Cégvezetés & irányítás cikkek


5+1 tanács, hogyan készüljenek a cégek a lazításra

5+1 tanács, hogyan készüljenek a cégek a lazításra 

Második szakaszába lépett a koronavírus elleni küzdelem, egyre több vállalatnál indul be a termelés, és térnek vissza a dolgozók. Az SAP szakértői összefoglalták 5+1 ajánlásukat a járványhelyzet miatti készültség fokozatos lazításának időszakára. Noha elsősorban közép- és nagyvállalati ügyfelek részére szólnak ezek a javaslatok, a metodika a kisebb vállalkozásoknak is releváns lehet.
Ezek a cégek jobban ellenálltak a koronavírusnak

Ezek a cégek jobban ellenálltak a koronavírusnak 

Az erős digitális lábbal rendelkező cégek lényegesen kevésbé sínylették meg a koronavírus-járvány okozta krízist – derül ki a Marketing Commando, 500 kis- és közepes vállalkozás körében végzett friss online felméréséből.
Fizetésképtelen lett a cég a veszélyhelyzet alatt – mitt lehet tenni?

Fizetésképtelen lett a cég a veszélyhelyzet alatt – mitt lehet tenni? 

A járványhelyzet miatt sok vállalat nem képes fizetési kötelezettségeit teljesíteni. Az üzleti partnereknek érdemes törekedni arra, hogy ne az egyébként megszokott felszámolással, hanem csődeljárás keretében jussanak egyezségre az adósságok rendezéséről – hívják fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda szakértői, dr. Vass Réka és dr. Karacs Daniella.
Egy módszer, amit minden családi vállalkozásnak érdemes megfontolnia

Egy módszer, amit minden családi vállalkozásnak érdemes megfontolnia 

A világjárvány okozta jelenlegi helyzetben a legtöbb magántulajdonú gazdasági szereplőnek is teljesen váratlan és újfajta kihívásokkal kell szembenéznie. A jelenség veszélyeztetheti a korábban sikeresen működő családi vállalkozások fennmaradását is. Bizonytalan környezetben azonban segítséget jelenthet a “Zoom out/Zoom in” megközelítés. A módszer lényege egy folyamatos reflexió alkalmazása, ami különösen családi vállalkozások számára lehet rendkívül hatékony eszköz az üzleti stratégia kialakításában.
Kritikus helyzetbe került vállalkozások - átrendeződik a versenyképesség

Kritikus helyzetbe került vállalkozások - átrendeződik a versenyképesség 

A vállalkozások 17 százaléka rendkívül súlyos helyzetbe került az elmúlt hónapokban, de a koronavírus okozta változásoknak vannak nyertesei is.
Hol a legjobb dolgozni? Ezek a cégek a legvonzóbb hazai munkaadók

Hol a legjobb dolgozni? Ezek a cégek a legvonzóbb hazai munkaadók 

Az elmúlt évekhez hasonlóan az idei eredmények szerint is az IT-szektor a legvonzóbb a hazai munkavállalóknak. Továbbra is a fizetés, a munkahelyi légkör és az állás tartós biztonsága a legfontosabb munkahelyválasztási szempontok, de tovább növekedett a rugalmas munkakörülmények és a munkakör érdekességének jelentősége is.
Milliós bírság lehet a vége, ha ezt most elfelejtik a cégek

Milliós bírság lehet a vége, ha ezt most elfelejtik a cégek 

A kormány május 15-én, illetve 16-án megalkotott rendeleteivel lehetőséget adott a fokozatos visszarendeződésre a munkahelyeken. Azoknál a munkáltatóknál, ahol a munkavállalók nagy része otthoni munkavégzésben vagy állásidőben töltötte az elmúlt két hónapot, a visszarendeződés számos munkáltatói feladatot generál. Ahol a kijárási korlátozások alatt is bejártak a dolgozók a munkahelyre - például egyes termeléssel foglalkozó vállalatok - ott a meglévő gyakorlat felülvizsgálata lehet indokolt. A Réti, Várszegi és Társai Ügyvédi Iroda PwC Legal szakértői felhívják a figyelmet a legfontosabb munkajogi tudnivalókra és felkészülési feladatokra.
Mennyire lesz nehéz visszamenni a munkahelyre?

