Ez pedig ismételten okot adott az optimizmusra, hogy a szeptember 12-13 találkozón lehet, hogy lépni fognak. Persze csak akkor, ha szükséges. Így a világ szeme az EKB mai ülésére szegeződik. Újraindítják-e a kötvény vásárlási programot, vagy lesz-e új LTRO (hitel a bankoknak). Délután megtudjuk, mire jutott Mario Draghi az európai vezetőkkel és, hogy megteszik-e a szükséges lépéseket, vagy csak szép beszéd marad az, amit a múlt héten meglebegtetett. Mindenesetre egyelőre nyugalom honol a piacokon, miközben az indexek sávtetők és ellenállások közelében konszolidálódnak. Ez eddig jó jel, de a délután hozhat izgalmakat.
Lefelé mozgó árfolyamokat láthattunk tegnap a tengerentúlon, miután a Fed csalódást okozott a befektetőknek, és nem jelentett be újabb intézkedést (Dow -0,29%, Nasdaq -0,66%, S&P500 -0,3%). Egyedül az energiaszektor zárt pluszban (0,6%), a közszolgáltatás és az ipar (0,6-0,7%) voltak a nap vesztesei.
Tegnap véget ért az amerikai jegybank kétnapos kamatdöntő ülése. A megjelenő közleményben a növekedés lassulását olvashatjuk, ennek ellenére nem hozott újabb intézkedést a Fed, mint ahogy azt sokan várták. Pedig a jegybankárok szerint a foglalkoztatottság bővülése továbbra is aggasztó, és meglehetősen magas a munkanélküliség. Az irányadó ráta változatlanul nulla közelében maradhat 2014 végéig.
AZ ISM feldolgozóipari beszerzési menedzser index sem segítette emelkedéshez a piacokat, a várt 50,2 pont helyett 49,8 ponton stagnált a mutató júliusban.
AZ ADP munkapiaci jelentése pozitív meglepetést okozott, a várt 120 ezer helyett 163 ezerrel nőtt a foglalkoztatottak száma júliusban.
A teljes és a belföldi gépjármű értékesítések nem okoztak meglepetést, a várakozásoknak megfelelően alakultak.
- Ma leginkább a délutáni EKB kamatdöntésre figyelnek a befektetők, a tengerentúlon pedig a szokásos munkanélküli segélykérelmek adatot láthatjuk. A gyorsjelentések közül az AIG, a Sunoco és a Kraft Foods számait érdemes figyelnünk.
Olaj, arany:
A tegnapi kereskedés során a 20 napos mozgóátlag megfordította az olaj árfolyamának mozgását és ismét emelkedni kezdett. 1%-os emelkedéssel a 88,03 dolláros hordónkénti árról 88,91-re emelkedett az árfolyam. Az arany árfolyama 0,1%-os csökkenés után 1.606 dolláron áll.
Devizák:
Továbbra sem jelentett be monetáris lazítást a Fed, ennek következtében erősödni kezdett a dollár, és 1,2304-ről 1,225-re változott az EUR/USD devizapár árfolyamjegyzése. A keddi gyengülés után korrigálásba kezdett a forint, melynek következtében 281,71-ről 280,91-re erősödött.
Távol-Kelet:
A tegnap véget ért kétnapos Fed kamatdöntő ülésen a növekedés lassulását jelző kilátások ellenére sem jelentettek be újabb monetáris lazítást (amiben a piaci szereplők egy része már régóta reménykedik) ezért lefelé vették az amerikai indexek az irányt, amit követett Ázsia is. A Hang Seng index 0,64%-kal, a Shanghai index 0,59%-kal csökkent. Japánnak sikerült árral szemben úsznia és 0,36%-ot tudott emelkedni a Nikkei index, melynek növekedését segítette néhány frissen megjelent növekedést jelző értékesítési és eredménymutató.
Határidős piacok:
A határidős indexek többsége a pozitív tartományban tartózkodik.