Ezért jó a felhő a startupoknak

Orvosi tanácsadás, a tűzoltók munkájának biztonságosabbá tétele, az innovációk felkarolása – csak néhány példa arra, milyen alkalmazások számára jelentett komoly növekedést a felhő. A tapasztalatok alapján mind több startupnak és egyéb feltörekvő cégnek ad versenyelőnyt a flexibilis és megbízható felhőszolgáltatás a közép-kelet-európai régióban.

Megváltó vagy „csak” leváltó lehet Magyar Péter? Kihúzza az Orbán-kormány 2026-ig?
Meddig marad szankciós listán Rogán Antal? Mi lesz a régi ellenzékkel?
Online Klasszis Klub élőben Kéri Lászlóval!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is a politológustól!

2025. január 23. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Kép: Pixabay

Közép-Kelet-Európa feltörekvő vállalatai számára egyre nagyobb gazdasági hasznot jelent a felhő alapú technológia használata. Az IBM tapasztalatai szerint mind több startup és kisebb vállalkozás fedezi fel a felhőalapú üzleti modellben és innovatív szolgáltatásokban rejlő gyors növekedési lehetőséget. A felhőalapú technológia használatával már most több ágazatban, így az egészségügyben, a játékprogramok fejlesztésében, de például a közbiztonság terén is komoly eredmények és fejlődés érhető el.

„A növekedést segíti, hogy e régió egyre több befektető térképére kerül vissza, az IMF elemzése szerint például a kedvezőbb üzleti környezet ahhoz is hozzájárul, hogy a felhő- és mobilalapú, adatelemzésen is alapuló technológiák adjanak lökést az itteni gazdaságok átalakulásának és hosszú távú növekedésének. A régió cégei is egyre több forrást allokálnak a felhőre, e szegmens növekedése messze túlszárnyalja a hagyományos technológiáknál tapasztalt szintet. A felhő – más modern technológiákkal, így a mobillal, a nagy adatbázisok elemzésével, illetve a közösségi médiával együttműködve – valódi üzleti modellé válik – mondta Vladimir Kroa, az IT Services, IDC CEMA alelnöke.

„A cégek növekedésük érdekében egyre inkább igénylik a külső és belső erőforrások integrációját, azaz végfelhasználóként az úgynevezett hibrid felhő modellt. Így ugyanis egyszerre kapnak megnyugtató választ az adatbiztonsággal kapcsolatos szabályozási bizonytalanságokra, illetve kellő flexibilitást, átlátható árazást és felgyorsuló piacra lépési stratégiákat is” – tette hozzá. (Csakhogy a felhő számítástechnikával is lehet pazarolni a pénzt! Meg is mutatjuk, hogyan.)

A régióban több példa is említhető, ahol a felhő jelentős növekedési potenciált adott az innovatív cégeknek. A lengyel CI Games játékprogram-fejlesztő például a több játékos által használható programok szolgáltatásminőségét tudta javítani, költségeit pedig csökkenteni a felhő segítségével. A szintén lengyel Telemedi.co startup, amely a technológia segítségével hozott létre egy biztonságos platformot web- és mobilalapú orvosi tanácsadásra.

Katasztrófa után is segíthet a felhő
Minden vállalatvezető tisztában van azzal, hogy érdemes felkészülni a váratlan vészhelyzetekre, így például a leállásokra és kiesésekre is az informatikai rendszerekben. A lehetőségeknek azonban határt szabhat a szűkös költségvetés. A NetIQ szakértői szerint erre a problémára hatékony választ kínálhat a feltörekvőben lévő Disaster Recovery as a Service modell, azaz a szolgáltatásként igénybe vehető katasztrófa utáni helyreállítás. Különösen az olyan kkv-k számára lehet hasznos egy ilyen megközelítés, ahol nem áll rendelkezésre szakértelem és forrás saját katasztrófa utáni helyreállítási megoldás működtetésére és folyamatos tesztelésére.

Véleményvezér

Magyar Péter ezúttal nagyon bele szállt Gulyás Gergelybe

Magyar Péter ezúttal nagyon bele szállt Gulyás Gergelybe 

Kölcsönösen árulással vádolják egymást.
A szankciók hatására beállt a Gazprom a földbe

A szankciók hatására beállt a Gazprom a földbe 

Vége a Gazprom nagyhatalmi státuszának.
Bréking, Orbán Viktor a dzsungelbe tart

Bréking, Orbán Viktor a dzsungelbe tart 

Reméljük Orbán Viktor testőrei remek dzsungelharcosok.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo