnek technológiai választ. A GSP résztvevői előtt álló kihívás egy fenntartható, globális megoldás kidolgozása, mely egymilliárd ember életét teszi jobbá a planétán az exponenciális trendek, az innováció és a vállalkozás erejének segítségével.
A Singularity University (SU) székhelye a kaliforniai Szilícium-völgy szívében lévő NASA Kutatóközpont. Az egyetem tudósok, kutatók, vállalkozók és vezetők találkozóhelye. A SU küldetése, hogy a kimagasló elméket képezze, felkészítse arra, hogy exponenciális technológiákat alkalmazva megoldást találjanak az emberiség problémáira. A Graduate Studies Program (GSP) innovatív ötletek megvalósítását teszi lehetővé. Azon kevesek, akik a szigorú követelményeknek megfelelnek, és bekerülnek a programba, intenzív képzésen vesznek részt, mely magas színvonalú kurzusokból, a Szilícium-völgy legnagyobb vállalataihoz történő látogatásokból – Facebook, NASA, Google, Cisco etc. –, valamint a környékbeli startup vállalkozások megismeréséből áll. A program során a diákok a Szilícium-völgy legnagyobb neveivel dolgoznak együtt. A 10 hetes program végére a projektek gyakran működő vállalkozásokká növik ki magukat, illetve bekerülnek a SU Labs-be, az egyetem inkubátorába.