Nem minden alap helyzete egyformán erős. A likviditás három alapban különösen magas: a Union Investment, a DEKA (WESTINVEST-tel együtt) és a Commerz Real - együttesen 6 milliárd euró befektetésre váró eszközzel bírnak.
A nyári hónapokban néhány alap újranyitását követően a BVI (Bundesverband Deutscher Investmentgesellschaften - Német Befektetési Társaságok Szövetségi Egyesülete) augusztusi adatai szerint a szektorba nettó 326 millió euró (88 milliárd forint) áramlott. Ez igen jelentős javulás a júliusi összesen nettó 400 millió euró (110 milliárd forint) tőkekivonás után, ami jobbára a CS EUROREAL és a KanAm grundinvest Fonds újranyitását követő egyszeri kifizetéseknek volt köszönhető. Habár néhány újra megnyitott alapból augusztus folyamán is nettó tőkekivonás történt, mértékük korlátozott volt. Néhány olyan alap, amelyeknél nemrégiben oldották fel a részesedés visszaváltásának felfüggesztését - mint például a SEB ImmoInvest és az AXA Immoselect - már nettó tőkebeáramlásról számolhattak be.
Az alapok helyzetének javulása már érezhető a vásárlási aktivitáson világszerte, főleg Európában, ahol 2009 első felében mindössze 860 millió eurót (250 milliárd forint) költöttek a német nyílt végű alapok, 2009 harmadik negyedévében viszont már 790 milliót (215 milliárd forintot). Nem meglepő, hogy azok az alapok, amelyek nem voltak érintve 2008 októberében, a legaktívabb vevőkké váltak ebben az évben, habár már a nemrégiben újra megnyitott alapok is készen állnak további vásárlásokra.
Iryna Plylyplchuk, a CBRE európai vezető elemzője szerint „ez a nyár nyilvánvalóan nem volt csendes a német nyílt végű alapok számára." Ahogy az elmúlt időszakban, az alapok továbbra is keresik a lehetőségeket minden szektorban és piacon. 2009 harmadik negyedévében a vásárlások több mint fele az irodapiacon kívül történt, jórészt a hotel- és kiskereskedelmi ingatlanok piacán. Az elmúlt időszakban történt befektetések átlagos nagysága 100 millió euróra (27 milliárd forintra) nőtt a negyedévben, ami jelentős változás az első hat hónapban tapasztalt 65 milliós (19 milliárd forint) átlaghoz képest.
Az ingatlanok jelentős újraárazása az elmúlt két évben számos európai országot vonzó befektetési piaccá tett az alapok számára, amelyek átlagosan 5-6 százalékos éves hozamot várnak el. Az újraárazást sok alap a piacokra való visszatérés lehetőségének tekinti: jelenleg különösen a párizsi ingatlanpiac áll az érdeklődés középpontjában.