Részvény cikkek
Pénzt érne a felelősség
A Nobel-békedíjas Al Gore és üzlettársa az ökoszisztémák iránt felelőtlen rövid távú befektetések helyett bevezetnék a lojalitásvezérelt részvények kibocsátását, és a menedzsereket díjazását is a hosszabb távon elért eredményekhez kötnék.
Változhat a Facebook megítélése?
A Facebook alakulásával foglalkozó elemzők egy cseppet összezavarodtak - véli Peter BoKiaer, a dán székhelyű globális befektetési bank, a Saxo Bank szakértője. Bár egytől-egyig ugyanazt a nyilvánosan elérhető részvényesi dokumentációt csemegézik, egyáltalán nem jutottak közös nevezőre a Facebook üzleti modelljének mibenlétét illetően és arról sem, mit hoz ez a konyhára árbevétel és nyereség formájában.
Még tombol a nyár a tőzsdén
Rendkívül csekély érdeklődés mellett zajlott a tegnapi kereskedés, a forgalom alig haladta meg az 1 milliárd forintot, ami sokéves mélypontnak számít.
Hitel helyett tőkebevonás
A Facebook közelmúltban történt részvénykibocsátásából okulva érdemes átgondolni, hogy mi kell a sikeres tőkebevonáshoz. Bár az Ernst and Young legfrissebb tanulmánya szerint világszinten lecsökkent a magántőke-hátterű elsődleges részvénykibocsátások (IPO) száma 2012 második negyedévében, számos jel mutat arra, hogy több cég is tervez részvénykibocsátást a közeljövőben.
Ma egy százalék mínusz belefér
Csúnya kínai külkereskedelemi adatokat láthattunk ma reggel. A befektetők nem is hagyták szó nélkül a meglepő adatokat, Ázsia esik. Különben ahhoz képest, hogy milyen nagy meglepetést láthattunk, a reakció moderáltnak mondható, ugyanis az ázsiai feltörekvő piacok nulla körül oszcillálnak, s inkább a fejlett piacokon láthatunk eladói nyomást.
Devizaolimpia és dotkomlufi – Piaci összefoglaló
A devizaolimpia elmúlt heti nyertese egyértelműen a forint volt, miután a júniusi 307-es HUF/EUR szint óta 10 százalékot izmosodott fizetőeszközünk a közös valutával szemben. Ez idén a második ilyen produkció, legutóbb januárban sikerült 324-ről 290 alá esnie, pedig piaci elemzők szerint az eurózóna válsága még korántsem ért véget, és az Egyesült Államokban újra kialakuló dotkomlufival riogatják a befektetőket.
Hogyan lesz a fából vaskarika?
Habár a kínai adatok rosszabbak lettek a vártnál, ráadásul India is gyengén muzsikál, hiszen az ipari termelés a várt növekedéssel szemben csökkent júniusban, ennek ellenére Ázsiában alapvetően emelkedést láthattunk ma reggel.
Megtört a forint lendülete
Az egyelőre jó el, hogy pl. a DAX index úgy korrigál (legalábbis a dinamikus indikátorok szintjén), hogy közben az árfolyam emelkedik. Ez az erő jele. Ennek ellenére nem szabad elfelejtenünk, hogy az elmúlt napok emelkedését követően, most már egy korrekciós fázisban van a világ legtöbb indexe.
Ma jöhet egy kis nyugalom
Mario Draghi elintézte a piacokat. Persze talán ez leginkább nem neki, hanem a túlzott piaci várakozásoknak köszönhető. Hiszen új kötvényvásárlási programot indítanak, s vásárolni fognak perifériás állampapírokat, de ennek feltételei vannak. Egyrészt csak rövid, maximum egy éven belül lejáró papírokat vesznek, s ráadásul csak olyan államokét, amelyek bejelentkeznek az EFSF/ESM-be. Vagyis nincs féktelen pénzöntés, hanem csak visszafogott, nagyon megfontolt költekezés.
Elmaradt az összeomlás
Nem hozott összeomlást a Fed akciótlan ülése. Ugyanakkor a remény tovább él, hiszen a Fed ismételten elmondta, hogy közelről figyelik a helyzetet, és ha kell, akkor megteszik a szükséges lépéseket.
Érdekes nap elé nézünk
Tegnap nagyot estek az indexek világszerte. Ugyanakkor fontos támaszokhoz érkezett a számunkra izgalmas DAX és a BUX index is, a Moody's odacsapott egyet a német államkötvénypiacnak, ma kezdődnek a Brüsszel és Athén közti tárgyalások és kamatdöntő ülést tart a Magyar Nemzeti Bank is.
Meglendült a spanyol varázspálca, esni kezdett a forint
Pénteken napközben jelentős fordulat következett be a nemzetközi befektetői hangulatban, és elindult a részvények „kiárusítása". Az idegeket Spanyolország borzolta azzal, hogy újra „elszálltak" a kötvényhozamok. Az eurózóna válságával kapcsolatos kiújuló félelmek miatt a forint erősödése is megtorpant.
Integetett a csúcsnak a forint
Az elmúlt napok száguldozásai után mára eljött a „rossz" hangulat a piacokra. Persze az előbbiből a magyar piac nem nagyon vette ki a részét, nem tudott együtt mozogni a fejlett piacokkal.
Boldogságot látunk szerte a részvénypiacokon
Továbbra is a nyerő-nyerő szituáció van. Ha jók a gazdasági adatok, akkor azért, ha gyenge gazdasági kilátások vannak, akkor azért emelkedünk. Most mind a kettőt láthattuk.
Fontos hírek borzolták tegnap a kedélyeket
Ugyan Bernanke nem ígért semmi drasztikust, de aggasztónak nevezte az amerikai munkaerő piaci helyzetet. Sőt azt is megígérte, hogy ha szükséges, akkor mindent megtesznek a gazdaság további élénkítésére.
Ázsiát nem hatotta meg az amerikai bika
Jó lett a JP Morgan eredménye. A cég a piac által vártnál kisebb veszteséget ért el a derivatív ügyleteken, sőt, a cég szerint a maximális addicionális veszteség az 5,8 milliárd dollár után „már csak" 1,6 milliárd dollár lehet. Ennek is örültek a piacok a várható további kínai élénkítés mellett az Egyesült Államokban.
Jól megforgatták a befektetőket
Az amerikai piacok tovább estek arra a hírre, hogy a Fed kormányzói úgy gondolják, hogy QE3 nélkül is magához fog térni az amerikai gazdaság, még ha lassan is. Így a dollár tovább erősödött, s az euró-dollár kurzus erősen közelíti a kritikus 1,2-es szintet.
Fortélyos félelem igazgat
A befektetőknek rá kellett döbbennie, hogy az ESM használatának vannak még akadályai. Nevezetesen, a német alkotmánybíróságnak még meg kell vizsgálnia, hogy a német törvényekkel összhangban van-e az ESM működése. Ha ez néhány hetet vesz csak igénybe, akkor nincs baj, de ha hónapokat, akkor a segélymechanizmus megakadhat. Nahát, most ettől is lehet félni.
Amerikába vándorolnak a magyar megtakarítások
Számottevő lakossági forrás áramlott az év első felében tőzsdei befektetésekbe, amely a megtakarítási hajlandóság javulására utal. A kedvező folyamatot ugyanakkor nem tükrözi a Budapesti Értéktőzsde rendkívül alacsony forgalma, amelynek hátterében egyrészt a külföldi befektetők kivárása húzódik meg, másrészt a magyar kisbefektetők egyre inkább a külföldi értékpapírpiacokon keresnek vonzó célpontokat - derült ki a KBC Securities elemzéséből.
Nyár van, de csak kapkodjuk a fejünket
Az EU vezetői 9 órás megbeszélést tartanak, hogy aztán megerősítsék azt, amit már korábban is eldöntöttek. Pluszként további engedményeket adnak a spanyoloknak. Így kapnak egy kis levegőt, a GDP 1%-ra rúgó könnyítést, na meg egy év haladékot.
Játékfejlesztés: kockázatos, de megéri
Az okostelefon és egyéb okos eszközök megjelenésével egyre többen játszanak online. Ahogy a Facebook, a Zynga és a hasonló társaságok növekedésével párhuzamosan előretörtek az okostelefonok és a táblagépek, a videó konzolra játékokat gyártó cégek fénye megkopott - véli Matt Bolduc, a dán székhelyű globális befektetési bank, a Saxo Bank részvénypiaci elemzője.
Úgy tűnik, hogy nyerő-nyerő szituációban vagyunk
Nagyon gyenge termelési adatokra válaszul a részvényárfolyamok emelkednek, mivel a befektetők ezáltal egyre inkább hisznek a további mennyiségi lazításban.
Forint: Jöhet a megnyugvás a nagy rémület után
Napon belüli fordulatot láthattunk az amerikai börzéken. Tegnap két hullámban jelentek meg az eladók a börzéken. Először az előző görög miniszterelnök szavaira jött az első hullám, majd utána arra a hírre, hogy az eurózóna tagállamoknak forgatókönyvet kell készíteni a görög kilépés esetére.
Facebook: Lufipukkanás a tőzsdén
Érdekes lehet a hétfői nap a New York-i tőzsdén, a Facebook-részvények bevezetése ugyanis kisebbfajta fiaskóba torkollott pénteken, miután a közösségi portál papírjai iránt érdeklődők - és az azt eladók - nagy száma miatt leállt a Nasdaq informatikai rendszere, a Mark Zuckerberg neve által jegyzett értékpapírok pedig hektikus mozgásba kezdtek.
Vehetünk egy-egy darab Facebook-ot
A technológiai szektor történetének legnagyobb tőzsdei kibocsátására kezdte meg a Facebook, a részvénypiacok felajzott állapotban várták a bevezetést. Magyarországon is óriási az érdeklődés, ugyanakkor néhány cég aggályokat fogalmazott meg a részvény jegyzésével kapcsolatban.
Görögök folynak a csapból is - De ma senkit sem érdekel
A görög válságról szóló hírek már nincsenek akkora hatással a befektetőkre, így pozitív hatások érvényesülhetnek a mai napon a piacokon. Jó hír jött az amerikai gazdaságról és a japán GDP is megtáltosodott.
Semmit sem tanultak a válságból
Menetrend szerint elromlott a hangulat mára a tőkepiacokon, miután JP Morgan 2 milliárd dolláros veszteséget kénytelen leírni bizonyos eszközökön, mint kereskedési veszteség, amelyeknek az elégtelen kockázatkezelés az oka.
Talált pénz lehet a Facebook részvény
A technológiai szektor történetének legnagyobb tőzsdei kibocsátására készül a Facebook, a részvénypiacok felajzott állapotban várják a bevezetést. Magyarországon is óriási az érdeklődés, a Piac&Profit Online által megkérdezett szakértők is jó befektetésnek tartják a jegyzést.
Mélybe küldte a piacokat a görög választási eredmény
Alaposan megrázta a piacokat a nem várt görög választási eredmény. Mindenki meg volt győződve róla, hogy a demokraták és a szocialisták együtt lazán megszerzik a többséget. Egyelőre viszont úgy néz ki, hogy rezeg a léc. Egyre többen fogadnak arra, hogy az Új Demokrácia és a PASZOK nem lesz képes többségi kormányt alkotni. Ez pedig azt jelentené, hogy alkudoznia kellene a kis pártok egy részével, hogy meg legyen a többség.
Ezeket a részvényeket vegyük!
A magyar kisebb cégek papírjai kelendők lehetnek mostanában. A hosszú távon gondolkodó, érték alapú befektetőknek vonzó célpontot jelenthetnek ezek részvények, mivel az árfolyam alakulásában sokkal inkább technikai, mintsem fundamentális okok játszottak szerepet.
Jó, hogy volt IMF-hitel: visszavásárolta a Molt a kormány
A magyar állam IMF-hitelből 1,88 milliárd euróért vásárolta meg a 21,2 százalékos Mol-tulajdonrészt az orosz Surgutneftegastól (Szurgutnyeftyegaz) - mondta Fellegi Tamás nemzeti fejlesztési miniszter. Az ügylet kapcsán módosítani kell a költségvetési törvényt . Az orosz cég a 2009-es részvényvásárlás óta nem tudott részt venni a MOL-közgyűléseken, mivel a vételt nem rögzítették a részvénykönyvben - ehhez a Magyar Energia Hivatal kellett volna. Az orosz fél jó ideig peres úton kívánta érvényesíteni érdekeit, mindhiába.
Mintha a Jedi lovagok újra felszállásra készülődnének
A piacok csendesen korrigálnak/korrigáltak. Ma körbenézve, mintha újra az erő lenne az úr. A részvények továbbra is olcsók, legalábbis historikus visszatekintésben. S aki átlát a káoszon, a bizonytalanságon, s tisztán látja a jövőt (vagy legalábbis tisztán látni véli), annak nem remeg a keze, az vásárol rendületlenül.
A tőzsdék már túllendültek a válságon?
"Az elmúlt két év legjobb eredményeit produkálják a nemzetközi tőzsdék, aminek további lendületet adhatnak a múlt héten kiadott pozitív beszerzési menedzser indexek. A tőzsdei szárnyalásnak azonban - az elmúlt hónapok tendenciájától eltérően - nem a feltörekvő, hanem elsősorban a fejlett országok részvényei lehetnek a nyertesei" - nyilatkozta Horváth István, a K&H Alapkezelő befektetési igazgatója.
Ilyen az elmúlt 15 évben nem volt?
Az a furcsa jelenség, hogy úgy vannak lokális csúcson az indexek, hogy az árazásuk, értékeltségük alacsonyabb, mint az emelkedés kezdetén volt, megteszi hatását. Egyelőre nem tudnak esni az indexek. Ahhoz, hogy valami erőteljesebb korrekció kezdődjön, ténylegesen egy nagy horderejű eseménynek kell bekövetkeznie.
Mi a jó befektetés?
Az örök dilemmára a válság sem adott választ, sőt! Az elmúlt években kiderült, hogy a piacok milyen drámai változásokra képesek egy szempillantás alatt. Ma legfeljebb jónak látszó tipp létezik, tuti hozam nem. Persze vannak biztonságosabb és kevésbé biztonságos módok, de ezek is változnak időről időre. Azért van néhány kőbe vésett - már-már közhelynek tűnő - igazság. Például, hogy minél kockázatosabb egy befektetés, annál nagyobb nyereséggel kecsegtet. Tény az is, hogy tízéves időtávban részvényen sem bukott még senki, és hogy az arany is mindig csillogni fog, bár nem a hirtelen meggazdagodás eszköze.
Ilyen még sosem volt!
A brazil Petrobras olajtársaság részvényeket tervez kibocsátani 64,5 milliárd dollár értékben part menti olajmező-feltárási terveinek finanszírozására.
Diktatúrát szankcionál az etikus nyugdíjalap
Szudán emberi jogokat megsértő politikája miatt a tanárok nyugdíj-megtakarításait forgató amerikai Tiaa-Cref alap négy olyan ázsiai olajcsoport részvényeitől vált meg, melyek szoros üzleti kapcsolatban állnak a népirtásban segédkező afrikai országgal.
Hosszú távon sokat kereshetünk a gyógyszergyártókon
Azután, hogy 2009-ben kihullottak a befektetők kedvencei közül, a kelet-közép-európai gyógyszerrészvények számára idén esély kínálkozik arra, hogy visszaszerezzék defenzív papírként kivívott vonzerejüket. A kelet-közép-európai gyógyszergyártóktól továbbra is stabil üzleti eredmények várhatók, jóllehet a növekedés tempója lassúbb lesz, mint a válság előtti időkben. A Richter és az Egis a top pick, a Krka nyomott árfolyama kecsegtetőnek tűnik.
Újra bíznak a befektetők a részvényekben
Az utóbbi években folyamatosan nőtt az intézményi megtakarítások (pénztárak, unit-linked biztosítások megtakarításai) összetételében a külföldi részvények aránya, és - bár e tekintetben kisebb visszaesések voltak - a magyar papírokból is egyre több került a portfóliókba. A tendencia a tavalyi év nagy részvénypiaci visszaesései miatt megtorpant egy időre, de az idei harmadik negyedévben ismét mind a magyar, mind a külföldi részvények aránya jelentősen nőtt.
Van megtakarítása? Most jelentősen megnövelheti!
Stabilan emelkedő papírt láthatunk a grafikonon. Az Intel erőteljes trendben mozog felfele, a következő csúcspontig is kitarthat a lendület. A stop-loss megbízást 18,8 dolllárhoz érdemes elhelyezni. A rövidtávú célárunk 23,8 dollár.
Lendíthet a magyar papírokon a pénztárak kereslete
Jelentősen stabilizálhatják a magyar állampapírpiac likviditását és a hazai részvénypiacnak is komoly lökést adhatnak a magánnyugdíjpénztárak befektetési és gazdálkodási tevékenységéről szóló, holnap hatályba lépő kormányrendelet devizamegfeleltetési szabályokra vonatkozó rendelkezései, véli Pillár Zsolt, a Generali Alapkezelő befektetési igazgatója, hiszen a pénztáraknak ezentúl vagyonuk nagyobb részét kell a hazai részvények és államkötvények között allokálniuk.
Júliusi bombaüzlet: Gazprom-részvény
A Gazprom orosz gázipari óriásvállalat részvényei a válság során rendkívül olcsók lettek az energia szektorban. Jelen elemzésben a vállalat 4 eredeti részvényére szóló ADR-t mutatjuk be, melyet a német tõzsdén euróban jegyeznek, így hazánkban is könnyen elérhetõ befektetés. Technikai elemzés szemszögébõl pozitív a kép, rövidtávon meredek emelkedésre számítunk. A 15 eurós szint áttörése jelentene ideális beszállási pontot, ahonnan akár napok alatt elérheti a 18 eurónál található júniusi csúcspontot.
Mihez kezdjünk a megtakarításainkkal?
Kína preferált piac marad jövőre is, ám az OTP részvények okos vásárlásával is megduplázhatjuk tőkénket. A kisebb papírokat is érdemes figyelni.
Van félretett pénze? Most megduplázhatja!
A Gilead Sciences egyike az Egyesült Államok legnagyobb gyógyszerfejlesztő vállalatainak, piaci kapitalizációja csaknem 41 milliárd dollár. Érdemes részvényt venni.
Bajnai, Veres: át kell gondolni a költségvetést
Két miniszter is megerősítette pénteken, hogy a kormánynak szándékában áll újraszámolni a 2009. évi költségvetéshez kapcsolódó makrogazdasági mutatókat. A GEF szerint a magyar gazdaság iránti bizalom megőrzése meghatározó az elkövetkező időszak szempontjából.