Mennyire lesz nehéz visszamenni a munkahelyre? 

Ahogyan az elmúlt hónapokban a megváltozott munkarend és a távoli munkavégzés, úgy a munkahelyekre való visszatérés is kihívást jelenthet a cégeknek és a dolgozóknak. A folyamat ezért lassabb, fokozatosabb és tudatosabb lépéseket kíván, ahol az egészségmegőrző intézkedések mellett a pozitív jövőképre és a mentális támogatásra is figyelmet kell fordítani – hívja fel a figyelmet a K&H.
Rossz hír a budapesti cégekről: nagyon kevés a tartalékuk

Rossz hír a budapesti cégekről: nagyon kevés a tartalékuk 

A fővárosi vállalkozások legjobb esetben is még további 4 hónapig tartó válságidőszakkal számolnak - derült ki a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara által készített kutatásból, ennek ellenére 60 százalékuk maximum 3 hónapra elegendő tartalékkal rendelkezik. A 3440 vállalkozás bevonásával készült felmérés 21 iparágban vizsgálta a koronavírus járvány gazdasági hatásait, valamint a BKIK által kidolgozott válságkezelő javaslatcsomag támogatottságát.
Padlót fogtak a játékgyártók - rajtuk már a gyereknap sem segít?

Padlót fogtak a játékgyártók - rajtuk már a gyereknap sem segít? 

A koronavírus járvány okozta korlátozások súlyosan érintették a hazai játékkereskedőket, az idei évet már a gyereknap körüli vásárlások sem menthetik meg.

Nagy szükség lesz a családi cégekre 

A családi vállalatok jóval ellenállóbbak a külső környezeti tényezőknek, ezért jellemzően jobban teljesítenek, mint a nagyobb piaci szereplők. Ugyanis óvatosabban fektetik be és használják fel a rendelkezésre álló tőkét, mivel a családi vagyon a tét. Ennek a szemléletnek köszönhetően válság idején általában nagyobb tőkemegtérülést érnek el, így feltehetően a koronavírus-járvány okozta visszaesés kevésbé hathat rájuk, tehát a gazdaság újraindításában is meghatározó szerepük lehet.

Látszik a fény az alagút végén - cégvezetők nyilatkoztak 

A hazai vállalatok a következő fél év gazdasági kilátásait illetően döntően pesszimisták, ugyanakkor az alkalmazottaik megtartását illetően már elkötelezettnek mutatkoznak – derül ki a Profession.hu, friss, saját adatbázisban, a cégvezetők, HR döntéshozók és munkatársak megkérdezésével készített reprezentatív kutatásából. Éppen ezért a HR osztályok többsége immár olyan költségcsökkentési megoldásokat igyekszik találni, amely nem járnak a dolgozói állomány csökkenésével. Ez a magyar gazdaság egészét tekintve is kedvező fejleménynek mondható.

Durván visszaesett a hazai cégalapítások száma 

Áprilisban csupán 1442 céget alapítottak Magyarországon, ez 42 százalékos visszaesés a márciusi adatokhoz képest.

Mely hazai iparágaknak fáj legjobban a válság? 

A koronavírus a legtöbb vállalkozás életére komoly hatást gyakorol, ugyanakkor a hatás jelentős különbségeket mutat ágazatonként, illetve vállalkozásonként.

Újabb részletek derültek ki a gazdaságvédelmi akciótervről 

A Piac&Profit Konferencia szervezésében megvalósult Cégmentő videókonferencián György László, az Innovációs és Technológiai Minisztérium gazdaságstratégiáért és szabályozásért felelős államtitkára a gazdasági akcióterv eddig ismert elemein kívül új részletekről is beszélt.

