Infokom

Nem aggódunk túlzottan a robotok miatt
Tényleg elveszik a munkát a robotok? Vagy csak a másét, és mi nem vagyunk veszélyben? Szakértők évek óta elemzik ezeket a kérdéseket, de eddig keveset lehetett tudni arról, hogy hogyan viszonyulnak a kérdéshez az emberek.

Algoritmussal szűrhetők az álhírek
Egy friss kutatás szerint eredményes lehet, ha az adott tartalmak elemzése helyett a forrásokat vizsgálja egy megfelelően felkészített algoritmus.

Átadták az EIT európai innovációs díjait
Az Európai Innovációs és Technológiai Intézet (EIT) Európa top vállalkozóit, Simone Accornerót (Olaszország), Ioannis Tamanast (Görögország), Bieke Van Gorpot (Belgium), Isabel Hoffmannt (Kanada), valamint Laura Souceket (Olaszország) díjazta az energia, az egészség, az élelmiszerek.

Az új csodafegyver: a képalapú keresés
Nem érdemes sok szót vesztegetni arra, mennyire hatja át az internetet, a tágan értelmezett médiát és úgy általában az életünket a vizualitás. Látjuk mindannyian. Ömlenek a fotók, videók, animációk mindenhonnan: a kép előre jön, a szöveg háttérbe szorul. A keresésben is.

Új világhálón dolgozik az internet feltalálója
Tim Berners-Lee brit fizikus, az internet feltalálója elégedetlen világraszóló találmányának további útjával. Most új, nyílt forráskódú rendszeren dolgozik, amely mindenki számára elérhetővé tesz egy világhálót – de úgy, hogy adataikhoz üzleti céllal nem férhetnek hozzá.

Nálunk is megépítenék Elon Musk szupervonatát - de működne is?
Kritikusai szerint életveszélyes, elvetélt ötlet, támogatói szerint forradalmasíthatja a közlekedést az Elon Musk által megálmodott új generációs vasút. Az ún. hyperlopot Magyarországon is megépítené egy cég, a fejlesztést már idén elkezdték, pedig még sok a bizonytalanság, mennyire praktikus a koncepció.

Féklámpával, kamerával felszerelt csodasisak védi a bicajost
Sokrétű kerékpáros sisak jelent meg – kamerákkal, féklámpával és irányjelzővel. A digitális eszközök sokkal biztonságossá teszik a közlekedést.

Védi a gyerekeket és korlátozza a reklámot az új szabályozás
Az európai képviselők megszavazták az audiovizuális médiaszolgáltatásokra vonatkozó új szabályzást, amely fokozottabb védelmet nyújt a gyerekeknek, szigorítja a reklámszabályokat, és 30 százalékos európai tartalmat ír elő a videókínálatban.

A cégek alig használják a mesterséges intelligenciát
Új szervert fejlesztett a Cisco, amely lehetővé teszi az ügyfelek számára, hogy több információt nyerjenek ki adataikból, és ezeket felhasználva jobb és gyorsabb döntéseket hozzanak.

Lassan de biztosan digitalizálódik a bankrendszer
A banki mobilalkalmazások egyelőre kiegészítő szerepet játszanak az eddig megszokott csatornák mellett, ugyanakkor jelentős lehetőség rejlik bennük, derül ki a Budapest Bank felméréséből.
Így kerülheti el az adatlopást
Az ellopott laptokonon tárolt adatok gyakran sokkal értékesebbek, mint maga a hardver. A vállalatok számára pedig különösen nagy a kockázat, hiszen az értékes üzleti információkkal vissza is élhetnek, ezért ajánlott az öntitkosító eszközök használata.
Hogyan hirdessünk a Facebookon?
Az utóbbi néhány évben Facebook hirdetési rendszere és annak hatékonysága rengeteget fejlődött. A Kosárérték Magazin összeszedett pár tippet, hogy érdemes az oldalon hirdetni a webáruházunkat.
Már az alsósoknál is alap az okostelefon
Egyre inkább a tanulásnak is elengedhetetlen kellékei a műszaki eszközök: az alsósosok negyede, a felső tagozatosok fele már számítógépet is használ az iskolai teendők teljesítéséhez - írja az Adó Online.
A közlekedésben is megjelenik a hálózatba kapcsolt rendszer
Düsseldorfban kísérleti övezetben tesztelik a digitálisan összekapcsolt, így gyorsabb és biztonságosabb autóközlekedést.
Nem adja fel a hekkerekhez köthető orosz portál
Televíziós csatornák mellett az orosz kormány most az amerikaiak számára Moszkvában szerkesztett internetes portállal próbálja befolyásolni az Egyesült Államok közvéleményét.
Az emailt is megírná helyettünk a Google
A Google azt ígéri, hogy a kezdetben egyszerű autocomplete-funkció idővel egyre jobban ráérez majd a stílusunkra. Természetesen első körben csak angolul.
Telefonunkba menekülünk a szociális helyzetek elől
A hálózatra csatlakoztatott eszközök egyre nélkülözhetetlenebbé válnak az emberek közötti kapcsolattartásban, ugyanakkor sokak számára fontos védőhálót is jelentenek különböző társasági helyzetekben, amikor nem akarnak másokkal beszélgetni.
Így javíthatja az ügyfélélményt a mesterséges intelligencia
Az interneten vásárlók 64 százaléka hagyja el azonnal az általa böngészett webshopot, ha elakad, és rövid időn belül nem kap segítséget. Ebben a háttérből jókor, jó időben felbukkanó, mesterséges intelligencián alapuló megoldás lehet segítségükre – hívta fel a figyelmet Bortnyák Adorján, a Geomant ügyvezető partnere az Internet Hungary konferencián.
Integrált IoT szolgáltatás segíti a vállalkozásokat
Komplex IoT-szolgáltatásait és platformját teszi az üzleti ügyfelek számára elérhetővé az Invitech. Az IoT Insights integráltan, egy kézből kínálja a különböző szenzorok, adatbázisok és rendszerek monitorozását és üzemeltetését. A felhasználók ezáltal gyorsabban, eredményesebben tárhatják fel az üzleti hatékonyságot javító összefüggéseket.
Tízszeres a túlkereslet a programozó diákokra
Az elmúlt három év során több mint hússzorosára bővült itthon a szoftverfejlesztő szakmát adó tanfolyamok diákjainak száma, ám a munkaerőpiac igényei ennek ellenére is kielégíthetetlenek: a hazai IT-szektor ugyanis a bootcampek jelenlegi hallgatóinak mintegy tízszeresét alkalmazná középtávon junior szoftverfejlesztőként.
Az algoritmus a rák legkisebb jelét is felismeri
A mesterséges intelligencia (AI) alkalmazása új utakat nyit a gyógyászatban, a diagnózisban is. Segít az orvosoknak a leletek és a kórtörténet elemzésével, jelentősen csökkentve az emberi hibák lehetőségét. Két példa erre: a cukorbetegek retinózisa és a melldaganat korai felismerése.
A tengerentúlon is sikeres a magyar módszer
Az USA, Románia, Spanyolország, Németország és Mexikó friss csatlakozásával már 11 országban tanítják azzal az élményalapú módszerrel programozni a gyerekeket, amelyet a magyar programozóiskolában, a Logiscoolban fejlesztettek ki. A módszer lényege, hogy a tananyag pontosan igazodik a tanulók életkorához, tudásszintjéhez és érdeklődési köréhez.
Praktikus, ha több bőrt lehúzhatunk a robotról
Máig ismert robotjaink javarészt bonyolult, egyedi szerkezetek. A jövő útját jelölték ki a Yale Egyetem kutatói a programozható „bőrrel”: ugyanazzal a szerkezettel különböző, eltérő feladatokat lehet elvégeztetni.
Jönnek a robothadseregek
Emberi személyzet nélküli, algoritmusokkal és mesterséges intelligenciával (AI), felszerelt, a sereggel együttműködő fegyverrendszerek jelentik a hadviselés új korszakát. És új veszélyt, amit azok elterjedése jelenthet.
Ezeken a helyeken ne beszéljünk bizalmas kérdésekről
Nemrég az amerikai szenátus Külpolitikai Bizottságának ülésén hallgattak meg szakértőket, akik elmondták: az államilag támogatott gazdasági hírszerzés óriási károkat okozhat. A szakmailag rendkívül jól felkészült hekkerek ellophatnak találmányokat, beruházási és marketingterveket.
VR-headsettel képzik ki az áruházi munkásokat
Amerika legnagyobb kiskereskedelmi lánca, a Walmart a Facebook virtuálisvalóság-headsetével, az Oculusszal tanítja be a munkásait egy új eszköz kezelésére, írja a Bitport.
Versenyezhetünk-e a Szilícium-völggyel?
Jó ötletek vannak, de a tőkehiány és a túlzott óvatosság miatt nem lesz új Tesla, Apple vagy Google az európai startupokból. Az EU-s kockázati befektetőknek most azt kell kitalálniuk, mi lesz a technológiai fejlődés következő nagy hulláma,
Bemutatták a robotika okostelefonját
Emberszerű, sokféle feladatot ellátni képes robotot mutattak be az E.ON rendezvényén. A CruzR nevű gép a fejlesztők szerint egyfajta robotformájú okostelefon, amelyhez már „csak” az applikációkat kell kifejleszteni.
Már nem csak geekek hobbija a nyílt forráskódú szoftver
Egyre nagyobb a nyílt forráskódú programok üzleti jelentősége, írja a SUSE. A nyílt szoftverek fontos projektek alapjait képezik, és valós alternatívát jelentenek a kereskedelmi forgalomban kapható termékekkel szemben is.
Drónok ellenőrzik az energia hálózatot
Drónokat is alkalmaz az E.ON, hogy a legkisebb hibát is kiszűrje a hálózaton. A dupla kamerával felszerelt ipari drónok emberi szemmel nem érzékelhető eltéréseket is észrevesznek.
Egyszerűen csak fogjuk az árut és kisétálunk vele
San Francisco legújabb élelmiszer boltjában ki lehet választani az árut, azután egyszerűen kisétálni vele. Se kassza, sem ellenőrzés – mindent elvégez a mesterséges intelligencia.
Posztszovjet Szilícium-völggyé válik Ukrajna
Egyre több cég szervezi ki az IT-s feladatait Ukrajnába. Régóta vonzerőt jelent az olcsó munkaerő, de már nemcsak a digitális kulimunkát, hanem a kutatás-fejlesztést is ide viszik.
Legyen észnél, ha a főnöke nagyobb összeget kér utalni
A kíberbűnözés máris óriási veszteségeket okoz, de szakértők szerint a világ bankjainak, vállalatainak, polgárainak így okozott kár három éven belül már elérheti a kétezer milliárd dollárt. A védekezéshez nem elég a technika: éber figyelem kell, mert a veszteségek 80 százalékát emberi hiba okozza.
Lehet személyre szabott ajánlat és adatvédelem egyszerre?
Az online és offline megoldások összekapcsolása lesz a digitális marketing következő evolúciós lépcsőfoka – állítja a Google két kiemelt magyarországi viszonteladó partnere. Ez a megközelítés teljesen új, személyre szabott világot teremthet a fogyasztó számára.
Bill Gates 6 jóslata, és ami bejött belőle
Közösségi oldalak, adatalapú hirdetések, az Alexához hasonló virtuális asszisztensek koncepciói is szerepelnek Bill Gates 1999-ben megjelent könyvében.
Méltányosabban számláz ősztől a Telekom
Novembertől módosítja általános szerződési feltételeit a Magyar Telekom, és – a média- és hírközlési biztos javaslataival összhangban – enyhíteni fogja az előfizetők fizetési felszólításokkal összefüggő terheit.
A digitalizáció több a céges honlapnál
A webes jelenlét már elég erős, de magára a céges feladatok elvégzésére még kevés magyar cég használja a rendelkezésre álló digitális megoldásokat – derül ki az UniCredit Bank és az Inspira Research Üzleti Potenciál kutatásából.
Hol tároljuk a vállalati fájlokat?
Az adatok növekvő mennyisége, a külső, nem üzleti célra szánt fájlmegosztók használata, valamint a GDPR előírások teljesítése miatt fő leginkább a vállalati informatikai vezetők feje napjainkban. Létezik azonban hatékony megoldás ezekre a problémákra.
Ezekre kerestek rá a gyerekek a nyári szünet alatt
Mit csináltak a gyerekeink a nyáron az interneten? A Kaspersky Lab szülői felügyeleti alkalmazásából gyűjtött adatokból kiderül, mit néztek, hallgattak, vásároltak vagy éppen mire kerestek rá a legfiatalabbak.
A távvezérlés nem egyenlő az okosházzal
Terjednek az „okos házak”, ám azok még távolról sem igazán okosak. Dolgoznak ugyan az önműködő berendezések, de amíg azok nem állnak össze együttműködő, sőt, „gondolkodó” rendszerré, legfeljebb távvezérelt, de nem okos házról beszélhetünk.
A nyugdíjasok is nyitottak a kütyükre
Úgy tűnik, hogy az idősebb korosztály is egyre nyitottabb a kütyükre: egy felmérés szerint az európai lakosok körében 3-ból 2 idős ember kifejezetten érdeklődik az új technológiák iránt, különösen, ha az biztonságérzetüket javítja.
A gégemetszés is megtanulható a robot-betegen
A gyerek feje reszket, szája nyitva és levegő után kapkod. A jövendő ápolónőknek kell rájönniük, hogyan lehet rajta segíteni, de szerencsére nincs kockázat: robot fekszik előttük.
Az ipari rendszerek elleni támadás egész régiókat tehet tönkre
Azoknak a számítógépeknek, amelyeken a Kaspersky Lab megoldásaival védett ipari ellenőrző rendszerek futnak több, mint 40%-át érte kártékony szoftver-támadás 2018 első félévében. A leginkább érintett országok közé Vietnám, Algéria és Srí Lanka tartozott, míg az ipari gépek szempontjából legbiztonságosabb régió Dánia volt.
Az új bécsi önvezető buszt is kipróbálhatja
Madárrajt irányíthat vagy kipróbálhatja az osztrák főváros új önvezető buszát. Minderre a Bécsi Kutatás Ünnepén van mód, ahol mintegy negyven projekt mutatkozik be a nagyközönségnek.
A Twitter-alapító újabb dobása
Jack Dorsey, a Szilícium-völgy új hőse arról nevezetes, hogy ő alapította a Twittert. Kevesen tudják, hogy ennél sokkal fontosabb újítás is fűződik a nevéhez: a Square nevű szolgáltatás, amellyel mobil, tablet segítségével mindenhol fizetni lehet az USA-ban.
Új alkalmazással segít a döntésben a jegybank
Az MNB a fogyasztók tudatos pénzügyi döntéseinek támogatása érdekében új mobil applikációt indított. Az alkalmazáson keresztül értesülhetünk a legfrissebb jegybanki hírekről, devizaárfolyamokról, elérhetjük az online kereső programokat, ügyintézési időpontot foglalhatunk és akár üzenetet is küldhetünk az Ügyfélszolgálat részére.
1,2 százalékkal növeli a világ GDP-jét az AI
A McKinsey megvizsgálta a lehetséges hatásokat: a mesterséges intelligencia egy évtizedes távlatban évi átlagban 1,2 százalékkal növeli a világ GDP-jét, de ennek ára is lesz.
Social Media 2018: közösséget építünk
A Piac & Profit Social Media 2018 című konferenciáján az online marketingszakma elismert szakemberei adtak képet arról, hol tart ez a terület, és milyen új eszközök, megoldások állnak rendelkezésünkre az irdatlanul gyors fejlődésben.