A bérleti díjak növekedésére irányuló jelek néhány országban már láthatóak az első negyedévben, kiváltképpen az irodapiacon, először a válság kirobbanása óta. A CBRE irodabérleti-díj indexének növekedését főleg Párizs és London mozgatta, és ez kiváltképp azért jelentős, mert az irodapiaci szektor mutatta a legnagyobb visszaesést az előző negyedévben. A fordulat azt a tényt is tükrözi, hogy az irodapiacon volt megfigyelhető a hozamok legjelentősebb esése: a városok közel felében csökkentek a hozamok 2010 első negyedévében.
Richard Holberton, a CBRE európai kutatási igazgatója a változást így kommentálta: „Az ipari és kiskereskedelmi ingatlanszektorok indexei változatlanok maradtak az első negyedévben, csekély változást mutatva mind a bérleti díjak, mind a hozamok esetében. Az európai irodapiacon viszont fordulat következett be, főleg a londoni és párizsi változások miatt. A londoni City-ben például a díjak közel 10 százalékkal nőttek, míg a hozamok további 50 bázisponttal zsugorodtak az elmúlt negyedévben. Bár a bérlői kereslet egyértelműen növekszik, a bérleti díjak jelentős növekedéséhez több idő kell. Az üresedési szintek ma a legtöbb európai városban magasabbak, mint Londonban és Párizsban, és még sok idő fog eltelni, amíg ezt a túlkínálatot felszívja a kereslet."
Borbély Gábor, a CBRE budapesti vezető elemzője szerint a magyar piacon enyhült a hozamokra nehezedő nyomás. Az irodapiacon az elvárt minimumhozam 8%, ami három negyedéve változatlan szinten áll, és inkább a csökkenés irányába erősödnek az elvárások. A bevásárlóközpontok esetén ezek a várakozások már hozamcsökkenést eredményeztek, a minimális hozam 7,5%, ami 25 bázispont csökkenést mutat januárhoz képest. „Ez teljesen belesimul a közép-európai trendbe. Bukarestben és Varsóban is hasonló mértékű és irányú volt a korrekció, és egyelőre csak a bevásárlóközpontokat érintette."