Baljós előjelek - bajban lesznek a kisebb cégek 

Pénteken publikálta a Magyar Nemzeti Bank (MNB) nagy elemszámú vállalati felmérésének eredményeit, amelyet a koronavírus-járvány elsőkörös gazdasági hatásairól végzett. Az összkép finoman szólva sem túl biztató.

500 milliárd forintos hitelgarancia program indul a hazai cégek megsegítésére 

A magyar gazdaságtörténet legnagyobb gazdaságélénkítési tervének részeként 500 milliárd forintos, rendkívüli hitelgarancia programot indít az MFB Csoporthoz tartozó Garantiqa Hitelgarancia Zrt. a koronavírus járvány hazai cégekre gyakorolt negatív hatásainak enyhítésére. A Garantiqa Krízis Garanciaprogram keretében a hazai kkv-k és nagyvállalatok 90 százalékos állami garanciavállalás mellett juthatnak a likviditásuk biztosítása érdekében forrásokhoz.

Hány vállalat válhat fizetésképtelenné idén? Aggasztó a kép 

Egy friss elemzés a koronavírus-járvány miatti vállalati fizetésképtelenségek változását vizsgálta: minden korábbinál aggasztóbb magyar és nemzetközi prognózis.

Komoly változások a cégek életében - mire figyeljünk? 

A veszélyhelyzet miatt újabb munka- és cégjogi változások léptek életbe – az április 10-én megjelent kormányrendelet alapján új szabályok alkalmazandók a munkaidőkeretre, illetőleg a jogi személyek működésére. Bár a március 18-án életbe lépett munkaidő-beosztást ért változásokat az áprilisi rendeletben kibővítették, azonban az újabb lehetőségek mellett vannak olyan szabályok, amiktől nem lehet eltérni. Összességében a cégjogi változásokat érintő rendelet pedig bizonyos tekintetben egyszerűbb eljárási szabályokat tartalmaz a jogi személyekre vonatkozóan annak érdekében, hogy biztosítva legyen a vállalat folyamatos, veszélyhelyzet alatti működése. Mindezek részleteire hívja fel a figyelmet a MAZARS és az együttműködő Borsy Ügyvédi Iroda összefoglalója, melynek segítségével tisztább képet kaphatunk a lehetőségekről és azok kereteiről.

Döntéshozatal járvány alatt: mit tehetnek a vállalatok? 

A járványhelyzet a vállalatok döntéshozatali folyamatait, ügyvezetését is felforgatja. A múlt heti kormányrendelet különleges társasági jogi szabályai megkönnyítik az akadályoztatva levő cégtulajdonosok és a cégek irányító testületei részére a döntéshozatalt annak érdekében, hogy a megfelelő és törvényes működés biztosítva legyen - ez a hamarosan következő mérlegelfogadási időszak miatt különösen aktuális. Ugyanakkor az új szabályok új teendőket is hárítanak a cégekre – hívja fel a figyelmet dr. Orosz Dániel és dr. Fehérváry Ákos, a Baker McKenzie szakértői.

A kormány támogatásával is nehéz lesz a munkavállalók megtartása a cégeknek 

Nagy várakozás előzte meg a csökkentett munkaidős foglalkoztatásnak támogatásáról szóló, pénteken megjelent kormányrendeletet, de a részletekből az tűnik ki, hogy a munkavállalók megtartása a támogatás igénybevétele után is jelentős erőforrást igényel a vállalkozásoktól.

Milyen eszközei vannak a munkáltatónak, hogy elkerülhető legyen a leépítés? 

Sok vállalat esetében, ahol a távmunka releváns alternatíva, közel egy hónapja elszigetelten dolgoznak a munkavállalók. Mi történik azokkal, ahol ez nem lehetséges? Milyen lépésekre kényszerülhetnek a cégek a jelenlegi bizonytalan helyzetben? Milyen eszközök vannak a kezükben, hogy el tudják kerülni a leépítést, és meg tudják tartani a munkaerőpiacon kiépített jó hírnevüket? Ezekre a kérdésekre fogalmaztak meg javaslatokat a PwC Magyarország HR tanácsadási szakértői.

