Az MIT rendszerével segítik itthon is az induló vállalkozásokat

Az amerikai MIT jól bevált módszerével segíti majd az induló vállalkozásokat a BME. Már lezajlott az induló mentorcsapat felkészítése is. A BME ötödik európai egyetem, amely átveszi a módszertant.

Tudjon meg mindent az EU vadonatúj Omnibus-csomagjáról, a szabályozás aktualitásairól, az MNB elvárásairól!
Hallgasson meg tapasztalt cégvezetőket az ESG-kihívások leküzdéséről!
Inspirálódjon, networkingeljen és szerezzen versenyelőnyt a fenntarthatóság terén!

Klasszis Talks & Wine Fenntarthatóság2025. február 26. Budapest

Részletek és jelentkezés >>

A világ egyik vezető műszaki egyeteme az MIT (Massachusets Institute of Technology), dolgozta ki és indította el 2000-ben azt az induló vállalkozások mentorálását végző MIT VMS (Venture Mentoring Service) rendszert, ami az egyetem hallgatóit, oktatóit és végzettjeit szaktudással segíti az általuk alapított vállalkozások beindításában. A koncepció alapja az a kutatásokkal is igazolt tény, hogy az induló vállalkozások sokkal nagyobb arányban lesznek sikeresek, ha számíthatnak releváns tapasztalatokkal és képességekkel rendelkező mentorok tanácsaira és iránymutatására. Hatványozottan igaz ez, ha a tanácsokat egy mentor-teamtől, bizalomra alapuló, érdek- és konfliktusmentes környezetben lehet megkapni - írja az Insider blog.

Az MIT VMS koncepció sikerességét – a sok elnyert díj mellett – két adat bizonyítja a legjobban: az elmúlt 15 év alatt a mentorált vállalkozások 1,95 milliárd USD befektetést kaptak és a programot az USA-ban és világszerte immár 50 intézmény vette át. A legújabb ezek között a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem.

Mentor nélkül sok startup csak egy jó ötlet marad
A Deloitte partnere, dr. Márkus Csaba szerint a hazai kkv-k gyorsan alkalmazkodnak és kellő tőke is rendelkezésükre áll, de gyakran üzleti mentorálásra szorulnak, mivel a piaci ismereteik korlátozottak.
A BME lesz az ötvenedik egyetem a világon, és az ötödik Európában, ahol erre a részletesen kidolgozott módszertanra alapozva fogják szaktudással segíteni az egyetem hallgatói, oktatói és végzettjei által alapított vállalkozásokat. A program hazai adaptációja lehetővé teszi, hogy a BME-hez kötődő vállalkozások egy nemzetközi hálózatba is bekapcsolódjanak.

A know-how átadás keretében a BME-n rendezett workshop-on kívül a héten az MIT-s szakember vezetésével megtörtént az induló magyar mentor csapat felkészítése is Balatonfüreden. A 15 önkéntes mentor a legsikeresebb és legtapasztaltabb magyar vállalkozók közül került ki. A BME a későbbiekben további mentorok csatlakozását várja a BME VMS (Vállalkozás Mentorálási Szolgálat) néven futó rendszerhez.

Az amerikai know-how átvételét a „Fokozatváltásban a BME – KKV Kompetencia és Tudásfejlesztési Szakember Képző Központ létrehozása” című TÁMOP pályázat keretében indította el a BME, a BME Viking és a balatonfüredi Pannon Pólus Kft. által alkotott konzorcium. Az adaptáció lebonyolításának feladatát a Technopolitan Zrt. nyerte el.

Véleményvezér

Rendszeres bevásárló buszjárat indul Romániába

Rendszeres bevásárló buszjárat indul Romániába 

Bevásárlóturizmusra spekulál egy román vállalkozó.
Újabb uniós pénzből épült fideszes luxusvillára lelt Hadházy Ákos, fedőneve borászat

Újabb uniós pénzből épült fideszes luxusvillára lelt Hadházy Ákos, fedőneve borászat 

Nincs következménye az uniós pénzek széthordásának.
Bealudt a nemzeti egészségbiztosító, 2017-es díjakkal próbálnak orvost találni

Bealudt a nemzeti egészségbiztosító, 2017-es díjakkal próbálnak orvost találni 

Nyolc éve nem veszik észre az egészségbiztosítónál az inflációt.
Bayer Zsolt is kapott a guruló dollárokból

Bayer Zsolt is kapott a guruló dollárokból 

Becsapott a villám a Fideszbe.
A lengyelek féláron mobilozhatnak hozzánk képest

A lengyelek féláron mobilozhatnak hozzánk képest 

Szomorú statisztika a mobilpiacon.
Egy fideszes polgármester bepöccent a kormányra

Egy fideszes polgármester bepöccent a kormányra 

Meglepetésre ébredt egyik reggel a polgármester.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo