Na, ez nem tetszik a piacoknak. Így a trendcsatornák/sávok tetején levő részvényekbe és indexekbe is beleadtak rendesen. Mára kissé megnyugodni látszik a hangulat. A BUX kicsivel a 20 napos fölött billeg, amely megfoghatja az árfolyamcsökkenést. Talán maradunk a 20 és 200 napos mozgóátlagok által behatárolt 400 pont szélességű sávban. A DAX esetében a 20 napos mozgóátlag, amely jóval a 200 napos mozgóátlag felett van, szintén támaszként funkcionál 6 560 pont környékén. Vagyis a tegnapi zakót követően egy moderált csökkenést láthatunk ma, amelybe egy fordulat is beleférhet akár.
USA, Európa:
Tegnap csökkenéssel zártak az amerikai piacok az európai fejleményeket követően. (Dow -0,7%; S&P500 -0,7%; Nasdaq -0,4%) Azután, hogy elmaradt a Fed élénkítés, az európai sem lett túl attraktív a befektetők számára. Így a felfokozott várakozásokat csalódás követte, amely nem meglepő, ha azt nézzük, hogy a részvényindexek ellenállások környékén tébláboltak az elmúlt napokban, ahonnan lefordulhattak. Különben az amerikai makrogazdasági adatok sem lettek fényesek. Legalábbis, ami az ipari termelést illeti. Ugyanakkor a munkaerő piaci adat talán kicsit jobbnak mondható, mint ami a várt volt.
Tegnap jelentett a LinkedIn. A szektortársaival szemben (pl. Facebook) meglepetést okozott a befektetőknek. Ugyan csökkent az eredménye tavalyhoz képest, de meghaladta a várakozásokat, sőt az éves árbevételi terveit is megemelte a cég, 880-900 millió euróról 915-925 millióra. Míg a kereskedésben a részvények 2,2%-kal csökkentek, a zárás utáni üzletkötések során több, mint 7 százalékkal emelkedett a jó negyedéves eredménynek köszönhetően. A meglepetés jótékonyan tudott hatni az árfolyamra, amely amúgy jó jel a piacok szempontjából.
Az AIG operatív eredménye is jobb lett, majd duplája a vártnak, 1,06 dollár részvényenként (1,9 milliárd dollár). Ez év/év alapon 27%-os javulás, amely elsősorban a biztosítási tevékenység javulásának köszönhető. Így zárás után a részvények több mint 1 százalékot emelkedtek.
Ma izgalommal tölthet majd el bennünket az amerikai munkanélküliségi adat, vagy a szolgáltatóipari beszerzési index, s lehetne folytatni a sort. Ma az NYSE Euronext eredményének izgulhatunk még vállalti fronton.
Olaj, arany:
Újabb Irán elleni szankciókról döntött az amerikai kongresszus. Az új törvény értelmében minden olyan társaságot büntetni fognak a jövőben, melyek hajót kölcsönöznek, vagy biztosítási szolgáltatásokat nyújtanak iráni olajszállítmányok számára. Azonban Kína, a teheráni olaj legnagyobb vásárlója év végéig mentességet kapott a szankció betartása alól.
Az olaj ára azonban a tegnapi nap folyamán esni kezdett az amerikai és európai növekedési félelmek felerősödése miatt. Az árfolyam 88,87 dollárról 87,13 dollárra változott.
A tegnapi kereskedésben az arany árfolyama, 0,2%-kal, 1594 dollárra emelkedett.
Devizák:
Az EKB továbbra sem jelentett be újabb, a dél-európai országok megsegítését célzó programot, mely lendületet adhatott volna az Európai Unió számára. Az elhúzódó európai tétovázás következtében a tegnap nap folyamán erősödésnek indult a dollár, melynek következtében az EURUSD árfolyam 1,2225-ről 1,218-ra változott, ráadásul napon belül még ennél is jelentősebb árfolyammozgás volt tapasztalható.
A forint árfolyamát nem igazán mozgatták meg a tegnapi fejlemények és 280,86-ről 280,6-ra erősödött a forint az euróval szemben.
Távol-Kelet:
A világ többi feléhez hasonlóan Ázsiában is az esés volt a meghatározó irány, amely nagymértékben Mario Draghi-tól várt bejelentés elmaradása okozta. A Hang Seng 0,96%-ot, a Nikkei 1,12%-ot veszített értékéből. Kellemes kivételt jelentett a Shanghai index 0,49%-os emelkedést tudott felmutatni. A legnagyobb esést a Sharp (-28%) és a Sony (-8%) szenvedet el, miután mindketten veszteségről számoltak be és csökkentették a jövőre vonatkozó várakozásait.
Határidős piacok:
A határidős piacon vegyes a kép, az amerikai indexek jellemzően pluszban, míg európai társaik mínuszban találhatóak.