Járvány ide vagy oda, a hazai cégalapítási trend egyelőre töretlen 

Úgy tűnik, a járvány egyelőre nem törte meg a hazai cégalapítási trendet. Márciusban 2488 vállalkozást alapítottak Magyarországon, ez még a 2019-es havi átlagot is meghaladja, 2,8 százalékos növekedést jelent.

Nehéz helyzetbe került a cége? Ez az eszköz megoldás lehet 

Az újrainduló növekedési hitelprogram, az NHP Hajrá volumene és a széles felhasználhatósági kör miatt ígéretes eszköz lehet a hazai vállalkozásoknak, a kamatszinteket tekintve erős verseny alakulhat ki a pénzintézetek között; az OTP Bank készen áll arra, hogy a lehető legrövidebb időn belül biztosítsa az NHP Hajrá forrásait a magyar vállalkozásoknak.

Mennyibe kerül a dolgozók egészsége? 

A vállalkozások – mérettől függetlenül – keresik a lehetőségét, hogy egészségesen tartsák a munkavállalóikat. A szándékot fel lehet öltöztetni a felelős foglalkoztató köntösébe, de a mérleg serpenyőjében legalább ennyit nyom az igény, hogy csökkenjen a betegállományban töltött napok száma.

Mit tud tenni egy cégvezető válsághelyzetben? 

A vállalatvezetőnek sosincs könnyű dolguk, főleg nem krízis idején. Válsághelyzetben egy cég vezetőjeként még nagyobb felelősség hárul az emberre, és nagyban meghatározza a vállalkozás jövőbeli sikereit az, hogy hogyan reagál a jelen akadályaira. Az érzelmi intelligencia (EQ) egyébként is nélkülözhetetlen kvalitás, most azonban még inkább szükség van rá.

Ezek a legfontosabb lépések a gazdaság digitális újraindításához 

A gazdaság digitális újraindítását támogató program azonnali megtervezését és elindítását kezdeményezi az IVSZ. „A digitalizáció nemcsak a koronavírus-járvány okozta gazdasági válsághelyzet enyhítésében játszhat szerepet, hanem egyedülálló lehetőséget jelent a magyar nemzetgazdaság technológia-vezérelt fejlődési pályára állítására is” – idézi a szervezet ma közzétett felméréséből. 

Adjon az állam 100 ezer forint kiegészítő bért – itt vannak a BKIK javaslatai 

A budapesti vállalkozásokkal folytatott konzultáció után a gazdasági helyzet kezelésére gyorsan bevezethető, de korlátozott ideig alkalmazható intézkedéseket, javaslatokat dolgozott ki a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara (BKIK). A javaslatokat a kormánynak is megküldték.

A startupok új platformja hamarosan a tőzsdére is mehet 

Elindult Magyarország első virtuális tőkebefektetési piactere, amely kifejezetten azoknak az innovatív magyar startupoknak és cégeknek nyújt bemutatkozási lehetőséget, amelyek megoldást kínálnak a koronavírus-járvány okozta helyzetre, és segíthetik az ország gazdaságának újraindítását.

Kell most bérleti díjat fizetni? Kihívás előtt a boltosok 

A koronavírus járvány terjedésének megállítása érdekében hozott rendelkezések komoly kihívás elé állítják a nem napi fogyasztási cikkeket értékesítő üzleteket - például a ruhaboltokat. Bár 15 óráig nyitva tarthatnak, a kijárási korlátozás értelmében lényegében tiltott a látogatásuk. Felmerül tehát a kérdés, hogy ilyen helyzetben is kötelesek-e bérleti díjat fizetni? 

Hogy lehet most a cégek működtetéséhez létfontosságú döntéseket hozni? 

