Tőzsde cikkek
Átalakítják a jelzálogpiacot
Átalakítaná jelzáloghiteleinek piacát az Egyesült Államok, ahol tegnap látott napvilágot az az elképzelés, hogy bezárnák a két nagy intézetet, a a Fannie Mae-t és Freddie Mac-t. A hírre hatalmasat zuhantak az intézetek értékpapírjai.
A német piac túlreagálja az ukrán eseményeket
Az orosz-ukrán feszültség továbbra is negatívan hat az európai részvényekre, miközben az USA-ban az indexek továbbra is tartják a korábban elért szinteket. Eközben Ázsiában kissé pozitívabbra fordult a hangulat, és a piacok többsége emelkedéssel zárt, még ha nincs is kitörő öröm.
Már most érezzük az ukrán válságot
Jelentős a szétválás az indexekben az ukrán-orosz konfliktus kapcsán. Míg az USA indexek szinte tudomást sem szereznek róla, addig a DAX index látványosan szenved tőle és ez a pesti piacnak sem túl jó hír.
Nem teljesített jól az OTP, de nem véletlen
Történelmi csúcson zárt az S&P500. Emelkedett a WTI, az arany 1.350 dollár körül. Draghi mozgatta az euró árfolyamát. Vegyes kép Ázsiában. A magas céltartalékolás miatt a várttól jelentősen elmaradt az OTP eredménye. Oldalazásra számítunk ma a tőzsdén.
Ma nyugalom jöhet a piacra – ha nem történik semmi
Tegnap Bogsch Erik, a Richter vezérigazgatója a Reuters-nek adott interjújában gyakorlatilag egy „profit warning”-ot jelentett be. Az ok a jelentősen gyengülő rubel, amely cirka 10 százalékkal gyengült január közepe óta.
Sokat javult a helyzet egy nap alatt
Feltámadtak a piacok, az orosz-ukrán események megtették a magukét. A balanszként funkcionáló bizonytalan befektetőket a geopolitikai feszültség hatására valószínűleg kirázta a piac, sőt a nagyon „shortos hangulatúakat” még be is ültette. Így ez a „kis” esemény jó alapot teremtett a kitörésre.
Enyhül a feszültség, a forint is erősödik
Az oroszok befejezték a hadgyakorlatot, és az egységek visszatértek bázisaikra. Megfigyelők szerint ugyanakkor azért folytatódik a haditechnika felhalmozása az orosz-ukrán határon. Mindenesetre úgy tűnik, hogy Putyin is kezdi belátni, hogy nem feltétlenül ez az út a nagyhatalmi törekvések megvalósításához. Mind Oroszország, mind Európa ezer szállal kötődik egymáshoz, amelynek egyik legfontosabb eleme az energiaellátás.
Putyin a rubel mellett a forintot is bedöntötte
Ahogy fokozódik a háborús feszültség Ukrajna és Oroszország között, egyre idegesebbek lesznek a piacok. A forint a többi régiós devizával együtt gyengülni kezdett, a rubel pedig bezuhant.
A marihuana lottó, az IT biztos pénz
A nemzetközi értékpapírpiacon egyre emelkednek a marihuana kereskedő cégek papírjai, az igazán biztos pénz viszont az online nagyágyúk, mint az eBay, vagy a Netflix hozhatja az idén.
Az orosz kardcsörtetés csak arra jó, félelmet gerjesszen
Ukrajnában új kormány van, amely azonnal az IMF segítségét kérte és pozitív választ kapott. Közben a krímiek népszavazást kezdeményeztek a kiválásról, s az oroszok is elérkezettnek látták az időt, hogy megmutassák, Ők még mindig, vagy újra, nagyhatalom.
Tegnap jött egy-két jó hír, de ez még mindig kevés
A vezető nemzetközi piacokon továbbra is a konszolidáció az úr, a korábbi csúcsok közelében. Tegnap erős újlakás-építési adatok láttak napvilágot. Olyan erősek, amelyet utoljára a válság előtt 2008 nyarán láthattunk. Ennek hatására volt egy kis öröm a piacokon, de ez elsősorban a dollár árfolyamában, és nem az indexek árfolyamában látszott meg.
Csúnya nagy esést láthattunk a magyar piacon
A MOL indította a csökkenést azzal, hogy a cég jelentősen csökkentette a kitermelési célt, és az eddig „üdvöskének” tekinthető Kurdisztánban gyakorlatilag harmadolta a becsült készleteket.
Az ukrán „saga” tovább folytatódik
Megy a találgatás, hogy megússza-e „default” nélkül az ország. Az elkövetkező napokban már szükség lenne néhány milliárd dollárra, hogy az ország teljesíteni tudja fizetési kötelezettségeit.
Az ukrán megoldás nekünk is jót tesz
Úgy tűnik, hogy az ukrán politikai helyzet gyorsabban oldódik, meg mint korábban sokan gondolhatták. Egyből megindult a spekuláció, hogyan fog ez gazdasági megoldássá transzformálódni, és egyesek már 20 milliárd eurós EU-s segítségről beszélnek.
A tegnapi fordulat után, ma kitarthat a jó hangulat
A japán jegybank komoly örömet hozott a részvénypiacra a tovább lazítós kommentárjával. Amúgy is fordulós lett a hangulat a tegnapi napon. A DAX index gyakorlatilag letesztelte a 3 napos mozgóátlagot, ahonnan annak rendje és módja szerint meg is fordult az árfolyam. Ráadásul a rövid indikátorokon vételi jelzés alakult ki. Így most legalább a korábbi csúcsig, 9.794 pontig kellene emelkednie az indexnek, de nem lepődnénk meg, ha esetleg áttörné azt.
Nemzeti gyásznapon a tőzsde is esik
Estek tegnap a tengerentúli börzék. Tovább erősödő WTI, oldalazott az arany ára. Tovább gyengült a forint. Negatív hírekre zuhant Ázsia. Esésre számítunk a mai kereskedésben.
Nem örült a forint a kamatvágásnak
Sem a piacra, sem Varga Mihályra nem hallgatott tegnap a jegybank és folytatta az agresszív kamatvágást. A forint azonnal zuhanásba kezdett, és az esés ma délelőtt is folytatódott.
Ma mindenki Matolcsyra figyel
Ma újabb kamatdöntő ülést tart a jegybank monetáris tanácsa, a piac újabb kamatcsökkentésre számít. Varga Mihály azonban azt üzente a sajtóban Matolcsy Györgynek, hogy nem örül a gyenge forintnak.
Még mindig jó a hangulat
Továbbra is pozitív a hangulat a piacokon. Igaz, ma nem lesz kereskedés az Egyesült Államokban (elnökök napja), de ennek ellenére nem jött bizonytalanság, és Ázsiában is kitartott a pozitív hangulat, amely szerintünk igaz lesz az öreg kontinensen is.
Ma még a magyar piac is emelkedhet
Úgy tűnik, hogy a B terv válik valóra. Nevezetesen a DAX tegnap nem töltötte vissza teljesen a tegnapelőtt hagyott rést, és így a 20 és a 30 napos mozgóátlag fölött maradt. Ez azt sugallja, hogy az index megcélozza a 9.800 pont környékén található korábbi csúcsot.
Romlik a hangulat, semmi jót nem ígér mára
A vezető indexek ugyan felszaladtak a 20 és a 30 napos mozgóátlagok fölé, de úgy tűnik, hogy nem lesznek képesek megtartani ezt a magasságot.
Jó hangulatot hozott a korai tavasz
Nagyot emelkedtek tegnap az indexek. Újra lendületbe jönnek a hangulati elemek, amelyet az új Fed elnök első meghallgatása is fűtött. A mai napra is pozitívak a kilátások.
Elbánt a forinttal a Goldman
Mérsékelt emelkedéssel zárt Amerika. 100 dolláron a WTI, tovább nő az arany ára. Elbánt a forinttal a Goldman. Japán nélkül emelkedik Ázsia. MOL: A válás lehet jó hír? Magyar Telekom: Kicsi a valószínűsége a kivásárlásnak. Emelkedésre számítunk ma a tőzsdén.
A piacok megunták a sok esést
Az elmúlt néhány napban egészen komoly emelkedéseket láthattunk, és úgy tűnik, hogy folytatódik ez a mozgás. Az S&P500 index is visszatért az emelkedő trendcsatornába, és néhány pontra megközelítette a 20 és a 30 napos mozgóátlagokat.
Ma még a nyugalomnak örülhetünk a piacokon
Egyelőre csendesek a nemzetközi piacok, mérsékelt emelkedésre számíthatunk a mai napon. A forint árfolyama is megnyugodott, egyelőre a tegnapihoz hasonló 308-as érték körül mozog.
Továbbra is a bizonytalanság az úr
Persze egyelőre jött egy megnyugvás a nemzetközi piacokon, aminek köszönhetően a fejlett piaci indexekben a második zászló formációból éppen a zászló kialakulását láthatjuk. A forint egyelőre tartja magát, de nem tudott jelentősen erősödni.
Csúnya hír jött, a forintnak is rosszat tett
Zuhanást láthattuk mindenhol az amerikai feldolgozóipari beszerzési menedzser index esésének köszönhetően. A rossz hírt az tette még negatívabbá, hogy közben az árkomponens jelentősen megugrott, ez pedig a lehető legrosszabb variáció.
Továbbra is negatív a hangulat a piacokon
Még mindig 310 forint felett jár az euró és a jelek szerint egyelőre nem is tud jelentősen erősödni a hazai deviza. Közben körvonalazódik az INA eladása, ami a Mol szempontjából még jó hír is lehet.
Hatalmasat zuhant a forint és Matolcsy csak rontott a helyzeten
Nagyot esett tegnap a forint árfolyama a túl alacsony kamatszint, egy alaptalan pletyka és Matolcsy György szerencsétlen nyilatkozata miatt. Ma reggel sem látszik javulás az árfolyamban.
Próbálkozik a forint
Megnyugodtak a piacok. Egyrészt fontos támaszszintek közelébe érkeztek az indexek az elmúlt napokban, másrészt pozitív eseményeket láthatunk a periférián. A forint is próbálkozik a 20 napos mozgóátlag visszatesztelésével, amely 301,22-es értéknél van ma reggel.
Az Apple mindenkit meglepett
Az iPhone értékesítési számok elmaradtak a várakozástól, ráadásul a cég a következő negyedévre alacsonyabb árbevétel tervet fogalmazott meg, mint amit a piac várt. Így a büntetés nem is váratott sokáig magára, a piaczárás utáni kereskedésben a részvény több mint 8 százalékot zuhant.
Esik a forint és még nincs vége
Meredeken zuhant a magyar deviza árfolyam az elmúlt napokban, a forint áttörte a lélektani határt is, így egészen 308-ig eshet az euróval szemben. Az esés oka elsősorban a külpolitikai helyzet bizonytalansága.
Brutálisan gyengült a forint
Egyre inkább aggódhatunk a forint miatt, a hazai deviza ugyanis jelentősen gyengült a tegnapi nap folyamán az euróval szemben és nincs jele annak, hogy a gyengülés megállna. Az ok: a csökkenő alapkamat és Törökország.
Zuhanórepülésben a forint
Elsősorban a vállalati profitok okoznak negatív meglepetéseket, miközben a makrogazdasági hírek is inkább vegyes, mint jó képet festenek. A forint nagyot gyengült ma reggelre.
Davosra figyel a világ
Megkezdődött világgazdasági fórum Davosban. Egy gyors felmérés szerint a résztvevő milliárdos üzletemberek a részvénypiacok emelkedését várják az idén.
Optimista hangulatban várjuk a kamatdöntést
A tegnapi amerikai tőzsdeszünetet követően ma újra optimista a hangulat, mind Ázsiában, mind az öreg kontinensen és az újvilágban is. Ma kamatdöntés lesz, 2,9 százalékra csökkenhet a magyar alapkamat.
Semmi jó nem várható ma
A tengerentúlon Martin Luter King napját ünnepelik ma, s így az USA piacai zárva tartanak. A nemzetközi és a hazai negatív hírek várhatóan a magyar piacra is rá nyomják ma a bélyegüket.
Erős mozgások után, ma nyugodt napot várhatunk
A legszembetűnőbb esemény nyilván a Best Buy zuhanása volt a tegnapi napon. Az értékesítés az ünnepi időszakban 0,8 százalékkal csökkent, aminek köszönhetően majdnem 29 százalékot zuhant a papír.
Kétnapos hajrá után új rekord
Új csúcson a DAX és az S&P 500 index. Gyakorlatilag két nap hajrával sikerült a 20 napos mozgóátlagok környékéről az újabb rekordot beállítani, amely a piac erejét sugallja megint. Ráadásul a DAX egy rést hagyott 9.541 és 9.582 pont között.
Még mindig a bika az erősebb a piacon
Komoly akciót mutattak fel tegnap a piacok. A kezdeti 1 százalék körüli esésből a nap végére a pozitív tartományba fordultak. Az index 30 pontra megközelítette a 20 napos mozgóátlagot, és így gyakorlatilag azt lehet mondani, hogy onnan fordult (pattant) az árfolyam.
Negatív irányba indultak a piacok
Dennis Lockhart adott egy döfést a piacoknak. Persze ez csak egy szeg volt a koporsóba. A piacok, amelyek amúgy is korrekciós fázisban voltak, elindultak lefelé
Kivárunk, ennél rosszabb ne legyen
Csendes a mai nap, nincs túl sok hír. Inkább a kivárás jellemezheti a piacokat. Persze mindig csak ilyen kivárásban legyen részünk, ugyanis az indexek továbbra is a 20 napos mozgóátlagok fölött vacillálnak.
Nem indult túl jól a gyorsjelentési szezon
Az Alcoa eredménye elmaradt a várakozásoktól, és így a zárás utáni kereskedésben 4,4 százalékot zuhant az árfolyam. A cég egyébként különböző ipari szegmensekben 0 és 8 százalék közötti bővülést vár a 2014-es évre, vagyis továbbra is lassú kilábalást lát.
Ma kezdődik a gyorsjelentési szezon
Piaczárás után jelent Alcoa, amire a befektetők úgy tekintenek, mint a gyorsjelentési szezon kezdete, annak ellenére is, hogy az Alcoa már nincs benne a Dow Jones indexben, és a negyedéves gyorsjelentési szezon már javában tart. Az Alcoa esetében a tavalyi 3 centes negyedik negyedéves eredmény után idén 6 centet vár a piac.
Ma emelkedésre számíthatunk
Még a 20 napos mozgóátlagig sem jött le a DAX index, s újra emelkedésnek indult, amely a mai napon is folytatódhat a határidős indexértékek alapján. Ez igaz az Egyesült Államok részvényindexeire is.
Megválasztották a Fed első női elnökét
Továbbra is lagymatag a részvénypiac az újesztendőben. A vezető indexek egyelőre a 20 napos mozgóátlagok fölött konszolidálnak, amely jó viselkedést jelent annak ellenére, hogy az amerikai indexeknél bizonyos esetekben már eladási szignálokat lehet látni bizonyos indikátorok alapján.
Indulhatott volna jobban is az év
Ez az év is elkezdődött, s ugyan a múlt hét még az ünnepekről szólt, de az irány alapvetően lefelé mutatott. Persze ebből még nagy következtetést nem igazán lehet levonni a folytatás tekintetében.
Nem indult valami fényesen az új év
Nem kezdődött jól az újév a részvénypiacokon, mind a Dax index, mind pedig az amerikai tőzsdék jelentősebb eséssel indították 2014-et és az ázsiai piacok sem festenek sokkal derűsebbnek.