Ingatlanpiac cikkek
Magyarország még fenn van a térképen..
Az ingatlanbefektetési piacok Közép- és Kelet-Európában tovább lassultak 2009 első negyedévében, és közel 220 millió euró (65 milliárd forint) forgalmat jegyeztek - hangzott el a CB Richard Ellis (CBRE) harmadik alkalommal megrendezett regionális ingatlanbefektetési tájékoztatóján Budapesten. Ez a 2008 negyedik negyedében realizált volumen egyharmada, amely az egész európai befektetési piachoz képest valamivel erősebb lassulást tükröz. A befektetések az évtized elején tapasztalt szintre estek vissza, még mielőtt a régió ingatlanbefektetési piacai jelentős növekedésnek indultak volna 2005-2007 során.
Meleg párok menthetik meg az ingatlanpiacot
A forint ingadozása, az ÁFA 5 százalékkal való megemelése, a „szocpol"-kedvezmények megvonása újabb akadályt gördíthet az elé, hogy a pénzpiaci válságtól megroggyant hazai ingatlanpiac újra erőre kapjon. Egyetlen pozitívum a következő hónapokra nézve, hogy az Országgyűlés hétfőn elfogadta a bejegyzett élettársi kapcsolatról szóló törvényt.
Ingatlanadó: még várni kell rá...
2009 minden bizonnyal a piactisztulás jegyében zajlik majd, az Otthon Centrum szerint azonban a lakásminőség javítását célzó építési és energiahatékonysági előírások pozitív hatását mérsékelheti a lakossági igények változása és a kereslet beszűkülése.
Már Bukarest is drágább Budapestnél
A kereskedők a nagy "divatfővárosokra" koncentrálnak, még feljebb nyomva a már most is magasnak számító bérleti díjakat - áll a CB Richard Ellis (CBRE) legutóbbi Globális kiskereskedelmi bérleti díjak című jelentésében. Néhány kisebb város és másodlagos kereskedelmi központ (mint Tel Aviv, Bukarest, Oslo vagy Prága) továbbra is erőteljesen drágul, míg a legdrágábbnak számító globális divatfővárosok, pl. Hong Kong, London vagy Los Angeles sem maradnak le, együtt alkotva a 25 leggyorsabban dráguló város listáját.