A koronavírus-járvány és az azzal járó korlátozások új kihívások elé állították a gazdaság szereplőit: miként tudják meghozni azokat a döntéseket, amelyek a vállalkozások működtetéséhez létfontosságúak? Elég csak a jelenleg is aktuális beszámoló-elfogadásra, az aláírásra jogosultak kinevezésére vagy az alapító okirat módosítására gondolni, amelyekhez taggyűlés tartása, a képviseletre jogosultak aláírása, illetve ügyvédi képviselet szükséges. Milyen lehetőségek állnak rendelkezésre, ha a személyes találkozás nem megoldható vagy a postai szolgáltatások nem elérhetőek? A Réti, Várszegi és Társai Ügyvédi Iroda PwC Legal szakértői összegyűjtötték a megoldásokat. 

Így reagáltak az online használtcikk-kereskedések a ma reggeli kijárási korlátozásra 

Sokan a bezártság hatására szembesülnek azzal, hogy a vásárlás nemcsak szükséglet, hanem élvezet is, amiről most jó időre lemondhatunk. Vagy mégsem? A Jófogás és a Vatera is azt mondja, sem a hirdetők sem a vásárlók számában nincs drasztikus visszaesés. A magyarázat pedig szerintük a bizalom és a kapcsolatmentes kézbesítés lehetősége. A FoxPost pedig már nyár végére újabb csomagautomatákat ígér.

Alapjaiban forgatta fel a toborzási piacot a koronavírus 

A vállalatok fele teljesen beszüntette toborzási tevékenységét, ugyanakkor egyes piaci szegmensekben a korábbi igények növekedésére is találni példát – áll a Trenkwalder munkaerőpiaci áttekintésében. A munkaerő-közvetítő és -kölcsönző társaság várakozásai szerint a most tapasztalható válság mély, de viszonylag rövid (három-hat hónapos) lefutású lesz.

Hány rendezvényszervező vállalkozás várja a járvány végét? 

A turizmus mellett a rendezvényszervezők váltak a koronavírus egyik első áldozataivá, hiszen már a betegség első megjelenésekor elkezdődött a különböző rendezvények, konferenciák tömeges lemondása és törlése. Ma még csak találgatni lehet, hogy a 3600 társas és egyéni vállalkozásból mennyi fogja megélni a 2021-es évet – állapítja meg az Open céginformációs szolgáltató.

Már a világjárvány előtt is sorra dőltek be az építőipari cégek 

Az építőipar sem néz könnyű időszak elé 2020-ban, a csökkenő teljesítményhez magas cégfluktuáció társul, a koronavírus terjedése pedig tovább ronthat a helyzeten.

Meddig tudnak életben maradni a magyar vállalkozások? 

Több mint 30 ezer magyarországi, 10 főnél nagyobb vállalkozás adatait vizsgálta meg egy friss elemzés, amely arra volt kíváncsi, hogy a koronavírus okozta helyzetben kinek mekkora tartaléka van, hány hónapig tudja életben tartani vállalkozását, illetve mennyire válságállók a cégek a munkavállalók szempontjából.

Óvatosan a távmunkával! Megnőtt a biztonsági kockázat 

Világszerte egyre gyakoribbak és sokrétűbbek a kibertámadások, amelyek felismerésével és kivédésével alig birkóznak meg a cégek – derül ki az EY 1300 kiberbiztonsági vezető részvételével végzett globális felméréséből. A jelenlegi helyzetben az otthoni munkavégzés bevezetése megnövekedett biztonsági kockázatot jelent a vállalatok számára, ha ez nem jár együtt a megfelelő protokollok és védelemi rendszerek kialakításával.

Ugrásszerűen megnőtt a kereslet a kereskedelmi faktoringra 

Három nap alatt 40 százalékkal nőtt a megkeresések száma az egyik legnagyobb hazai kereskedelmi faktoringcégnél.

Vállalkozóknak szóló oktató videókat tettek ingyenessé 

1300 percnyi videóanyag lett elérhető 30 napig.

Így szűnhet meg jogszerűen egy munkaviszony 

A koronavírus-járvány miatt a kormány által elrendelt korlátozások a kis- és középvállalkozásokat, de akár a nagyvállalatokat is abba a helyzetbe kényszeríthetik, hogy nem tudnak eleget tenni foglalkoztatási kötelezettségüknek. Számos vállalkozásnál ezért a munkaviszony megszüntetésének lehetősége kiemelt kérdéssé válhat a következő időkben. A Kapolyi Ügyvédi Iroda ennek kapcsán összefoglalta, hogy a munkáltatók a koronavírus járványra hivatkozással miként szüntethetik meg jogszerűen a munkavállaló határozott vagy határozatlan idejű munkaviszonyát.

Itt van, mely cégeket vonták ellenőrzés alá 

A mai napon az alábbi 71 vállalatnál kezdték el a munkát a Honvédelmi Irányító Törzsek.

Komoly hatása van a járványnak a vállalati döntésekre 

A COVID-19 világkörüli terjedése és az ahhoz kapcsolódó biztonsági lépések, mint az utazási korlátozások és a szociális távolságtartási szabályok és tilalmak jelentős hatással vannak a vállalati döntéshozó szervek – a közgyűlések és igazgatótanácsok – eljárásaira és ezáltal a cégek működésére és irányítására is. Az ehhez kapcsolódó döntések szabálytalan meghozatalának komoly működési, jogi és pénzügyi következményei lehetnek a társaságra nézve – hangsúlyozta Orosz Dániel, a Baker McKenzie társasági jog és vállalatfelvásárlási csoport ügyvédje és Simkovicz Benjámin, társasági jog és vállalatfelvásárlási csoport ügyvédjelöltje.

Hány cég és munkahely van veszélyben a hazai turisztikai szektorban? 

Ma még felmérhetetlen, hogy pontosan hány hazai kkv-t dönt be, illetve hoz nehéz helyzetbe a koronavírus-járvány, hiszen a kényszerintézkedések gazdasági hatásai és azok végig futása a különböző ellátási láncokon még csak most válnak érezhetővé. Vannak ágazatok, melyeket azonnal padlóra küldött a vírus, és vannak melyeket csak később fog elérni a recesszió. Ugyanakkor a turizmusban és a vendéglátásban már most láthatóan súlyos problémák vannak. Az Opten céginformációs szolgáltató felmérte mennyi hazai KKV, egyéni vállalkozó és legfőképpen munkahely került veszélybe a turisztikai szektorban.

Figyelem: nem lesz baj, ha nem fizetjük időben a kamarai tagdíjat 

Ez a hír gyorsabban terjed a könyvelők körében, mint a vírus - írta szerkesztőségünknek egy könyvelő... Ha a március végi határidőt nem is tolták ki, de a BKIK nem kezdeményez behajtási eljárást, ha valaki nem fizeti meg időben a köztelező kamarai hozzájárulást.

Milyen vállalati tevékenységek lesznek a nyertesei a következő hétéves ciklus uniós költségvetésének? 

Bár még csak a stratégiai irányokról vitatkoznak az EU tagországainak vezetői, az Európai Bizottság tavalyi előterjesztéséből egyértelműen kirajzolódik, hogy milyen vállalati tevékenységek lesznek a nyertesei a következő hétéves ciklus uniós költségvetésének. Aki digitalizáció vagy környezetvédelem területén fejleszt, az jó eséllyel számíthat uniós pénzekre. Kutasi Gábor, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Gazdaság és versenyképesség Kutatóintézet docense a Piac & Profit  „Irány az Európai Unió piaca!” című konferencián elhangzott előadásában fontos információkat osztott meg arról, merre igazodjanak a hazai vállalatok, ha uniós pénzekre számítva szeretnének fejleszteni.

Hogyan írjunk alá szerződéseket világjárvány idején? 

A globális járvány ideje alatt könnyen előfordulhat, hogy az üzleti partnerek nem képesek vagy nem hajlandóak személyesen találkozni, hogy aláírjanak egy szerződést. Mit tehetünk, hogy ne álljon le az üzletkötés?

