Még nem ért véget a játszma Brüsszel és Moszkva között

Brüsszel az éjszaka bejelentette, hogy újabb 21 embert helyeznek feketelistára, és gazdasági szankciókon is dolgoznak. Válaszul az oroszok ellenszankciókat hoztak, amerikai kormányzati tisztviselők Oroszországba való beutazását tiltották meg.

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

Folytatódik a szankciópóker a Nyugat és Moszkva között - Kép: SXC

A piacokat azonban már nem ingatták meg ezek a hírek, a tengerentúli indexek tovább emelkedtek. Az S&P500 például hajszálnyira van a történelmi csúcsától. A DAX index is kezd magához térni, és ez a hét már az emelkedésről szólt, de még így is van mit ledolgoznia az indexnek. A hazai piacon is jól indult a hét, és a tegnapi korrekció után a piac ma ismét észak felé veheti az irányt. Ma reggel jó hír érkezett a Richterrel kapcsolatban is, a gyógyszergyártó és a Forest Laboratories közleményt adott ki a cariprazine-t major depresszió kezelésében, kiegészítő terápiaként alkalmazó fázis IIb vizsgálat pozitív előzetes eredményeiről. Ez pedig katalizátor lehet ma, a következő erős ellenállás 4.000 forintnál látható.

USA

Emelkedéssel indították a tegnapi kereskedést a vezető tengerentúli börzék. Ugyan a nap második felében már elfogyott a lendület, de a piacoknak így is sikerült pluszban zárniuk a napot (Dow 0,67%, Nasdaq 0,26%, S&P500 0,6%).

A használt lakásértékesítések száma 0,4%-kal csökkent havi alapon februárban a tengerentúlon, ami megfelel a várakozásoknak. A tranzakciók száma 4,62 millióról 4,6 millióra csökkent, ami szintén megegyezik a piaci konszenzussal.

A frissen regisztrált munkanélküliek száma 320 ezerre emelkedett a korábbi 315 ezerről, miközben a piac 322 ezret várt. A Philadelphiai Fed feldolgozóipari index márciusban 9 pontra emelkedett az előző havi 6,3 pontról, miközben a piaci várakozás 3,5 pont volt.

Európa

A nap második felében észak felé indultak a vezető nyugat-európai börzék, de a londoni börze így sem tudott pluszba lendülni (FTSE100 -0,47%, DAX 0,2%, CAC40 0,46%). Az Európai Unió vezetői arról döntöttek, hogy 12 újabb orosz személyt szankcionálnak vagyonbefagyasztással és vízumtilalommal. A geopolitikai és gazdasági kockázatok miatt a Fitch és az S&P stabilról negatívra módosította az Oroszországra vonatkozó adósság-besorolásához tartozó kilátásait.

Olaj, arany

Az olaj ára a 20 napos mozgóátlagról fordult le tegnap és az egész napos esést követően ma lefelé réssel nyitott, így az esés ma is tovább folytatódhat. A háttérben az amerikai olajkínálat november óta nem látott értéke áll, ami nyomás alatt tartja a WTI árfolyamát. A 30 napos mozgóátlag 1.330 dolláros árfolyam mellett sikeresen megfogta az arany esésest, így ma egy nyugodtabb kereskedési nap jöhet a nemesfém árfolyamában.

Devizák

Janet Yellen szavai még tegnap is éreztették hatásukat, ami a dollár további erősödését eredményezte, így az EUR/USD árfolyam 1,3833-ról 1,3779-re csökkent, és ezzel a 30 napos mozgóátlagra érkezett meg a devizapár.

Erős támaszhoz érkezett az EUR/HUF árfolyama 311,5-ös szinten, ugyanis közvetlenül egymás alatt itt helyezkedik el a 20 és a 30 napos mozgóátlag is. A szint áttörésével valószínűleg nehezen fog boldogulni a forint, így ma nem számítunk a forinterősödés folytatódására.

Távol-Kelet

A Hang Seng 1,1%-ot, a Shanghai index 2,6%-ot emelkedett, míg a japán piac ma zárva tartott. Japánban ma nemzeti ünnep volt, ugyanis ilyenkor nem csak a tavaszt ünneplik, de a halottak napjához hasonló megemlékezést is ma tartják, így a japán tőzsde ma zárva tartott. A kínai jegybank az előző napokhoz hasonlóan ma is enyhén tovább emelte a jüan paritását, ami közül +/-2%-kal ingadozhat a devizaárfolyam, ezzel tovább folytatódott a jüan leértékelése.

Határidős piacok

A főbb határidős indexek (Dow, S&P500, Nasdaq, DAX) a pozitív tartományban voltak ma reggel.

Véleményvezér

Három és félszeres gázárral riogat a fideszes intézmény

Három és félszeres gázárral riogat a fideszes intézmény 

A Fidesz állandóan riogat, migránsokkal, háborúval, Sorossal, most meg a gázárral.
Főhet szegény Orbán Viktor feje

Főhet szegény Orbán Viktor feje 

Ez ám a meglepetés, mégiscsak Putyin a háborúpárti.
Hadházy Ákos szerint eltűnt 16 milliárd forint

Hadházy Ákos szerint eltűnt 16 milliárd forint 

Újabb botrány, lesz-e felelős?
Magyar Péter nyilvánosságra hozta a Fidesz „őszödi beszédét”

Magyar Péter nyilvánosságra hozta a Fidesz „őszödi beszédét” 

A Fidesz eddigi állításával ellentétben nem békepárti.
A magyar vállalkozók az ötödik legmagasabb árat fizetik Európában az áramért

A magyar vállalkozók az ötödik legmagasabb árat fizetik Európában az áramért 

Az európai átlagár felett kapják az áramot a magyar vállalkozók.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo