Persze nem szabad elfelejteni, hogy az elmúlt hét elég gyengére sikeredett a Távol-Keleten. Így nem meglepő, hogy a piac most abban hisz, hogy a kínai kormány megteszi a megfelelő intézkedéseket a magas növekedés fenntartása érdekében. Európában és az USA-ban megnyugvást láthattunk, amely tovább tarthat még akkor is, ha a mai napon a DAX csökkenhet azután, hogy pénteken alulról letesztelte a 20 napos mozgóátlagot. Ez a csökkenés remélhetőleg átmeneti lesz. Az USA-ban csökkenést láthattunk, de az S&P500 index gyakorlatilag a 20 napos mozgóátlagra esett le, ahonnan valószínűleg újra észak felé veszi az irányt. Itthon a BUX újra megpróbálhatja megostromolni a 20 napos mozgóátlagot 17.166 pontnál, ahonnan pénteken lefordult.
A pénteki kereskedésben az EUR/HUF árfolyam érintette az egymáshoz rendkívül közel elhelyezkedő 20 és a 30 napos mozgóátlag értékét is 311,3-as árfolyam környékén, azonban onnan jelentős forintgyengülés volt tapasztalható és az árfolyam 313,27-ig emelkedett. A forint piacán az ideges hangulat a holnapi kamatdöntésig fennmaradhat. A piaci szereplők 10 bázispontos további kamatcsökkentést várnak. Az elemzői várakozások a 15 bázispontos csökkentés és a szinten tartás között szóródnak, de a 10 bázispontos vágást várók jelentős többségben vannak.
USA
A Nasdaq 0,98%-ot, az S&P500 0,27%-ot, a Dow pedig 0,17%-ot csökkent a pénteki kereskedésben. Ma 13.30-kor a Chicagói Fed index februári értékét publikálják, amitől 0,1 pontot várnak. 14.45-kor pedig az előzetes március havi PMI index értékét ismerhetjük meg, melyre 56,5 pont a várakozás.
A The Wall Street Journal értesülései szerint a BlackBerry elveszítheti legismertebb ügyfelét, a Fehér Házat is, ahol állítólag már tesztelik más gyártók készülékeit is. Ezzel párhuzamosan a BlackBerry bejelentette, hogy értékesíti kanadai ingatlanjainak nagy részét.
Korrigálni kényszerült a Fed a néhány napja megjelent banki stresszteszt eredményét. A változtatás a vizsgált bankok körülbelül felét érinti, és jellemzően kismértékű pozitív változtatások történtek, aminek eredményeként a bankok a korábban becsült 77 milliárd dollárnál nagyobb osztalékot fizethetnek. A módosítás ugyanakkor negatívan érinti a Bank of Amerikát, ahol a Tier 1 rátát 6%-ról 5,9%-ra hozták le.
James Bullard indokolatlannak nevezte a piacok viselkedését Janet Yellen szerdai beszédét követően, ugyanis annak szerinte nem kellett volna meglepetést jelentenie a piaci szereplők számára.
Európa
A DAX 0,5%-ot, a CAC40 0,16%-ot emelkedett, miközben a FTSE MIB 0,58%-ot csökkent. Ukrajna pénteken aláírta a társulási megállapodást az Európai Unióval. A mostani megállapodás politikai vonatkozású, de az elnökválasztást követően aláírnák a szabadkereskedelmi egyezményt is.
Dimitrij Medvegyev az orosz nemzetbiztonság ülésén javasolta, hogy mondják fel a harkivi megállapodást, ami kedvezményes gázárat biztosít Ukrajna számára. Az Európai Unió kibővítette a vízumtilalommal és vagyonbefagyasztással sújtott orosz magánszemélyek listáját.
Olaj, arany
A WTI ma reggel 99,5 dolláron állt, a gyenge kínai adat ellenére nem esett jelentősen az árfolyam. A piac kíváncsian várja, hogy vajon milyen szankciók léphetnek életbe Oroszországgal szemben. Az igazán komoly érvágás az olajvásárlások korlátozása lehet, ami emelheti az olaj árát, erre azonban gazdasági okok miatt kevésbé hajlandó a nyugati világ. Az arany 1.325 dolláron állt. A Fed múlt heti döntése, mely szerint korábban történhet a kamatok emelése, negatívan hatott az árra. A nagy házak közül a Goldman Sachs és a Societe Generale továbbra is gyengébb aranyárra számít.
Devizák
Kétnapnyi dollárerősödést követően megállt az eső trend az EUR/USD árfolyamában, ami jelenleg 1,38-as árfolyam közelében áll. Az árfolyam a 20 napos mozgóátlag 1,3819 és a 30 napos mozgóátlag 1,3779-es értéke között helyezkedik el, és ma várhatóan a mozgóátlagok által határolt tartományon belül fog alakulni.
Távol-Kelet
A Nikkei 1,8%-ot, a Hang Seng 1,7%-ot, a Shanghai index pedig 1,0%-ot emelkedett. A Nikkei jó teljesítményében az is közrejátszott, hogy a japán részvénypiac pénteken zárva tartott. 8 hónapos mélypontra esett a kínai előzetes március havi HSBC PMI index 48,1 pontos értékével, ami elmarad a várt 48,7 ponttól és a múlt havi 48,5 ponttól is. A gyenge adat azonban emelkedést váltott ki a részvénypiacokon, ugyanis ráerősített azokra a spekulációkra, hogy a kínai kormány gazdaságösztönző programot indítson.
A kínai bankok jellemzően több mint 1%-ot emelkedtek, amiben nagy szerepe van annak, hogy péntek késő délután az értékpapír felügyelet további információkat tett közzé a régóta várt elsőbbségi részvénykibocsátás lehetőségével kapcsolatban.
Az ICBC bejelentette, hogy felhagy a trösztök által kibocsátott pénzügyi termékek értékesítésével. A trösztök jelentős szerepet játszanak a kínai árnyék bankrendszerben, amivel szemben jelentős aggodalommal vannak a befektetők.
Határidős piacok
Az amerikai határidős indexek a pozitív, míg az európai indexek többsége a negatív tartományban van ma reggel.