Az index cirka 10 pontra zárt attól az értéktől. A Nasdaq újra felvette a vezető szerep ruháját, olyan értelemben, hogy sikeresen elrugaszkodott az emelkedő csatorna alsó éléről, és az emelkedésben is élen járt. Ázsiában vegyes volt a mozgás. Mindenképpen kiemelendő a Hang-Seng jelentős javulása (ahol a kaszinók vitték a prímet), amelyet a fogyasztói szolgáltatások szektor vezetett 5,3 százalékkal, azt a technológia követte 3,7 százalékkal. Mind a két szektor a gazdasági növekedésre épül. Ezt az sem befolyásolta, hogy az HSBC által számított kínai beszerzési menedzser index végül 48 pont lett márciusban, pedig az előzetes adat még 48,1 pontot mutatott. A kínai kormány adata pedig egy kicsit jobb lett a várakozásoknál.
USA
Emelkedéssel kezdték az első negyedév utolsó kereskedési napját a tengerentúli börzék, és a jó hangulat zárásig kitartott (Dow 0,83%, Nasdaq 1,04%, S&P500 0,77%). A chicagói beszerzési menedzser index márciusban 55,9 pontra esett vissza az előző havi 59,8 pontról, miközben a piac 59 pontra számított.
Tegnap a Fed elnöke, Janet Yellen beszélt egy konferencián, ahol azt mondta, hogy USA gazdasági teljesítménye még elmarad a Fed által várt szinttől, és a munkaerőpiacon is további javulásra van szükség. A QE3 program kivezetése ellenére a piac továbbra is számíthat a központi bank támogatására, és ezzel a jegybankárok többsége is egyetért.
Mai makroadatok: márciusi ISM feldolgozóipari index és feldolgozóipari beszerzési menedzser index fog megjelenni, illetve gépjármű értékesítési adatokat is publikálni fognak.
Európa
A nyugat-európai börzék mérsékelt eséssel zárták a tegnapi kereskedést (FTSE100 -0,27%, DAX- 0,33%, CAC40 -0,44%). A francia miniszterelnök, Jean-Marc Ayrault benyújtotta kormánya lemondását Francois Hollande államfőnek, miután a helyhatósági választások második fordulója vereséggel végződött számukra.
Németországból és az euró zónából is feldolgozóipari beszerzési menedzser indexet és munkanélküliségi rátát publikálnak. Az euró zónában a vártnál valamivel alacsonyabb volt a márciusi infláció: 0,6% helyett 0,5% volt a fogyasztói árindex.
Olaj, arany
A WTI ma reggel 101,2 dolláron állt, a gyenge szereplés elsősorban a kínai adatoknak köszönhető. A kínai beszerzési menedzserindex az elmúlt 8 hónap leggyengébb adata és a kínai gazdasági aktivitás csökkenésére utal, ami csökkenti az olaj iránti globális keresletet. Az arany 1.284 dolláros szinten stagnált, elsősorban amiatt, mert a legnagyobb arany ETF alacsony szinten tart nemesfémet, ami azt mutatja, hogy csökkent a pénzügyi befektetők étvágya a nemesfém iránt.
Devizák
Nagyot erősödött a forint a tegnapi kereskedésben az euróval szemben. Már három kereskedési napja meglehetősen jó formában van a hazai fizetőeszköz, és tegnap már másfél hónapos csúcsra (307,1-ig) tudott kapaszkodni a forint. A reggeli kereskedésben is mérsékelt erősödés látható, a következő erős szint 303,5-nél látható. A dollár ismét gyengült a tegnapi kereskedésben az euróval szemben, az 1,373-as nyitás után 1,38- ig emelkedett az árfolyam, ahonnan 1,376-ig korrigált zárásra.
Távol-Kelet
Az indexek vegyes mozgást mutattak Ázsiában. A Hang-Seng (+0,9%) és a Shanghai indexek (+0,6%) emelkedtek, miközben a japán Nikkei csökkent (-0,2%). A feltörekvő Ázsia is vegyes képet mutatott. (Kospi +0,3; BSE Sensex -0,1%)
A márciusi kínai beszerzési menedzser index a HSBC olvasatában rosszabb lett, mint az előzetes (48 a korábbi 48,1-ről), miközben a kormányzati érték 50,1 helyett 50,3-ra ugrott. A különbség az adatgyűjtési metodológiában van. Mindenesetre a piacok nem nagyon reagáltak az adatra.Mától Japánban 5 helyett 8 százalék az ÁFA, amely a jövőben tovább fog emelkedni 10 százalékra, hogy az államadóság végre csökkenhessen a rekordértékű 214 százalékról.
Határidős piacok
Mind az amerikai, mind az európai határidős indexek a pozitív tartományban vannak ma reggel.