Generációváltás: a cégek többsége még a kérdéssel sem foglalkozik 

A Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program keretében, hamarosan új lehetőség nyílik a hazai mikro-, kis- és középvállalkozásoknak többek között a generációváltást támogató rendszerek kiépítésére. Az időzítés nem véletlen, egy friss, a kkv szektort vizsgáló kutatás szerint is a vállalatok előtt álló egyik legnagyobb kihívás a következő vezetőgeneráció megtalálása és felkészítése az irányítói feladatokra. Ennek ellenére a vállalatvezetők 85 százaléka még nem is foglalkozik a kérdéssel, pedig a vállalkozás jövője múlhat a helyes döntésen.

Orbán Viktor: új gazdaságvédelmi akcióterv kell a koronavírus miatt 

A miniszterelnök a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara évnyitó fórumán arról beszélt, meg kell gátolni, hogy az ország koronavírus miatti gazdasági visszaesése a 2008-2009-eshez hasonló mértékű legyen.
Feliratkozás a Piac & Profit Online magazin hírlevelére
Feliratkozás Cégvezetés & irányítás téma
heti hírlevelére
Egy befektetési termék, amellyel teljessé vált az OTP Alapkezelő palettája

Egy befektetési termék, amellyel teljessé vált az OTP Alapkezelő palettája 

Nem kell mást tennie, mint vásárolni az OTP USA Részvény Alapból, melynek befektetési jegyeit nem csak dollárban, hanem euróban és forintban is meg lehet venni.
Privátbankár
Mfor
Piac és Profit

Professzionális online sales és marketing vezetőt keresünk!

Részletek

Privátbankár
Mfor
Piac és Profit

Munkatársakat keresünk!

Online lapcsaládunk bővítéséhez újságírókat, szerkesztőket keresünk.

Részletek

Módszerek az alkalmazottak támogatására

Módszerek az alkalmazottak támogatására 

George Bernard Show szerint az észszerű ember alkalmazkodik a világhoz, az észszerűtlen kitartóan próbálja a világot saját magához alakítani.

Költségkímélés

Milliókat spórolhatnak a hibrid munkavállalók

Milliókat spórolhatnak a hibrid munkavállalók 

A munkavállalók jelentős megtakarításokat érhetnek el a hibrid modellben történő munkavégzéssel.
Mi áll a magyar bankszektor magas profitja mögött?

Mi áll a magyar bankszektor magas profitja mögött? 

Különlegesen jó üzleti döntések, vagy inkább egyedi külső körülmények állnak az elmúlt másfél év kimagasló eredményessége mögött?       

Pénzszerzés

Mivel próbálják megkaparintani a fiatalokat a bankok?

Mivel próbálják megkaparintani a fiatalokat a bankok?  

A fiatalok vonzó ügyfelek a bankoknak, ezért a számlanyitásért cserébe akár több tízezer forintos jóváírásokat és egyéb kedvezményeket, ajándékokat kínálnak nekik. A Bank360.hu összegyűjtötte az aktuálisan elérhető akciókat.

Jogi kisokos

Aki fizet, jöhet? Mit tud a magyar aranyvízum?

Aki fizet, jöhet? Mit tud a magyar aranyvízum?  

Míg a magyarországi aranyvízum szabályai még az utolsó finomításokon mennek át, addig az unió más országaiban már évek óta népszerűek a hasonló programok.

Cégblog

Új jelenség robban a hazai online kereskedelemben

Új jelenség robban a hazai online kereskedelemben 

Idén nyáron a hazai webshopok 4 százaléka kínált valamilyen terméket előfizetéses formában.

Klímablog

Banális ok miatt nem teljesülnek idehaza a klímavédelmi célok

Banális ok miatt nem teljesülnek idehaza a klímavédelmi célok  

A hazai cégek optimisták a klímavállalásokat illetően, de a szervezeten belüli széthúzás komoly akadályt jelenthet azok teljesítésében.

Infokom

Cégek közösen reagálnak a mesterséges intelligenciára

Cégek közösen reagálnak a mesterséges intelligenciára  

Több mint száz vállalat írta alá a mesterséges intelligenciáról szóló uniós megállapodást.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo